Zespół suchego oka – jak się leczyć?

0

Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami zespołu suchego oka? Jeśli cierpisz na suchość pod powiekami, uczucie obecności ciała obcego w oku, kłucie, swędzenie – to znak, że powinieneś poszukać odpowiednich kropli do oczu. Jak wybrać najlepsze?

Alergia pokarmowa u dziecka

0

Alergia pokarmowa może wystąpić po zjedzeniu konkretnego, uczulającego składnika. Objawia się najczęściej kaszlem, pokrzywką, obrzękiem twarzy, trudnościami w oddychaniu, biegunką lub wymiotami. W najcięższych przypadkach nadmierna reakcja układu immunologicznego prowadzi do groźnego dla życia wstrząsu anafilaktycznego.

Jak się zdrowo odżywiać?

0

Zdrowe odżywianie jest istotne dla każdego człowieka. Odpowiednie produkty, w prawidłowych ilościach i o właściwym składzie są receptą na długie i zdrowe życie. Zaraz przekonasz się, jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania.

Grzybica pochwy – narastający problem Polek

0

Grzybica pochwy to infekcja, której głównym objawem jest przykre swędzenie pochwy oraz sromu. Podczas stosunku seksualnego pojawia się wówczas ból i uczucie pieczenia. Do objawów tej dolegliwości zalicza się również białe, serowate, pozbawione zapachu upławy. Grzybicę pochwy najczęściej wywołują grzyby z rodzaju Candida albicans. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Philips Lumify – urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb

0

Wykonując badanie USG każdy lekarz może wybrać głowicę najbardziej odpowiadającą swojej codziennej praktyce. Jak wygląda praca z tym aparatem?

10 poważnych skutków niedoboru żelaza!

0

Twoje dziecko skarży się na bóle głowy, jest apatyczne i szybko się męczy? Mogą to być objawy tego, że ma w organizmie niedobór żelaza. Sprawdź jak można temu zaradzić.

Skąd się bierze alergia?

0

Człowiek przez lata dopasowywał świat do swoich potrzeb. Wszystko po to, aby żyło nam się wygodniej, lżej i lepiej. Nie da się ukryć, iż wprowadzanie nowych rozwiązań wpływa nie tylko na nas, lecz również na otaczający nas świat. Nieustanny postęp cywilizacyjny niesie za sobą nie tylko pozytywne, lecz również negatywne skutki.

Czy odpowiedniki leków są gorsze od oryginalnych?

0

Realizując receptę na lek refundowany, pracownik apteki ma obowiązek poinformować o odpowiedniku danego leku. Generyki są tańsze od oryginalnych leków, choć zawierają identyczną substancję czynną o takiej samej sile działania, co tradycyjny lek. Różnice wynikają zawartości substancji dodatkowych bądź postaci leku.

Gadżety dla biegacza. Ile kosztują i jak je skompletować?

0

Nie wyobrażasz sobie tygodnia bez treningu biegowego? Być może rozważasz zakup specjalnych gadżetów, które pozwolą Ci kontrolować postępy lub po prostu umilą bieganie. Sprawdź, jakie akcesoria są najbardziej pożądane przez biegaczy.

Mononukleoza: objawy, leczenie

0

Mononukleoza nazywana jest chorobą pocałunków. Wywołuje ją wirus Epsteina-Bar (EBV), który bytuje w nosie i gardle, a przenosi się przez śluz i ślinę. Zarazić się można przez pocałunek, ale nie tylko. Wirusa można złapać korzystając z tych samych sztućców czy pijąc z tej samej szklanki. Nie przenosi się on jednak podczas codziennych kontaktów, dlatego jeśli choruje jeden z domowników, to pozostali nie muszą się zarazić.

ZOBACZ TEŻ