Koloryzacja włosów bez amoniaku? Wypróbuj Casting Créme Gloss od L’Oréal Paris

0
Koloryzacja włosów bez amoniaku? Wypróbuj Casting Créme Gloss od L'Oréal Paris

Czy częsta koloryzacja niszczy włosy? Nie, pod warunkiem, że stosujesz preparaty kosmetyczne wolne od amoniaku i szkodliwych substancji chemicznych! Wybierz naturalne rozwiązania i ciesz się pięknymi i zdrowymi włosami z Casting Créme Gloss od L’Oréal Paris.

Pomysł na ciepłe i kolorowe śniadanie jesienią i zimą

0
Pomysł na ciepłe i kolorowe śniadanie jesienią i zimą

Jesień i zima to czas, kiedy organizm dziecka potrzebuje wyjątkowego wsparcia i ochrony przed wyziębieniem i grasującymi wokół chorobami. Oprócz ciepłych ubrań, zestawu niezbędnych witamin i minerałów, należy mieć przygotowany także pomysł na śniadanie, które będzie najlepszą dawką energii na cały dzień. Niestety, w tym czasie wiele świeżych produktów, idealnych do przygotowania zdrowego śniadania, zastępują mrożonki, ale to i tak lepsza alternatywa niż korzystanie z gotowych i wysoko przetworzonych produktów, dostarczających głównie cukru i niebezpiecznych dla zdrowia malucha konserwantów.

Rodzaje manicure – paznokcie żelowe co musisz o nich wiedzieć?

0
Rodzaje manicure – paznokcie żelowe co musisz o nich wiedzieć?

Oferty salonów kosmetycznych stale się powiększają. Wiele nowości dotyczy pielęgnacji dłoni, a dokładniej manicure. Ich rodzajów jest naprawdę wiele np.: klasyczny, hybrydowy, tytanowy, japoński, a także żelowy. Wyjaśnimy dziś na czym polega ten ostatni.

Paznokcie żelowe – jak to się robi?

Ten typ manicure wykonuje się za pomocą specjalnego żelu, jedno lub trójfazowego. Ten pierwszy łączy w sobie wszystkie trzy funkcje trójfazowych. Będą to: nadanie przyczepności, budowa paznokcia, połysk. Jeśli kosmetyczka wykorzystuje w swojej pracy żel jednofazowy to wszystkie warstwy, a powinny być trzy wykona tym samym żelem. Każda kolejna powłoka musi zostać utwardzona za pomocą lampy UV. Następnie w razie potrzeby wykonuje się piłowanie paznokcia. Co ważne ten rodzaj manicure wykonywany jest nie tyko na naturalnej płytce paznokcia, ale także np. na tipsie, czy szablonie. Dzięki temu można uzyskać bardziej efektowny rezultat.

Jak należy dbać o paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe mają to do siebie, że można je uzupełniać. A dokładniej mówiąc uzupełnia się przestrzeń powstająca podczas wzrostu naturalnej płytki paznokcia. Zabieg ten wykonuje kosmetyczka przy użyciu tych samych produktów, które już są na paznokciu. Manicure żelowy jest wrażliwy na długotrwałą wilgoć. Dlatego też większość prac domowych (związanych z wodą) warto wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Zadbać powinno się także o pielęgnacje samych dłoni. W tym celu nakłada się przynajmniej raz dziennie krem ochronny. Szczególnie wcierając go w skórki otaczające paznokieć. Wszystko dlatego, że właśnie w tym miejscu żel najczęściej zaczyna odchodzić jeśli się nie dba odpowiednio o dłonie.

Jak długo utrzymują się paznokcie żelowe?

Trwałość tego rodzaju manicure zależy od wielu czynników. Po pierwsze od jakości zastosowanego żelu. Po drugie od stanu naturalnej płytki paznokcia. Po trzecie od zastosowanej pielęgnacji. Pewne jest jednak to, że co 3-4 tygodnie należy zgłaszać się do kosmetyczki na kontrolę. Podczas niej zostanie wykonane uzupełnienie. Można również przypiłować paznokcie w celu ich skrócenia. Specjalistka może również podkleić ewentualne pęknięcia za pomocą kleju do sztucznych paznokci.

Chcąc wykonać manicure żelowy należy najpierw umówić się na wizytę u kosmetyczki. Jeśli nie ma się jeszcze swojej ulubionej to można poszukać różnych gabinetów w internecie. Wpisując w wyszukiwarkę dla przykładu „paznokcie żelowe kalisz” wyskoczy nam kilka salonów. Zobacz tu ofertę jednego z nich. Zapoznaj się z profesjonalnymi poradami na temat manicure, a także z cennikiem. Wybierz miejsce odpowiednie dla siebie i umów się na wizytę. Pamiętaj, że umówić należy się nie tylko na sam zabieg, ale również na kolejne wypełnienie, a także zdjęcie paznokci żelowych. Nie podejmuj się tego w domu, ponieważ możesz uszkodzić płytkę paznokcia.

Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Łodzi? Wiemy, jak ich znaleźć!

0
Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Łodzi? Wiemy, jak ich znaleźć!

Poszukując kosmetyczki i fryzjera zdawać musimy sobie sprawę z naszych oczekiwań. W zasadzie teraz wszyscy, którzy mienią się specjalistami fryzjerami i kosmetyczkami, potrafią wprawnie posługiwać się narzędziami czy nakładać makijaż. Tylko że jest pewien problem, którego skutków doświadczyło już mnóstwo ludzi. Chodzi o to, że osoby, które traktują samych siebie, jako specjalistów nie zawsze nimi są, kiedy pojawia się wybredny klient, który ma bardzo wygórowane wymagania. Wówczas pojawia się dylemat nie do rozwiązania i ów specjalista próbuje nadrobić swoje braki w przygotowaniu do zawodu. Nie można dopuścić do zaistnienia takiej sytuacji, gdyż może ona objawić się nieprzewidywalnym konsekwencjami. Zdarza się, że fryzjer albo kosmetyczka wybrną z tego i ostatecznie fryzura, jak i zabieg kosmetyczny skończą się z sukcesem. Ale są takie sytuacje, kiedy efekt może zostać całkowicie zepsuty. Aby nie dopuścić do takich okoliczności, należy salonów, których personel jest nie w pełni przeszkolony, kategorycznie unikać.

Jakich salonów urody unikać?

Salony urody, jakich należy unikać to salony, których personel jest nie do końca albo też niewłaściwie przeszkolony i charakteryzuje się takimi cechami, jak:

  • nieumiejętne podejście do klienta, niezrozumienie jego potrzeb, niepytanie go o to, jak chce widzieć swoją osobę po zabiegu, brak konstruktywności w dyskusji,
  • zarówno stanowisko pracy, jak i otoczenie wokół są nieuporządkowane, akcesoria leżą w nieładzie, panuje ogólny bałagan,
  • fryzjer lub kosmetyczka w rozmowie zdradzają niewiedzę o wybranych stylach fryzur lub makijażu, dopytują się, jakby potrzebowali porady, niejako naprowadzają klienta na swój tok myślenia,
  • fryzura lub makijaż, który interesuje klienta i jest stosunkowo nowy, wzbudza w osobie, która ma się go podjąć, zdziwienie i konsternację,
  • jest wyraźnie zauważalne nieprofesjonalne zachowanie, brak określonego planu działania, niekonsekwencja.

Salonów, które podchodzą do oczekiwań klientów w taki sposób, należy unikać za wszelką cenę, gdyż mało prawdopodobne jest, aby końcowy efekt był zadowalający, a już na pewno nie będzie przez nas oczekiwanym.

Jak znaleźć specjalistów, którzy fachowo podejdą do klienta?

Mimo że specjalistycznych salonów urody jest wiele, to w rzeczywistości nie jest łatwo znaleźć fachowców, którzy zaspokoiliby wszelkie zachcianki klienta. W tak razie jedyne, co wypada zrobić, to usiąść przed komputerem i rozpocząć własne poszukiwania.

Najlepiej skupić się na stronach, które traktują w tej tematyce. Mimo że jest ich spora ilość, to najlepszy fryzjer w Łodzi może być odnaleziony dzięki dokładnemu przestudiowaniu opinii na tematy fryzjerskie i kosmetyczne w mieście, bazując na wypowiedziach ludzi, którzy z owych usług często korzystają.

Lepiej dokładnie się przygotować i wybrać najlepszą opcję, niż po nieudanej wizycie wstydzić się, wyjść z domu.

Najważniejsze pytania z zakresu implantacji stomatologicznej

0
Najważniejsze pytania z zakresu implantacji stomatologicznej

Implanty stomatologiczne to tytanowe śruby, których zadaniem jest naśladowanie naturalnego korzenia zęba. Mocuje się na nich koronę protetyczną, co pozwala na najbardziej estetycznie i trwałe uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Umieszczenie implantów wymaga jednak ingerencji stomatologicznej i niesie ze sobą wysokie koszty, w związku z tym pojawia się wiele pytań związanych z zabiegiem.

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne?

Implanty zębów znajdują zastosowanie w gabinetach stomatologicznych już od kilkudziesięciu lat. Pierwsze zabiegi wszczepiania śrub tytanowych wykonywano już w latach 60. XX wieku. Przez tak długi czas wiedza stomatologiczna w tym zakresie znacznie się rozwinęła. Obecnie można więc powiedzieć, że jest to metoda bezpieczna i proponowana większości pacjentów w przypadku braku uzębienia. Implanty z powodzeniem zastępują korzenie utraconych zębów. Mogą zdecydować się na nie nawet osoby w zaawansowanym wieku. Zarówno proces gojenia, jak i integracji przebiega bowiem coraz szybciej i bez powikłań. Nanostruktury zastosowane w najnowszych implantach ułatwiają stabilne oraz stałe dopasowanie i zapewniają pełen komfort.

Jakie są przeciwwskazania do implantacji stomatologicznej?

Obecnie implantologia znajduje się na takim etapie, że nawet podeszły wiek nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Praktycznie każda osoba po odbyciu pomyślnej konsultacji medycznej może poddać się zabiegowi wszczepienia tytanowych śrub. Jedynie pacjenci przed 16 rokiem życia nie powinni mieć implantów względu na wciąż rozwijający się u nich układ kostny. Przeciwwskazania mogą pojawić się także w przypadku pacjentów ze schorzeniami przyzębia – takie osoby powinny więc najpierw przejść leczenie periodontologiczne. Odpowiednie przygotowanie jest też niezbędne u pacjentów, u których ubytki zębowe doprowadziły do zaniku kości.

Co lepsze – implanty zębów czy zwykłe protezy?

Warto wspomnieć, że implanty stomatologiczne nie są jedynym sposobem na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Nie ulega jednak wątpliwości, że stanowią najlepsze obecnie rozwiązanie ze względu na to, że w żaden sposób nie obciążają sąsiednich zębów. W przypadku mostu protetycznego konieczne jest bowiem szlifowanie sąsiadujących z ubytkiem zębów, by dzięki temu można go było skutecznie zamocować. Implant stomatologiczny ma natomiast pozwolić na uzupełnienie ubytku, poprzez umocowanie zęba, który będzie niezależny od pozostałych, a przede wszystkim pozostanie stabilny i równie silny co reszta uzębienia. Tytanowa śruba do złudzenia przypomina prawdziwy ząb ze względu na to, że sztuczny korzeń działa jak ten prawdziwy. Tym samym pacjenci mogą czuć się tak, jakby odzyskali swoje naturalne zęby.

Kiedy przeprowadzana jest natychmiastowa implantacja?

W przypadku zdecydowania się na implanty stomatologiczne istnieje możliwość przeprowadzenia natychmiastowej implantacji, czyli wykonanie jej bezpośrednio po usunięciu zęba. W kość szczęki wszczepiane jest wtedy tytanowa śruba, która zastąpi korzeń utraconego zęba. Podczas osteointegracji w pory tytanowej plazmy wrastają komórki kostne, dzięki czemu zespala się ona z kością i staje pełnowartościową częścią szczęki. Proces ten trwa od 3 do 6 miesięcy. W niektórych przypadkach, takich jak na przykład stany zapalne przyzębia, implantacja natychmiastowa nie jest zalecana. Ważne jest więc uprzednie wykonanie tomografii komputerowej.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem wszczepienia implantów odwiedź stronę nowoczesnego centrum stomatologii: https://stomatologia-impla.pl/implanty/

Szukasz dobrego SPA w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
Szukasz dobrego SPA w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

SPA jest to dość młode pojęcie, a pochodzi ono z łaciny i w tłumaczeniu na polski język oznacza leczenie dzięki wodzie. Jest to dosyć trafne spostrzeżenie, zważywszy na to, że woda ma faktycznie właściwości uzdrawiające nasze ciała i umysły. Nie ma w tym niczego magicznego i od zarania dziejów już było wiadomo, że spożywanie odpowiednich ilości wody ma działanie uzdrawiające ludzki organizm. Wszystko ze względu na to, że dzięki spożywaniu wody następowało oczyszczanie organizmu ze zbędnych odpadów przemiany materii i dlatego człowiek lepiej się czuł. Teraz poszło to nieco dalej i jako SPA rozumie się działanie wody na organizm z zewnątrz, co przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji ciała, a relaks i psychiczne rozluźnienie z tym związane oczyszcza umysł.

Na czym polegają zabiegi SPA?

SPA nie jest odpowiednikiem wizyty u fryzjera, gdyż jest to najczęściej szereg zabiegów, które łączą w sobie zabiegi z użyciem wody oraz rehabilitacyjne. Poza tym coraz częściej spotyka się miejsca, gdzie można liczyć również na kompleksowe usługi z zakresu masaży i zabiegów kosmetycznych.

Standardowe zabiegi z wykorzystaniem dobrodziejstw wody obejmują masaże wodne, które poza własnościami płynącymi z samego masażu, także doskonale rozluźniają ciało i eliminują napięcie mięśniowe, co przekłada się na poprawę ogólnego samopoczucia. Ponadto masaże wodne dostarczają nowych doznań i ukojenia zmęczonego ciała, dlatego warto z nich korzystać jak najczęściej.

Sauny dodatkowo nagrzeją i pozwolą na wypocenie wszelkich zanieczyszczeń, które gromadzą się w zakamarkach naszych ciał, oczyszczą pory skórne, dzięki czemu dadzą poczucie lekkości i jeszcze bardziej poprawią samopoczucie. Oprócz tego najlepsze SPA nie poprzestają jedynie na samej wodzie, a łączą zabiegi z jej użyciem z masażami, które przeprowadzane w spokojnej i kojącej atmosferze, wpłyną na ogólną poprawę stanu duszy.

Po relaksujących masażach człowiek odzyskuje chęci do aktywności fizycznej, która znów jeszcze bardziej poprawia kondycję fizyczną i duchową. Dlatego nie bez przesady SPA określa się mianem filozofii, której zadaniem jest uzyskanie harmonii pomiędzy duszą a ciałem.

Czy każdy może korzystać ze SPA?

Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń,co do korzystania ze SPA. Są natomiast korzyści płynące z niego i to tak dla ludzi młodszych wiekiem, jak i dla starszych. Poza tym im człowiek staje się dojrzalszy wiekiem, tym częściej powinien korzystać ze SPA i wszelkich jego dobroczynnych skutków.

Wiadomo, że dojrzała skóra traci wiele swoich własności, a woda jest w stanie to przywrócić. Co więcej, może także opóźnić procesy starzenia się organizmu, a w połączeniu z masażami i aktywnością fizyczną nierzadko działa cuda.

Dlatego szukając dla siebie i swoich potrzeb konkretnego SPA w Poznaniu, warto przyjrzeć się informacjom zawartym na stronie https://www.moment.pl/spa-i-masaz/poznan. Znajdziemy tu różne gabinety, które oferują różnoraki zakres zabiegów. Warto wybrać taki, który spełni wszystkie nasze potrzeby i wymagania oraz zarezerwować wizytę online dla jeszcze lepszej wygody.

Dentysta – jak wybrać odpowiedniego stomatologa?

0
Dentysta - jak wybrać odpowiedniego stomatologa?

Stomatolog musi być nie tylko doskonałym specjalistą i dobrze leczyć zęby, ale też powinien umieć stworzyć miłą atmosferę w gabinecie stomatologicznym, aby zyskać zaufanie pacjenta i pomóc mu wybrać najlepszy sposób leczenia. W jaki sposób znaleźć stomatologa dla siebie?

Dentysta – nie chce nam się do niego chodzić?

Ciężko jest znaleźć stomatologa, któremu można zaufać. Gdy lekarz ma niewłaściwe podejście do pacjenta, to wywołuje u niego zniechęcenie. To sprawia, że odwleka on wizyty w gabinecie tak długo jak to tylko możliwe. Takie postępowanie jest bardzo szkodliwe dla zębów.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Warto jest spytać o ulubionego stomatologa swoich znajomych, przyjaciół i osoby, które są z nami szczerze i bez wahania powiedzą co sądzą o danym lekarzu. Zarówno pod względem pozytywnym, jak i negatywnym. To sprawi, że unikniesz bardzo wielu rozczarowań i przykrości. Dowiesz się, jaka atmosfera panuje w gabinecie oraz jakie są ceny usług.

Poszukaj w internecie

Doskonałym źródłem informacji o gabinetach stomatologicznych oraz lekarzach jest internet. Na portalach, stronach oraz forach można znaleźć opinie o działalności gabinetów, oferowanych usługach oraz cenniku. Musisz jednak być ostrożny. Na forach internetowych często zdarza się tak, że umieszczane są wpisy od agencji marketingowych. Przedstawiają one danych gabinet stomatologiczny lub dentystę, w jak najlepszym świetle. Natomiast informacje o oferowanych usługach szybko znajdziesz na stronie internetowej konkretnego gabinetu.

Czy ceny usługi są ważne?

Zdrowie jest bezcenne. Jednak jeżeli nie masz pieniędzy, to trudno Ci będzie o nie odpowiednio zadbać. Zazwyczaj wysoka cena usług oznacza, że są one dobrej jakości, a sprzęt wykorzystywany do leczenia jest bardzo nowoczesny. Natomiast niska cena to gorsza jakość materiałów. Chociaż nie zawsze tak jest.

Dentysta – pytaj go o wszystko, co chcesz wiedzieć

Dentysta, któremu zależy na tym, aby przekonać do siebie pacjentów, powinien wyjaśnić Ci wszystkie interesujące Cię kwestie. Dobrze jest porównać ceny usług w paru wybranych zabiegów w gabinecie stomatologicznym – zobacz pod tym linkiem. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki są mniej więcej ceny usług. Należy pamiętać o tym, że dobry dentysta powinien myśleć nie tylko o kondycji Twoich zębów, ale również o Twoich finansach i samopoczuciu. Aby to osiągnąć, na przykład zamiast droższego i bezbolesnego znieczulenia komputerowego, może Ci zaproponować zwykłe znieczulenie, które będzie tak samo skuteczne.

Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Lublinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Lublinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Osoby, które od lat depilują pewne partie ciała, a czasem nawet całe, na pewno odetchnęli z ulgą, kiedy dowiedzieli się o tym, że istnieje metoda na niemal trwałe usunięcie zbędnych i przeszkadzających im włosków. Tą metodą jest depilacja laserowa, której efekty objawiają się gładką i delikatną skórą, utrzymującą się przez bardzo długi czas. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, który usuwałby włoski już na zawsze, ale w porównaniu z depilacją przy użyciu metod klasycznych, uzyskuje się za jej pomocą bardzo dobre wyniki. Mimo że zazwyczaj depilacja laserowa nie jest jednorazowym zabiegiem, a serią złożoną z co najmniej kilku, to po jej zakończeniu można cieszyć się efektami bardzo długo.

Jak przetrwać zabieg?

Nie ma się czego obawiać podczas przeprowadzania zabiegu, gdyż nazwa jego brzmi o wiele groźniej, niż jest w rzeczywistości. Laser po prostu służy do uszkadzania mieszków włosowych, aby nie mógł się wytworzyć nowy włos.

Operacja usunięcia włoska jest prosta i bezbolesna, chociaż czasochłonna i z pewnością trwa dłużej, aniżeli wizyta u stylisty. Polega ona na potraktowaniu podstawy włosa laserem, który w mieszku włosowym wytworzy temperaturę zdolną go uszkodzić.

Jak widać, nie trzeba się bać zabiegu, jednakże postępować według zaleceń ludzi, którzy go przeprowadzają. Właściwe postępowanie tyczy się także okresu po zabiegu, gdyż jest to okres, w którym skóra może być nieco podrażniona i należy z nią odpowiednio postępować.

Co robić po zabiegu?

Zabieg skutkuje powstaniem niegroźnych objawów w postaci podrażnień skóry, takich jak zaczerwienienia oraz niewielkie obrzęki. Warto tutaj nadmienić, że nie każda osoba może tak zareagować. Wszystko zależy przede wszystkim od umiejętnego obchodzenia się z laserem przez osoby do tego upoważnione. Często objawy te ustępują po kilku godzinach, jednakże mogą potrwać dłużej.

Po zakończeniu zabiegu dobrze jest powstrzymać się od:

  • chodzenia do sauny lub korzystania z basenu,
  • traktowania skóry przy użyciu preparatów, które w swoim składzie zawierają alkohol lub inne substancje agresywne,
  • zbyt gorących kąpieli, które wzmacniałyby efekty już podrażnionej skóry,
  • opalania się na słońcu przez najbliższe 3 tygodnie od zabiegu, ponadto nie wolno używać kosmetyków do samoczynnego opalania skóry,
  • złuszczania naskórka, bo mogłoby to pogłębić objawy podrażnienia lub też spowodować powstanie nowych dolegliwości.

Gdzie szukać gabinetu, który może dokonać tego zabiegu?

Najlepiej szukać gabinetu w internecie, bo tak znajduje się dzisiaj mnóstwo informacji na ten temat. Jeśli odwiedzisz stronę https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/lublin, znajdziesz nie tylko najbliższe gabinety oferujące zabiegi depilacji laserowej, ale dodatkowo zapoznasz się z ich cennikiem i opiniami.

Wybierając się na zabieg depilacji laserowej, warto postawić na najwyższą jakość usług. Tutaj nie ma mowy o oszczędności. Taki zabieg kosztuje, ale efekty są widoczne latami.

Medyczna marihuana – poznaj jej właściwości

0
Medyczna marihuana – poznaj jej właściwości

Marihuana znana była w różnych częściach świata już od wielu wieków. O jej medycznych właściwościach wiedzieli już mieszkańcy starożytnych Chin. Powszechnie wiadomo, że marihuana ma specyficzny wpływ na działanie mózgu. Przez ostatnie kilka lat byliśmy świadkami sporu między zwolennikami a przeciwnikami medycznej marihuany.

Naukowcy na całym świecie przeprowadzają badania, które mają na celu sprawdzenie, jaki wpływ ma używanie tego specyfiku przy różnych chorobach. Obecnie medyczna marihuana została zalegalizowana w następujących krajach: Austrii, Czechach, Finlandii, Niemczech, Włochach, Portugalii, Holandii, Danii, Francji, Grecji, Irlandii, Chorwacji, Belgii, Rumunii oraz na Malcie. W Polsce ustawa o legalizacji medycznej marihuany została podpisana w 2017. Jakie są zatem korzyści ze stosowania tej substancji?

Działanie medycznej marihuany

Przede wszystkim warto podkreślić, że skład medycznej marihuany różni się od składu zwykłej rośliny. Podstawowym elementem, który jest powszechnie znany, jest THC. W medycznej marihuanie, którą otrzymuje się w warunkach laboratoryjnych, przeważa związek chemiczny o nazwie CBD.

Badania wykazały, że medyczna marihuana jest świetnym lekiem przeciwbólowym. Stosowana może być przez chorych cierpiących na stwardnienie rozsiane. Medyczna marihuana hamuje rozwój Alzheimera, a także jaskry (choroba oczu), ponieważ obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. W 2007 roku w Kalifornii zostały przeprowadzone specjalistyczne badania, według których CBD ma zabijać komórki raka piersi. Obecnie nadal przeprowadza się szereg badań nad wpływem konopi przy leczeniu nowotworów. Natomiast wielu chorych na złośliwe i bolesne odmiany nowotworów podkreśla, że dzięki niej mogą przespać spokojnie kilka godzin nie odczuwając uciążliwego bólu. W przypadku osób, które przechodzą chemioterapię, marihuana może niwelować jej uciążliwe skutki. Przede wszystkim łagodzi ból oraz nudności.

Marihuana – leczy padaczkę i Parkinsona?

Marihuana pomaga też epileptykom kontrolować napady padaczki. Stosując ją, chorzy na epilepsje zauważyli też ich zmniejszoną częstotliwość. Badania, które wykazały pozytywne działanie marihuany na epilepsje, zostały przeprowadzone w 2003 roku w Virginii.

Medyczna marihuana w Polsce

W Izraelu od lat przeprowadza się badania nad działaniem medycznej marihuany w przypadku choroby Parkinsona. Tak jak w wielu innych przypadkach konopie uśmierzają ból, a także poprawiają sprawność motoryczną chorych pacjentów.

Medyczna marihuana w Polsce

W Polsce kwestia medycznej marihuany budziła wiele kontrowersji. Ostatecznie została zalegalizowana, jednak jej używanie obostrzone jest pewnymi restrykcjami. Przede wszystkim recepty leków, które muszą być przygotowane na bazie marihuany, będą realizowane tylko w określonych aptekach posiadających specjalną licencję przyznawaną na 5 lat. Nie każdy farmaceuta będzie mógł sporządzać leki, do tego także potrzebne będzie pozwolenie.

Należy jednak podkreślić, że legalizacja medycznej marihuany nie oznacza, że można ją teraz w Polsce swobodnie hodować. Hodowla i posiadanie marihuany nadal jest w naszym kraju surowo zabronione. Konopie do sporządzania leków będą przywożone najprawdopodobniej z Holandii.

Więcej na ganjafarmer.com.pl

Jak wybrać najlepszy salon manicure we Wrocławiu? Wiemy, jak go znaleźć!

0
Jak wybrać najlepszy salon manicure we Wrocławiu? Wiemy, jak go znaleźć!

Wrocław jest dużym miastem, na mapie którego nietrudno jest znaleźć wiele salonów kosmetycznych oferujących usługi związanie z manicure. Jednak jak spośród tak szerokiej oferty wybrać sprawdzony i godny polecenia salon? Podpowiadamy, na co dokładnie zwracać uwagę, kiedy szukamy miejsca, gdzie wykonany spektakularny manicure, który będzie zdobił nasze dłonie i zachwycał znajomych.

Godny polecenia salon manicure – na co zwrócić uwagę?

Jak to zostało wyżej wspomniane, jest wiele miejsc, w których można wykonać manicure we Wrocławiu. Jednak nie wszystkie mają tak samo wysoki poziom oferowanych usług. Dlatego przed wybraniem miejsca, w którym ozdobimy swoje paznokcie, musimy zrobić mały rekonesans. Przy tym warto wiedzieć, na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę.

Jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo klienta, dlatego przy wyborze salonu kosmetycznego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość używanego sprzętu, czy jest utrzymany w dobrym stanie, a także regularnie dezynfekowany i sterylizowany w prawidłowy sposób, co pozwoli uniknąć zakażeń kontaktowych. Ważne jest też odpowiednie przeszkolenie personelu, gdyż nawet najlepszy sprzęt używany przez osobę, która nie ma o nim pojęcia, nie będzie odpowiednio spełniał swojej roli. I tutaj pojawia się kolejna ważna kwestia – kwalifikacje i doświadczenie pracowników.

W jaki sposób szukać dobrego salonu?

Trzeba też pamiętać, że nie zawsze długie terminy oczekiwania na wizytę czy wysokie ceny oznaczają usługi na najwyższym poziomie. W tej kwestii można zasięgnąć opinii innych klientów. Można to zrobić, korzystając ze specjalnych serwisów skupiających wokół siebie salony kosmetyczne i ich klientów. Na takich stronach można przeczytać informacje dotyczące oferty danej firmy, a także zapoznać się ze zdaniem osób, które już korzystały z oferowanych przez nią usług. Jeżeli jakaś oferta przykuje szczególnie naszą uwagę, można skorzystać z opcji rejestracji online do wybranego stylisty paznokci.

ZOBACZ TEŻ