Karboksyterapia – na czym polega i jakie są jej efekty?

0
Karboksyterapia – na czym polega i jakie są jej efekty?

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym można zostać nieco przytłoczonym ilościom oferowanych zabiegów. Ich nazwy zazwyczaj niewiele potrafią powiedzieć potencjalnemu użytkownikowi. Właśnie dlatego dziś opiszemy zagadnienie popularnej karboksyterapii.

Karboksyterapia – specyfika zabiegu

Karboksyterapia jest zabiegiem podczas którego pod skórę podawany jest gaz CO2. Jego zadanie polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, a także pobudzeniu krążenia. Dzięki temu poddane jej fragmenty ciała są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia składników odżywczych aplikowanych w trakcie kolejnych zabiegów. Dzięki swojej wszechstronności karboksyterapia może być wykonywana na różnych fragmentach ciała.

Karboksyterapia w walce z rozstępami

Osoby posiadające niezbyt estetyczne zmiany w postaci rozstępów bardzo często długo poszukują metody, która spowodowałaby ich redukcję lub zupełną likwidację. Na tego rodzaju pęknięcia wiązań kolagenowo-elastynowych oddziałuje opisywana karboksyterapia. Potrafi ona usprawnić cyrkulację tlenu, a także krwi. Sprawia również, że tworzą się nowe naczynia krwionośne, a poprawie ulega pigmentacja skóry. To wszystko powoduje, że rozstępy są znacznie mniej widoczne. Efektem jest ich kolorystyczne upodobnienie do pozostałych fragmentów ciała, a także stymulacja kolagenu. Ten drugi aspekt jest bardzo ważny, ponieważ powoduje wyrównanie się struktury rozstępów. Poddana zabiegowi skóra staje się gęstsza i zdecydowanie bardziej jędrna.

Karboksyterapia jako zabieg pod oczy

Okolice oczu to bardzo delikatne fragmenty skóry, które są szczególnie podatne na ujawnianie kondycji i wieku organizmu. Karboksyterapia stosowana między innymi przez jest w tym przypadku do redukcji cieni, obrzęków, a także oznak starzenia. Tutaj tak samo jak w przypadku problemu opisywanego powyżej występuje efekt wyrównania kolorytu, a także wygładzenia okolic oczu. Zabieg ten pobudza produkcję kolagenu, a także wspomaga procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Co za tym idzie poddana jego działaniu skóra staje się jaśniejsza, a obrzęki ulegają pomniejszeniu. Bardzo ważny jest fakt, że taki zabieg trwa około 10 minut, a po jego wykonaniu można spokojnie wrócić do zaplanowanych zajęć.

Tego typu zabieg należy wykonać w profesjonalnym salonie takim jak https://wspanialecialo.pl/. Osoby z odpowiednią wiedza i doświadczeniem opowiedzą o nim, a także podpowiedzą ile serii będzie potrzebnych do uzyskania upragnionych efektów estetycznych. Warto pamięć, że tego rodzaju zabieg nie jest bolesny i zazwyczaj trwa naprawdę krótko.

Czy stosowanie środków na potencje jest ryzykowne?

0
Czy stosowanie środków na potencje jest ryzykowne?

Różnego rodzaju środki na potencje stosuje coraz większa grupa mężczyzn. Brak satysfakcji z życia seksualnego może być przyczyną mniejszego komfortu życia, dlatego też każda osoba, która posiada mniejsze lub większe problemy z osiąganiem pełnego wzwodu prędzej, czy później sięgnie po tego typu medykamenty. Czy jednak są one w pełni świadomi zagrożeń, które towarzyszą zażywaniu środków na potencję?

Jak to działa?

Kłopoty z potencją spowodowane mogą być wieloma różnymi czynnikami. Głównie ich źródłem jest jednak zaburzone krążenia, które może wynikać z choroby wieńcowej, chorób krążeniowych, lub nawet z przerostu gruczołu krokowego. Zaburzona potencja to nie jest jednak problem, tylko osób starszych i schorowanych. Równie częstym przypadkiem jest zaburzenie wzwodu wywołane zażywanymi środkami anabolicznymi przez osoby młodsze wiekiem.

Przez takie właśnie osoby najczęściej zażywane są różnego rodzaju środki na potencje, które poprawiają głównie krążenie i drożność układu krwionośnego, co znacząca zwiększa ilość dopływającej do penisa krwi, co z kolei wpływa na szybszy, dłuższy i skuteczniejszy wzwód.

Tabletki Horse Men
Tabletki Horse Men ze sklepu UpMen.pl

Jakie są efekty uboczne?

Niestety stosowanie tego typu środków to nie tylko piękne i cudowne chwile uniesień seksualnych, ale również spore ryzyko związane ze zdrowiem.

Środki na potencję ingerują bezpośrednio w układ krążenia, co powoduje, że częstym przypadkiem ich zażywania jest ucisk i ból w klatce piersiowej, a także zaburzenia równowagi i bóle głowy. Równie często występują w trakcie ich zażywania mdłości i biegunki. Skrajnymi, jednak wartymi wymienienia są również przypadki zbyt bolesnego wzwodu, kończącego się nawet krwawieniem.

Czy oznacza to zatem, że zażywanie tego typu środków musi wiązać się z podobnym ryzykiem? Na szczęście nie, ponieważ istnieją środki w pełni bezpieczne, wykonane na bazie określonej kombinacji ziół. Takie ziołowe suplementy diety nabyć można, chociażby na stronie sklepu internetowego https://upmen.pl/. Oprócz tego, że są one znacznie bezpieczniejsze, to dodatkowo ich stosowanie wykazuje zauważalnie lepsze efekty.

Tabletki Top Dystance
Tabletki Top Dystance ze sklepu UpMen.pl

Depilacja laserowa – czym jest i jak się do niej przygotować? Podpowiadamy!

0
Depilacja laserowa – czym jest i jak się do niej przygotować? Podpowiadamy!

Depilacja laserowa to zabieg oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych. Okazuje się, ze chętnie korzystają z niego tak kobiety jak i mężczyźni. Nic dziwnego, bowiem jest to jedyna metoda trwałego pozbycia się owłosienia z wybranych fragmentów ciała.

Depilacja laserowa – zalecenia przed i po zabiegu

Jeśli ktoś myślał, że na depilację można wy brać się z tzw marszu to niestety był w błędzie. Bowiem do takiego zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Co to oznacza? Przede wszystkim wstrzymanie się od opalania. Do tego zalecenia powinno się dostosować już na trzy tygodnie przed pierwszą wizytą. Właśnie dlatego kosmetyczki zalecają okres jesienno-zimowy do przeprowadzania zabiegów. Wówczas narażenie na promieniowanie UV znacznie spada. Następnie warto zapoznać się z listą suplementów i leków, których nie powinno się stosować przed depilacją. Jest to związane z faktem, iż posiadają one substancje, które mogą spowodować wystąpienie uczulenia lub zaburzenia procesu depilacji. Warto zauważyć, że nawet herbatki odchudzające, czy też napary ziołowe nie są zalecane. Co więcej okres co najmniej dwutygodniowej karencji obowiązuje również od ostatniej przyjętej dawki antybiotyku. Następnie nie wolno zapominać o obowiązującym zakazie dotyczącym stosowania depilatorów, kremów, wosku, a także pęset. Dozwolona jest wyłącznie tradycyjna maszynka. Zrezygnować należy również z zabiegów głęboko oczyszczających, czyli np. peelingów chemicznych. Bardzo ważne jest to, że wszystkie wymienione zasady utrzymać należy również po procesie wykonania depilacji. Do nich dojdzie jeszcze zakaz gorących kąpieli, korzystania z sauny, a także stosowanie kremów na bazie spirytusu.

Depilacja laserowa – czy dla wszystkich?

Depilacja laserowa niewątpliwie jest jednym z popularniejszych w ostatnim czasie zabiegów. Niestety jak się okazuje nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Do salonu nie mogą się wybrać: kobiety w ciąży, a także kobiety karmiące piersią. Co więcej zakaz ten dotyczy również osób posiadających infekcje skórne, czy choroby. Do nich zaliczają się chociażby opryyszczka, łuszczyca, jak i bielactwo. Pełną listę przeciwwskazań powinien udostępnić konkretny gabinet kosmetyczny jak np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/.  Z całą pewnością z zabiegu będą musiały zrezygnować osoby, które spożywają np. w herbatkach substancje światłouczulające. Do nich zaliczyć można np. szałwię, bratka, skrzyp polny, nagietka, czy dziurawca. Co najmniej pół roku muszą odczekać przed zabiegiem osoby poddające się terapii retinoidami. Dwa tygodnie opisywanymi powyżej antybiotykami. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Mianowicie miesiączce. Nie jest to typowe przeciwwskazanie, jednak element niepożądany, ponieważ może powodować dyskomfort tak u klientki jak i osoby przeprowadzającej zabieg. Wspomnieć należy również o tym, że nie każdy rodzaj włosa nadaje się do depilacji laserowej. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie są podatne na wiązkę lasera. O tym, poinformuje już na pierwszej wizycie profesjonalna kosmetyczka.

Odżywka do paznokci może micro cell? Sprawdzamy!

0
Odżywka do paznokci może micro cell? Sprawdzamy!

Nie ulega wątpliwości iż odpowiednio wypielęgnowane dłonie są bardzo dobrą wizytówką każdego człowieka. Właśnie dlatego warto zainwestować w kosmetyki służące dłoniom, a w szczególności paznokciom i ich okolicom. Jednym z nich jest odżywka.

Odżywka do paznokci – stosowanie

Odżywka do paznokci to produkt, który powinien być regularnie stosowany. Tylko przy zachowaniu tej zasady istnieje szansa na poprawę stanu paznokcia. Wszystko przez to, że każdy składnik potrzebuje nieco czasu, zazwyczaj jest to co najmniej miesiąc, by efekty jego działania zaczęły być zauważalne gołym okiem. Bardzo ważne jest również to, by wybrać odpowiednią odżywkę. W tym przypadku słowo odpowiednią, oznacza produkt o zbilansowanym składzie, który będzie w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów występujących z paznokciami. Warto zaznaczyć, ze wiele dostępnych odżywek może być stosowanych także jako baza pod lakier do paznokci. Wówczas zapobiegają one uszkodzeniom, a także przebarwieniom.

Składniki odżywki do paznokci

Tak jak wspomniane zostało na początku. Na działanie odżywki do paznokci największy wpływ ma  jej skład. Właśnie dlatego należy dokładnie analizować etykiety w poszukiwaniu składników, które będą w stanie poradzić sobie z posiadanym problemem. W momencie gdy paznokcie są kruche i łamliwe to warto stosować produkt z witaminami C, E, F, a także B7. Z kolei utwardzająco zadziała diamentowy pył jak i proteiny jedwabiu. Z krótkimi paznokciami, które mają problem nabrać długości bez uszkodzeń powinna poradzić sobie krzemionka, żelazo, a także ceramidy. Odbudowująco natomiast zadziałają wapń i keratyną. Warto zaznaczyć, że takie składniki mają realny wpływ na pojawiające się rezultaty. Właśnie dlatego należy dobrze zastanowić się nad posiadanym problemem przed zakupem odżywki. W momencie, gdy decyzja jest trudna do podjęcia lub problemów jest kilka można zdecydować się na odżywkę wielofunkcyjną.

Odżywka do paznokci micro cell

Odżywka do paznokci micro cell kupiona np. https://beautyk.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-paznokci-micro-cell jest godnym rozważenia produktem. Na samym początku należy zaznaczyć, że nie posiada ona w swoim składzie formaldehydu, który jest silną substancją odkażającą. To bardzo ważne, ponieważ wiele kobiet musi go unikać ze względu na właściwości alergiczne. Zawiera za to substancje nawilżające i chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo ich zadaniem jest wewnętrzne ujędrnienie i wzmocnienie paznokcia. Systematyczne stosowanie produktu ma również zapobiegać łamliwości i łuszczeniu płytki.

Kontuzje w tle trójbojów i przegląd

Kontuzje w tle trójbojów i przegląd

Kontuzje u trójboistów to temat, którym zajmowało się już wielu badaczy, patrząc z jakimi urazami osoby takie się zmagały, czy często miały kontuzje, co mogło mieć wpływ na ich występowanie. W większości przypadków wnioski były jedne – w przypadku górnej części ciała najczęściej dochodziło do obrażenia mankietu ramienia i rotatora, w przypadku dolnej części ciała  urazy dotyczyły kolana i przywodziciela przy pachwinie, a w przypadku tułowia, urazy biodra i dolnego odcinka kręgosłupa. Badania pokazały także, że to mężczyźni częściej zmagają się z kontuzjami i że wszelkie urazy częściej pojawiają się u osób trenujących już długo, a niekoniecznie tych, którzy zaczynają. Co więcej, ci co rywalizują stawiając na szybkość także bardziej są narażeni na problemy zdrowotne, a co szczególnie istotne – ci, którzy mają małe kontuzje i ich nie leczą, często nabawiają się ostrych urazów, z którymi poradzić sobie jest niezwykle ciężko.

W większości przypadków urazy spowodowane są uszkodzeniami ciała w związku z ominięciem sesji treningowych, czy nie stosowaniem się do określonych treningów lub brakiem odpowiedniej regeneracji. Jak wynika z badań, rocznie dochodzi do 0,3 – 2.1 obrażeń. I choć wydaje się to być stosunkowo niski wskaźnik, to związane jest to przede wszystkim z tym, że nie każdy ból jest dla trójboisty kontuzją. Często wieloma rzeczami się nie przejmujemy, niektóre bagatelizujemy. Badając więc sportowców, wielu odczuwa ból lub dyskomfort, ale nie traktuje tego jako urazu. Warto tutaj zaznaczyć także ten fakt, że jeśli u trójboisty pojawi się uraz, zazwyczaj leczy się go przez dłuższy okres czasu, co powoduje, że dana osoba wyłączona jest z treningów na nieco dłuższy czas.

Kto wziął udział w badaniu?

Osoby chętne, które ukończyły 18 rok życia. Podzielono jest na trzy grupy – osoby z interesującym wydarzeniem, osoby bez zainteresowania i osoby, które nie ukończyły badania ze względu na kontuzję w czasie jego trwania. Czym taka kontuzja była? Złamaniem kości, uszkodzeniem mięśnia, więzadła, rozdarciem ścięgna, zwichnięciem. To także uraz, który musiał zakończyć się interwencją u lekarza lub taki, który wymagał rezygnacji z treningów na okres dwóch tygodni i dłużej.

Do oceny wykorzystano wykresy zwane krzywymi przeżyć Kaplana – Meiera, dzięki którym można w pełni zobaczyć zarys występowania różnego rodzaju kontuzji.

Najmodniejsze fryzury męskie 2019 – sprawdź, jak dobrać fryzurę

0
Najmodniejsze fryzury męskie 2019 - sprawdź, jak dobrać fryzurę

Każdy człowiek ma własne upodobania co do rodzaju fryzury, którą zazwyczaj nosi. Jednakże nie każda osoba wie, że aby fryzura idealnie pasowała do człowieka, musi być odpowiednio dobrana. Zwykle wiedzę co do wyboru fryzury posiadają wykwalifikowani fryzjerzy i to ich należy się o to pytać. Inną opcją są również poradniki internetowe jak na przykład http://www.proboats.pl/jak-wybrac-dobry-salon-fryzjerski-poradnik-konsumenta/, które przybliżą ten temat, a nawet pomogą w wyborze salonu fryzjerskiego, który nie tylko doradzi klientowi rodzaj fryzury, ale także ją wykona. Dalsza część tego artykułu odpowie na pytanie, jakimi kryteriami doboru rodzaju fryzury należy się kierować, aby idealnie pasowała do danej osoby.

Najważniejsze kryteria doboru fryzury

Bez wątpienia fryzurę trzeba właściwie dobrać do własnej osoby. Każda osoba, która choć raz wystylizowała włosy w taki sposób, że zamiast dobrze w niej wyglądać, efekt był wręcz odwrotny, wie, że powinęła ważny czynnik, aby móc w efekcie dobrze wyglądać. Na pewno negatywne skutki objawiające się dość miernym efektem wizualnym zostały spowodowane tym, że dana osoba pominęła przy wyborze fryzury wygląd własnej twarzy. Wbrew przekonaniu, że wyłącznie nasze własne upodobania są najważniejsze, rysy i kształt twarzy ma również duże znaczenie.

Do jakiego kształtu twarzy pasują wybrane fryzury?

Istnieje kilka kształtów owalu twarzy, który będzie najlepiej prezentował się w określonej fryzurze, a są to:

  • twarz trójkątna, do której pasują włosy średniej długości stylizowane na układane w lekkim nieładzie. Jako że twarz jest bardziej okrągła u dołu niż na czubku, gęste i dłuższe włosy okalające górną część głowy, korzystnie wpływają na jej wygląd,
  • owalna twarz jest twarzą, na której dobrze wyglądają włosy nastroszone, dłuższe, z pasmami ułożonymi na bok i falami,
  • twarz podłużna nie wymaga zbyt wielu zabiegów, aby wyglądać naprawdę dobrze. Proste, zaczesywane z przedziałkiem stylizacje są bardzo eleganckie,
  • diamentowa twarz, jako że charakteryzuje się nieco węższą jej dolną częścią, okazale wygląda we włosach nieco uniesionych do góry,
  • twarz okrągła dobrze prezentuje się z grzywką i włosami nieco zaczesanymi w górę,
  • twarz kwadratowa dobrze wygląda z włosami krótkimi, elegancko i młodzieżowo strzyżonymi, na ucznia.

Najmodniejsza fryzura

Każda osoba powinna przy wyborze odpowiedniej stylizacji, zwrócić baczną uwagę na rodzaj owalu twarzy, jaki posiada. Dobry fryzjer męski w Krakowie z pewnością uczuli na to każdą z osób i wybierze dla niej najbardziej odpowiednią stylizację nawet w przypadku, kiedy sama nieco wyobrażała sobie inną fryzurę. Chodzi tutaj o ostateczny wygląd, tak więc naprawdę warto wziąć do siebie zalecenia fryzjera, gdyż nikt inny jak on, najlepiej zna się na stylistyce układania włosów i wie, jaka fryzura będzie odpowiednia dla osób o różnych typach twarzy i będących w różnym wieku. Warto się oprzeć na wiedzy fryzjera, szczególnie gdy chodzi o zupełnie nową stylizację włosów, jeszcze nienoszoną.

moment.pl

Czym jest badanie rezonansem magnetycznym i gdzie przeprowadzić badanie?

0
Czym jest badanie rezonansem magnetycznym i gdzie przeprowadzić badanie

Każdy z nas prawdopodobnie słyszał już kiedyś nazwę “rezonans magnetyczny”, chociażby w filmie czy w serialu. Inaczej zwane MRI, jest jedną z najbardziej skutecznych form diagnostyki obrazowej, pozwalającym wykryć bardzo wiele, co dla większości lekarzy może być kluczowym elementem stawianej diagnozy. Czy warto przeprowadzić rezonans magnetyczny Warszawa i dokąd się zgłosić?  

Na czym polega badanie rezonansem?

Sam proces działania oparty jest o prawa fizyki dotyczące zjawiska magnetycznego rezonansu jądrowego. Główną częścią rezonansu jest magnes (w dalszej części artykułu przedstawimy proces przygotowania do badania związany właśnie z tym), a uzyskany obraz przekazywany jest na ekrany komputera, gdzie widzą go lekarze i technicy i mogą opisać uzyskane wyniki. Obecnie jest to najlepsza i najdokładniejsza metoda diagnostyki.

Czy badanie boli, jak długo trwa?

Badanie jest bezbolesne, a trwa, w zależności od badanego obszaru, od kilkunastu minut do godziny. W czasie badania należy pozostać w absolutnym bezruchu. Przez cały czas mamy kontakt z przeprowadzającymi badanie dzięki kamerze oraz głośnikom. Jeśli jednak z jakiegoś powodu pacjent nie potrafi przebywać dłużej nieruchomo, w jednej pozycji, może zajść konieczność podania odpowiednich leków.

Czy potrzebuję skierowania?

Nie, aby wykonać rezonans magnetyczny Warszawa nie potrzebujemy skierowania od lekarza. Należy jednak pamiętać, że taka procedura to nie zabawa i nie należy jej przeprowadzać, jeśli nie istnieją ku temu realne przesłanki. W niektórych przypadkach konieczne będzie podanie środka kontrastującego. Środek ten zawiera jod, co może u niektórych pacjentów wywołać reakcję alergiczną. Aby jak najszybciej pozbyć się kontrastu z organizmu, należy spożywać dużo wody. Kobiety karmiące, powinny przez 24 godziny nie podawać dziecku pokarmu, tylko odpowiednio wcześniej ściągnięty.

Jak przygotować się do badania?

Jak pisaliśmy powyżej – rezonans to wielki magnes. Oznacza to, że poddając się badaniu należy zdjąć koniecznie wszystkie metalowe przedmioty, biżuterię, kolczyki, zegarki. Nie wolno wnosić ze sobą kart kredytowych, urządzeń elektrycznych, a wszystkie ubrania zawierające elementy metalowe należy pozostawić w szatni. Ubierzmy się w wygodną koszulkę i dresowe spodnie (bez zamków i metalowych elementów!), aby badanie minęło nam jak najwygodniej. Jeśli badanym obszarem będzie głowa musimy zmyć makijaż i nie używać żadnych środków do włosów (lakieru, pianek, żeli).

Przed badaniem nie wolno jeść przez trzy godziny ani pić przez godzinę. Jeśli pacjent przyjmuje leki o danej godzinie, powinien zrobić to według zaleceń.

Czy istnieją przeciwwskazania do badania?

Tak, wykonując rezonans magnetyczny Warszawa istnieją bezwzględne przeciwwskazania. Są nimi wszczepiony rozrusznik serca oraz neurosymulatory (między innymi słuchowe). Kobieta w ciąży może poddać się badaniu, o ile nie jest już w pierwszym trymestrze. Również posiadacze implantów zębowych nie muszą się przejmować. Jeśli pacjent zdaje sobie sprawę z jakichkolwiek elementów metalowych w swoim organizmie, powinien bezwzględnie powiadomić przeprowadzającego badanie.

Dlaczego warto wybrać Tommę?

Tomma posiada sieć pracowni obrazowania medycznego w całej Polsce. Dzięki sprzętowi najwyższej jakości oraz współpracy z najlepszymi specjalistami są liderem na rynku. Oferują badania z zakresu tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz RTG. Warto zapoznać się z ich ofertą na stronie tomma.com.pl.

Rekonstrukcja ACL – na czym polega, jak się do niej przygotować?

0
Rekonstrukcja ACL – na czym polega, jak się do niej przygotować?

Urazy stawy kolanowego zdarzają się niestety dość często, szczególnie wśród osób, które zajmują się sportem. Oczywiście do niektórych urazów może dojść także po prostu po dłuższym czasie, jeśli nie dbamy odpowiednio o dietę czy styl życia. W przypadku uprawiania niektórych sportów, nasze kolana są narażone na bardzo specyficzny uraz – zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące tego urazu oraz podpowiemy czym jest rekonstrukcja ACL i jak się do niej przygotować.

Kiedy może dojść do zerwania więzadła?

Więzadło krzyżowe przednie łączy dwa elementy: kość udową i piszczelową. Ponadto pełni rolę stabilizatora dla całego stawu kolanowego. Do zerwania dochodzi najczęściej po urazie, nagłym zatrzymaniu się po biegu lub złym ustawieniu nogi w czasie skoku (a konkretnie – lądowania). Dlatego najczęściej taki uraz spotyka osoby aktywne fizycznie, uprawiające takie sporty jak narciarstwo, piłka nożna czy bieganie.

Jak rozpoznać zerwanie więzadła?

Zazwyczaj w przypadku zerwania więzadła krzyżowego przedniego (inna nazwa ACL) występują takie objawy jak opuchlizna, problemy ze zginaniem i prostowaniem nogi oraz odczuwalny dyskomfort przy chodzeniu. W takim przypadku zawsze warto zgłosić się do lekarza, który może zalecić przeprowadzenie procedury, jaką jest rekonstrukcja ACL.

Jak wygląda rekonstrukcja ACL?

Jest to procedura medyczna, wykonywana pod znieczuleniem (podpajęczynówkowym – pacjent nie czuje niczego od pasa w dół) na sali operacyjnej. Sam zabieg trwa około 90 minut, jest wykonywany metodą artroskopową. Dzięki temu unikamy większych obrażeń – wykonywane są jedynie cztery nacięcia, półcentymetrowej długości. Do wnętrza kolana wprowadzana jest kamera oraz narzędzia, które pozwalają na naprawę więzadła. Zabieg jest bezbolesny, szwy można zdjąć po około dwóch tygodniach, a rehabilitację rozpocząć już następnego dnia po zabiegu. Kolano zabezpieczane jest ortezą, która pomaga stabilizować staw, zaleca się chodzenie o kulach. W niektórych przypadkach, kiedy uraz na to pozwala, warto zacząć rehabilitację jeszcze przed zabiegiem – pomaga ona w szybszym powrocie do zdrowia.

Jak przygotować się do rekonstrukcji?

Najważniejsze przed i po zabiegu jest dbanie o to, aby nie zapomnieć o rehabilitacji oraz  regularnej aktywności fizycznej. Osoby aktywne fizycznie lepiej znoszą czas po operacji. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim należy udać się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania (takie jak morfologia krwi, poziom glukozy, OB, CRP, koagulologia, wymazy z nosa i pachwin itd.). Wykonajmy je w odpowiednim terminie, aby nie straciły ważności (maksymalnie na 4 tygodnie przed zabiegiem). Jeśli wystąpią jakiekolwiek zmiany w stanie naszego zdrowia, pojawi się zapalenie, zmiany skórne – koniecznie zwróćmy się z tą informacją do lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg! Jeśli przyjmujemy na stałe leki, porozmawiajmy z chirurgiem, czy możemy je przyjmować przed operacją. Do szpitala bądź kliniki przyjedźmy odpowiednio wcześniej, przygotujmy naszą dokumentację medyczną. Na salę operacyjną wchodzimy bez makijażu (pamiętajmy o zmyciu lakieru do paznokci!) i biżuterii.

Co po zabiegu?

Przede wszystkim przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i fizjoterapeuty. Zadane ćwiczenia trzeba wykonywać regularnie i według zaleceń. Nie wolno przeciążać kolana. Powrót do pracy i sportu uzależniony jest od urazu, od tego jaki zawód wykonujemy i czy nasze kolano odzyska pełną sprawność. Do pracy biurowej możemy wrócić już nawet po kilku tygodniach. Praca fizyczna wymaga zwolnienia nie krótszego niż na cztery miesiące. Do sportu możemy wrócić nie wcześniej niż po sześciu miesiącach.

Jeśli czeka Państwa rekonstrukcja ACL zachęcamy do odwiedzenia strony chirurgia-kolana.pl i zapoznania się ze zgromadzoną tam wiedzą oraz do przejrzenia informacji dla pacjenta związanych z przygotowaniem się do zabiegu.

Alzheimer – jak rozpoznać wczesne symptomy choroby?

0
Alzheimer – jak rozpoznać wczesne symptomy choroby?

Alzheimer to choroba degeneracyjna mózgu, uznawana za najczęstszą przyczynę demencji. Według statystyk w Polsce choruje na nią nawet 250 tys. osób. Objawy choroby Alzheimera, zwłaszcza w pierwszej fazie, bywają trudne do jednoznacznego rozpoznania. Jakie symptomy mogą sygnalizować chorobę Alzheimera? Jakie są dostępne obecnie metody leczenia? Jak zorganizować pielęgnację osoby chorej – lepsza będzie opieka rodziny czy profesjonalny dom opieki? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Mleko kokosowe

0
Mleko kokosowe

Każdy z nas ma z pewnością swoje ulubione produkty. Różnorodny smak, który możemy osiągnąć poprzez zastosowanie ciekawych połączeń z pewnością jest w stanie zniewolić każdego smakosza.
Mleczko kokosowe w ostatnich czasach zdobyło dużą popularność. Szczególnie przez wzrost liczby wegan, którzy stosują je na zmianę z sojowymi i owsianymi w zastępstwie zwykłego krowiego. Jednak idealnie sprawdzi się dla każdego z nas.

Jakie mleko kokosowe warto kupić?

Jest to z pewnością bardzo ważne i istotne pytanie dla większości z nas. Odpowiedź może być różna, w zależności od tego, do czego chcemy wykorzystać mleko kokosowe lub od tego, które bardziej preferujemy. Nie da się określić jednoznacznie, że jedno jest lepsze od drugiego. Są bowiem takie, które można wykorzystać do przygotowania deserów dzięki swojej konsystencji oraz takie, które możemy spokojnie wykorzystywać do zagęszczania naszych dań. Warto więc przed zakupem rozejrzeć się i poczytać opinie innych użytkowników, co pozwoli nam na rozwianie naszych wszelkich wątpliwości. Dodatkowo nie musimy w dzisiejszych czasach wychodzić z domu. Wystarczy znaleźć sklep internetowy ze mlekiem kokosowym oraz innymi produktami, aby nie musieć poświęcać czasu na wędrowanie i poszukiwanie jednego produktu po wielkim sklepie lub też kilku. Z pewnością jest to dużo bardziej wygodne dla każdego z nas. Dodatkowo możemy poczytać od razu wiele opinii. Tym samym mamy wszystko w jednym miejscu, zaraz pod ręką i bez jakiegokolwiek problemu.

Możemy dokonać zakup mleka kokosowego przez internet w sklepie bdsklep.pl. Jest to bezpieczny sklep internetowy, który oferuje niskie ceny i świetną jakość produktów. Swoją opinię na ten temat można poprzeć poprzez wypowiedzi innych użytkowników, którzy już skorzystali i kupili swoje produkty w tym sklepie. Nie powinniśmy się bać. Warto próbować rzeczy nowych, a przede wszystkim szanować swoje pieniądze i czas. Stąd też idealnym rozwiązaniem jest zakup produktów przez sklep internetowy. Zajrzyj już dziś na bdsklep.pl i skorzystaj z wysokiej jakości produktów.

ZOBACZ TEŻ