Problemy z koncentracją – przyczyny i metody leczenia

0
Problemy z koncentracją

Bez względu na to, jak bardzo się starasz, skupienie się na wykonywanym zadaniu wydaje się niemożliwe. Rozproszenia odciągają Twoją uwagę co kilka minut, niezależnie od tego, czy dotyczą technologii, współpracowników lub rodziny, czy nawet zwierząt domowych. Nawet najbardziej zorganizowane osoby mogą mieć od czasu do czasu problemy z koncentracją. Choć możesz mieć nadzieję, że uda Ci się samodzielnie odzyskać koncentrację, może to okazać się problematyczne. Dlatego najlepiej jest zająć się problemem jak najwcześniej. Jak radzić sobie z problemami z koncentracją? Czy jest to oznaka choroby czy oznacza jedynie chwilowe przemęczenie?

Typowe objawy towarzyszące zaburzeniom koncentracji

Obawiasz się, że jesteś chory? Nie możesz skupić uwagi? Najlepiej udać się wprost do specjalisty, który pomoże ustalić diagnozę i leczenie. Lekarz, przy pomocy swoich urządzeń i akcesoriów medycznych, takich jak: latarka diagnostyczna, kozetki lekarskie i inne postawi właściwą diagnozę. Może także wykonać test motyla lub inne badania, jeśli uzna je za konieczne.

Inne objawy towarzyszące trudnościom w koncentracji to m.in.

 • Poczucie bycia na krawędzi
 • Rozproszenie uwagi
 • Niezdolność do usiedzenia w miejscu
 • Gwałtowne myśli
 • Drażliwość
 • Frustracja
 • Zapominalstwo

Wiele osób zgłasza objawy trudności z koncentracją, jednak problem ten może przybierać różne formy. Czasami objawy mogą wskazywać na problem medyczny, a innym razem do rozwiązania problemu najlepiej nadaje się specjalista od zdrowia psychicznego.

Przyczyny trudności z koncentracją

Przyczyny trudności z koncentracją mogą być tak różne, jak objawy, a w przypadku każdej osoby może występować wiele czynników przyczyniających się do powstania problemu. Poniższe informacje mogą pomóc w lepszym zrozumieniu objawów oraz tego, kiedy i czy w ogóle należy zgłosić się do lekarza.

Przyczyny psychologiczne

Istnieje kilka psychologicznych przyczyn trudności z koncentracją, takich jak następujące.

Zaburzenia uwagi: Chociaż zwykle diagnozowane u dzieci, zaburzenia uwagi mogą również uderzyć dorosłych i mogą poważnie zakłócić wydajność w domu, szkole lub biurze.

Depresja: Poczucie przygnębienia lub smutku może sprawić, że trudno będzie zapanować nad myślami.

Żałoba: Po śmierci bliskiej osoby powrót do zdrowia może trwać miesiącami.

Niepokój: Osoby z poważnymi obawami często mają problemy ze skupieniem się na jednym zadaniu, ponieważ ich uwaga może być podzielona.

Zaburzenia nastroju: Niekontrolowane warunki, takie jak choroba dwubiegunowa, mogą wiązać się z wyścigiem myśli.

Przyczyny medyczne

Możesz mieć trudności z koncentracją z powodu choroby.

Problemy hormonalne: Zaburzenia czynności nadnerczy mogą powodować zmiany w poziomie energii i zdolności koncentracji.

Problemy z tarczycą: Gdy tarczyca pracuje za mało lub za dużo, Twoja koncentracja może ucierpieć.

Niska liczba czerwonych krwinek: Czerwone krwinki przenoszą tlen do mózgu, a ich niedobór może pozbawić mózg niezbędnej energii.

Zaburzenia lękowe są jednym z najczęstszych problemów zdrowia psychicznego. Uogólnione zaburzenie lękowe odnosi się do ciągłych uczuć zmartwienia i niepokoju, które utrzymują się przez co najmniej sześć miesięcy.

Objawy obejmują ciągłe uczucie zamartwiania się zarówno ważnymi, jak i codziennymi wydarzeniami, trudności z koncentracją lub snem, uczucie zmęczenia, drażliwość, a także objawy fizyczne, takie jak bóle głowy i ciała.

Diagnoza jest stawiana na podstawie wywiadu z pacjentem i badania fizykalnego w celu wykluczenia przyczyn fizycznych. Osoba może zostać skierowana do specjalisty zdrowia psychicznego w celu dalszej oceny i leczenia, które może obejmować terapię, aby nauczyć się nowych sposobów radzenia sobie ze stresem, leki i dostosowanie stylu życia.

Fachowy dentysta do leczenia dziecka – jak wybrać?

dentysta

Wizyta w gabinecie stomatologicznym nawet u osoby dorosłej wywołuje pewien dyskomfort, jednak dzieci zdają się szczególnie nie lubić zasiadania w dentystycznym fotelu. Mimo tego, jeśli zależy ci na zdrowiu swojej pociechy, musisz regularnie kontrolować jej uzębienie u specjalisty. Na pewno zależy ci więc, aby zębami Twojego malucha zajmował się fachowy dentysta, który będzie potrafił należycie zadbać o małego pacjenta. Zobacz na co warto zwrócić uwagę, kiedy wybierasz klinikę dentystyczną, w której będziesz leczyć najmłodszego członka swojej rodziny.

Fachowy dentysta do leczenia dziecka – przystosowany gabinet

To bardzo ważne, aby gabinet stomatologa był zawsze sterylnie czysty, bez względu na to, w jakim wieku pacjenci w nim goszczą. Jednak jeśli przychodzisz do niego z dzieckiem, fachowy dentysta zawsze zadba, aby narzędzia i niebezpieczne przedmioty były uporządkowane i ułożone poza zasięgiem malucha. Na tyle, na ile to możliwe w miejscu, w którym wykonuje się zabiegi, powinno ono być w taki sposób przystosowane, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo. Dobrym dodatkiem do gabinetu dentysty są kolorowe obrazki zawieszone na ścianach, które na przykład informują o korzyściach z regularnego mycia zębów.

Fachowy dentysta do leczenia dziecka – dobry kontakt z maluchem

Jedną z zalet korzystania z usług jednego, wybranego stomatologa, jest możliwość nawiązania relacji z dzieckiem. Jeżeli dentysta złapie dobry kontakt z maluchem, prawdopodobnie nie będzie tak trudno przekonać go do kolejnych wizyt. Warto więc zdecydować się na leczenie u dentysty, który oprócz umiejętności, potrafi także wykazać się wyrozumiałością i być sympatyczny dla dziecka.

Fachowy dentysta – lekarz rodzinny

Dzieci często podpatrują zachowania dorosłych i wzorują się na nas bardziej niż sądzimy. Postaraj się więc samemu leczyć zęby regularnie i pokazywać maluchowi, jak powinno się dbać o jamę ustną. Dobrze byłoby także zapisać się do tej samej kliniki. Gabinet oferujący wysokiej jakości usługi dentystyczne dla dzieci i nie tylko znajdziesz tutaj http://alldente-stomatolog.pl/. Z pewnością Twoja pociecha o wiele łatwiej znajdzie odwagę, aby wejść do gabinetu, kiedy zobaczy, że rodzic sam dzielnie zajmuje miejsce na fotelu.

Suplementy na zdrową skórę – Este synergy czy warto?

0
Suplementy na zdrową skórę

Suplementy to produkty, które nie zawsze cieszą się dobrą sławą. Wszystko przez to, że niektórzy producenci nie przykładają się do stworzenia produktu, którego stosowanie zaowocuje pożądanymi efektami. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją takie suplementy jak te na zdrową skórę, które będą procentować zdrowym i promiennym wyglądem skóry. Jak wybrać właściwy produkt?

Suplementy na zdrową skórę – co powinny zawierać?

W momencie gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza skóra przestała wyglądać młodo, promiennie, że pojawiają się na niej oznaki starzenia to pojawia się chęć zapobiegnięciu tym zmianom i przywróceniu dawnego wyglądu. Pomocne w tym będą właśnie suplementy diety na zdrową skórę. Nie można ich jednak wybierać przypadkowo. Pierwszym krokiem w tym kierunku powinno być dokładne przyjrzenie się skórze i ustalenie jej aktualnych potrzeb. Dopiero w tym momencie, kiedy już się je ustali można szukać substancji, która będzie w stanie pozytywnie zadziałać. W tym miejscu warto zaznaczyć, że składy produktów nie powinny być zbyt długie. Czym krótszy i bardziej przejrzysty tym lepiej. Ważne by znajdowały się w nim składniki, które są pochodzenia naturalnego, a także te które występują w ludzkim organizmie. Wśród nich powinien być kwas hialuronowy i kolagen, których produkcja zwalnia w pewnym momencie. Właśnie dlatego należy je suplementować.

Este Synergy czy warto stosować ten produkt?

Suplementy na zdrową skórę można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Przybierają one różne formy. Jedne są w postaci tabletek, drugie shotów. Jednak to nie forma aplikacji jest najważniejsza, a regularne stosowanie. W przypadku shotów Este Synergy https://estesynergy.com/kolagen-verisol-p/ można mówić zarówno o wygodnym podaniu suplementu, jak i o realnych efektach po miesiącu stosowania Este Synergy. Tak więc jeśli ktoś zadaje sobie pytanie Este Synergy czy warto? To możemy podpowiedzieć, że zdecydowanie tak. Jest to bowiem rozsądna inwestycja pieniędzy w zdrowy wygląd skóry.

Konsultacje psychologa dla młodzieży na miarę XXI wieku

0
Konsultacje psychologa dla młodzieży na miarę XXI wieku

Zadaniem z jakim musi zmierzyć się wielu nastolatków jest dyskomfort spowodowany niezadowalającym stanem zdrowia psychicznego. Bardzo często niezbędne są konsultacje ze specjalistą.

W kwestii zdrowia psychicznego grupą szczególnie wymagającą uwagi jest młodzież. Przejście przez okres dojrzewania nie zawsze mija pomyślnie i pojawia się sporo komplikacji. Każda młoda osoba posiada indywidualny sposób w jaki odreagowuje kłębiące się w niej emocje. Należy pamiętać, że proces ten jest nieodłącznym elementem kształtowania się charakteru i stopniowym wchodzeniem w dorosły świat pełen nowych trudności. Każdy z nas na swój własny i niezwykły sposób przechodzi przez szereg wyzwań i w różnym stopniu potrafi rozwiązywać napotykane komplikacje. Warto jednak wiedzieć, że nie jesteśmy zdani sami na siebie, jest wiele osób i instytucji, które chcą i potrafią pomagać, wykazując się całkowitym zrozumieniem i zachęceniem do dialogu.

Czerwone sygnały, które mogą być oznaką niestabilnego stanu emocjonalnego u młodzieży:

 • nagła zmiana w wyglądzie,
 • autoagresywne zachowania,
 • zaburzenia łaknienia,
 • zaburzenia snu,
 • stany lękowe, fobie,
 • wycofanie społeczne,
 • brak chęci do nauki,
 • obojętność,
 • zmiany w zachowaniu wywołane nową sytuacją,

Należy zwrócić uwagę, że są to jedynie niektóre z oznak pewnych zaburzeń. W celu pełnej diagnostyki warto zwrócić się do specjalisty na konsultacje psychologa dla młodzieży.

W obliczu obecnej sytuacji epidemiologicznej, zdrowie psychiczne młodzieży szkolnej jest wyjątkowo zagrożone. Skarży się ona na przemęczenie i brak chęci do dalszego działania oraz lęk przed brakiem zmian. Nasuwa się wiele pytań co do przyszłości, między innymi czy kiedykolwiek będzie możliwy powrót do normalności albo gdy już przywrócony zostanie dawny porządek, czy młode osoby będą potrafiły się w nim odnaleźć. W takim momencie, dobrze mieć świadomość, że nie pozostajemy zdani sami na siebie.

Słuchać a nie tylko słyszeć…

Otwarcie na dialog, chęć wysłuchania i próba odnalezienia się w świecie dorastającej osoby, zamiast udzielania rad, bywa niejednokrotnie bardziej skuteczna. Warto słuchać, ponieważ w głowach młodzieży jest mnóstwo słów, które chcą zostać wypowiedziane, ale nie znajdując odpowiedniego wsparcia, zostają niewypowiedziane lub stają się krzykiem rozpaczy. Dlatego sprawiajmy, by każda młoda osoba, miała możliwość doświadczenia szczęścia w swoim życiu, bez ciążącego natłoku myśli i pewnością, że gdy będzie potrzebowała pomocy otrzyma należyte wsparcie.

Manicure tytanowy – zapoznaj się z nowym trendem w stylizacji paznokci

0
Manicure tytanowy

Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny, to z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z rosnącej na rynku konkurencji. Nie da się bowiem ukryć, że z roku na rok pojawia się coraz więcej miejsc, w których kobiety mogą zadbać o swoją urodę. Co więc zrobić by nie stracić klientów i stale zyskiwać nowych?

Manicure tytanowy – poznaj jego najważniejsze cechy

Bardzo dobrym pomysłem na zatrzymanie i przyciągnięcie nowych klientów jest zwiększanie swoich kompetencji, co przekłada się na wprowadzanie nowych usług do oferty. Jeśli w swoim salonie nakładasz różne rodzaje manicure to skieruj swoja uwagę na kolejną formę stylizacji. Mowa tu o podbijającym rynek manicure tytanowym, który jest już dobrze znany na zagranicznych rynkach kosmetycznych. Wprowadź go do swojego salonu i wyróżnij się na tle innych. Zastanawiasz się zapewne dlaczego warto. Otóż ten rodzaj manicure posiada wiele zalet. Jedną z nich, którą szczególnie cenią sobie kobiety jest trwałość. Profesjonalnie nałożony manicure tytanowy utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Co niezwykle istotne w tym czasie można uzupełniać pojawiające się odrosty, które nieestetycznie wyglądają i szpecą dłoń. Przez cały czas, kiedy manicure jest na paznokciu ten otrzymuje zastrzyk witamin i minerałów dzięki któremu można mówić o regeneracji i odżywieniu płytki paznokcia. To bardzo cenna informacja, ponieważ płytka paznokcia zazwyczaj pod lakierem staje się krucha i łamliwa. Warto jeszcze wspomnieć, że do utwardzania tytanu nie trzeba wykorzystywać lampy UV czy Led. Dzięki temu nie cierpli skóra dłoni.

Manicure tytanowy – profesjonalne szkolenie

By wprowadzić nową usługę do swojej oferty i przede wszystkim dobrze ją wykonywać niezbędne jest odpowiednie przeszkolenie. Takie można wykupić np. u https://revelpolska.pl/. W tym przypadku można liczyć na ogromną dawkę wiedzy przekazywaną przez specjalistów w swoim fachu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ma nieoceniony wpływ tak na przyswajanie wiedzy, jak i następnie świadczenie usług. Warto również wiedzieć, że wraz z pakietem materiałów można otrzymać zestawy szkoleniowe. Same kursy odbywają się online lub stacjonarnie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Jakie są przyczyny i rodzaje chorób serca?

0
Choroby serca to najczęstsza przyczyna zgonów
fot. Pixabay.com

Dziś choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że nasze serce zaczyna niedomagać? Jak się to objawia? Jak zapobiegać schorzeniom serca? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/choroby-serca-przyczyny-rodzaje-objawy/

Jakie są rodzaje chorób serca i co do nich prowadzi?

Wśród najczęściej występujących chorób serca wyróżnia się:

 • arytmię – charakterystyczna dla niej jest nieregularna praca serca, nagłe przyspieszanie i zwalnianie. Objawia się również uczuciem duszności, bólami w klatce piersiowej i zawrotami głowy.
 • miażdżycę tętnic – o niej mówimy wówczas, gdy blaszki miażdżycowe prowadzą do zmniejszenia światła w tętnicach i utrudniają przepływ krwi. Objawia się ona drętwieniem i niedowładem kończyn, dusznościami, zimnymi dłońmi i stopami.
 • wrodzone wady serca – powstały na etapie życia płodowego, dotyczą budowy serca lub też jego czynności. Objawiają się sinicą, obrzękiem stóp, dusznościami, zaburzeniami rytmu serca.
 • chorobę wieńcową, niedokrwienną serca – spowodowana jest odkładaniem się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Jej objawy to przede wszystkim ból w klatce piersiowej, duszności, mdłości, wzdęcia.

Do chorób serca prowadzą przede wszystkim otyłość, cukrzyca, czynniki genetyczne, nadciśnienie, nadużywanie alkoholu i narkotyków, przewlekły stres, brak aktywności fizycznej, nadużywanie kawy.

Styl życia dobry dla serca

Aby właściwie dbać o ten narząd, bez którego nasze życie nie byłoby możliwe, dbać o to, aby jak najdłużej zachować serce w dobrym zdrowiu. Jak więc to zrobić? Przede wszystkim odpowiednią dietą bogatą w kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, warzywa, owoce, zioła, produkty z pełnego ziarna. Ponadto należy dbać o prawidłową masę ciała oraz regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Warto również unikać alkoholu, palenia papierosów, nie przesadzać z kawą i innymi napojami kofeinowymi. Dobrze jest także regularnie sprawdzać poziom cholesterolu we krwi oraz zadbać o zdrowie zębów.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/na-czym-polega-odzywianie-sie-w-zgodzie-z-grupa-krwi/

Szczoteczka do zębów – elektryczna czy tradycyjna? 

0
szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów jest to podstawowe narzędzie, które umożliwia dbałości o higienę jamy ustnej. Myjąc zęby szczoteczką manualna wykorzystujemy około kilkuset ruchów, a sięgając po szczoteczkę elektryczną liczba ruchów główki zwiększa się do około kilkadziesiąt tysięcy  ruchów. Szczoteczka soniczna pracuje z reguły jeszcze bardziej efektywnie. Jaką szczoteczkę wybrać? Elektryczna czy tradycyjna? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/szczoteczki-do-zebow-tradycyjne-czy-elektryczne/ 

Jakie są zalety korzystania ze szczoteczek elektrycznych? 

Ostatnio popularne stały się szczoteczki elektryczne, które przedstawiane są jako skuteczniejsze, niż zwykłe szczoteczki manualne. Szczotkowanie ręczne to zdecydowanie najbardziej ekonomiczne formuła, jednak jest ona najmniej precyzyjna. Mycie zębów tradycyjną szczoteczką nie jest na tyle dokładne, Żeby pozbyć się wszystkich zalegających resztek pokarmu i osadu nazębnego. Co więcej nieumiejętna technika szczotkowania oraz zbyt duża siła nacisku może sprzyjać rozwojowi nadwrażliwości zębów i obniżyć linię dziąseł. 

Bez wątpienia bardziej precyzyjną oraz przyjazną zębom formuła jest używanie szczoteczki elektrycznej. Wykonuje ona trzy rodzaje ruchów, które umożliwiają bardzo dokładne oczyszczenie przestrzeni między zębami nowych. Chodzi tu o ruchy oscylacyjne, rotacyjny i pulsacyjne. Dzięki nim, szczoteczka elektryczna ma możliwość wykonywania nawet kilku tysięcy ruchów na minutę, co umożliwia usunięcie płytki nazębnej z nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc. 

Szczoteczka do zębów – jak o nią dbać? 

Sporo osób przykłada dużą uwagę do odpowiedniej techniki szczotkowania. Nie każdy jednak zastanawia się nad tym, w jaki sposób dbać o higienę szczoteczki do zębów. Podstawą odpowiedniego używania szczoteczki jest dbanie o jej czystość, a także częsta wymiana. Nie jest to jednak jedna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. 

Według badań statystyczny Polak wymienia swoją szczoteczkę do zębów dwa razy w roku. Jest to stanowczo za mało. Okazuje się, że optymalna częstotliwość wymiany szczoteczki do zębów to raz na 2 – 3 miesiące. Spowodowane jest to tym, że właśnie szczoteczki możesz skutecznie oczyszczać zęby jedynie przez 12 tygodni. Po upływie tego czasu właśnie nadmiernie się wygina, a ponadto stanowi siedlisko namnażających się w nadmiarze bakterii. Szczoteczkę należy wymieniać częściej, jeżeli często przechodzimy przez infekcje górnych dróg oddechowych, ponieważ wtedy na szczoteczce mogą osoby ci się chorobotwórcze bakterie. 

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/nic-dentystyczna-jak-z-niej-korzystac/

Co jeść, aby nie zabrakło nam węglowodanów w diecie?

0
Węglowodanów szukać należy między innymi w pieczywie
fot. Pixabay.com

Węglowodany to obok białek i tłuszczów najważniejsze dla naszego metabolizmu składniki odżywcze. Nasza dieta powinna być więc w nie odpowiednio bogata. Aby zaspokoić nasze potrzeby energetyczne, około 50-60 procent dziennego zapotrzebowania kalorycznego powinny pokrywać węglowodany. Dlaczego są dla nas tak ważne i gdzie ich szukać?

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/weglowodany-w-diecie/

Węglowodany proste i złożone – czym się od siebie różnią?

Zacznijmy od tego, że równowaga w podaży węglowodanów jest niezbędna zarówno do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak i utrzymania właściwej masy ciała. Tak więc niedobór węglowodanów powodować będzie znaczne osłabienie i utratę typowej dla nas wydolności. Natomiast nadmiar prowadzić będzie do przybierania na wadze oraz zwiększać ryzyko cukrzycy typu 2.

Węglowodany proste to te, z których najłatwiej uzyskujemy energię, ale też najszybciej ją tracimy. Jeśli więc podaż węglowodanów prostych będzie za duża w stosunku do zapotrzebowania naszego organizmu, a my nie będziemy odpowiednio energii z nich płynącej wydatkować, będą się one odkładać w postaci tkanki tłuszczowej, a my będziemy przybierać na wadze. Do węglowodanów prostych zaliczamy fruktozę, glukozę, galaktozę i mannozę. Występują one przede wszystkim w owocach, które są ich najbezpieczniejszym źródłem, i w miodzie.

Węglowodany złożone, zwane też polisacharydami, w przeciwieństwie do cukrów prostych, trawią się o wiele dłużej, a energia z nich płynąca uwalnia się przez dłuższy czas. Dlatego też, jeśli jest ich dużo w naszej diecie, nie mamy problemów z utrzymaniem regularnych odstępów między posiłkami oraz napadowymi atakami głodu.

Źródła węglowodanów złożonych to przede wszystkim pełnoziarniste pieczywa, mąki, makarony, kasze oraz warzywa.

Jak węglowodany są magazynowane w organizmie?

Glikogen wątrobowy i glikogen mięśniowy – w takiej postaci węglowodany proste i złożone odkładają się w naszych komórkach. Glikogen wątrobowy jest nam niezbędny do regulowania poziomu glukozy we krwi. Natomiast glikogen mięśniowy służy nam wówczas, gdy jesteśmy w trakcie wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli więc jest go zbyt mało, mięśnie są osłabione, a my nie mamy siły na podejmowanie aktywności.

W organizmie może być zmagazynowane nawet 500 g glikogenu. W zależności od tego, jak aktywny tryb życia prowadzimy, nasze dzienne zapotrzebowanie na węglowodany może wynosić od 3 do 12 g na kilogram masy ciała.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/dobowe-zapotrzebowanie-na-kalorie-jak-je-obliczyc/

Dlaczego zdrowa dieta powinna iść w parze z ćwiczeniami?

0
Dlaczego zdrowa dieta powinna iść w parze z ćwiczeniami

Kombinacja dobrze znana wszystkim, którzy próbowali kiedyś odchudzania. Dieta + ćwiczenia. Dlaczego samo zmniejszenie kalorii nie wystarczy? Dlaczego ciężki trening 5 razy w tygodniu i ,,normalne” jedzenie nie da wymarzonych efektów?

Ćwiczenia przyspieszają metabolizm

O tempie spalania kalorii decyduje nasz metabolizm. Największy wpływ na niego mają nasze geny, ale możemy go znacznie przyspieszyć za pomocą diety oraz właśnie ćwiczeń. Aktywność fizyczna zwiększa tempo przemiany materii nie tylko podczas ćwiczeń, ale również na wiele godzin później. Wiele rodzajów ćwiczeń ma na celu właśnie przyspieszenie metabolizmu: należą do nich interwały czy HIIT.

Ćwiczenia oznaczają też przyrost tkanki mięśniowej. Każdy kilogram mięśni to więcej spalonych kalorii, a tym samym szybsze chudnięcie. Kilogram mięśni zużywa więcej kalorii niż kilogram tłuszczu, nawet podczas odpoczynku. Dlatego żeby zobaczyć najlepsze efekty należy połączyć ćwiczenia typu cardio z ćwiczeniami siłowymi. Każdy rodzaj aktywności się liczy, więc oprócz treningów na siłowni ćwicz w domu, chodź na spacery, pływaj, baw się z dzieckiem czy psem.

Ćwiczenia mają duży wpływ na naszą psychikę

Aktywność fizyczna powoduje wyrzut endorfin, które decydują o naszym samopoczuciu. Każdy zna uczucie spełnienia i samozadowolenia po ćwiczeniach. Dobry nastrój sprzyja zdrowym wyborom żywieniowym i chęci do dalszego działania. Ćwiczenia mają też drugi aspekt psychiczny. Po godzinnym wysiłku, kiedy kapał z nas pot, a mięśnie nas paliły, jesteśmy o wiele mniej skłonni do zjedzenia fast-foodu czy słodyczy. Mielibyśmy zniweczyć efekty naszego wysiłku i nadrobić wszystkie spalone kalorie? Kiedy wiemy jak ciężko jest spalić jednego pączka albo porcję frytek, kompletnie inaczej patrzymy na kalorie.

Aktywność fizyczna to nie tylko wygląd

Decyzja o zmianie stylu życia i wyglądu zazwyczaj jest związana z chęcią zadbania o swoje zdrowe. Odpowiednia kaloryczność diety i zdrowe składniki będą miały na to oczywiście wielki wpływ, ale również ilość aktywności fizycznej decyduje o naszym zdrowiu. Zalet jest mnóstwo: niższe ciśnienie krwi, zdrowszy kręgosłup i stawy, lepsze krążenie i praca serca, zmniejszone ryzyko większości chorób. Właśnie dlatego żeby zawalczyć o zdrowe ciało należy wprowadzić zmiany nie tylko w kuchni.

Wracając jeszcze na chwilę do wyglądu – duża i szybka strata wagi może mieć pewien negatywny skutek. Szczególnie u osób po 35, 40 roku życia skóra nie jest już tak elastyczna i po zrzuceniu kilogramów zaczyna obwisać. Oczywiście nie o taki efekt nam chodzi. Żeby tego uniknąć, po pierwsze wybierz stopniowe zrzucanie wagi. Po drugie, regularnie ćwicz. Aktywność fizyczna powoduje, że skóra jest jędrna i napięta. Zauważymy też zmniejszenie cellulitu i wszelkich niedoskonałości.

Nie wiesz jak zacząć dbać o siebie? Ktoś może to zrobić za Ciebie. Zdecyduj się na dietę pudełkową od https://bedietcatering.pl/wroclaw/ i pomoc trenera w ćwiczeniach. Wtedy cały proces odchudzania przekazujesz w ręce profesjonalistów, więc masz pewność efektów oraz rozsądnego zrzucania wagi.

Sezon grillowy na horyzoncie – wybieramy niezbędne wyposażenie

0
Sezon grillowy

Wiosnę czuć w powietrzu! Choć duża część z obowiązujących ograniczeń spędza nam sen z powiek, to właśnie niemalże letnia temperatura sprawia, że w głowie rodzą się myśli o nadchodzącym sezonie grillowym. Przed nami jeszcze świąteczny czas, ale w tak ciepłe dni zaczynamy wyruszać na okoliczne działki lub koczujemy we własnych ogrodach. Pomału wyciągamy meble ogrodowe, grille i hamaki.

Skoro szykujemy się do sezonu grillowego, o czym musimy pamiętać? Jakie artykuły będą nam niezbędne, a które sprawią, że czas spędzany na świeżym powietrzu stanie się jeszcze przyjemniejszy?

Meble ogrodowe – renowacja starych lub zakup nowych

Bez mebli ogrodowych ani rusz! Zazwyczaj przez więcej niż jeden sezon użytkujemy ulubionego kompletu. Niestety, bardzo często niewłaściwie je przechowujemy, a to może skutkować uszkodzeniami wymagającymi naprawy lub całkowitym zniszczeniem.

Jeśli meble ogrodowe były przechowywane w suchym miejscu i zabezpieczone pokrowcem, prawdopodobnie będą wymagały jedynie powierzchownego wyczyszczenia. Inną opcją jest renowacja starych mebli, np. drewnianych, o ile w grę wchodzi wieloletni komplet o znaczeniu sentymentalnym.

Gdy stare meble dokonały swojego żywota, a ich naprawa lub renowacja są nieopłacalne, czas wybrać nowy komplet. To najlepszy okres, ponieważ jeszcze trwają wyprzedaże, ale i można znaleźć promocje na produkty, które dopiero pojawią się w nowym sezonie.

Grill i niezbędne akcesoria

Sezon grillowy nie obejdzie się… bez grilla. Tutaj wybór jest ogromny. Producenci mają dla nas artykuły jednorazowe, grille do zabudowy, elektryczne i te tradycyjne, które wymagają zastosowania węgla drzewnego bądź brykietu. Szeroka gama rozmiarów, kształtów i dodatkowych funkcjonalności, aby sezon na grillowane mięso przebiegał pod znakiem aromatów, smaków i czystej przyjemności z grillowania.

Na pewno warto poszukać odpowiednich sztućców, akcesoriów do rozpalania i naczyń. Nie można zapominać o przyprawach. Aromatycznych dodatkach, które idealnie komponują się z potrawami grillowymi. Te wysokiej jakości, sprawdzone i wydobywające nie tylko z mięs to, co najlepsze, można znaleźć w sklepie https://sklepagnex.pl/.

Urządzenia zewnętrzne

Grillować przyjdzie nam nie tylko za dnia, ale i wieczorową porą. W szczególności w okresie letnim, kiedy to noce są przyjemnie chłodne i do późna można ucztować z rodziną lub znajomymi. Warto pomyśleć o kilku urządzeniach, które nie są niezbędne, ale na pewno nie pozostaną bezużyteczne.

Przede wszystkim oświetlenie, które sprawdzi się w rozmaitych warunkach atmosferycznych oraz zapewni dobrą widoczność w ciemnościach. Można również postawić na zewnętrzne urządzenia grzewcze, aby sezon grillowy rozpoczynać już teraz, w cieplejsze dni, wciąż jednak na z na tyle niską temperaturą, że bez dodatkowego ciepła się nie obejdzie.

Każdy ma inne potrzeby i wiele zależy również od tego, gdzie będziemy grillować. Tak czy siak przygotujmy się do naszego ulubionego sezonu. Powyższe porady pozwolą skompletować niezbędny i praktyczny sprzęt.

ZOBACZ TEŻ