Jakie badania wykonujemy pantomogramem?

0
Jakie badania wykonujemy pantomogramem

Pantomogram jest pewnego rodzaju zdjęciem rentgenowskim, wykorzystywanym powszechnie w diagnostyce stomatologicznej. Dzięki niemu stomatolog może ocenić stan przyzębia oraz kości szczęki, ale nie tylko. To jedno z podstawowych badań wykonywanych w trakcie leczenia kanałowego. Kiedy zazwyczaj wykonuje się badanie pantomogramem? Jakie są ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Dlaczego catering to ekologiczne rozwiązanie?

0
Dlaczego catering to ekologiczne rozwiązanie

W czasach kryzysu klimatycznego ważne jest to, aby odpowiednio zadbać o ekologię i ograniczać produkowanie odpadów, które może mieć szkodliwy wpływ na środowisko. Dieta pudełkowa Tychy to, wbrew powszechnej opinii, jedna z najlepszych opcji zwracających uwagę na kwestie ekologiczne i dbałość o ochronę środowiska. Przedstawiamy zatem wszystkie argumenty, które mogłyby wskazywać na to, że w związku z dbałością o ekologię, warto zdecydować się na dietę pudełkową.

Konsumpcja i zakupy – wróg dla środowiska

Jedną z codziennych czynności, którą zdecydowanie powinniśmy ograniczyć, jest robienie zakupów. Każdy, kto cały tydzień pracuje i nie ma czasu na zakupy, przeważnie robi duże jednorazowe zakupy na cały tydzień. Jednak aby je przewieźć do domu, bardzo często musimy skorzystać z samochodu, nawet gdy sklep jest niedaleko. Często w hipermarketach zrobienie zakupów zajmuje nam sporo czasu, który można poświęcić na wykonywanie tego, co potrzebujesz i co sprawia Ci przyjemność. Przy korzystanie z cateringu dietetycznego na terenie Tychów nie jeździsz do sklepu, oszczędzając środowisku szkodliwego CO2 oraz zyskujesz mnóstwo czasu dla siebie. Dodatkowo, co jest bardzo ważne, w przypadku rezygnacji z zakupów, to brak konieczności używania plastikowych opakowań, w które pakowane są produkty w sklepach. Nawet jeśli przychodzimy ze swoją reklamówką, która jest wielokrotnego użytku i do niej pakujemy nasze zakupy, to wiele produktów po prostu już jest zapakowanych w plastik. Diety pudełkowe korzystają z opakowań ekologicznych, które rozkładają się szybko i nie stanowią zagrożenia dla równowagi środowiska.

Marnotrawienie jedzenia

Niezaprzeczalną zaletą korzystania z cateringu dietetycznego na terenie Tychów jest dostarczanie tyle jedzenia, ile rzeczywiście potrzebujesz. Dzięki temu nie wyrzucasz, a także nie marnujesz niepotrzebnie jedzenia. Codziennie zjadasz wszystko i nie pozostawiasz po sobie tony śmieci, jedynie kilka ekologicznych pojemników, które z pewnością rozłożą się szybciej niż plastikowe opakowania, w które najczęściej pakowana jest żywność w sklepach. Dodatkową zaletą jest to, że również catering, z którego korzystasz, nie marnuje żywności. Dzięki odpowiedniej organizacji usługodawcy doskonale wiedzą, ile pakietów muszą dziennie przygotować i określają czas oraz składniki na to, aby je przygotować. Ważne jest zatem odpowiednie planowanie jedzenia, nie jego wyrzucanie. Dodatkowo wszystkie posiłki dostarczane są w biodegradowalnych opakowaniach, które nie wpływają szkodliwe na środowisko.

Próchnica – przyczyny, przebieg i leczenie

0
próchnica

Próchnica jest to choroba spowodowana przez bakterie. Można jej skutecznie zapobiec lub całkowicie się jej pozbyć. Choruje na nią niemal każda osoba. Czy należy się jej obawiać? Jakie są jej przyczyny i obawy?

Próchnica – przyczyny

Próchnicę powodują głównie bakterie. Trudno to sobie wyobrazić, ale w naszej jamie ustnej żyje ok. 300 gatunków bakterii. Ich łączna liczba jest ogromna i liczy niemal 50 miliardów.

Większość z tych bakterii nie jest jednak szkodliwa. Za próchnicę odpowiadają  te bakterie, które rozkładając cukry, produkują kwasy organiczne. Odpowiadają za nią również te bakterie, które dobrze żyją w kwaśnym środowisku.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/przyczyny-krwawienia-z-nosa/

Na rozwinięcie próchnicy nie wpływają tylko takie czynniki jak woda, tłuszcze czy białka. Często nie myślimy o tym, że między posiłkami podjadamy cukierki, słodkie owoce, inne słodycze lub słodkie napoje. A właśnie to dla naszych zębów jest bardzo szkodliwe. 

Jak zapobiec próchnicy? 

Stan zębów człowieka w dużej mierze zależy od diety matki.  Proces ten to ortodontoza, trwa od 4 tygodnia ciąży. W tym okresie kształtują się zawiązki zębów mlecznych. Trwa on do około 20 roku życia, kiedy rozwój ósemek dobiega końca.

Aby temu zapobiec, już w okresie ciąży staraj się :

  • ogranicz ilość cukrów,
  • jeść jak najwięcej produktów białkowych, ponieważ zawierają one białko i kolagen

Na jakość zębów wpływają również witaminy: A, C i D, a także wapń. W przypadku niedoboru witaminy A lub C dochodzi do niedorozwoju hipoplazji, czyli niedorozwoju szkliwa. Wraz z dojrzewaniem zębów odkłada się w nich fosforan wapnia. Jeżeli dostarczamy go dziecku zbyt mało, zęby mają dużo gorszą jakość szkliwa i słabszą zębinę.

Źródło: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/

Jak zmienić deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu?

0
Jak zmienić deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu

Każda osoba posiadająca ubezpieczenie zdrowotne ma prawo wyboru lekarza pierwszego kontaktu. Czy można go jednak zmienić?

Każdy pacjent, który ma prawo do świadczeń zdrowotnych ma prawo do bezpłatnej zmiany lekarza POZ jedynie dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Jeśli chcemy zmienić lekarza więcej niż 2 razy w ciągu roku, musimy za każdą taką ponadprogramową zmianę zapłacić 80 zł. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy zmiana jest związana z przeprowadzką lub innymi istotnymi okolicznościami.

Jak zmienić lekarza POZ?

Aby dokonać zmiany, trzeba udać się osobiście do przychodni, w której stacjonuje lekarz POZ i złożyć deklarację zmiany. Formularz możemy uzyskać w przychodni lub wydrukować go w domu (formularze dostępne są na stronach NFZ). Deklaracji nie trzeba dodatkowo potwierdzać w NFZ. Podpisany formularz składamy w okienku rejestracji. W celu potwierdzenia tożsamości, zostaniemy poproszeni o okazanie dowodu osobistego. Przychodnia, do której chcemy się zapisać nie może odmówić nam przyjęcia deklaracji ze względu na to, że nie jesteśmy zameldowani w pobliżu.

Wybór lekarza POZ dla dziecka

Deklarację wyboru lekarza dla niepełnoletnich dzieci sporządzają rodzice. Dzieci w wieku do szóstego miesiąca życia są zapisywane do lekarza POZ na podstawie ubezpieczenia rodzica (lub prawnego opiekuna). Jednak taka automatyczna deklaracja przestaje działać w momencie ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca życia. Od tej pory, rodzic jest zobowiązany do złożenia nowej deklaracji, postępując zgodnie ze standardowymi procedurami. Co ciekawe, dzieci mogą być zapisane do innych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej niż ich rodzice.

Kiedy warto zmienić lekarza pierwszego kontaktu?

Zmiany deklaracji wyboru należy dokonać zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy zadowoleni z jakości usług medycznych w danym miejscu. Zdecydowanie poleca się przy okazji zmiany lekarza POZ przenieść swoją dokumentację medyczną do nowego miejsca. Aby to zrobić, należy udać się do dotychczasowej jednostki medycznej i poprosić o wyciąg z historii medycznej. Transfer dokumentów między placówkami nie odbywa się automatycznie.

Domowa opieka medyczna – jak pomaga potrzebującym?

0
Domowa opieka medyczna – jak pomaga potrzebującym

Osoby potrzebujące spotkać można na każdym kroku. Jedni cierpią z powodu braku pieniędzy inni nie mają możliwości dostać się do lekarza specjalisty. Jeszcze inni zostali uwięzieni ze swoją chorobą w zaciszu własnego domu. Właśnie te ostatnie osoby są w najgorszej sytuacji. Nie są one w stanie samodzielnie walczyć o prawa do opieki medycznej. Jak można im pomóc?

Domowa opieka medyczna – zalety

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, że pomoc medyczna jest niezbędna do w miarę komfortowego funkcjonowania osób potrzebujących. Osoby niesamodzielne są zdane na innych. Opiekunowie nie zawsze mają podstawy do tego by sprawować nad nimi fachową opiekę. Właśnie tutaj powinna wkroczyć domowa opieka medyczna. Udzielający pomocy specjaliści wiedza jakie badania należy wykonać, a także wiedzą jak wesprzeć opiekunów. Przede wszystkim mogą im udzielić rad dotyczących codziennej opieki. Taki stały nadzór jest dla osoby potrzebującej bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu można stale kontrolować stan zdrowia. Co więcej pozwala on na dostosowywanie leków do kondycji i szybkie wykrycie pojawiających się komplikacji zdrowotnych.

Domowa opieka medyczna – kwestie techniczne

Na samym początku opiekun powinien dokonać właściwego rozeznania w temacie. Istnieje bowiem wiele organizacji zajmujących się ułatwieniem dostępu do takiej domowej opieki medycznej. Wśród nich znajduje się https://rehabilitacjaopole.pl/, która stara się swoim podopiecznym ułatwiać dostęp do wielu programów. To one w swoim programie mają między innymi domową opiekę medyczną, która jest tak ważna dla osoby chorej. Jednak by stać się beneficjentem takich usług należy wykonać kilka czynności. Po pierwsze trzeba udać się do wybranej organizacji i przedstawić jej wymagane dokumenty osoby potrzebującej. Najczęściej wiąże się to z koniecznością stania się podopiecznym fundacji. Tylko takie osoby zyskują prawo do uczestnictwa w programach pomocowych. Następnie należy ustalić na czym najbardziej zależy opiekunowi i choremu. Później pozostaje już oczekiwać na konkretną ofertę pomocy.

Rwa kulszowa – co to jest dokładnie?

0
Rwa kulszowa

Interesują Was wszystkie najważniejsze informacje związane z tym właśnie tematem? Jest to spowodowane tym, że macie taki właśnie problem, jak rwa kulszowa co to jest? W takim razie naprawdę warto przeczytać nasz dzisiejszy artykuł. Zawiera on wiele przydatnych informacji. Jakich? Nie brakuje między innymi wiadomości związanych z głównymi objawami tej choroby. Dowiecie się również, co może ją ogólnie wywoływać. Jak należy przetrwać największe dolegliwości bólowe? Czym charakteryzuje się metoda ARP Wave i dlaczego jest stosowana w przypadku osób mających tego typu dolegliwości?

Na początek warto wyjaśnić, czym konkretnie charakteryzuje się taka właśnie choroba. Okazuje się, że rwa kulszowa co to jest to przypadłość niestety coraz powszechniejsza na terenie naszego kraju. Nie brakuje Polek oraz Polaków, którzy mają takie właśnie problemy. Niestety, są one bardzo poważne. Sprawiają, że trzeba na przykład brać urlopy w swoim miejscu pracy. Nawet w swoim domu lub mieszkaniu także jest trudno wykonywać różne czynności. Czym charakteryzuje się taka właśnie choroba, jak rwa kulszowa co to jest? Należy zwrócić uwagę na aspekty, że podstawowym objawem jest silny ból, który najczęściej pojawia się w dolnych rejonach pleców. Nierzadko promieniuje on poprzez uda i pośladki nawet do naszych stóp. Okazuje się, że pacjenci muszą zwracać uwagę również na inne symptomy. Nierzadko jest to drętwienie, mrowienie lub nawet zaburzenia czucia. W skrajnych przypadkach ta choroba wywołuje również problemy związane z załatwianiem podstawowych potrzeb fizjologicznych…

Jakie są tutaj główne powody występowania takich właśnie dolegliwości? Innymi słowem, co powoduje, że rwa kulszowa co to jest w ogóle powstaje? Symptomy mogą być różnorakie. To na przykład dyskopatia. Tak samo jak kręgozmyk. Trzeba bowiem podkreślić, że to schorzenie występuje wtedy, kiedy coś uciska na nerw kulszowy lub jego korzenie nerwowe. Co jeszcze może powodować występowanie takiej właśnie sytuacji? To na przykład zwężenie kanału kręgowego. Tak samo, jak nadmierne napięcie dotyczące mięśnia gruszkowatego. Poza tym rwa kulszowa jest wywoływana poprzez stany zapalne, ropnie, niektóre choroby zakaźne lub nowotwory. Co zrobić, aby poradzić sobie z dolegliwościami? Bardzo ważna sprawa jest taka, aby przyjąć odpowiednią pozycję. Wybierajcie twarde podłoża. Możecie na przykład położyć się na plecach z poduszką, która będzie znajdowała się pod kolanami. Są tutaj także inne możliwe rozwiązania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na pozycję na plecach z nogami, które będą ułożone na krześle. Ewentualnie można również położyć się na boku z nogami zgiętymi w kolanach.

Dlaczego tak bardzo często wybierana jest – biorąc pod uwagę osoby z tą dolegliwością – metoda ARP Wave? Zastanawia Was ta sprawa? Macie natomiast taki problem, jak opisywana w ramach dzisiejszego artykułu rwa kulszowa co to jest? Okazuje się, że to metoda z jednej strony całkowicie bezpieczna oraz wyjątkowo popularna – tak naprawdę na całym świecie. Dodatkowo bardzo efektywna. Wystarczy tak naprawdę jeden zabieg wykonany pod okiem fachowca, który stosuje między innymi specjalny elektrostymulator RX100, aby odczuć ulgę. Nie trzeba również martwić się zbyt wysokimi wydatkami. Warunki finansowe są atrakcyjne. Metoda ARP Wave jest bezpieczna oraz skuteczna. Należy podkreślić, że jest ona chwalona nie tylko od ekspertów od medycyny, ale może nawet przede wszystkim przez pacjentów, którym pomogła już w wielu trudnych sytuacjach. Warto bowiem zauważyć, że ARP Wave to taka terapia, która pomaga nawet w skrajnych przypadkach w aspekcie rwy kulszowej.

Przeczytaj więcej na stronie: http://rwa-kulszowa.com.pl/

Parawany medyczne – rodzaje i zastosowanie

0
Parawany medyczne - rodzaje i zastosowanie

Parawany – Zazwyczaj kojarzą się na one z tymi używanymi na plaży nad naszym pięknym morzem, jednak okazuje się, że mają one również zastosowanie w wielu innych przypadkach. Wystarczy przypomnieć sobie wizytę w gabinecie lekarskim, oddziale szpitalnym lub ośrodku terapeutycznym, żeby dostrzec, jak istotnym elementem ich wyposażenia są parawany medyczne.

Zastosowanie parawanów medycznych

Nikt z nas nie lubi wizyty w gabinecie lekarskim czy w szpitalu. Nie raz konieczność rozebrania się do badania czy sam fakt leżenia np. w łóżku szpitalnym w stanie choroby powoduje nie tylko dyskomfort fizyczny, ale i także psychiczny. Parawany medyczne pozwalają pacjentowi na zachowanie godności i intymności nawet na zatłoczonej sali szpitalnej czy sali rehabilitacyjnej. Odrobina prywatności nie raz bywa kluczowa również podczas niektórych badań lub zabiegów pielęgnacyjnych, które mogą być bardzo krępujące dla chorego.

Rodzaje parawanów medycznych

Aby zaspokoić potrzeby zarówno małych gabinetów lekarskich, jak i dużych oddziałów szpitalnych czy rehabilitacyjnych, na rynku dostępnych jest kilka rodzai parawanów medycznych. I tak mamy:

  • parawany jednoskrzydłowe,
  • parawany wieloskrzydłowe,
  • parawany teleskopowe (ekran umieszczony jest na specjalnym stelażu wykonanym ze stali) przejezdne,
  • parawany teleskopowe ścienne (ten rodzaj parawanu można zamontować bezpośrednio na ścianie).

Niektórzy producenci np. Innow mają również w swojej ofercie parawany przenośne czy składane. Są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku potrzeby tymczasowego oddzielania danego miejsca od otoczenia.

Charakterystyka parawanów medycznych

Jedną z podstawowych cech, jaką powinien posiadać dobrej jakości parawan medyczny, jest łatwość utrzymania go w czystości. Jest to wymóg nie tylko estetyczny, ale również ma to znaczenia z punktu widzenia przepisów w ośrodkach medycznych czy szpitalach. Z tego powodu do produkcji parawanów medycznych zazwyczaj używa się łatwych w czyszczeniu tkanin syntetycznych. Sama konstrukcja jest wykonana najczęściej ze stali nierdzewnej lub z drewna. Dodatkowo parawany mogą być wyposażone w praktyczne kółka, dzięki czemu można je w łatwy sposób przetransportować z miejsce na miejsce. W takim przypadku parawan powinien posiadać również wmontowany w stelaż hamulec, by mieć pewność, że nie będzie się on niepotrzebnie przesuwał.

Parawany medyczne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia ośrodków ochrony zdrowia zapewniający pacjentom większy komfort psychiczny w trakcie leczenia i powrotu do zdrowia.

Podkłady i pudry do cery z niedoskonałościami

0
Podkłady i pudry do cery z niedoskonałościami

O idealnie gładkiej, nawilżonej i promiennej cerze marzy wiele kobiet. Niestety, wiele z nich walczy na co dzień z niedoskonałościami takimi jak wypryski, trądzik młodzieńczy czy różowaty lub przebarwienia pojawiające się wraz z upływem czasu. Aby skutecznie zamaskować defekty swojej cery, które potrafią skutecznie zepsuć humor o poranku, warto wiedzieć, jakiego rodzaju podkłady i pudry należy zastosować. Pozwolą one nie tylko ukryć niedoskonałości, ale też przygotują cerę do nałożenia innych kosmetyków, którymi wykonujemy codzienny makijaż.

Podkłady dla cery z niedoskonałościami

Odpowiednio dobrany podkład potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Wiedzą o tym dobrze wizażystki oraz osoby, które na co dzień zmagają się z niechcianymi defektami skóry. Najczęstszym problemem pojawiającym się u kobiet jest skłonność do nadmiernego wydzielania sebum, zwłaszcza w tzw. strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. Powoduje to mało estetyczne świecenie się skóry, która ponadto ma większe skłonności do występowania na niej wyprysków i zanieczyszczeń.

Poza staranną pielęgnacją i odpowiednim nawilżaniem cery tłustej i mieszanej, odpowiednie będzie dobranie dla niej podkładu kryjącego, który skutecznie zmatowi miejsca ze skłonnością do świecenia, nie zatka porów, zapewni skórze możliwość oddychania, a jednocześnie skutecznie ochroni ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Revlon ColorStay with Pump stworzony został z myślą o cerze tłustej i mieszanej i jest specjalistycznym kosmetykiem o wyjątkowo lekkiej konsystencji, która doskonale maskuje wszelkie defekty, pięknie wchłaniając się i tworząc idealne płótno do nakładania takich kosmetyków, jak cienie do powiek, róż czy rozświetlacz. Dodatkowym atutem jest filtr przeciwsłoneczny o faktorze 15, który doskonale ochroni przed szkodliwym promieniowaniem skórę na co dzień w warunkach miejskich.

Innym podkładem dającym efekt idealnie zmatowionej, gładkiej cery, będzie Dermacol Make-up Cover. Ten kryjący podkład pozwala na zatuszowanie wszelkich niedoskonałości oraz odpowiednia dba o skórę skłonną do podrażnień i alergii.

Pudry do cery z niedoskonałościami

Nawet nieskazitelna cera potrzebuje zmatowienia, co zapewniają jej odpowiednio wybrane i użyte pudry – https://perfumy.pl/pol_m_Kosmetyki_Makijaz-185.html. Estee Lauder Double Matte to puder prasowany, który zamknięty został w wygodnym, kompaktowym pudełeczku z praktycznym lusterkiem. Dzięki temu można używać go do nadania makijażowi ostatnich szlifów, a także zabrać do damskiej torebki, aby móc poprawić make-up w ciągu dnia. Testowany dermatologicznie, bezzapachowy i beztłuszczowy puder prasowany Estee Lauder nadaje skórze pożądany efekt zmatowienia w problematycznych obszarach, skutecznie przyczyniając się także do zmniejszenia wydzielania ilości sebum. Pory skóry po użyciu pudru Estee Lauder są wyraźnie zmniejszone, ale nie zatykają się, a skóra nie zostaje nadmiernie wysuszona. Dzięki temu pudru marki Estee Lauder mogą bezpiecznie używać nawet kobiety z wyjątkowo problematyczną skórą mieszaną, która często nadmiernie się świeci w strefie T, a pozostaje wysuszona w pozostałych partiach twarzy.

Medycyna estetyczna – jakie zabiegi wybierają mężczyźni?

0
Medycyna estetyczna dla mężczyzn

W obecnych czasach, to że mężczyźni korzystają z zabiegów kosmetycznych czy medycyny estetycznej, nikogo nie powinno dziwić. Panowie coraz bardziej dbają o siebie, prowadzą zdrowy tryb życia, przestrzegają zasad zdrowej diety, chodzą regularnie na siłownię oraz stosują kosmetyki pielęgnacyjne. Zabiegi medycyny estetycznej, również nie są im obce, które zabiegi są przez nich uwielbiane?

Najczęściej wybierane zabiegi medycyny estetycznej przez mężczyzn

Panowie, również dostrzegają na swoich twarzach zmarszczki, blizny potrądzikowe, cienie pod oczami i inne zmiany skórne. Zaczyna im to przeszkadzać, żeby się tego pozbyć udają się do lekarza medycyny estetycznej, który po obejrzeniu zmian i przeprowadzeniu wywiadu jest w stanie zaproponować indywidualnie dobrany plan leczenia.

Botoks – sposób na zmarszczki

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, jest często wybierany przez mężczyzn. Jego zadaniem jest skorygowanie zmarszczek na twarzy. Najczęściej Panowie decydują się na usunięcie lwiej zmarszczki, kurzych łapek i zmarszczki palacza.

Zabieg botoksem, polega na wstrzyknięciu w wyznaczone miejsca jadu kiełbasianego. Co skutkuję rozluźnieniem mięśni, a w następstwie wygładzeniem skóry i uzyskanie młodszej twarzy. Oprócz usuwania zmarszczek, botoks świetnie się sprawdza w przypadku leczenia nadmiernej potliwości.

Przeczytaj też: http://www.mooseart.pl/zabiegi-laserowe-ktore-sa-najczesciej-wybierane-przez-polki/

Kwas hialuronowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego również jest popularny. Panowie decydują się na niego, z tego samej przyczyny jak w przypadku botoksu. Zależy im na wypełnieniu zmarszczek w okolicach oczu, czoła, i ust. Kwas hialuronowy świetnie koryguję zmarszczki i sprawia, że twarz staje się młodsza.

Mezoterapia igłowa – na utratę włosów

Mężczyźni bardzo często mają problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Żeby zaradzić temu, decydują się na zabieg mezoterapii igłowej. Podczas, którego wstrzykuje się w skórę głowy, małe ilości substancji leczniczej. W wyniku tego krążenie krwi się poprawia, a wzrost włosów zostaje pobudzony.

Laserowe usuwanie trądziku

Trądzik, dotyczy nie tylko nastolatków, ale i osób dorosłych. Mężczyźni też mają z nim problem, dlatego żeby się go pozbyć wybierają zabiegi z wykorzystaniem lasera. Zabieg polega na nałożeniu na skórę chłodzącego żelu, a następnie wykonywana jest seria strzałów światłem lasera. Dzięki temu stany zapalne znikają, a dodatkowo usuwane są bakterię, które znajdują się w głębszych warstwach skóry i mogą przyczyniać się do powstawania tego typu zmian.

Źródło: https://www.dolcevitamagazyn.pl/

Czy na przeszczep włosów zdecydować się może każdy?

0
przeszczep włosów

Pomimo swojej dość dużej inwazyjności oraz suboptymalnej efektywności, zainteresowanie zabiegiem chirurgicznego przeszczepu włosów w naszym kraju wzrasta zarówno wśród przedstawicielek płci pięknej jak i wśród panów. Czujemy się w obowiązku poinformować, że pomimo faktu iż gdy zabieg się powiedzie może on poskutkować znaczna poprawą ogólnego wyglądu naszej fryzury, to na terapię tę niestety nie może zdecydować się każdy klient, nawet w sytuacji gdy dysponuje on odpowiednimi zapasami gotówki.

Okazuje się bowiem, że przeszczep włosów nie może zostać przeprowadzony w sytuacji, gdy potencjalny pacjent zmaga się z zaawansowanym łysieniem, które na przestrzeni czasu spowodowało pozbawienie włosów znacznej części głowy. Lekarze nie podejmą się także wykonania zabiegu u osób, które cierpią na poważne choroby nowotworowe, cukrzycę,  czy zaburzenia pracy układu krążenia, bowiem wykonywane nacięcia i aplikacja nowych cebulek włosowych w miejsce tych zniszczonych lub obumarłych doprowadzić może do poważnych powikłań i pogorszenia się ogólnego stanu zdrowia.

Transplantacji nie zaleca się także osobom, u których zdiagnozowano łysienie plackowate oraz poważne choroby skóry głowy. Ostatnią grupą ryzyka są kobiety, które z uwagi na przyjmowane leki czy też uwarunkowania genetyczne zauważają u siebie poważne zaburzenia hormonalne, niejednokrotnie utrudniające im nawet prawidłowe funkcjonowanie.

Wszystkie te osoby skorzystać mogą jednakże ze znacznie bezpieczniejszej oraz mniej inwazyjnej terapii w klinice włosa SecondHair https://secondhair.pl/przeszczep-wlosow/  zorientowanej na aplikację na fryzurę płynu lub proszku renomowanej firmy, dzięki któremu możliwe będzie wizualne zwiększenie objętości fryzury bez konieczności poddawania się zabiegom. Sama procedura jest w pełni bezpieczna, a dodatkowo nie powoduje jakichkolwiek powodujących dyskomfort podrażnień czy reakcji uczuleniowych. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszego salonu w przypadku, gdyby chcieli się Państwo dowiedzieć więcej o tej nad wyraz innowacyjnej metodzie walki z łysieniem oraz niekontrolowanym przerzedzaniem się włosów.

ZOBACZ TEŻ