By skóra nie przesuszała się…

0

Piękna i zdrowa skóra to przede wszystkim skóra dobrze nawilżona. Ochrona skóry przed utratą wody staje się zatem podstawą codziennej pielęgnacji. Zimą skórę trzeba chronić przez wiatrem i mrozem, latem – przed gorącym powietrzem oraz słońcem. Dlatego warto zainwestować w dobre kosmetyki na lato i zimę.

Jak zadbać o to, by nasza skóra zawsze zachwycała dobrą formą? Jaka pielęgnacja pomoże nam uchronić skórę przed utratą wody? Odpowiednie nawilżanie skóry od wewnątrz to ważna sprawa. Picie odpowiednich ilości mineralnej wody niegazowanej oraz sięganie po świeże warzywa oraz owoce to podstawa dla każdego, kto chce się dłużej cieszyć zdrową i piękną skórą.

Nawilżanie skóry to również odpowiednia pielęgnacja, a przede wszystkim – sięganie po profesjonalne kosmetyki. Kremy nawilżające i ochronne maseczki to cenne wparcie dla każdego miłośnika zdrowego wyglądu. By pomogły nam one w osiąganiu zadowalających efektów, należy pamiętać o tym, jak ważną sprawą jest dopasowanie kosmetyków do rodzaju cery.

Nasza skóra może też sporo zyskać w chwili, gdy będziemy ją wspierać za pomocą tych zabiegów kosmetycznych, w których podstawą stają się maseczki nawilżające. Mają one wyjątkową moc i są kosmetykami, które z pewnością warto docenić.

Perfumy męskie – czym kierować się przy ich wyborze

0

Mężczyźni bardzo często otrzymują w prezencie perfumy od swoich partnerek. To one wybierają zapach, kierując się swoim gustem. A to błąd! Każdy powinien samemu szukać zapachu, który spełnia jego oczekiwania. Zapach musi się podobać i nie może wywoływać mdłości, czy też migreny. Jeżeli jest drażniący, należy jak najszybciej z niego zrezygnować. Warto także postawić na oryginalne perfumy, gdyż wykonane zostały przez najlepszych specjalistów, a składniki użyte do ich produkcji spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i posiadają certyfikaty jakości. Wiele osób kieruje się ceną, co nie jest korzystne, gdyż tanie kosmetyki są słabej jakości, a zapach nie jest też trwały i bardzo szybko się ulatnia.

Najlepsze perfumy znajdziesz na stronie https://www.brasty.pl/perfumy-dla-mezczyzn. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, co spełni jego oczekiwania.

Czym kierować się przy wyborze perfum?

Przede wszystkim należy kierować się własnym węchem. Nawet jeżeli Twój kolega ma perfum, którego zapach Ci się bardzo podoba, to nie oznacza, że na Twojej skórze nuta zapachowa będzie pachnieć tak samo. Zapach na ciele może zmieniać się i zależy od wielu czynników min. diety tendencji do pocenia się. Zatem ważne jest ph i struktura skóry oraz temperatura ciała. Również na osobach bardziej zestresowanych perfum pachnie intensywniej. Nie bez znaczenia jest także dieta. Przy wyborze ważne jest pierwsze wrażenie. Należy także pamiętać, aby aplikować perfum na skórę, a nie pasek papieru.

Wyraź siebie poprzez perfum

Oczywiście dobór zapachu perfum zależy od preferencji i gustu. Perfum może wyrażać nasz charakter i pokazywać pewność siebie. Świetnie dopasowany zapach staje się naszą wizytówką. Wpływa także na postrzeganie nas samych przez postronne osoby. Jak pokazują badania, mężczyźni którzy ładnie pachną, a ich perfum doskonale do nich pasuje, są dla kobiet atrakcyjniejsi. Zatem perfumy męskie to nie tylko przyjemny zapach, lecz także uzupełnienie stylizacji i jej dopełnienie.

Czym jest menopauza i jak przebiega?

0

Menopauza, zwana też przekwitaniem lub klimakterium, to okres w życiu kobiety, z którym wiąże się wiele obaw. Wiele z nich jest jednak wyolbrzymionych, dlatego tak wiele kobiet obawia się tego okresu i chce dowidzieć się na jego temat jak najwięcej. A bardzo wskazane jest być świadomym tego szczególnego czasu w życiu i wiedzieć, czym jest menopauza?

Zdrowo rozszerzaj dietę bobasowi

0

Kiedy nasz maluch ma już pierwsze ząbki to znak, że powoli można myśleć na poważnie o rozszerzaniu mu diety. Współcześnie specjaliści mówią, że do 6 miesiąca życia niemowlę nie potrzebuje nic więcej poza mlekiem mamy, gdyż jest ono dla niego najbardziej wartościowym i odżywczym posiłkiem. Po ukończeniu 6 miesiąca można natomiast rozpocząć urozmaicanie jego diety, powoli zaznajamiać go ze stałymi pokarmami, które mają zupełnie inną strukturę, wymagają żucia, gryzienia i połykania.

Witamina dobra nie tylko na wzmocnienie

Kwasu askorbinowego nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba, gdyż na ogół doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, by zapewnić sobie jego odpowiednią dawkę każdego dnia. Co zrobić, by nasze dziecko podobnie jak my, nie cierpiało na niedobory witaminy C. Czy jej suplementacja ma sens?

Na czym polega leczenie starczowzroczności?

0

Starczowzroczność pojawia się naturalnie wraz z wiekiem, najczęściej około 40. roku życia. Wady wzroku nie da się całkowicie wyleczyć, ale można ją korygować. Poprawę wzroku u osób ze starczowzrocznością zapewniają: soczewki kontaktowe progresywne lub tradycyjne okulary korekcyjne. Niezależnie od wyboru metody korekcji, szkła progresywne powinny być dobierane przez specjalistę w gabinecie okulistycznym.

Kontaktowe soczewki miesięczne – jak o nie dbać?

0

Odpowiednia pielęgnacja szkieł kontaktowych gwarantuje prawidłowe działanie soczewek korekcyjnych, a także zmniejsza ryzyko podrażnień czy infekcji oka. Soczewki miesięczne wymagają czyszczenia w specjalnym płynie oraz przechowywania w pojemniku. Zakładanie i zdejmowanie soczewek powinno odbywać się zawsze po wcześniejszym dokładnym umyciu i osuszeniu dłoni.

Jak zamknąć naczynka?

0

Rozszerzone naczynka to problem bardzo wielu kobiet. Jednak z takimi nieatrakcyjnymi zmianami bardzo często problem ma również wielu mężczyzn. Zatem w jaki sposób możemy z tym walczyć? Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na zapobieganie takim zmianom?

Zawartość wody w organizmie – jak właściwie nawadniać organizm?

0

Woda to eliksir życia – bez niego nie mogłoby ono zaistnieć na naszej, nomen omen, Niebieskiej Planecie. Dlatego tak ważne jest właściwe, codzienne nawadnianie organizmu. A jednak większość z nas wciąż nie wie wszystkiego, co jest konieczne, aby nie dopuścić do odwodnienia! Do tej pory spotykasz się głównie z opinią, że każdy z nas powinien wypijać ok. 1,5-2 litrów wody niegazowanej dziennie? Dowiedz się więcej na temat zawartości wody w organizmie i sprawdź, jak zadbać o właściwe nawodnienie komórek ciała!

Hiperhydroza

0

Hiperhydroza to termin medyczny pod którym kryje się nadmierne pocenie się. To schorzenie nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka, ale stanowi istotny problem
w życiu codziennym, ponieważ przekłada się bezpośrednio na stan psychiczny i komfort. Problem ten dotyczy najczęściej obszaru dłoni, pach, stóp i przedramion.

Przyczyna nadmiernej nadpotliwości pod pachami mogą być: zmiany hormonalne (menopauza), zaburzenia nerwowe (neuropatia), dolegliwości metaboliczne (cukrzyca), czynniki genetyczne, choroby nerek lub schorzenia infekcyjne.

Czynnikami sprzyjającymi są wysokie temperatury, wysiłek fizyczny, stres, silne emocje, dieta bogata w ostre przyprawy, używki takie jak kofeina, noszenie odzieży sztucznej, obuwie nieprzepuszczające powietrza oraz okres dojrzewania.

Leczenie można podzielić zasadniczo na zachowawcze, farmakologiczne i operacyjne. To ostatnie ma największą skuteczność. Sympatektomia to radykalny zabieg, który polega na wycięciu fragmentu układu nerwowego, a dokładnie pnia współczulnego wraz ze zwojami nerwowymi współczulnymi. W efekcie rozszerzeniu ulegają naczynia krwionośne w kończynach górnych co przekłada
się na zmniejszone wydzielanie potu przez organizm ludzki.

Sympatektomia piersiowa to zabieg polegający na wprowadzeniu endoskopu po wcześniejszym wprowadzeniu powietrza do jamy klatki piersiowej i wykonaniu nacięcia pod pachą. Zwoje nerwowe zostają przecięte za pomocą nożyc połączonych z endoskopem pod kontrola specjalnej kamery, niekiedy używa się promieni laserowych, aby zniszczyć zwoje nerwowe. Jeżeli problem jest tylko po jednej stronie ciała wtedy stosuje się lokalizacje za pomocą promieni rentgenowskich i dokonuje stymulacji elektrycznej. Zwoje nerwowe są zatem niszczone z użyciem fal radiowych przez elektrody umieszczone na skórze pacjenta. Miejsce nacięcia musi być pielęgnowane z zastosowaniem zasad aseptyki i antyseptyki, aby nie doprowadzić wtórnie do zakażenia rany.

Dolegliwość jaką jest nadmierna potliwość obejmuje około 2 – 3 procent populacji zazwyczaj w wieku od 20 do 30 lat.

ZOBACZ TEŻ