Manicure tytanowy – zapoznaj się z nowym trendem w stylizacji paznokci

0
Manicure tytanowy

Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny, to z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z rosnącej na rynku konkurencji. Nie da się bowiem ukryć, że z roku na rok pojawia się coraz więcej miejsc, w których kobiety mogą zadbać o swoją urodę. Co więc zrobić by nie stracić klientów i stale zyskiwać nowych?

Manicure tytanowy – poznaj jego najważniejsze cechy

Bardzo dobrym pomysłem na zatrzymanie i przyciągnięcie nowych klientów jest zwiększanie swoich kompetencji, co przekłada się na wprowadzanie nowych usług do oferty. Jeśli w swoim salonie nakładasz różne rodzaje manicure to skieruj swoja uwagę na kolejną formę stylizacji. Mowa tu o podbijającym rynek manicure tytanowym, który jest już dobrze znany na zagranicznych rynkach kosmetycznych. Wprowadź go do swojego salonu i wyróżnij się na tle innych. Zastanawiasz się zapewne dlaczego warto. Otóż ten rodzaj manicure posiada wiele zalet. Jedną z nich, którą szczególnie cenią sobie kobiety jest trwałość. Profesjonalnie nałożony manicure tytanowy utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Co niezwykle istotne w tym czasie można uzupełniać pojawiające się odrosty, które nieestetycznie wyglądają i szpecą dłoń. Przez cały czas, kiedy manicure jest na paznokciu ten otrzymuje zastrzyk witamin i minerałów dzięki któremu można mówić o regeneracji i odżywieniu płytki paznokcia. To bardzo cenna informacja, ponieważ płytka paznokcia zazwyczaj pod lakierem staje się krucha i łamliwa. Warto jeszcze wspomnieć, że do utwardzania tytanu nie trzeba wykorzystywać lampy UV czy Led. Dzięki temu nie cierpli skóra dłoni.

Manicure tytanowy – profesjonalne szkolenie

By wprowadzić nową usługę do swojej oferty i przede wszystkim dobrze ją wykonywać niezbędne jest odpowiednie przeszkolenie. Takie można wykupić np. u https://revelpolska.pl/. W tym przypadku można liczyć na ogromną dawkę wiedzy przekazywaną przez specjalistów w swoim fachu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ma nieoceniony wpływ tak na przyswajanie wiedzy, jak i następnie świadczenie usług. Warto również wiedzieć, że wraz z pakietem materiałów można otrzymać zestawy szkoleniowe. Same kursy odbywają się online lub stacjonarnie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Jakie są przyczyny i rodzaje chorób serca?

0
Choroby serca to najczęstsza przyczyna zgonów
fot. Pixabay.com

Dziś choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że nasze serce zaczyna niedomagać? Jak się to objawia? Jak zapobiegać schorzeniom serca? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/choroby-serca-przyczyny-rodzaje-objawy/

Jakie są rodzaje chorób serca i co do nich prowadzi?

Wśród najczęściej występujących chorób serca wyróżnia się:

 • arytmię – charakterystyczna dla niej jest nieregularna praca serca, nagłe przyspieszanie i zwalnianie. Objawia się również uczuciem duszności, bólami w klatce piersiowej i zawrotami głowy.
 • miażdżycę tętnic – o niej mówimy wówczas, gdy blaszki miażdżycowe prowadzą do zmniejszenia światła w tętnicach i utrudniają przepływ krwi. Objawia się ona drętwieniem i niedowładem kończyn, dusznościami, zimnymi dłońmi i stopami.
 • wrodzone wady serca – powstały na etapie życia płodowego, dotyczą budowy serca lub też jego czynności. Objawiają się sinicą, obrzękiem stóp, dusznościami, zaburzeniami rytmu serca.
 • chorobę wieńcową, niedokrwienną serca – spowodowana jest odkładaniem się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Jej objawy to przede wszystkim ból w klatce piersiowej, duszności, mdłości, wzdęcia.

Do chorób serca prowadzą przede wszystkim otyłość, cukrzyca, czynniki genetyczne, nadciśnienie, nadużywanie alkoholu i narkotyków, przewlekły stres, brak aktywności fizycznej, nadużywanie kawy.

Styl życia dobry dla serca

Aby właściwie dbać o ten narząd, bez którego nasze życie nie byłoby możliwe, dbać o to, aby jak najdłużej zachować serce w dobrym zdrowiu. Jak więc to zrobić? Przede wszystkim odpowiednią dietą bogatą w kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, warzywa, owoce, zioła, produkty z pełnego ziarna. Ponadto należy dbać o prawidłową masę ciała oraz regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Warto również unikać alkoholu, palenia papierosów, nie przesadzać z kawą i innymi napojami kofeinowymi. Dobrze jest także regularnie sprawdzać poziom cholesterolu we krwi oraz zadbać o zdrowie zębów.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/na-czym-polega-odzywianie-sie-w-zgodzie-z-grupa-krwi/

Szczoteczka do zębów – elektryczna czy tradycyjna? 

0
szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów jest to podstawowe narzędzie, które umożliwia dbałości o higienę jamy ustnej. Myjąc zęby szczoteczką manualna wykorzystujemy około kilkuset ruchów, a sięgając po szczoteczkę elektryczną liczba ruchów główki zwiększa się do około kilkadziesiąt tysięcy  ruchów. Szczoteczka soniczna pracuje z reguły jeszcze bardziej efektywnie. Jaką szczoteczkę wybrać? Elektryczna czy tradycyjna? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/szczoteczki-do-zebow-tradycyjne-czy-elektryczne/ 

Jakie są zalety korzystania ze szczoteczek elektrycznych? 

Ostatnio popularne stały się szczoteczki elektryczne, które przedstawiane są jako skuteczniejsze, niż zwykłe szczoteczki manualne. Szczotkowanie ręczne to zdecydowanie najbardziej ekonomiczne formuła, jednak jest ona najmniej precyzyjna. Mycie zębów tradycyjną szczoteczką nie jest na tyle dokładne, Żeby pozbyć się wszystkich zalegających resztek pokarmu i osadu nazębnego. Co więcej nieumiejętna technika szczotkowania oraz zbyt duża siła nacisku może sprzyjać rozwojowi nadwrażliwości zębów i obniżyć linię dziąseł. 

Bez wątpienia bardziej precyzyjną oraz przyjazną zębom formuła jest używanie szczoteczki elektrycznej. Wykonuje ona trzy rodzaje ruchów, które umożliwiają bardzo dokładne oczyszczenie przestrzeni między zębami nowych. Chodzi tu o ruchy oscylacyjne, rotacyjny i pulsacyjne. Dzięki nim, szczoteczka elektryczna ma możliwość wykonywania nawet kilku tysięcy ruchów na minutę, co umożliwia usunięcie płytki nazębnej z nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc. 

Szczoteczka do zębów – jak o nią dbać? 

Sporo osób przykłada dużą uwagę do odpowiedniej techniki szczotkowania. Nie każdy jednak zastanawia się nad tym, w jaki sposób dbać o higienę szczoteczki do zębów. Podstawą odpowiedniego używania szczoteczki jest dbanie o jej czystość, a także częsta wymiana. Nie jest to jednak jedna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. 

Według badań statystyczny Polak wymienia swoją szczoteczkę do zębów dwa razy w roku. Jest to stanowczo za mało. Okazuje się, że optymalna częstotliwość wymiany szczoteczki do zębów to raz na 2 – 3 miesiące. Spowodowane jest to tym, że właśnie szczoteczki możesz skutecznie oczyszczać zęby jedynie przez 12 tygodni. Po upływie tego czasu właśnie nadmiernie się wygina, a ponadto stanowi siedlisko namnażających się w nadmiarze bakterii. Szczoteczkę należy wymieniać częściej, jeżeli często przechodzimy przez infekcje górnych dróg oddechowych, ponieważ wtedy na szczoteczce mogą osoby ci się chorobotwórcze bakterie. 

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/nic-dentystyczna-jak-z-niej-korzystac/

Co jeść, aby nie zabrakło nam węglowodanów w diecie?

0
Węglowodanów szukać należy między innymi w pieczywie
fot. Pixabay.com

Węglowodany to obok białek i tłuszczów najważniejsze dla naszego metabolizmu składniki odżywcze. Nasza dieta powinna być więc w nie odpowiednio bogata. Aby zaspokoić nasze potrzeby energetyczne, około 50-60 procent dziennego zapotrzebowania kalorycznego powinny pokrywać węglowodany. Dlaczego są dla nas tak ważne i gdzie ich szukać?

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/weglowodany-w-diecie/

Węglowodany proste i złożone – czym się od siebie różnią?

Zacznijmy od tego, że równowaga w podaży węglowodanów jest niezbędna zarówno do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak i utrzymania właściwej masy ciała. Tak więc niedobór węglowodanów powodować będzie znaczne osłabienie i utratę typowej dla nas wydolności. Natomiast nadmiar prowadzić będzie do przybierania na wadze oraz zwiększać ryzyko cukrzycy typu 2.

Węglowodany proste to te, z których najłatwiej uzyskujemy energię, ale też najszybciej ją tracimy. Jeśli więc podaż węglowodanów prostych będzie za duża w stosunku do zapotrzebowania naszego organizmu, a my nie będziemy odpowiednio energii z nich płynącej wydatkować, będą się one odkładać w postaci tkanki tłuszczowej, a my będziemy przybierać na wadze. Do węglowodanów prostych zaliczamy fruktozę, glukozę, galaktozę i mannozę. Występują one przede wszystkim w owocach, które są ich najbezpieczniejszym źródłem, i w miodzie.

Węglowodany złożone, zwane też polisacharydami, w przeciwieństwie do cukrów prostych, trawią się o wiele dłużej, a energia z nich płynąca uwalnia się przez dłuższy czas. Dlatego też, jeśli jest ich dużo w naszej diecie, nie mamy problemów z utrzymaniem regularnych odstępów między posiłkami oraz napadowymi atakami głodu.

Źródła węglowodanów złożonych to przede wszystkim pełnoziarniste pieczywa, mąki, makarony, kasze oraz warzywa.

Jak węglowodany są magazynowane w organizmie?

Glikogen wątrobowy i glikogen mięśniowy – w takiej postaci węglowodany proste i złożone odkładają się w naszych komórkach. Glikogen wątrobowy jest nam niezbędny do regulowania poziomu glukozy we krwi. Natomiast glikogen mięśniowy służy nam wówczas, gdy jesteśmy w trakcie wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli więc jest go zbyt mało, mięśnie są osłabione, a my nie mamy siły na podejmowanie aktywności.

W organizmie może być zmagazynowane nawet 500 g glikogenu. W zależności od tego, jak aktywny tryb życia prowadzimy, nasze dzienne zapotrzebowanie na węglowodany może wynosić od 3 do 12 g na kilogram masy ciała.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/dobowe-zapotrzebowanie-na-kalorie-jak-je-obliczyc/

Dlaczego zdrowa dieta powinna iść w parze z ćwiczeniami?

0
Dlaczego zdrowa dieta powinna iść w parze z ćwiczeniami

Kombinacja dobrze znana wszystkim, którzy próbowali kiedyś odchudzania. Dieta + ćwiczenia. Dlaczego samo zmniejszenie kalorii nie wystarczy? Dlaczego ciężki trening 5 razy w tygodniu i ,,normalne” jedzenie nie da wymarzonych efektów?

Ćwiczenia przyspieszają metabolizm

O tempie spalania kalorii decyduje nasz metabolizm. Największy wpływ na niego mają nasze geny, ale możemy go znacznie przyspieszyć za pomocą diety oraz właśnie ćwiczeń. Aktywność fizyczna zwiększa tempo przemiany materii nie tylko podczas ćwiczeń, ale również na wiele godzin później. Wiele rodzajów ćwiczeń ma na celu właśnie przyspieszenie metabolizmu: należą do nich interwały czy HIIT.

Ćwiczenia oznaczają też przyrost tkanki mięśniowej. Każdy kilogram mięśni to więcej spalonych kalorii, a tym samym szybsze chudnięcie. Kilogram mięśni zużywa więcej kalorii niż kilogram tłuszczu, nawet podczas odpoczynku. Dlatego żeby zobaczyć najlepsze efekty należy połączyć ćwiczenia typu cardio z ćwiczeniami siłowymi. Każdy rodzaj aktywności się liczy, więc oprócz treningów na siłowni ćwicz w domu, chodź na spacery, pływaj, baw się z dzieckiem czy psem.

Ćwiczenia mają duży wpływ na naszą psychikę

Aktywność fizyczna powoduje wyrzut endorfin, które decydują o naszym samopoczuciu. Każdy zna uczucie spełnienia i samozadowolenia po ćwiczeniach. Dobry nastrój sprzyja zdrowym wyborom żywieniowym i chęci do dalszego działania. Ćwiczenia mają też drugi aspekt psychiczny. Po godzinnym wysiłku, kiedy kapał z nas pot, a mięśnie nas paliły, jesteśmy o wiele mniej skłonni do zjedzenia fast-foodu czy słodyczy. Mielibyśmy zniweczyć efekty naszego wysiłku i nadrobić wszystkie spalone kalorie? Kiedy wiemy jak ciężko jest spalić jednego pączka albo porcję frytek, kompletnie inaczej patrzymy na kalorie.

Aktywność fizyczna to nie tylko wygląd

Decyzja o zmianie stylu życia i wyglądu zazwyczaj jest związana z chęcią zadbania o swoje zdrowe. Odpowiednia kaloryczność diety i zdrowe składniki będą miały na to oczywiście wielki wpływ, ale również ilość aktywności fizycznej decyduje o naszym zdrowiu. Zalet jest mnóstwo: niższe ciśnienie krwi, zdrowszy kręgosłup i stawy, lepsze krążenie i praca serca, zmniejszone ryzyko większości chorób. Właśnie dlatego żeby zawalczyć o zdrowe ciało należy wprowadzić zmiany nie tylko w kuchni.

Wracając jeszcze na chwilę do wyglądu – duża i szybka strata wagi może mieć pewien negatywny skutek. Szczególnie u osób po 35, 40 roku życia skóra nie jest już tak elastyczna i po zrzuceniu kilogramów zaczyna obwisać. Oczywiście nie o taki efekt nam chodzi. Żeby tego uniknąć, po pierwsze wybierz stopniowe zrzucanie wagi. Po drugie, regularnie ćwicz. Aktywność fizyczna powoduje, że skóra jest jędrna i napięta. Zauważymy też zmniejszenie cellulitu i wszelkich niedoskonałości.

Nie wiesz jak zacząć dbać o siebie? Ktoś może to zrobić za Ciebie. Zdecyduj się na dietę pudełkową od https://bedietcatering.pl/wroclaw/ i pomoc trenera w ćwiczeniach. Wtedy cały proces odchudzania przekazujesz w ręce profesjonalistów, więc masz pewność efektów oraz rozsądnego zrzucania wagi.

Sezon grillowy na horyzoncie – wybieramy niezbędne wyposażenie

0
Sezon grillowy

Wiosnę czuć w powietrzu! Choć duża część z obowiązujących ograniczeń spędza nam sen z powiek, to właśnie niemalże letnia temperatura sprawia, że w głowie rodzą się myśli o nadchodzącym sezonie grillowym. Przed nami jeszcze świąteczny czas, ale w tak ciepłe dni zaczynamy wyruszać na okoliczne działki lub koczujemy we własnych ogrodach. Pomału wyciągamy meble ogrodowe, grille i hamaki.

Skoro szykujemy się do sezonu grillowego, o czym musimy pamiętać? Jakie artykuły będą nam niezbędne, a które sprawią, że czas spędzany na świeżym powietrzu stanie się jeszcze przyjemniejszy?

Meble ogrodowe – renowacja starych lub zakup nowych

Bez mebli ogrodowych ani rusz! Zazwyczaj przez więcej niż jeden sezon użytkujemy ulubionego kompletu. Niestety, bardzo często niewłaściwie je przechowujemy, a to może skutkować uszkodzeniami wymagającymi naprawy lub całkowitym zniszczeniem.

Jeśli meble ogrodowe były przechowywane w suchym miejscu i zabezpieczone pokrowcem, prawdopodobnie będą wymagały jedynie powierzchownego wyczyszczenia. Inną opcją jest renowacja starych mebli, np. drewnianych, o ile w grę wchodzi wieloletni komplet o znaczeniu sentymentalnym.

Gdy stare meble dokonały swojego żywota, a ich naprawa lub renowacja są nieopłacalne, czas wybrać nowy komplet. To najlepszy okres, ponieważ jeszcze trwają wyprzedaże, ale i można znaleźć promocje na produkty, które dopiero pojawią się w nowym sezonie.

Grill i niezbędne akcesoria

Sezon grillowy nie obejdzie się… bez grilla. Tutaj wybór jest ogromny. Producenci mają dla nas artykuły jednorazowe, grille do zabudowy, elektryczne i te tradycyjne, które wymagają zastosowania węgla drzewnego bądź brykietu. Szeroka gama rozmiarów, kształtów i dodatkowych funkcjonalności, aby sezon na grillowane mięso przebiegał pod znakiem aromatów, smaków i czystej przyjemności z grillowania.

Na pewno warto poszukać odpowiednich sztućców, akcesoriów do rozpalania i naczyń. Nie można zapominać o przyprawach. Aromatycznych dodatkach, które idealnie komponują się z potrawami grillowymi. Te wysokiej jakości, sprawdzone i wydobywające nie tylko z mięs to, co najlepsze, można znaleźć w sklepie https://sklepagnex.pl/.

Urządzenia zewnętrzne

Grillować przyjdzie nam nie tylko za dnia, ale i wieczorową porą. W szczególności w okresie letnim, kiedy to noce są przyjemnie chłodne i do późna można ucztować z rodziną lub znajomymi. Warto pomyśleć o kilku urządzeniach, które nie są niezbędne, ale na pewno nie pozostaną bezużyteczne.

Przede wszystkim oświetlenie, które sprawdzi się w rozmaitych warunkach atmosferycznych oraz zapewni dobrą widoczność w ciemnościach. Można również postawić na zewnętrzne urządzenia grzewcze, aby sezon grillowy rozpoczynać już teraz, w cieplejsze dni, wciąż jednak na z na tyle niską temperaturą, że bez dodatkowego ciepła się nie obejdzie.

Każdy ma inne potrzeby i wiele zależy również od tego, gdzie będziemy grillować. Tak czy siak przygotujmy się do naszego ulubionego sezonu. Powyższe porady pozwolą skompletować niezbędny i praktyczny sprzęt.

Dobre jedzenie – jakie dania japońskiej kuchni warto poznać?

0
Dobre jedzenie

Spożywanie posiłków może być dla człowieka czymś więcej niż tylko zaspokajaniem potrzeb. Dobre, odpowiednio przyrządzone oraz podane jedzenie pozwala celebrować każdy kęs i cieszyć nasze zmysły. Dlatego warto próbować dań różnych kuchni świata. Koniecznie powinniśmy sprawdzić chociażby japońskie potrawy.

Dobre jedzenie – co wyróżnia kuchnię japońską?

Kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni jest zupełnie inna niż nasza. Dominują w niej owoce morza, ryby oraz warzywa. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nas na stałe włączyło japońskie potrawy do diety. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dań jest sushi. Potrawa te jest serwowana na całym świecie w rozmaitych formach. Pierwotnie sushi było jednak metodą konserwacji żywności. Mięso obsypywano ryżem i zakopywano głęboko w ziemi. W ten sposób mogło leżeć nawet kilka miesięcy. Twórcą posiłku był natomiast Hanaya Yohei, który chciał dać tokijczykom coś, co będą mogli szybko zjeść pomiędzy kolejnymi obowiązkami. Potrawa szybko zyskała popularność, która objęła z czasem cały świat.

Dobre jedzenie – jak znaleźć japońskie restauracje?

Współczesne sushi jest przygotowywane w formie wałeczków owiniętych płatami sprasowanych alg.  Połączenie ryżu z warzywami, rybami oraz owocami morza daje wyjątkowe doznania smakowe. Do sushi wykorzystuje się takie gatunki ryb jak łosoś, sandacz czy tuńczyk. Poza tym, Japonia słynie także z innego, dobrego jedzenia. Zaliczymy do niego chociażby ramen. Zupa ta to tak naprawdę gęsty rosół z makaronem pszennym i licznymi dodatkami. Ostateczna forma tego dania zależy od kucharza. Bardzo często dodaje się do niego kurczaka, wołowinę, czy gotowane jajko. Potrawa ta jest także popularna w naszym kraju. W sieci bez problemu znajdziemy restauracje, które serwują dobre jedzenie z Japonii. Wystarczy kliknąć chociażby w ten link https://nabe.pl/pl/. Warto wybierać lokale prowadzone przez Japończyków lub miłośników tej kultury. Dobry lokal będzie serwował krótkie, regularnie modyfikowane menu. Profesjonaliści zadbają nie tylko o dobre jedzenie, ale także o odpowiedni wystrój i klimat restauracji. W takim miejscu z pewnością przekonamy się do japońskiej kuchni znacznie szybciej.

Jakiej diety przestrzegać w cukrzycy typu 2?

0
Dieta cukrzyka powinna być urozmaicona
fot. Pixabay.com

Każdy, kto choruje na cukrzycę typu 2 zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest przestrzeganie właściwej diety. Nie chodzi w niej jednak tylko o to, aby obniżyć zawartość węglowodanów. Dieta diabetyka powinna być skonstruowana tak jak dieta zdrowego człowieka – zbilansowana, dostarczająca najważniejszych składników odżywczych, witamin i minerałów do organizmu.

Przeczytaj też: http://wolnezdrowie.pl/dieta-w-cukrzycy-typu-2/

Jakie są zalecenia dietetyczne w cukrzycy typu 2?

Przede wszystkim najważniejszym zadaniem pacjentów diabetologicznych jest kontrolowanie poziomu glukozy we krwi. Dlatego też wśród najważniejszych zaleceń dla diabetyków, zmagających się z cukrzycą typu 2, są następujące:

 • ograniczenie, a nawet całkowite wyeliminowanie węglowodanów prostych;
 • częste, regularne spożywanie posiłków;
 • jadłospis bogaty w warzywa, a ubogi w tłuszcze nasycone;
 • zredukowanie masy ciała;
 • utrzymywanie prawidłowej wagi.

Węglowodany a cukrzyca typu 2

Jak już wspomnieliśmy, jednym z najważniejszych zaleceń dla diabetyków, jest całkowite wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie cukrów prostych. To one najsilniej wpływają na poziom glukozy we krwi. Ponadto pacjenci powinni także zwracać uwagę na tak zwany indeks glikemiczny (IG) poszczególnych produktów. Pozwala on ocenić, jak produkty, które zawierają węglowodany, wpłyną na stężenie glukozy dwie godziny po spożytym posiłku. Diabetycy powinni również zwracać uwagę na ładunek glikemiczny, określający, ile węglowodanów jest w danym posiłku. W związku z tym dieta powinna być bogata w pełnoziarniste pieczywo, produkty zbożowe z pełnego przemiału, kasze, ryż brązowy czy płatki owsiane, a także warzywa. Inaczej jest z owocami – tutaj należy uważać, aby nie przekroczyły 200-300 g na dobę.

Tłuszcze, białka, witaminy i minerały a cukrzyca typu 2

Tłuszcze powinny dostarczać około 30-35% wartości energetycznej, a białka około 15-20% dziennie w diecie diabetyka. Diabetycy powinni unikać tłuszczów typu trans, które znajdują się w twardych margarynach, batonach, pieczywie cukierniczym czy fast foodach. Ich głównym źródłem powinny być oleje roślinne i margaryny miękkie.

Źródłem białka dla cukrzyków będzie chude mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych. Unikać należy wędlin z mięsa mielonego, a także parówek.

Dieta diabetyka powinna być równie bogata w witaminy i minerały, jak dieta zdrowego człowieka. Należy więc po nie bez obaw sięgać i urozmaicać spożywane pokarmy tak, aby było ich jak najwięcej.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/jak-diagnozuje-sie-cukrzyce/

Zabiegi odmładzające – co wybrać dla siebie?

0
Medycyna estetyczna oferuje dziś wiele zabiegów odmładzających
fot. Pixabay.com

Oferta zabiegów odmładzających jest dziś bardzo duża. Choć nie raz bardzo drogie, cieszą się coraz większą popularnością. Co wybrać dla siebie? Na co się zdecydować? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/zabiegi-odmladzajace-jaki-jest-wybor/

Najpopularniejsze zabiegi odmładzające

Najczęściej panie, choć coraz częściej także panowie, korzystają z zabiegów na twarz. Skóra twarzy jest najbardziej narażona na wiele niesprzyjających warunków, nic więc dziwnego, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się właśnie na twarzy. Choć większość zabiegów wspierają dziś nowoczesne technologie, warto przed decyzją pamiętać o tym, że zabieg taki musi być dla nas bezpieczny. Zanim więc się zdecydujemy, omówmy to ze specjalistą.

Medycyna estetyczna oferuje dziś zabiegi odmładzające m.in.:

 • kwasem hialuronowym,
 • laserem frakcyjnym,
 • toksyną botulinową,
 • lifting nićmi,
 • termolifting.

Zabiegi odmładzające – jaki wybrać dla siebie?

Zabieg odmładzający kwasem hialuronowym, bardzo często proponowany w gabinetach kosmetycznych, jest zupełnie bezpieczny i skuteczny. Jego efekty widzimy właściwie od razu. Wypełni on zmarszczki, poprawi wygląd ust, a przede wszystkim wzmocni i uelastyczni tkanki.

Laser frakcyjny to zabieg mechaniczny, który ma na celu, obrazowo mówiąc, rozgrzanie naszych uszkodzonych tkanek do czerwoności. Takie postępowanie przyspieszy ich regenerację i pobudzi produkcję kolagenu. W ten sposób przywrócimy skórze młody wygląd.

Wokół toksyny botulinowej (popularnego botoksu) krążą niezbyt przychylne opinie. Choć to od niej zaczęła się medycyna estetyczna, narosło wokół niej wiele wątpliwości. Taki zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę niewielkiej ilości jadu kiełbasianego, który powoduje szybkie obkurczanie się komórek. Celem jest zlikwidowanie zmarszczek mimicznych i cofnięcie starzenia się skóry.

Lifting nićmi to zabieg odmładzający, który w niewielkim stopniu ingeruje w naszą skórę. W skrócie ma on polegać na tym, aby dla naszych tkanek rusztowanie, które pomoże im utrzymywać się na właściwym poziomie. Dzięki temu uzyskujemy efekt pięknie wyglądającej elastycznej skóry.

Termolifting wykorzystywany jest przede wszystkim do regeneracji uszkodzonych tkanek i usuwania blizn, np. takich po trądziku. Nakłuwanie skóry igiełkami i jednoczesne podgrzewanie tkanek ma przyspieszyć ich regenerację. Ponadto termolifting wykorzystuje się również do usuwania zmarszczek, rozstępów i przebarwień.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/twoje-oczy-sa-zmeczone-poznaj-na-to-skuteczne-domowe-sposoby/

 

Co zrobić aby przyspieszyć odchudzanie?

0
Co zrobić aby przyspieszyć odchudzanie

Obecny tryb życia wielu ludzi sprawia, że duże grono osób mierzy się z nadwagą. Siedzący tryb życia, niezdrowe, przetworzone jedzenie oraz brak ruchu – to wszystko składa się na problemy z wagą. Łatwiej jest przybrać niż zrzucić – dlatego tak wiele osób decyduje się na specjalistyczne zabiegi, wyczerpujące treningi czy rygorystyczne diety. Jak jednak bezpiecznie, efektywnie ale przede wszystkim zdrowo uzyskać upragnioną sylwetkę?

Jak skutecznie schudnąć?

Przede wszystkim, najważniejsza jest regularność we wszystkich wykonywanych w tym celu czynnościach. Najważniejsze będzie tu przestrzeganie zdrowej diety, zdrowe odżywianie, oraz ruch najlepiej na świeżym powietrzu. Nie trzeba od razu wykonywać skomplikowanych, wycieńczających treningów, każdy spacer, wizyta na pływalni czy przejażdżka rowerowa również jest dobrą formą wysiłku fizycznego. Na zrzucenie z wagi należy dać sobie 2-3 miesiące, nie powinniśmy się spodziewać spektakularnych efektów po kilku tygodniach czy dniach. Nie powinno się także stosować głodówek – jest to bardzo niezdrowe i osłabiające organizm, a nie przyniesie nam większych efektów. Warto potraktować rozpoczęcie procesu chudnięcia, jako zmiany całego stylu życia, na zdrowszy i bardziej aktywny. Wtedy nie tylko zrzucimy z wagi, ale też wzmocnimy organizm oraz poprawimy swoje samopoczucie, wedle zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Zdrowa dieta odchudzająca

Aby schudnąć, przede wszystkim należy zmienić niezdrowe nawyki żywieniowe. Ważne, aby stopniowo zmniejszać też ilość spożywanych kalorii, najpierw odstawiając tłuszcze trans i cukry proste. Ważnym aspektem jest również regularne jedzenie małych posiłków. Aby zrzucić wagę, zaleca się spożywanie 4-5 posiłków co 3-4 godziny. Dzięki temu nasz metabolizm zostanie podkręcony, a nasz organizm nigdy nie będzie odczuwać głodu. Starajmy się również jeść wolno i dokładnie przeżuwać wszelkie produkty.

Należy ograniczyć słodkie napoje i kupne słodycze, zawierające cukry proste, które nie sycą lecz zapewniają duże, mocne dawki energii, które muszą szybko zostać uzupełnione. Lepiej zmienić również sposób przygotowywania dań – zamiast smażyć, korzystniej będzie gotować lub przygotowywać posiłki na parze. Takie metody obróbki termicznej nie wymagają używania nadmiernych ilości tłuszczu.

Wieczorami starajmy się jeść lekkie posiłki, najważniejsze za to jest śniadanie, które ma zapewnić nam energii na dobry początek dnia. Pomiędzy posiłkami nie wolno podjadać, chyba że przekąską ma być owoc czy warzywo. Bardzo ważnym aspektem jest również nawadnianie się. Nasz organizm dziennie potrzebuje około 2,5 litra wody, dlatego wciąż należy dbać o zaspokojenie tych potrzeb. Dlaczego jest to taki ważny aspekt podczas odchudzania? Ponieważ tłuszcz w naszym układzie trawiennym rozkładany jest przy udziale wody. Woda wypłukuje także szkodliwe i zbędne toksyny z organizmu, które nie powinny w nim zalegać.

Jeśli nie umiemy sami się zmotywować, lub nie chce nam się myśleć, jakie danie powinniśmy wybrać, warto udać się do dietetyka, który ułoży nam spersonalizowaną dietę, w zależności od naszych potrzeb.

Preparaty odchudzające

Suplementy diety na odchudzanie mogą pomóc naszemu organizmowi w spalaniu tłuszczu, zmniejszeniu łaknienia i przyspieszeniu metabolizmu, lecz nie należy zbytnio im ufać. Nie sprawią one, że nagle magicznie schudniemy, są niebezpieczne dla osób starszych czy z problemami układu krwionośnego. Niektóre z nich wspierają rozkład tłuszczu w układzie pokarmowym, pobudzają i stymulują wydzielanie soku żołądkowego oraz substancji pomocnych w trawieniu.

Wysiłek fizyczny

Wraz z połączeniem ze zdrowym odżywianiem, ruch jest kluczowym elementem skutecznego odchudzania. Wysiłek fizyczny najlepiej przyspiesza przemianę materii. Nie trzeba od razu praktykować długich, wycieńczających treningów, które w szybkim czasie znudzą się nam i zniechęcą do dalszego odchudzania. Wystarczy zacząć od małych rzeczy, takich jak wieczorne lub poranne spacery, pójście do pracy na nogach, a nie tramwajem czy autem czy wycieczka rowerowa. Starajmy się także unikać ciągłego siedzenia, szczególnie gdy nasza praca wymaga od nas przebywania wciąż w tej właśnie pozycji. Podczas jazdy tramwajem czy autobusem nie siadajmy, lecz przestójmy trasę, dzięki temu wyjdzie nam to na zdrowsze.

Jeśli pragniemy szybszych efektów odchudzania, warto rozpocząć treningi domowe lub na siłowni. Dobrą opcją będzie trener personalny, który zadba o poprawność wykonywanych ćwiczeń oraz dostosuje ich poziom do możliwości klienta. Również w domu można w dobry sposób zadbać o formę, korzystając z wielu poradników, znajdujących się w sieci, czy też filmików specjalistów, pokazujących nam jak wyglądać powinien dobry trening.

Inne sposoby przyspieszające schudnięcie

Dobrym pomysłem w celu przyspieszenia schudnięcia, będzie udanie się na specjalny masaż. Można też wykonywać masaże w domowym zaciszu, używając do tego celu specjalnej szczotki z naturalnego włosia. Brzuch powinno masować się kolistymi ruchami, natomiast nogi – w kierunku serca, czyli zgodnie z przepływem limfy. Masowanie ciała ujędrnia skórę, wpływa na redukcję cellulitu oraz pomaga pozbyć się obrzęków oraz toksyn z organizmu. Ciekawym trikiem jest również zmiana dużych talerzy na małe, przez co zminimalizujemy ilość przyjmowanych kalorii a nie będziemy mieć poczucia zmniejszenia porcji. Ważne aby jeść do syta, lecz nie z łakomstwa, także gdy poczujemy, że jesteśmy już najedzeni, powinniśmy zrezygnować z dalszego ucztowania.

Regularność

Najważniejszym aspektem jest tu jednak regularność. Jeżeli będziemy stosować wszystkie podane wcześniej sposoby regularnie, efekty odchudzania będą widoczne oraz z pewnością zadowalające. Nie trzeba rygorystycznie przestrzegać zawsze wszystkich reguł – gdy raz na jakiś czas zdarzy nam się zjeść coś mniej zdrowego lub nie wykonać żadnego treningu, nie będzie miało to większego wpływu na ogólne efekty, pod warunkiem że będzie to zdarzenie epizodyczne. Samokontrola w połączeniu z dobrą dietą i wysiłkiem fizycznym zdziałać mogą cuda i skutecznie wpłynąć na nasze odchudzanie.

ZOBACZ TEŻ