Kursy dla fizjoterapeutów – dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać

0
Kursy dla fizjoterapeutów – dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać

W dzisiejszych czasach ważniejsze od wykształcenia są nasze umiejętności. Najlepiej, gdy są one potwierdzone jakimiś certyfikatami czy innymi oficjalnymi dokumentami. Dlatego właśnie nie czekaj dłużej i sprawdź, jakie kursy dla fizjoterapeutów możesz odbyć.

Kraj magistrów

Polacy to jedno z najlepiej wykształconych społeczeństw na świecie. Według danych z 2017 roku już co drugi Polak mógł pochwalić się dyplomem magistra. Krytycy twierdzą jednak, że dzisiejszy tytuł magistra nie ma zbyt wiele wspólnego z magistrami z czasów PRL czy lat 90. ubiegłego wieku. Polskiemu systemowi oświaty zarzuca się, że jest nastawiony na „hurtową produkcję” osób z wyższym wykształceniem, a co za tym idzie – niską wartość merytoryczną przekazywanej wiedzy. Właśnie z tego powodu pracodawcy nie zwracają szczególnej uwagi na to, czy kandydat na dane stanowisko ma odpowiednie wykształcenie, ale bardziej sugerują się doświadczeniem danej osoby oraz umiejętnościami dodatkowymi. Dziś, niezależnie od branży, dobrze jest mieć przepracowanych kilka lat w zawodzie, a jeszcze lepiej móc pochwalić się dodatkowymi kursami. Jeżeli jesteś fizjoterapeutą bez własnej działalności, koniecznie poznaj pozostałe powody, dla których warto je odbyć.

Kursy dla fizjoterapeutów – dlaczego warto?

W przypadku fizjoterapeutów sytuacja wygląda nieco inaczej. Niemożliwym jest, by w ciągu całego toku nauki w szkole czy na studiach, nauczyć się wszystkiego, co jest przydatne w tym zawodzie. Wiele z nich trzeba będzie nabyć we własnym zakresie. I właśnie po to są kursy dla fizjoterapeutów, by ci mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Dodatkowe wykształcenie działa w tym wypadku na plus, bowiem daje ci poważny argument, gdy będziesz rozmawiał ze swoim przełożonym o podwyżce. Każdy szef lubi mieć do czynienia ze specjalistą w swoim fachu, bo wie, że wtedy praca będzie dobrze wykonana. Z drugiej strony, zaliczenie kilku kursów może otworzyć ci drzwi do własnego biznesu. Będziesz na tyle kompetentny i doświadczony, że samodzielna praktyka nie będzie dla ciebie zbyt dużym wyzwaniem.

Gdzie znaleźć kursy dla fizjoterapeutów?

Kursy dla fizjoterapeutów mają bez wątpienia same plusy. Zaliczyć do nich możemy również sposób ich poszukiwania. Znajdziesz je bezpośrednio na tej stronie lub w internecie. Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę internetową hasło „kursy dla fizjoterapeutów Śląsk” (lub inny region), a twoim oczom ukaże się lista firm, które oferują tego typu usługi. Jedyne co więc musisz teraz zrobić, to znaleźć kurs dla siebie i się na niego zapisać.

Zakupy w aptece internetowej bez wychodzenia z domu

5
Zakupy w aptece internetowej bez wychodzenia z domu

Według nowych raportów w 2017 roku ponad 54% internautów z Polski robiło zakupy online. W poprzedni 2016 roku było to o 4% mniej. Rynek zakupów przez Internet z pewnością rośnie na całym świecie. Nie inaczej jest w Polsce. według osób korzystających z Internetu najsilniejszym argumentem i równocześnie czynnikiem zachęcającym do robienia zakupów przez Internet jest i dostępność przez całą dobę i przez wszystkie dni w tygodniu, w tym niedziele, które od niedawna w Polsce nie są handlowe. 82% osób, które odpowiadały na pytania kwestionariusza w ramach raportu e-commerce uznało, że całodobowość jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, że robią zakupy przez Internet. Przez użytkowników zakupy online są postrzegane jako:

  • łatwe, proste nieskomplikowane – według 41% respondentów,
  • wygodne – 44%
  • przystępne cenowo i tańsze niż zakupy w tradycyjnych punktach sprzedaży -33%,
  • zajmujące mniej czasu, wygodniejsze – 39%

Nie inaczej jest w przypadku aptek. Apteki później niż sklepy z ubraniami, dodatkami do domu, akcesoriami dla zwierząt, i wyposażeniem weszły na rynek zakupów internetowych. Już od kilku lat największe sieci aptek i drogerii  także mniejsze punkty mają swoje odpowiedniki w postaci sklepów internetowych.

Apteka internetowa, pełen asortyment, setki możliwości

Obecnie apteki internetowe oferują pełen asortyment. Śmiało można powiedzieć, że w większości przypadków wybór dostępnych w nich produktów i ich wariantów jest o wiele szerszy niż w tradycyjnych aptekach. Początkowo można było w nich zamówić głównie kosmetyki, dermokosmetyki, produkty dla dzieci, kobiet w ciąży i przed porodem oraz produkty higieniczne. Obecnie wybór jest praktycznie nieograniczony. Oprócz selektywnych marek i produktów bio oraz ekologicznych w aptekach internetowych można bez przeszkód zamówić leki bez recepty, suplementy diety, witaminy i minerały, a nawet leki dostępne na receptę (zwykle odbierasz je w tradycyjnym punkcie, przekazując receptę aptekarzowi).

Dlaczego zakupy w aptece online są najlepszą opcją?

Powodów jest bardzo wiele. Część z nich jest po prostu uwarunkowana faktem prowadzenia handlu online, zalety są takie same jak w przypadku kupowania w internetowych sklepach spożywczych czy z artykułami do domu i ubraniami:

  • wygoda i oszczędność czasu;
  • szansa na tańsze zakupy;
  • większy wybór;
  • możliwość zamówienia leków, które mogą być trudno dostępne;

apteka internetowa

Zakupy możesz zrobić o dowolnej porze, podczas drogi do pracy, przerwy na drugie śniadanie czy późno w nocy przesiadując przed komputerem. Nie ogranicza cię świąteczna data ani późna godzina. Co więcej jeśli część preparatów zamawiasz od zawsze w tej samej konfiguracji niektóre apteki umożliwiają opcje ponowienia zamówienia. Dzięki czemu stale przyjmowane leki czy suplementy możesz zamówić 2-3 kliknięciami. Zapłacisz bezpiecznie kartą lub podczas odbierania zamówienia.

Zakupy przez Internet szczególnie docenią kobiety w zaawansowanej ciąży lub z noworodkiem w domu. W pierwszych chwilach życia noworodek zużywa ogromne ilości pieluszek, chusteczek, kremów, płynów pielęgnacyjnych. Mamie są potrzebne wkładki laktacyjne, podkłady higieniczne oraz kosmetyki. Podróż do apteki tradycyjnej, stanie w kolejce, narażanie dziecka na infekcję nie są dobrym pomysłem w pierwszych chwilach życia. Wygodą jest również opcja dostarczenia zamówienia pod same drzwi, zwłaszcza jeśli zamawiasz duże paczki podkładów higienicznych, materiałów opatrunkowych czy pieluch transport ich z apteki tradycyjnej do domu może być kłopotliwy.

apteki internetowe

Ceny w aptekach internetowych są konkurencyjne względem tradycyjnych aptek i punktów aptecznych, powodem jest brak kosztów wynajmu i utrzymania lokalu, koszty powadzenia apteki online są niższe niż tradycyjnej, chociażby z uwagi na dużą automatyzację i mniejszy udział personelu. W aptekach internetowych często możesz skorzystać z promocji, rabatów i programów lojalnościowych, dzięki którym zaoszczędzisz jeszcze więcej.

Leki, które zwykle są trudno dostępne i tak w tradycyjnych aptekach musisz zamawiać i czekać z odbiorem 1 lub 2 dni. Dzięki zakupom przez Internet możesz je zamówić odpowiednio wcześniej, bez wychodzenia z domu.

Dla kogo apteka internetowa?

Dla wszystkich, jednak jak wcześniej wspomniano ich zalety szczególnie docenią kobiety w ciąży, osoby poszukujące szczególnych rodzajów produktów oraz seniorzy. Nawet jeśli osoba starsza nie poradzi sobie ze złożeniem zamówienia, jej opiekun, dziecko czy wnuk może zdalnie, nawet z innego miasta zamówić leki dla seniora, opłacić ich dostawę i poinformować o adresie dostarczenia. To ogromna pomoc i wygoda, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdy żyjemy szybko, dynamicznie i często w różnych częściach kraju.

Dobry ginekolog

0
Dobry ginekolog

Każda kobieta wie, z jakim stresem może się wiązać wizyta u ginekologa – zwłaszcza wtedy, kiedy lekarz jest jeszcze pacjentce zupełnie nieznany, a problem zdrowotny wydaje się jej wyjątkowo niepokojący. W takich sytuacjach nieodzowna staje się nie tylko fachowa wiedza danego specjalisty, lecz także jego odpowiednie podejście: umiejętność rozluźnienia atmosfery, podniesienia kobiety na duchu i przystępnego przedstawienia możliwości powrotu do stanu pełnego zdrowia.

Wizyty w gabinecie ginekologicznym powinny odbywać się przynajmniej raz w roku – wiedzą o tym już dzisiaj praktycznie wszystkie kobiety. A jednak, jak uczy doświadczenie, zaledwie część z nich stosuje się do tego zalecenia. Mnóstwo obowiązków zawodowych i rodzinnych, coraz szybsze tempo życia, wszechobecny stres – wszystko to sprawia, że niejedna pani odkłada wizytę ginekologiczną na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Tymczasem dokładne badanie może ustrzec przed wieloma poważnymi chorobami, przede wszystkim nowotworowymi. W tym celu przynajmniej raz w roku powinno się wykonywać cytologię, badanie ultrasonograficzne piersi, a także inne badania, zlecone przez specjalistę.

Szczególną okolicznością wizyt u ginekologa jest ciąża – tutaj jakość kontaktu między lekarzem a pacjentką staje się jeszcze bardziej istotna. W tym niezwykłym dla siebie okresie kobieta potrzebuje nie tylko wyczerpujących informacji, ale także wsparcia i zrozumienia. Z kolei lekarz prowadzący ciążę powinien być w miarę możliwości uchwytny dla pacjentki w trudnych sytuacjach, aby ciężarna miała poczucie, że może na niego liczyć.

Gabinet ginekologiczny BLUMEDICA mieści się w Suchym Lesie, przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska, 3 p.). Zapewnia swoim pacjentkom kompleksową opiekę w zakresie ginekologii i położnictwa, a także specjalistyczne usługi w dziedzinie ginekologii estetyczno-terapeutycznej. Ginekolog Suchy Las NFZ posiada także kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na wybrane świadczenia ginekologiczne.

Różnica między rehabilitacją a fizjoterapią – poznaj kluczowe aspekty

0
Różnica między rehabilitacją a fizjoterapią – poznaj kluczowe aspekty

Tak naprawdę, niektóre osoby często mylnie używają zamiennie tych pojęć. Tymczasem jednak rehabilitacja znacząco różni się od fizjoterapii. Niniejszy wpis powstał po to, żebyśmy mogli przyjrzeć się z bliższej perspektywy temu, jak rozróżnić te dwa pojęcia. Jeżeli chodzi o konkretne elementy działania, możemy się tutaj spodziewać bardzo konkretnych efektów, które będą się w stanie też przełożyć na dostarczenie cennej, poukładanej i usystematyzowanej wiedzy. Przejdźmy więc może do pierwszego z omawianych w tym artykule aspektów. Na początek postawmy pytanie.

Kilka prostych sposobów na usprawnienie pracy mózgu

0
Kilka prostych sposobów na usprawnienie pracy mózgu

W dzisiejszych czasach większość osób pracuje umysłowo. Zawody typowo fizyczne zostały zastąpione przez te biurowe, których wykonywanie zmusza ludzi do ciągłego stymulowania mózgu. Wraz z wiekiem przestaje on pracować całkowicie prawidłowo i wtedy należy zadbać o to, aby przy pomocy różnych metod skutecznie go rozwijać i wspomagać jego działania. Istnieją różnorodne tabletki na pamięć, które w takich sytuacjach warto by było zastosować, jednak czasem opłaca się też wypróbować prostsze i mniej inwazyjne metody usprawniające pracę mózgu. Jest ich całkiem sporo.

Pierwszą z takich metod będzie aktywność fizyczna. Uprawianie sportu wpływa bardzo pozytywnie na każdy element organizmu – w tym także i mózg. Regularne ćwiczenia, zwłaszcza te wykonywane na świeżym powietrzu, poprawiają ciśnienie krwi i dzięki temu dostarczają sporą ilość tlenu do organizmu. Oddziałuje to dość widocznie na pracę mózgu. Koncentracja zostaje poprawiona, a człowiek może szybciej się skupić i dysponuje znacznie lepszą pamięcią. Podobnie działają oczywiście najlepsze tabletki na pamięć, ale zanim się po nie sięgnie, warto rozważyć wykonywanie ćwiczeń mózgu. Tak samo jak nieużywany biceps zaczyna stopniowo zanikać, tak i niećwiczony mózg przestaje prawidłowo działać. Należy bezustannie go stymulować. A jak to robić? Dobrą opcją będzie rozwiązywanie krzyżówek. Zmuszają one do sięgania do głębokich warstw pamięci i przypominania sobie o rzeczach, o których słyszało się nieraz tylko raz w życiu. Krzyżówki można też zastąpić innymi grami i zabawami stymulującymi mózg. Niektóre programy tego rodzaju wystarczy ściągnąć na telefon, by móc regularnie z nich korzystać.

Oczywiście jeśli wyżej wymienione metody okażą się mało skuteczne, zawsze można jeszcze sprawdzić ranking tabletek na pamięć, aby wybrać dla siebie leki o najwyższej skuteczności. Niekoniecznie muszą to być specjalistyczne środki farmakologiczne. Czasem zwykłe suplementy diety, chociażby witaminy i minerały, potrafią zdziałać naprawdę wiele dla mózgu.

Rak piersi – jak go zauważyć?

0
Rak piersi - jak go zauważyć

Świadomość spoleczna dotyczącą raka piersi jest coraz większa. Niemniej jednak, nadal wiele przypadków rozpoznawanych jest zbyt późno. Rak piersi może spotkać każdą kobietę, ale te panie, które mają w historii rodziny wcześniejsze przypadki nowotworów piersi lub innych, powinny zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Każda kobieta powinna mieć świadomość, że problem może dotyczyć także jej. Jak się badać? Co powinno nas zaniepokoić?

Samobadanie – rzecz najważniejsza!

Wiele mówi się o samobadaniu piersi, i nie bez przyczyny. Jest to bez wątpienia najlepsza rzecz, jaka kobieta może dla samej siebie zrobić. Samobadanie powinno się wykonywać tak często jak to jest możliwe. Polega ono na obejrzeniu piersi pod kątem ich kształtu oraz przy pomocy delikatnego masażu zbadanie, czy w ich wnętrzu nie powstały guzki. Należy pamiętać by zwracać uwagę na kształt i wygląd sutków, aby zauważyć ewentualne sygnały choroby, jaką jest rak sutka. Jeśli nie wiesz, jak wykonywać takie badanie, zgłoś się do swojego ginekologa, który nie tylko opowie, ale również pokaże jak przeprowadzić samobadanie.

Diagnostyka raka piersi

Profilaktyka jest zawsze najważniejsza. Do działań profilaktycznych należą samobadanie oraz mammografia, wykonywana u pacjentek po 40 roku zycia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zgrubienie w piersi, lub jej zmieniony wygląd, zgłoś się do ginekologa jak najszybciej. Lekarz skieruje Cię na badanie USG, które pozwala obejrzeć wnętrze piersi i wykryć nawet najmniejsze guzki. USG to także badanie, które kobiety po 30 roku życia powinny wykonywać profilaktycznie. Szczególnie przed rozpoczęciem terapii hormonalnej oraz przed planowaną ciążą.

Biopsja – diagnostyka inwazyjna

Jeżeli w piersi potwierdzono obecność guza, należy wykonać jego biopsję, czyli pobrać fragment tkanki w celu oceny histopatologicznej. Jest to najczęściej konieczne do zaplanowania leczenia.

Rak piersi wykryty odpowiednio wcześnie to ogromna szansa na wyleczenie. Regularnie wykonywane badania zwiększają szansę na wykrycie guzka we wczesnym stadium. Nie lekceważ raka piersi – badaj się regularnie!

Suplementy na odchudzanie – które wybrać?

0
Suplementy na odchudzanie - które wybrać?

Choć sezon urlopowy dobiega ku końcowi, wiele z nas wciąż stara się uzyskać idealną figurę. Jeśli mamy w perspektywie wyjazd nad morze, gdzie większą część czasu będziemy paradować w kostiumie kąpielowym, to motywacja do schudnięcia jest znacznie większa. Nie każdy z nas czuje się bowiem dobrze w swoim ciele. Z jakiś powodów, takich jak na przykład stres w pracy, kłopoty rodzinne, problemy zdrowotne ludzie przybierają na wadze. Czasem będzie to dwa lub trzy kilo, a więc niezbyt zauważalna liczba dodatkowych kilogramów, ale czasem sprawy wymkną się spod kontroli i nasza waga zaczyna bardzo iść w górę, ubrania stają się zbyt ciasne, a my musimy zacząć wymieniać garderobę.

Wtedy najczęściej kupujemy suplementy na odchudzanie polecane w reklamach nie czytając w ogóle ich składu ani niepożądanych efektów, jakie mogą się pojawić. A warto bliżej zapoznać się z tym zagadnieniem, dokładnie sprawdzić ranking suplementów na odchudzanie, porównać nie tylko ich ceny, ale przede wszystkim skład i czynniki aktywne.

Jakie są najlepsze suplementy na odchudzanie? Na pewno takie, które mają dużą ilość aktywnego składnika spalającego tłuszcze w organizmie, a także te, które zmniejszają łaknienie. Oczywiście nie należy przesadzać i przyjmować tego rodzaju środków przez bardzo długi czas, ani zastępować nimi witamin i mikroelementów.

Suplementy na odchudzanie powinny jedynie być uzupełnieniem diety, którą również należy zmodyfikować, jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Dlatego oprócz przyjmowania suplementów diety na odchudzanie wzbogaćmy soje menu o świeże owoce i warzywa, dużą ilość kasz i jak najmniejszą ilość przetworzonych produktów. Warto samemu gotować pyszne i zdrowe potrawy, czasem dosłownie kilkuskładnikowe. Własne posiłki jadane o regularnej porze sprawia, ze nasza waga będzie lecieć w dół. Oprócz suplementów na odchudzanie oraz zdrowych posiłków warto zacząć ćwiczyć. Na początek dłuższe spacery, później może trucht, wizyty na siłowni i tym podobne aktywności, które pobudzą nasz metabolizm, a nasz organizm szybciej będzie spalał tłuszcze.

Jak wybrać tabletki na paznokcie?

0
Jak wybrać tabletki na paznokcie

Choć kobiety potrafią bardzo różnić się między sobą, istnieje kilka cech wspólnych dla nich wszystkich. Jedną z nich jest chęć posiadania pięknych i zadbanych paznokci. Choć każda inaczej będzie rozumieć czym są piękne paznokcie. Dla jednych niezbędne będzie pokrycie ich lakierem, inne będą wolały bardziej naturalny wygląd, w kwestii długości paznokci pewnie też trudno szukać konsensusu.

Jest jednak pewna kwestia, bez której trudno będzie osiągnąć efekt ładnych paznokci. Podstawą wszelkiej stylizacji (nawet tej stawiającej na naturalność) są zdrowe i mocne paznokcie. W tym celu kobiety często stosują różnego rodzaju odżywki. Jednak nie od dziś wiadomo, że siła bierze się z wewnątrz, więc warto też sięgnąć po tabletki na paznokcie. Zwykle zażywanie takich preparatów jednocześnie działa korzystnie na włosy. Na rynku dostępna jest bardzo duża liczba preparatów wzmacniających, najczęściej zawierają one witaminy i minerały będące budulcem włosów i paznokci, takie jak witamina A i E, i niektóre z grupy B oraz minerały takie jak miedź, cynk i krzem. Tabletki na paznokcie różnią się od siebie składem, proporcjami i pochodzeniem składników a także dodatkami, takimi jak na przykład wyciągi z ziół czy wybrane aminokwasy

Konsumenci mają nie lada problem, by wybrać najlepsze tabletki na paznokcie dla siebie. Problemy z paznokciami bywają różne, od cienkiej płytki, przez skłonność do przebarwień, po rozdwajające się końcówki. Dlatego należy w pierwszej kolejności poszukać tabletek odpowiadających na nasz problem. W miarę możliwości powinniśmy też poszukać preparatu, w którym składniki zostały pozyskane ze źródeł naturalnych np. owoców. Nie od dziś wiadomo, że witaminy i minerały pozyskiwane syntetycznie nie mają tak intensywnego oddziaływania na organizm człowieka, jak te naturalne. Wybierając preparat dla siebie warto też sprawdzić ranking tabletek na paznokcie oraz zasięgnąć opinii znajomych. Bo choć na rynku pojawiają się coraz bardziej innowacyjne produkty, oczywiście z coraz wyższą ceną, to nierzadko okazuje się, że można znaleźć preparat za ułamek ich ceny, który spisze się niemal tak samo dobrze.

Najlepsze tabletki na włosy

0
Najlepsze tabletki na włosy

Każdy z nas chce wyglądać młodo i atrakcyjnie. Na piękny wygląd składają się nie tylko zadbana i szczupła figura, modne ubrania, czy zdrowo wyglądająca cera, ale należy również pamiętać o roli włosów. Długie, zdrowe i mocne włosy potrafią zmienić każdego z nas i odjąć mu sporo lat. Każda kobieta marzy o lśniących, zdrowych włosach i jest w stanie zrobić wiele, by osiągnąć swój cel.

Istnieje wiele witamin, suplementów diety, które poprawiają stan naszych włosów. Zawierają one wiele niezbędnych mikroelementów, takich jak na przykład selen, cynk i żelazo, dzięki którym włosy są silniejsze i szybciej rosną. Aby odpowiednio wybrać suplement warto poznać wiarygodny ranking tabletek na włosy. Pomoże nam to dobrać odpowiednie substancje, aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Każde włosy mają bowiem inne, indywidualne potrzeby i musimy o tym pamiętać.

Najlepsze tabletki na włosy zawierają odpowiednie proporcje między składnikami witaminowymi, takimi jak witamina C, a substancjami ziołowymi. Udowodniono, że skrzyp polny ma bardzo korzystny wpływ na nasze włosy i warto kupować suplementy z jego zawartością. Tabletki na włosy najlepiej kupować w sprawdzonych aptekach, ponieważ tam o pomóc możemy poprosić profesjonalnego farmaceutę, który bardzo dobrze zna się na substancjach zawartych w takich środkach.

Jeśli mamy problem z wyborem suplementu na włosy, to bez przeszkód możemy poprosić o pomoc również doświadczoną kosmetyczkę i fryzjerkę. Posiadają one dużą wiedzę na temat biologii włosów i z pewnością chętnie nam pomogą.

Odżywki stosowane zewnętrznie bardzo często nie przynoszą pożądanych efektów, a są również kosztowne. Niektóre z nich tylko obciążają włosy i nie dają żadnych efektów kosmetycznych, mimo długotrwałego stosowania. Jeśli środki stosowane zewnętrznie przez długi czas nam nie pomagają, to warto pomyśleć o suplementach diety, czyli tabletkach na włosy, ponieważ w niektórych przypadkach tylko działanie od wewnątrz może przynieść jakiekolwiek efekty i przywrócić piękno naszych włosów.

Zalecenia po laserze frakcyjnym

0
Zalecenia po laserze frakcyjnym

Laser frakcyjny to nowoczesny zabieg, którego efekty można porównać do efektów odmładzających zabiegów chirurgicznych. Jego popularność stale rośnie ze względu na to, że w przeciwieństwie do interwencji chirurgicznej, nie jest tak inwazyjny, rekonwalescencja trwa dużo krócej, a uroda poprawiona.

W skrócie opisując zasadę działania, można porównać pracę tego lasera do powodowania kontrolowanych mikrouszkodzeń w głębi tkanki, co stymuluje ją do odnowy i produkcji kolagenu. Efektem serii zabiegów jest napięta skóra, rozjaśniona i zdrowiej wyglądająca cera, a zmarszczki i niedoskonałości są wygładzone, co sprawia że laser frakcyjny jest bardzo często wybierany przez kobiety.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym, skóra będzie goiła się dość długo. Czas do pełnego wygojenia może trwać około 3 miesięcy. W związku z tym, że w tkance powstały drobne uszkodzenia, przez kilka dni po zabiegu należy spodziewać się łuszczenia skóry i niewielkiej opuchlizny. Dopiero po ich ustąpieniu można oceniać skutek i uzyskane efekty.

Najczęściej rekomendowane jest pozostanie w domu przez kilka dni po wykonanym zabiegu. W tym czasie należy szczególnie dbać o uszkodzoną skórę, która ma skłonności do wysuszania i jest bardzo podatna na infekcje. Zaleca się stosowanie specjalnych maści, które mają na celu odkażenie skóry oraz jej nawilżenie.

W krótkim okresie po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV – nie należy wychodzić na słońce i oczywiście korzystać z solarium. Niewskazane jest również korzystanie z gorących kąpieli. Skóra po zabiegu laserem frakcyjnym jest jakby po poparzeniu słonecznym, stąd zalecenia są również podobne.

W zależności od tego, jaki rodzaj zabiegu został wykonany oraz jak dużą mocą lasera pracował dermatolog, czas gojenia się może być różny. Dodatkowo, duże znaczenie ma także zdolność organizmu do gojenia ran. Bezpośrednio po zabiegu najczęściej wygląda się dużo lepiej, niż kilka godzin po. Nie należy jednak panikować – to normalne. Do lekarza należy zgłosić się tylko wtedy, gdy ból nie ustępuje, lub gdy zaobserwujemy, że wdało się zakażenie. W przeciwnym wypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty.

Chcesz się umówić na zabieg laserem frakcyjnym? Zapisz się na laser CO2 w Katowicach –>

ZOBACZ TEŻ