Jak używać nici dentystycznej?

0
Jak używać nici dentystycznej?

Samo korzystanie ze szczoteczki do zębów nie wystarczy, aby olśniewać wszystkich śnieżnobiałym uśmiechem. Uzupełnieniem higieny powinny być płukanki i nici dentystyczne, które skutecznie dotrą do przestrzeni międzyzębowych, czyszcząc je z resztek pożywienia.

Czym jest nić dentystyczna?

Choć wyglądem przypomina tradycyjną nitkę, w istocie stanowi splecione włókno nylonowe (choć zdarzają się także teflonowe czy polietylenowe), które przeznaczone jest do usuwania resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych oraz płytki nazębnej z powierzchni zębów. Jej regularne stosowanie jest potrzebne do tego, aby zachować czystość jamy ustnej i uchronić się przed wieloma przykrymi dolegliwościami, jak próchnica czy parodontoza. Zęby, które nie są czyszczone nitką dentystyczną, w miejscach styku zaczynają ulegać przebarwieniom. Z czasem zaczyna tworzyć się na nich płytka nazębna, która prowadzi do ubytków. Podobnie jest w przypadku parodontozy. Niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej powoduje zapalenie przyzębia, które w konsekwencji skutkuje rozchwianiem zębów, a w skrajnych przypadkach nawet ich utratą.

Woskowane, a może antybakteryjne? Które wybrać?

W aptekach i drogeriach możemy spotkać się z dużą różnorodnością nitek dentystycznych. Problemem dla wielu okazuje się ich właściwy dobór. Do niewielkich przestrzeni międzyzębowych polecana jest zwykła, nylonowa nitka lub woskowana, której powierzchnia pokryta warstwą wosku ułatwia jej wprowadzenie. Do większych przestrzeni sprawdzą się nici pęczniejące, które pod wpływem wilgoci zmieniają swój rozmiar, skutecznie czyszcząc spore szczeliny międzyzębowe. Dodatkowo wyróżniamy wybielające nici dentystyczne, które pomagają usunąć osad nazębny i przebarwienia, a także antybakteryjne – nasączone substancją zmniejszającą intensywność namnażania się bakterii. Dla zapewnienia większej ochrony przed próchnicą i parodontozą, polecane są nici z fluorem. W sprzedaży dostępne są również nitki dla pacjentów z aparatami ortodontycznymi czy z założonymi mostami protetycznymi.

Jak używać?

Po pierwsze, nici dentystyczne używamy co najmniej raz dziennie, zaraz po posiłku, aby usunąć resztki zalegającego pokarmu. W tym celu potrzebujemy kawałka nitki (około 50 cm), który owijamy wokół palców środkowych i wskazujących przy asekuracji kciuków. Po drugie, ważna jest technika czyszczenia. Napiętą nitkę wprowadzamy w szczelinę międzyzębową, tworząc na zębie „literę C”. Następnie ruchem przesuwającym od linii dziąseł do górnej części zęba (od góry do dołu) czyścimy przestrzenie, powtarzając czynność na wszystkich zębach z zachowaniem świeżego fragmentu nitki.

Refleksologia stóp – pseudonauka czy skuteczna technika zwalczania bólu?

0
Refleksologia stóp

Stopy, choć przez wiele osób spychane na dalszy plan, dosłownie i w przenośni stanowią podstawę i oparcie ludzkiego ciała. Zgodnie z założeniami refleksologii, masując stopy można poprawić funkcjonowanie poszczególnych organów ludzkiego organizmu. Choć z tego typu masaży płynie wiele korzyści, refleksologia nie jest uznawana za dziedzinę medycyny i wiele osób podchodzi do niej sceptycznie. Czy refleksoterapia rzeczywiście odnosi efekty? Kiedy masaże stóp nie są wskazane?

Skręcenie stawu skokowego – jak sobie z tym poradzić?

0
Skręcenie stawu skokowego - jak sobie z tym poradzić?

Dlaczego ludzie borykają się z taką kontuzją, jak skręcenie stawu skokowego? Niektórzy uważają, że jest to problem wyłącznie zawodowych sportowców. Jest to jednak bardzo błędne myślenie. Często bowiem taka kontuzja towarzyszy wykonywaniu wielu codziennych, prozaicznych sytuacji. Jakie są główne symptomy? Co powinny zrobić osoby, które podejrzewają, że mają skręcenie stawu skokowego?

Należy podkreślić, że ten uraz występuje oczywiście w głównej mierze w przypadku osób uprawiających rozmaite dyscypliny sportowe. Chodzi o takie sporty, jak na przykład bieganie, koszykówka, piłka nożna, siatkówka itp. Nie inaczej jest uwzględniając jazdę na deskorolce, rolkach lub nawet łyżwach. Tak naprawdę osoba kontuzjowana już po chwili wie, że coś jest nie tak. Na początku pojawia się ból. Dolegliwości tego typu narastają tak naprawdę z każdą kolejną godziną. Dodatkowo dochodzi do tego opuchlizna, trudności z wykonaniem nawet jednego, normalnego kroku. To wszystko powoduje bardzo dużo frustracji. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że ludzie w takiej sytuacji mają mętlik w głowie… Dokładnie nie wiedzą, co zrobić, by sobie z tym jak najszybciej poradzić. Okazuje się, że niestety domowe sposoby nie są skuteczne. Najlepiej jest jak najszybciej udać się do odpowiedniego fachowca. Lekarze stosują na początek przede wszystkim standardowe środki zaradcze. Chodzi o to, aby możliwie jak najbardziej zmniejszyć dolegliwości bólowe. Warto podkreślić, że wyróżniamy trzy stopnie tej konkretnej kontuzji. W zależności od jej nasilenia fachowcy wprowadzają odpowiednie metody leczenia.

Jest bardzo wiele osób, które decydują się na metodę ARPwave. Dlaczego? Czym to wszystko się ogólnie charakteryzuje? Metoda ARPwave została skonstruowana przez fachowców na terenie Stanów Zjednoczonych. Z powodzeniem stosują ją nie tylko najbardziej znani na świecie sportowcy. Jest ona dostępna także dla zwykłych ludzi, którzy mają w tym momencie taką właśnie kontuzję, jakie skręcenie stawu skokowego. Dlaczego jednak warto zdecydować się na takie rozwiązanie, a nie na przykład na klasyczne metody rehabilitacji? Przede wszystkim metoda ARPwave polega na przywróceniu prawidłowej pracy mięśni. Mają one finalnie odpowiednio stabilizować staw skokowy. A jeśli praca mięśni zostanie poprawiona, a także zostanie przywrócone ich optymalne napięcie, to odbudowa uszkodzonych tkanek nastąpi zdecydowanie szybciej niż biorąc pod uwagę unieruchomienie kończyny – zresztą ta druga opcja bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie, prawda? Metoda ARPwave łączy w sobie odpowiednie stymulacje, a także ćwiczenia manualne. Jest efektywna i dodatkowo całkowicie bezpieczna. Wystarczy tylko jedna wizyta, aby bardzo mocno zmniejszyły się objawy. Natomiast mniej więcej 10 sesji terapeutycznych to duża szansa na to, aby skręcenie stawu skokowego po prostu odeszło w niepamięć. Na dodatek skorzystanie z tej konkretnej opcji to również zdecydowanie mniejsze ryzyko występowania tej konkretnej kontuzji w przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o skręceniu stawu skokowego? Wejdź na: https://rehabilitacja-arpwave.pl/skrecenie-stawu-skokowego—rehabilitacja-jest-konieczna

Co oferują salony optyczne?

0
Co oferują salony optyczne?

Salony optyczne to miejsca, do których prędzej czy później przyjdzie udać się każdemu z nas. Dlatego dobrze jest, gdy oferują one kompleksowe wsparcie klienta. O czym więc warto pamiętać analizując salony optyczne w swoim regionie?

Czym są salony optyczne?

Najprościej mówiąc są to miejsca, w których możemy sprawdzić wzrok i dopasować okulary. W naszym kraju istnieje bardzo wiele tego rodzaju punktów. Jak więc wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania? To trudne zadanie, jednak warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wizyty w tego rodzaju punkcie. Obecnie wzrok możemy sprawdzić chociażby po zakończeniu zakupów. Salony optyczne znajdują się bowiem w galeriach handlowych, dzięki czemu są na wyciągnięcie ręki praktycznie przy każdej wizycie w takim miejscu. Możliwość zbadania stanu naszego aparatu wzrokowego oferują te punkty, które współpracują z wykwalifikowanymi specjalistami. Mogą to być lekarze okuliści, ale często spotyka się też optometrystę i optyka. Ten pierwszy odpowiada za wykonanie pomiarów parametrów układu wzrokowego. Wykorzystuje w tym celu specjalistyczne urządzenia – topograf, refraktometr, oftalmoskop lub foropter. Dla klienta nie ma to większego znaczenia. Pracownik ten doskonale zna się bowiem na swoim fachu i badanie za każdym razem dostarczy mu wszelkich niezbędnych informacji. Pracę optometrysty wykańcza optyk. Na podstawie wyników badania wykonuje on okulary dostosowane do naszych potrzeb.

Salony optyczne – gdzie ich szukać?

Optyk pomoże nam także dobrać odpowiednie oprawki. Dla wielu kwestia ta ma największe znaczenie. Oprawki wpływają bowiem na nasz wygląd i każdy z nas chce się w nich prezentować jak najlepiej. Dlatego salony optyczne posiadają szeroką gamę oprawek. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystkie propozycje podążają za najnowszymi trendami i oferują możliwość łączenia typów okularów. Dzięki temu możemy połączyć okulary do noszenia na co dzień z tymi do czytania. Są to tzw. okulary progresywne. Okulary korekcyjne można też łączyć z przeciwsłonecznymi. Dzięki temu nie musimy pamiętać o wszystkich parach, jakie posiadamy. Jak znaleźć salony optyczne w swoim regionie? Najprościej będzie to zrobić z użyciem przeglądarki internetowej. Jeden z nich jest dostępny w tym miejscu https://bialaoptyka.pl/salon/. Wyszukiwarka z pomocą lokalizacji wskaże nam salony optyczne w naszym najbliższym otoczeniu. Zawsze możemy też sprawdzić opinie osób, które odwiedziły już dany punkt i wybrać ten, który będzie cieszył się najlepszą oceną lub którego oferta będzie nam najbardziej odpowiadała.

Usg w ciąży – ważny element profilaktyki wyjątkowych dziewięciu miesięcy

Usg w ciąży - ważny element profilaktyki wyjątkowych dziewięciu miesięcy

Ciąża to nie tylko niezapomniany czas dla przyszłej mamy, to także ogromne wyzwanie dla całego organizmu, który musi poradzić sobie z wieloma przypadłościami, charakterystycznymi dla ciężarnych. W tym czasie kobieta powinna także szczególnie o siebie zadbać, nie tylko w kwestiach odżywiania, ale też w kwestiach medycznych. Ciężarne powinny pamiętać o systematycznych wizytach u lekarza, a także o wykonywaniu niezbędnych badań, w tym także o usg w ciąży.

Rodzaje zeza – przyczyny, ćwiczenia, leczenie

0
Rodzaje zeza – przyczyny, ćwiczenia, leczenie

Zez jest przykrą dolegliwością pod względem estetycznym, jak i utrudnia normalne funkcjonowanie. Jest to nierównoległe ustawienie gałek ocznych i niemożność postrzegania za pomocą obojga oczu widzianego obrazu. Często dochodzi tu do konfuzji czyli widzenia obrazów na przemian bądź diplopii, czyli podwójnego widzenia. Ponieważ mózg stara się wyłączyć taką dysfunkcję impulsy nerwowe są w coraz mniejszym stopniu wysyłane do oka zezującego, co prowadzi do niedowidzenia. Z tym ostatnim zjawiskiem można sobie radzić, a pomocna jest tu ortoptyka.

Czym ryzykujesz kupując olejek CBD niewiadomego pochodzenia?

0
Czym ryzykujesz kupując olejek CBD niewiadomego pochodzenia?

Na rynku produktów konopnych obserwujemy typowe zjawisko, jakim jest dążenie do maksymalnego obniżenia ceny. Wiele osób chcących rozpocząć swoją przygodę z terapią CBD jest zaskoczonych, że za małą buteleczkę olejku trzeba zapłacić grubo ponad 100 złotych. Naturalną reakcją jest rozpoczęcie poszukiwań czegoś tańszego. Tutaj z pomocą przychodzą sprzedawcy oferujący oleje CBD nieznanych producentów, ale za to kuszące atrakcyjną ceną. Trzeba pamiętać, że ta nie bierze się z niczego i zawsze wynika z niskiej jakości samego produktu. W naszym poradniku wyjaśniamy, z jakim ryzykiem wiąże się zakup olejku CBD niewiadomego pochodzenia. Warto przeczytać!

Niepożądane skutki uboczne

Z tym trzeba się niestety liczyć. Bardzo prawdopodobne wystąpienie skutków ubocznych jest dostatecznym powodem, dla którego nie warto oszczędzać na zakupie olejku CBD. Produkty renomowanych firm są skrupulatnie badane pod kątem składu, czym zajmują się certyfikowane laboratoria. Pozwala to ze 100% pewnością określić, czy olejek jest wolny od zanieczyszczeń, metali ciężkich i chemicznych dodatków.

Sięgnięcie po olejek, który nie został przebadany, to w praktyce igranie ze swoim zdrowiem. Nigdy nie mamy bowiem pewności, co właściwie przyjmujemy i jaki będzie to miało wpływ na funkcjonowanie organizmu. Mogą się pojawić zawroty głowy, pogorszenie samopoczucia, odczyny alergiczne czy osłabienie, a to i tak tylko najłagodniejsze spośród niepożądanych skutków ubocznych.

Odurzenie

Olejki CBD, które są legalnie sprzedawane w Polsce, nie mogą zawierać więcej niż 0,2% THC, czyli substancji narkotycznej naturalnie występującej w konopiach. Obowiązkiem producenta jest usunięcie nadmiaru THC tak, aby olejek nie tylko spełniał przepisy prawa, ale również nie wywoływał efektu odurzenia. Pytanie brzmi: w jaki sposób można to określić, jeśli produkt nie został przebadany laboratoryjnie? No właśnie.

Stąd osoby decydujące się na zakup olejku CBD niewiadomego pochodzenia, ponoszą spore ryzyko, że trafią na produkt o wyższym stężeniu THC, natomiast znacznie niższym terapeutycznego CBD. Jest to szczególnie niebezpieczne dla konsumentów mających obniżoną tolerancję na składniki psychoaktywne.

Brak satysfakcji z efektów terapii konopnej

Jest to zdecydowanie największy problem, skoro mówimy o środkach mających w założeniu pomóc konsumentom w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami. Tanie olejki CBD niewiadomego pochodzenia wypadają pod tym względem naprawdę blado, co wynika z ich kiepskiego składu.

Skutek jest taki, że konsument po wielu tygodniach terapii nie zauważa żadnej różnicy, jest zniechęcony i nigdy więcej nie wraca do stosowania olejku CBD. Nie ma przy tym świadomości, że po prostu trafił na produkt, który z uwagi na zbyt niskie stężenie kannabidiolu nie mógł mu w żaden sposób pomóc.

Zapłacenie za coś, czego się nie dostaje

Fałszowanie składu olejów konopnych jest niestety nagminne. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru olejku jest stężenie CBD, czyli substancji o potwierdzonym działaniu terapeutycznym. Im więcej CBD zawiera olej, tym jego cena jest wyższa.

Konsumenci bardzo często dają się nabrać na piękne zapewnienia sprzedawców i kupują olejek o rzekomo wysokim stężeniu CBD, podczas gdy w rzeczywistości jest go znacznie mniej. Niektórzy producenci do ogólnego bilansu CBD wliczają także kwasową postać kannabidiolu, czyli CBDA, czego nie powinno się robić.

Wszystko to prowadzi do prostego wniosku: kupując olejek CBD niewiadomego pochodzenia tak naprawdę nie możemy mieć żadnej pewności, za co właściwie płacimy. Można to porównać do sytuacji, w której sprzedawca samochodu zapewnia, że auto ma silnik o mocy 200 KM, po czym później okazuje się, że faktycznie tych koni było np. 100.

Z tym poważnym problemem próbują walczyć renomowani producenci, wśród nich Sequoyalife. Ta kanadyjska marka postawiła przede wszystkim na edukację i uświadamianie konsumentów, że zawsze powinni wiedzieć, za co płacą. Dlatego olejki CBD Sequoyalife są poddawane badaniom laboratoryjnym, które kończą się wystawieniem certyfikatu jakości i składu. Potwierdzają również, że stężenie CBD w olejku jest dokładnie takie, jak deklaruje producent.

Zrażenie się do produktów konopnych

Niezadowolenie z efektów terapii w oczywisty sposób wpływa na stosunek konsumenta do produktów zawierających CBD. Efekt jest taki, że w Internecie można natrafić na wiele negatywnych opinii na temat olejków konopnych, które w większości są spowodowane właśnie sięgnięciem po produkt niewiadomego pochodzenia.

Wysokie oczekiwania w połączeniu z niską jakością olejku są przyczyną, dla której część osób odradza stosowanie produktów z CBD, opierając się wyłącznie na swoich negatywnych doświadczeniach.

Wszystkie te argumenty powinny Cię skłonić do nieoszczędzania na olejku CBD. Oferta tego typu produktów jest bardzo szeroka i na pewno będziesz w stanie znaleźć olej konopny dostępny na Twoją kieszeń, a jednocześnie o gwarantowanym składzie i dużym potencjale terapeutycznym.

Odżywki pomagające schudnąć

0
Odżywki pomagajace schudnąć

Jeżeli Twoja sylwetka Cię nie zadowala ze względu na zbyt dużą tkankę tłuszczową, najwyższy czas na odchudzanie. W tym celu musisz jeść mniej kalorii, niż każdego dnia wydatkuje Twój organizm, w czym pomocna jest aktywność fizyczna. Przydatne mogą się okazać także odżywki i suplementy. Które z nich mają potwierdzone działanie odchudzające i są warte wydanych na nie pieniędzy? O tym poniżej.

Czym są implanty hybrydowe?

0
Czym są implanty hybrydowe?

Implantologia stomatologiczna to dziedzina nauki, dzięki której możliwa jest odbudowa uzębienia za pomocą implantów. Taki zabieg pozwala osiągnąć trwały i zadowalający efekt pod względem estetycznym oraz uzupełnić brakujące uzębienie. Istnieje kilka rodzajów implantów wykorzystywanych w stomatologii, jednak żaden rodzaj z nich do tej pory nie jest w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalności prawdziwych zębów.

Jak wybrać pochłaniacz pyłu do manicure?

0
Jak wybrać pochłaniacz pyłu do manicure?

Pochłaniacze pyłu powstałego po piłowaniu paznokci to obecnie jedne z podstawowych urządzeń na wyposażeniu każdego salonu manicure, ale bywa przydatny również tym paniom, które decydują się na opracowywanie paznokci samodzielnie w domu. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór pochłaniaczy, warto zatem zastanowić się, który model będzie odpowiedni dla naszych potrzeb.

Dlaczego potrzebujesz pochłaniacza pyłu

W trakcie piłowania paznokci zarówno naturalnych, jak i żelowych, pojawia się pył, który wdychany przez dłuższy okres czasu może spowodować wiele szkód dla organizmu. Niewidoczne drobinki mogą spowodować alergie skórne lub astmę oskrzelową, dlatego niezwykle ważne jest, aby chronić się od jego wdychania. Doświadczone stylistki wiedzą, że najprostszym sposobem na unikniecie kontaktu z pyłem są maseczki, ale przy jego większej ilości nie stanowią one zbyt pewnego zabezpieczenia.

Pochłaniacze pyłu ustawiane na stoliku

Najczęściej spotykanym modelem urządzenia jest wiatraczkowy pochłaniacz, który stawia się na stolik. Jego ogromną zaletą jest fakt, że jest on stosunkowo tani do zakupienia, ale i w eksploatacji. Najtańsze można nabyć już za niecałe 80 złotych. Dodatkowo takie urządzenie będzie spełniać funkcję poduszki pod ręce klientki, co sprawi, że zabieg będzie komfortowy zarówno dla niej, jak i dla stylistki. Taki model najlepiej sprawdza się przy małej ilości pyłu, dlatego będzie idealny dla tych pań, które wykonują swój manicure samodzielnie w domu.

Te pochłaniacze pyłu do manicure mają także wady. Tą największą jest konieczność umieszczania worka, do którego zbiera się pył i, mimo jego obecności, pochłaniacz pochłania jedynie około 50% tego, co znajduje się w powietrzu. Pojemnik często i stosunkowo szybko zapycha się, a czyszczenie śmigieł wentylatora jest czasochłonne. Wspomnieć należy również o tym, że wyraźnie słychać odgłos podmuchu powietrza, co w warunkach salonowych może utrudniać komunikowanie się z klientem.

Pochłaniacz wbudowany w blat stolika

Innym wariantem jest urządzenie wbudowane w blat. Silnik i jednostka centralna takiego pochłaniacza mogą być umieszczone w innym pomieszczeniu, a moc można dopasować tak, żeby pochłaniacz obsługiwał nawet kilka stanowisk na raz do jednej jednostki centralnej. Ten model charakteryzuje się wysoką wydajnością ssania – może pochłonąć nawet 90% znajdującego się w powietrzu pyłu.

Zanieczyszczenia ściągane są w dół z wysokości do 30 cm znad stolika. Szum wydobywający się z wiatraka jest niewielki, co pozwala na swobodne prowadzenie rozmowy. Taki pochłaniacz jest również wyposażony w worek, jednak w porównaniu do wcześniej opisanego urządzenia, tutaj wymienia się je rzadko, chociażby dlatego, że te dedykowane dla pochłaniaczy do zabudowy są większe.

Pochłaniacz wbudowany w blat jest znacznie droższy (jego koszt to minimum kilkaset złotych) niż model ustawiany na stoliku. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest również niemalże bezawaryjny, stanowi doskonałą opcję do gabinetów manicure, pedicure oraz dla podologów.

Dlaczego warto stawiać na jakość?

Profesjonalne pochłaniacze pyłu gwarantują wysoką jakość wykonania oraz działania. Tylko urządzenia, które charakteryzują się odpowiednią mocą (przynajmniej 30-45W) zapewnią stylistom i ich klientom odpowiedni poziom bezpieczeństwa przed wchłanianiem pyłu. Szczególnie, jeśli w salonie pracuje się z frezarką. Dobrym pomysłem tutaj jest także zakupienie pochłaniacza o dwóch lub trzech wiatrakach, których duża moc ssania pozwala na usunięcie bardzo dużej ilości pyłu z powietrza.

ZOBACZ TEŻ