Oczyszczanie twarzy w domu i nie tylko

0
Oczyszczanie twarzy w domu

Wielu kobietom wydaje się, że wiedzą jak zadbać o swoją twarz. Aplikują kremy nawilżające albo przeciwzmarszczkowe, nakładają makijaż, żeby podkreślić rysy twarzy, stosują maseczki i peelingi. Nie każda z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest właściwe oczyszczanie twarzy. Zobacz jak robić to prawidłowo i dlaczego woda z mydłem nie załatwia sprawy.

Oczyszczanie twarzy – najważniejsze etapy

W celu dokładnego i profesjonalnego oczyszczenia, najlepiej od czasu do czasu udać się do salonu na manualne oczyszczanie twarzy. Jednak we własnej łazience też możesz spokojnie zabawić się w kosmetyczkę.

Zbyt intensywne szorowanie może podrażnić skórę twojej twarzy i zniszczyć jej warstwę ochronną. Odłóż szorstką gąbkę i sięgnij po miękkie waciki. Pierwszym etapem oczyszczania, które możesz, a nawet powinnaś przeprowadzić w domu, jest demakijaż. Nasącz wacik płynem micelarnym i usuń resztki dzisiejszego dnia. Tak, nawet tę perfekcyjną kreskę nad okiem.

Następnie wybierz swój ulubiony kosmetyk do mycia twarzy i delikatnie przemyj skórę. Miłe i niepodrażniające są np. kosmetyki o konsystencji piankowej. Kiedy skończysz mycie, nałóż jeszcze drobnoziarnisty peeling, który usunie zrogowaciały naskórek. Wmasuj go delikatnie, żeby uniknąć podrażnień.

Ostatnim krokiem będzie wykonanie odpowiedniego zabiegu, który pomorze ci utrzymać swoją twarz w dobrej kondycji. Możesz zdezynfekować skórę przecierając ją tonikiem, nałożyć odżywiający krem lub maseczkę, albo zafundować twarzy kąpiel parową z dodatkiem ziół, żeby otworzyć pory.

Oczyszczanie twarzy – co oferują salony kosmetyczne?

Jeżeli zdecydujesz się na wizytę w salonie, możesz liczyć na to, że skóra twojej twarzy pozbędzie się wszelkich niedoskonałości. Oczyszczanie manualne, które wiele salonów jak np. https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-twarzy/zabiegi-podstawowe ma w ofercie, to zabieg, który polega na precyzyjnym wyciskaniu zaskórników, pryszczy ropnych i innych zanieczyszczeń. Jeśli nie jesteś pewna, czy w domu jesteś w stanie sama zrobić to dokładnie, to skorzystaj z tej usługi przynajmniej raz na jakiś czas.

Sprawdź też, czy twój pobliski gabinet kosmetyczny nie ma w ofercie innych ciekawych zabiegów skóry twarzy. Dobrym uzupełnieniem dla klasycznego oczyszczania są rozmaite peelingi np. mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Być może warto od razu umówić się na kolejną wizytę?

Kursy dla pielęgniarek – czym kierować się przy wyborze szkolenia?

0
Kursy dla pielęgniarek – czym kierować się przy wyborze szkolenia?

Kursy dla pielęgniarek to praktyczna forma wsparcia personelu medycznego w poszerzaniu swojej wiedzy i zdobywaniu potrzebnych kwalifikacji. Z uwagi na to, że medycyna jest dziedziną, która stale się rozwija, pielęgniarki nie mogą pozostawać w tyle. Aktualne informacje oraz te, których nie udało się zdobyć podczas studiów, można nabyć udając się na profesjonalne szkolenie. Tylko gdzie znaleźć odpowiednie?

Kursy dla pielęgniarek – podstawowe informacje

Są osoby, które nigdy nie słyszały o czymś takim, jak kursy dla pielęgniarek czy lekarzy. Niektórym wydaje się, że wystarczy skończyć studia i bazować na zdobytych tam informacjach, aby skutecznie pomagać pacjentom. Rzeczywistość wygląda inaczej. Po pierwsze ludzie zapominają o tym, czego kiedyś się uczyli. Po drugie, tak jak wcześniej było wspomniane, medycyna wciąż się rozwija. Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki muszą na bieżąco poszerzać swoją wiedzę. Kursy dla pielęgniarek przygotowane są dla osób, które posiadają już ten tytuł, ale chcą zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje. Bardzo często instruktorzy uczą także podstawowej wiedzy, takiej jak prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji czy pierwsza pomoc. To przydatne informacje, które pozwalają wykonywać swoją pracę jeszcze lepiej. Niekiedy szkolenia bazują na wzmacnianiu współpracy między członkami personelu medycznego, co w znaczny sposób poprawia ich relacje i usprawnia pracę.

Jaki kurs dla pielęgniarek będzie najlepszy?

Wybierając kurs dla pielęgniarek, należy przede wszystkim sprawdzić, jakie informacje zostaną na nim przekazane. Warto wybrać coś, w czym faktycznie mamy braki lub chcemy być jeszcze lepsi. Kurs powinien zapewniać kompleksowe przeszkolenie z tematów dotyczących praktycznej części pracy w przychodni lekarskiej lub szpitalu. Przekazywane informacje muszą być zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Kursy dla pielęgniarek dostępne w internecie, takie jak https://www.transmedyk.pl/szkolenia-dla-pielegniarek-i-lekarzy/, pozwalają w wygodny sposób sprawdzić ofertę i dobrać to, co będzie odpowiednie w danym momencie.

Poradnia psychiatryczna – wsparcie, na które zawsze możesz liczyć

0
Poradnia psychiatryczna

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju choroby psychiczne. Poradnie psychiatryczne notują ogromny przyrost pacjentów. Mimo to wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważna jest troska o zdrowie emocjonalne. Psychiatra to lekarz jak każdy inny, dlatego nikt nie powinien czuć się zawstydzony korzystając z jego pomocy. Zwiększ swoją świadomość na temat chorób psychicznych i sprawdź, w jakich przypadkach warto udać się do poradni.

W jakich problemach pomoże poradnia psychiatryczna?

Można śmiało powiedzieć, że w społeczeństwie coraz bardziej zwiększa się świadomość na temat zdrowia psychicznego. Psychiatra w ogólnym postrzeganiu przestaje być ,,lekarzem dla szaleńców” i staje się wsparciem dla osób zmagających się problemami. Chociaż to niewątpliwie zmiana na lepsze, niektórzy wciąż obawiają się wizyty. To błąd! Poradnie psychiatryczne wspierają nie tylko osoby z poważnymi zaburzeniami osobowości czy schizofrenią. Rozmowa z psychiatrą jest wręcz wskazana w przypadku problemów ze snem, wypalenia zawodowego, depresji czy stanów lękowych. Odpowiednie leczenie farmakologiczne wesprze pacjenta w powrocie do pełni sił.

Poradnia psychiatryczna – jak przebiega wizyta?

Niektórzy panicznie boją się wizyty u psychiatry. Nie wiedzą, czego się spodziewać i jak w ogóle wygląda taka porada. W rzeczywistości nie ma się czego obawiać. Odwiedzenie poradni wcale nie oznacza zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym. Dobrym porównaniem jest klasyczna wizyta u lekarza rodzinnego. W przypadku choroby udajemy się tam, by doktor profesjonalnie nas zdiagnozował. Nie inaczej jest w poradni psychiatrycznej. Psychiatra przeprowadza wywiad z pacjentem i stawia trafną diagnozę. Zgodnie z tym może zalecić przyjmowanie konkretnych leków lub psychoterapię. Dobry specjalista będzie monitorował stan zdrowia pacjenta raz na jakiś czas i wprowadzał ewentualne zmiany w leczeniu.

Gdzie znaleźć dobrą poradnię psychiatryczną?

Wizyta u psychiatry przyniesie oczekiwany rezultat, gdy zostanie przeprowadzona poprawnie. Do tego potrzeba wykształconego specjalisty z tytułem lekarza nauk medycznych i profesjonalnej poradni, cieszącej się dobrą opinią pacjentów. Ale gdzie taką znaleźć? Najprościej poszukać w internecie. Na stronach takich jak https://psychiatrzy.pl/kiedy-do-lekarza-psychiatry/ można przeczytać więcej informacji na temat wskazań do odwiedzenia poradni, a także umówić się na wizytę.

Dexak – lek o przeciwbólowym i przeciwzapalnym działaniu

0
bol brzucha

W życiu mogą pojawiać się takie sytuacje, gdy ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wyjście na uczelnie czy do pracy wydaje się w tych momentach niemożliwe. Niektórych obowiązków zawodowych nie sposób przełożyć. W przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu warto zastosować sprawdzone preparaty medyczne. Pojawienie się dolegliwości bólowych nie musi przerywać codziennych działań, jednym z leków często polecanych w aptekach jest między innymi Dexak. Ma przebadany przez specjalistów skład. Substancje aktywne zawarte w leku szybko łagodzą lub całkowicie eliminują ból. Warto zaznaczyć, że jest to lek, posiada więc właściwości lecznicze, działa dwukierunkowo zarówno likwiduje stany bólowe, jak i zapalne. Ma szerokie spektrum działania, przed jego sprowadzeniem do domu istotne jest, aby zapytać lekarza lub farmaceuty, jak powinno się go przyjmować, żeby przyniósł najwięcej korzyści dla organizmu.

Na co może pomóc ten produkt?

Ból zęba często pojawia się nagle, żeby wytrwać czas, który dzieli pacjenta przed przyjęciem do gabinetu dentysty, konieczny jest medykament, który złagodzi te przykre dolegliwości. Z takim artykułem jak Dexak jest to możliwe, w składzie występuje Dexketoprofenum, jest to jedna ze sprawdzonych niesteroidowych substancji dostępnych na rynku. Formuła nie jest przeładowana niepotrzebnymi składnikami, jak to bywa w przypadku niektórych leków przeciwbólowych, w składzie występuje tylko to, co jest konieczne, żeby zachować lek w świeżości przez cały okres jego przydatności do spożycia. Oprócz bóli zębów przydaje się także w przypadku łagodzenia bóli miesiączkowych, dzięki temu kobieta może normalnie funkcjonować w czasie tych trudnych dla niej dni. Najczęściej polecany jest jednak w przypadku dolegliwości układu kostno-mięśniowego.

Czy jest na receptę?

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne występujące w formie tabletek łatwych do połknięcia działające na ból o małym i umiarkowanym nasileniu można kupić w każdej aptece bez recepty, przykładem może być Dexak. Może go kupić także w internetowej aptece www.i-apteka.pl. W takim przypadku warto zastosować się do zaleceń producenta, umieszcza on informacje o dawkowaniu na każdym opakowaniu. W razie wątpliwości można też zapytać o takie ważne kwestie farmaceuty. Postępowanie według tych wskazówek pozwoli na bezpieczne stosowanie tego, czy każdego innego leku. Medykamenty mogą ułatwić życie, przydają się zwłaszcza w tych momentach, gdy organizm odmówił posłuszeństwa. Oprócz leków koniecznie trzeba sprawdzić, jaka jest przyczyna danego bólu czy pojawiającego się stanu zapalnego w ciele.

Keto dieta: jak sprawdzić czy jesteś w stanie ketozy?

0
ketoza

Dieta ketogeniczna ma na celu osiągnięcie stanu ketozy, podczas którego zamiast pobierać energię z glukozy, organizm czerpie ją zużywając obecne we krwi ketony. Osoby, które jej doświadczyły przekonują, że ketoza jest stanem, którego nie da się z niczym pomylić. Podpowiadamy, w jaki sposób można monitorować swój stan ketozy.

Odpowiednie kosmetyki

0
Odpowiednie kosmetyki

Różnokolorowe tubki, butelki, pudełeczka skrywają w sobie kosmetyki na piękny wygląd skóry i różne jej dolegliwości. Kuszą zapachami, barwą, egzotycznymi dodatkami, atrakcyjnymi cenami. Jest ich dużo, całe mnóstwo. Tylko że nie każdy kosmetyk nadaje się do danej skóry, nie każdy będzie miał na nią korzystny wpływ. Dobór kosmetyków musi być odpowiedni dla danego rodzaju skóry.

Jakie są metody przedłużania paznokci?

0
Jakie są metody przedłużania paznokci

Większość kobiet marzy o ładnych, zadbanych i długich paznokciach. Osiągnięcie takiego efektu jest szczególnie trudne w sytuacji, kiedy płytka paznokcia jest słaba i krucha. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zmienić wygląd swoich paznokci o 180 stopni, to przygotowaliśmy dla ciebie ciekawy artykuł. Omówimy w nim najbardziej popularne metody przedłużania paznokci.

Przedłużanie paznokci metodą hybrydową

Lakiery hybrydowe cieszą się aktualnie największą popularnością. Metoda hybrydowa pozwala uzyskać trwałość koloru oraz przedłużyć naturalne paznokcie nawet o kilka milimetrów. W czasie wykonywania zabiegu wykorzystywana jest tzw. hard baza, która cechuje się gęstą konsystencją.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W pierwszym etapie usuwane są skórki, a następnie aplikowany jest specjalny olejek zmiękczający skórki. Za pomocą bloku polerskiego trzeba zmatowić płytkę i nadać jej odpowiedni kształt. Na przygotowane paznokcie trzeba nałożyć preparat odtłuszczający. Następnie podkładany jest szablon, który docina się do kształtu paznokci. W kolejnym etapie aplikowana jest specjalna baza. Po nałożeniu trzeba utwardzić ją pod lampą. Po odklejeniu szablonu paznokieć jest nadbudowywany, co wzmacnia i wyrównuje szkielet. Po ponownym utwardzeniu pozostaje już tylko opiłowanie i nadanie paznokciom pożądanego kształtu.

Przedłużanie paznokci metodą żelową

Metoda żelowa jest idealna dla osób, które chcą wydatnie przedłużyć paznokieć. Dla kobiet mających słabą płytkę polecane są specjalne żele budujące, które dodatkowo ją wzmacniają. Masa budująca pozwala uzyskać długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Stosując metodę żelową najlepiej przedłużać paznokcie na formie. Najpierw jednak trzeba opracować skórki oraz skrócić paznokcie. Po zaaplikowaniu bazy należy utwardzić ją pod lampą. Następnie przyklejany jest specjalny szablon. Po nałożeniu żelu utwardza się go pod lampą. Masę budującą nakłada się specjalnym pędzelkiem. Po utwardzeniu wystarczy już tylko opiłować paznokcie i nadać im odpowiedni kształt.

Przedłużanie paznokci metodą akrylową

Jest to najstarsza metoda stylizacji paznokci. Akryl wykazuje największą twardość, ale jednocześnie jest najmniej elastyczny spośród dostępnych preparatów. Paznokcie wykonane metodą akrylową wyglądają mniej naturalnie. Zaletą akrylu jest jego trwałość i fakt, że nie musi być utwardzany pod lampą. Akryl dostępny jest w formie proszku, który trzeba połączyć ze specjalnym liquidem. Po przygotowaniu płytki i opracowaniu skórek trzeba nałożyć tzw. primer. Następnie nakładana jest masa akrylowa. Na końcu paznokcie trzeba opracować pilnikiem.

Przedłużanie paznokci akrylożelem

Akrylożel jest jedną z nowości, jakie pojawiły się niedawno na rynku manicure. Jak łatwo się domyślić technika ta łączy w sobie cechy metody żelowej i akrylowej. Na uwagę zasługuje stosunkowo krótki czas wykonania zabiegu. Masa żelowa zapewnia trwałość oraz doskonałą przyczepność do płytki paznokcia. Stosowany do przedłużenia żel występuje w formie gotowego preparatu. Dzięki gęstej konsystencji aplikacja żelu jest stosunkowo prosta. Żel nie spływa na skórki. Po nałożeniu jest utwardzany pod lampą UV lub LED. Akrylożel jest bezzapachowy i nie zasycha tak jak akryl. To pozwala wydłużyć czas zabiegu aż do chwili uzyskania idealnego kształtu płytki. Wykorzystując akrylożel, możesz przedłużać paznokcie za pomocą zwykłej formy lub też z wykorzystaniem tzw. dual form.

Jeżeli szukasz akcesoriów do stylizacji paznokci, to szeroką ofertę wysokiej klasy produktów znajdziesz na stronie powabna.pl. W sklepie internetowym powabna.pl możesz kupić nie tylko akcesoria do paznokci, ale także lakiery hybrydowe, całe zestawy do hybryd oraz urządzenia do paznokci. Doradcy pracujący w powabna.pl pomogą wybrać produkty dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czy opłaca się inwestować w kombajn kosmetyczny?

0
kombajn kosmetyczny

Prowadząc gabinet kosmetyczny, zapewne chcesz zaproponować swoim klientkom wiele zabiegów. Bogata oferta zabiegów świadczy o profesjonalizmie salonu, a jednocześnie zachęca klientki do korzystania z nowych usług. Z drugiej strony sporym ograniczeniem może być dla Ciebie powierzchnia salonu oraz środki, jakie należałoby zainwestować w poszerzenie oferty. Bardzo interesującym rozwiązaniem może być zakup kombajnu kosmetycznego. Sprawdź, jakie możliwości daje taki kombajn i czy opłaca się go kupić.

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu można wykonywać określoną gamę zabiegów kosmetycznych. Kombajn kosmetyczny pozwala zredukować koszty i miejsce, jakie trzeba wygospodarować na sprzęt do wykonywania poszczególnych zabiegów. Jeśli chcesz poszerzać zakres usług swojego salonu, a zwyczajnie nie masz na to miejsca, to rozwiązaniem problemów może okazać się właśnie kombajn kosmetyczny. Minimalna ilość sprzętu powiększa optycznie salon i zapewnia swobodę poruszania się po nim. To duża wygoda zarówno dla pracowników, jak i klientów.

Kombajn kosmetyczny jest urządzeniem, które może mieć od 2 do nawet 20 różnych funkcji. Kupując takie wielofunkcyjne urządzenie, możesz poszerzyć ofertę salonu o:

– peeling kawitacyjny,

– mikrodermabrazję diamentową,

– dermomasaż,

– mezoterapię bezigłową,

– liposukcję z użyciem ultradźwięków,

– zabiegi z użyciem fal elektromagnetycznych.

Możesz także pokusić się o zakup kombajnu, który jest wyposażony w lampę Wooda, lupę oraz wapozon do nawilżania skóry twarzy.

Jak wybrać odpowiedni kombajn kosmetyczny?

Przymierzając się do zakupu kombajnu kosmetycznego, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad listą zabiegów, jakie będą wykonywane w salonie. Wybierając kombajn postaw przede wszystkim na wysoką jakość urządzenia. Pamiętaj, że od tego zależy efekt finalny zabiegu a tym samym zadowolenie klientek. Dobrym pomysłem będzie dokładny research urządzeń, jakie są oferowane na rynku. Bardzo cenną wskazówką mogą być opinie innych użytkowników tego typu sprzętu. Inwestując w droższe urządzenie, podnosisz prestiż salonu i jednocześnie zwiększasz bezpieczeństwo odwiedzających Cię klientek.

Czy zakup kombajnu kosmetycznego jest opłacalny?

Musisz zdać sobie sprawę, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Największym atutem kombajnu kosmetycznego jest jego wielozadaniowość. Chociaż cena kombajnu jest wysoka, to jednak koszt jest o wiele niższy, aniżeli w przypadku zakupu osobnych urządzeń do każdego zabiegu. Kombajn kosmetyczny to także sposób na oszczędność miejsca w salonie. Wśród długiej listy atutów warto wymienić serwis wszystkich modułów, który jest wykonywany w jednym punkcie.

Warto dodać, że w przypadku wysokiej klasy kombajnu awaria jednego moduły nie wyłącza z użytkowania całego urządzenia. Co ciekawe w wielu modelach możliwa jest wymiana konkretnego modułu bez konieczności wyłączania z użytku całego kombajnu.

Jeśli nadal wahasz się w kwestii zakupu kombajnu kosmetycznego, to zajrzyj na stronę mar-kos.pl. Firma Mar-Kos jest cenionym dostawcą elementów wyposażenia salonów kosmetycznych. Specjaliści zatrudnieni w firmie Mar-Kos z pewnością pomogą Ci w wyborze optymalnych rozwiązań dla Twojego salonu kosmetycznego.

Top 5 produktów na diecie wegetariańskiej bez ryby

0
Top 5 produktów na diecie wegetariańskiej bez ryby

Dieta wegetariańska bez ryby to jedna z najpopularniejszych i najzdrowszych diet na świecie. Przyjrzyjmy się zatem najzdrowszym produktom, które powinny być podstawą diety wegetariańskiej. Co powinni jeść wegetarianie?

Kasza jaglana

Pierwszym produktem, na który warto zwrócić uwagę na diecie wegetariańskiej, jest kasza jaglana. Drobne, żółte ziarenka są stałym produktem w zdrowej diecie już od wielu wieków. Razem z innymi kaszami powinna również stanowić podstawę naszej diety wegetariańskiej bez ryby. Kasza jaglana nie bez przyczyny jest nazywana królową kasz. Zawdzięcza to przede wszystkim swoimi prozdrowotnymi właściwościami, lekkostrawnością oraz imponującą ilością składników odżywczych. Najważniejszymi z nich są witaminy z grupy B, magnez, cynk, fosfor i żelazo. Kasza jaglana ma wszechstronne zastosowanie – można ją przygotowywać jako zastępstwo dla ziemniaków lub ryżu. Co ważne, kaszę jaglaną można jeść również na słodko np. z owocami. Sprawdzi się także jako lekkostrawne śniadanie.

Soczewica

Soczewica to jeden z podstawowych produktów w diecie wegetariańskiej. Zielone i czerwone ziarenka soczewicy były uprawiane już w starożytnym Egipcie i Grecji. Dużą popularnością cieszyły się także w starożytnym Rzymie. Cechuje się wysokimi właściwościami odżywczymi: jest jednym z najlepszych źródeł białka pochodzenia zwierzęcego oraz zawiera dużo cennego żelaza. Jest również doskonałym źródłem wapnia, kwasu foliowego, fosforu oraz innych witamin i mikroelementów, co sprawia, że powinna się znaleźć w naszym planie żywieniowym. Soczewica jest najpopularniejsza w formie zupy, ale można ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów: do przygotowania smacznych farszów, kotletów i pasztetów. Najbardziej urozmaicone dania z soczewicą mogą nam zapewnić np. catering dietetyczny Dąbrowa Górnicza.

Płatki owsiane

Owsianka wyzywa zazwyczaj dwa skrajne skojarzenia – albo ją uwielbiamy, albo wspominamy najgorsze dni swojego dzieciństwa. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować owsianki na nowo. Tym razem w smaczniejszej i zdrowszej odsłonie. Płatki owsiane to bardzo wygodny i szybki w przygotowaniu posiłek – wystarczy zalać je wrzątkiem i wymieszać z ulubionymi dodatkami. Najzdrowszymi opcjami są świeże lub suszone owoce, ziarna, orzechy, gorzka czekolada, masło orzechowa, odżywka białkowa i kakao. Płatki owsiane można również wykorzystać w inny sposób – np. jako główny składnik wypieków (ciasteczek owsianych).

Awokado

Awokado to jeden z najlepiej znanych „superfood”. Jest dość specyficznym (i jednym z najbardziej kalorycznych) owoców, ponieważ w aż 30 procentach składa się z tłuszczu. Ma to jednak liczne korzyści. W awokado kryją się liczne witaminy i mikroelementy – witaminy A, C, E, B, D, PP i K oraz miedź, wapń, żelazo i potas. Awokado powinno być jednym z podstawowych produktów w naszej diecie, ponieważ ma działanie odstresowujące, działa korzystnie na układ krążenia oraz wspomaga regenerację. Smaczne dania z awokado są częścią takiej oferty jak dieta pudełkowa.

Banany

Nie mniej kontrowersyjnymi owocami są banany. Jest to spowodowane przede wszystkim ilością kalorii w bananach. Nie jest to jednak powód, aby z nich zrezygnować. Banany zawierają niemal wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu, dlatego zostały uznane za jeden z najzdrowszych pokarmów na świecie. W owocach znajdziemy m.in. potas, witaminę B6 oraz wiele innych pożytecznych składników odżywczych. Banany to idealna przekąska przed lub po aktywności fizycznej, ponieważ dostarczają dużo węglowodanów.

Kosmetyczne zestawy prezentowe dla niej i dla niego

0
Kosmetyczne zestawy prezentowe dla niej i dla niego

Gdy zbliżają się urodziny bliskich nam osób, bywa, że nie wiemy co im sprawić. W takiej sytuacji zawsze dobrym wyborem jest zakup kosmetyków lub różnego rodzaju akcesoriów kosmetycznych. Dotyczy to zarówno Pań, jak i Panów. Jeśli znamy upodobania obdarowywanej osoby, to kupmy jej zestaw ulubionej marki. Mogą to być produkty dotychczas używane lub nowości pojawiające się na rynku. Jest to okazja, aby je przetestować. Na pewno nic się nie zmarnuje.

Zestawy kosmetyków dla niej

Niemalże każda kobieta uwielbia kosmetyki. Dają one możliwość utrzymania dobrego wyglądu skóry ciała, twarzy, szyi, dekoltu oraz stóp. Jeśli chodzi o kosmetyczne zestawy prezentowe dla Pań, to występują one w przeróżnych zestawieniach. Sprawdzone pomysły na kosmetyczny zestaw znaleźć można w internetowym sklepie kosmetycznym powerlook.pl

W przypadku kosmetyków na kobiecą twarz, dużym uznaniem cieszy się zestaw zaproponowany przez firmę Bielenda. Chodzi o kwas salicylowy z neutralizatorem. Przeznaczony jest do cery mieszanej oraz cery tłustej, ze skłonnością do trądziku. Prezentem z tak zwanej wyższej półki będzie także zestaw Bielendy dedykowany do eksfoliacji kwasem migdałowym. W skład zestawu wchodzi peeling do twarzy, żel do twarzy, neutralizator, odżywcza maska do twarzy oraz lekki krem o potrójnym działaniu z kwasami AHA i PHA. Zestawy te są z powodzeniem wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych.

Kobiety przeznaczają wiele uwagi na włosy. Zatem zestaw kosmetyków do włosów na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej kobiety. Duże doświadczenie w pielęgnacji kobiecych włosów posiada firma Montibello. Producent ma w swojej ofercie wiele rodzajów kosmetyków do wszystkich typów włosów. Wszystkie jednak posiadają właściwości odżywcze i odbudowujące. Szampony rewelacyjnie oczyszczają włosy ze wszystkich zanieczyszczeń. Odżywki i maski błyskawicznie regenerują i ułatwiają rozczesywanie włosów. Każdy z tych produktów tworzy atrakcyjny i przydatny zestaw prezentowy.  

Zestawy akcesoriów kosmetycznych dla niej

Z całą pewnością udanym prezentem dla kobiety jest zestaw akcesoriów kosmetycznych. Naprawdę trudno znaleźć osobę, która nie ucieszyłaby się z profesjonalnego zestawu szczotek do modelowania włosów. W skład zestawu wchodzą szczotki o różnej średnicy, dzięki którym można uzyskać różne stylizacje. Szczotki rewelacyjnie rozprowadzają ciepło podczas zabiegu suszenia i układania włosów.

Zadbaną kobietę poznać można po wypielęgnowanych paznokciach. Chcąc sprawić przyjemność kobiecie, zaleca się zakup zestawu do pielęgnacji dłoni i paznokci. Od dłuższego czasu w modzie jest manicure hybrydowe. W sprzedaży są kompletne zestawy akcesoriów do wykonania tego zabiegu samodzielnie w domu.

Zestawy kosmetyczne dla niego

Kosmetyczka współczesnych mężczyzn rozrasta się z roku na rok. Kosmetyki przestają być wyłączną domeną kobiet. Panowie coraz chętniej dbają o włosy oraz skórę całego ciała.

Dlatego zastanawiają się nad prezentem, warto postawić na zestaw do pielęgnacji ciała dla mężczyzn. Całkiem fajną propozycję w tej kwestii przedstawia zestaw firmy Ziaja, oferowany przez powerlook.pl. W skład zestawu wchodzi krem nawilżający, żel pod prysznic, balsam po goleniu oraz antyperspirant.

Dla panów, którzy interesują się fryzjerstwem, świetnym prezentem jest zestaw do strzyżenia włosów firmy Fox. Występuje on w różnych odsłonach kolorystycznych. Do tego zapakowany jest w eleganckie etui.

ZOBACZ TEŻ