DIETA PALEO – na czym polega

0

Dieta paleo jest to w pewnym sensie powrót do nawyków żywieniowych człowieka paleolitycznego. Jej podstawę stanowią źródła białka, czyli dziczyzna i owoce morza. Dodatkowo tłuszcze nasycone zastępuje się tłuszczami wielonasyconymi i maksymalnie redukuje się węglowodany. Dieta paleolityczna absolutnie nie jest uboga w posiłki, także na pewno nie sprawdzi się u zwolenników głodówek.

Na czym dokładniej polega Paleo Dieta?

Dieta paleo to przede wszystkim sposób odżywiania dla smakoszy mięsa. Posiada on wiele zalet w kontekście profilaktyki takich chorób jak nadciśnienie, cukrzyca typu 2 czy nowotwory. Zasady diety są proste:

 1. Absolutnie całkowicie musimy wyeliminować produkty wysoko przetworzone. Znaczy to, że nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek fast foody. Na przykład takie jak frytki, kebaby i hamburgery. Musimy również zapomnieć o słodkich i słonych przekąskach.
 2. Musimy ograniczyć spożywanie roślin strączkowych zawierających lektyny. To właśnie one przyczepiają się do naszych tkanek oraz jelit. Jest również przyczyną stanów zapalnych w organizmie i wzdęć.
 3. Nie możemy jeść nabiału i przetworów mlecznych. Ponieważ w swoim składzie zawierają kazeinę, gdyż drażni jelita i może powodować stany zapalne w organizmie. Nabiał zawiera też laktozę, a przez większość z nas jest ona po prostu nietolerowana.
 4. Powinniśmy też unikać produktów zbożowych, przede wszystkich tych które zawierają pszenicę. Oczywiście wiemy gluten to zmodyfikowane białko pochodzenia roślinnego. Jest on obecny praktycznie we wszystkich ziarnach zbóż. Nasz organizm nie trawi go zbyt dobrze. Spożywanie produktów bogatych w gluten i skrobię sprawia, że tyjemy i chorujemy.
 5. Z diety koniecznie wyeliminować trzeba cukier. Wyjątkiem jest tylko miód, który można spożywać, ale rzadko.
 6. Podstawą diety PALEO są przede wszystkim: chude mięso, owoce morza, warzywa i owoce.
 7. Dietę Paleo dodatkowo najlepiej jest wzbogacić jajkami, orzechami oraz nasionami. Jednak warto pamiętać, że wszystkie te składniki należy spożywać z umiarem.
 8. Powinniśmy zmniejszyć także ilość spożywanych węglowodanów. Możemy je zastąpić tłuszczami i białkami, które według są o wiele zdrowsze.
 9. zasady diety paleo - czy jest zdrowa

Dlaczego właśnie dieta Paleo?

Wyróżnia się trzy poziomy diety paleo. Pierwszy etap diety paleo to sprawdzenie jak nasz organizm zareaguje na zmiany żywieniowe. Na drugim poziomie diety spożywamy trzy posiłki otwarte w tygodniu, na trzecim już tylko jeden w ciągu siedmiu dni. Dieta ta uwzględnia też, możliwość drugiego śniadania, obiadokolację i przekąski. Jednak w diecie Paleo nie chodzi tylko o to jak się żywimy, ale również o aktywność fizyczną oraz odpowiednią ilość snu.

Wkładki ortopedyczne supinujące w terapii dzieci i dorosłych

Odpowiedni dobór wkładki pozwala na skuteczną rehabilitację koślawości stóp i kolan z każdym krokiem. W zależności od stopnia schorzenia możemy zdecydować się na produkt uniwersalny lub indywidualnie dobrany. Poznaj zalety korzystania z wkładek ortopedycznych supinujących w terapii dzieci i dorosłych.

Wkładki ortopedyczne supinujące w leczeniu schorzeń

Wkładki do butów mogą mieć różne zastosowanie. Standardowo dzielimy je na klasyczne, specjalistyczne oraz sportowe. W zależności od potrzeb wybieramy odpowiedni model tak, aby zapewnić prawidłowe podparcie całemu ciału podczas wykonywania codziennych czynności. Wkładki ortopedyczne supinujące używane są w celu zmniejszenia licznych dolegliwości bólowych wynikających z wad stopy bądź kolana. Do najczęstszych schorzeń, w których wskazane jest stosowanie specjalistycznych wkładek, należy: stopa płasko-koślawa, cukrzycowa, zaburzenie trakcji rzepki, skolioza, ból w śródstopiu, płaskostopie podłużne bądź poprzeczne, dolegliwości związane ze ścięgna Achillesa, kolano koślawe, a nawet asymetria długości kończyn.

Buty nie zawsze skuteczne

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego buty nie są w stanie zredukować nieprawidłowości związanymi z wadami postawy. W tym wypadku odpowiedź jest bardzo prosta. Każda stopa jest inna, natomiast buty są uniwersalne w związku z czym, nie ma możliwości ich idealnego dopasowania do użytkownika. Właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalistyczne wkładki ortopedyczne supinujące. Tworzone są one na indywidualne zamówienie są doskonale dopasowane do stopy właściciela oraz mają właściwości korygujące, które mogą pełnić funkcję lecznicze.

Innowacyjne właściwości wkładek i ich wykonywanie

Nowoczesne wkładki ortopedyczne wyróżniają się innowacyjnymi technologiami, które zdecydowanie zwiększają komfort ich użytkowania. Przede wszystkim są one termoplastyczne. Wykonany z naprawdę wysokiej jakości materiałów pozwalają na idealne dopasowanie do stopy. Współczesne zakładki dbają również o estetykę. Różnorodne materiały użyte do ich wykończenia pozwalają na ich dopasowanie do gustu właściciela. W ten sposób pełnią one funkcję nie tylko leczniczą, ale również wizualną. Największą zaletą współczesnych wkładek jest funkcja korygująca. Dotychczasowe modele miały jedynie za zadanie podparcia stopy, natomiast współcześnie wspomagają i stymulują określone funkcje do korygowania wad postawy od stopy aż po kręgosłup. Klienci cenią sobie również szybki czas i ich wykonania, który aktualnie zajmuje około 1 godziny. Wystarczy więc jedna wizyta w placówce, aby wyjść z wkładkami idealnie dopasowanymi do naszych potrzeb.

Ból podbrzusza we wczesnej ciąży – jakie są możliwe przyczyny?

0
ból podbrzusza w czasie ciąży

Jeśli boli podbrzusze w pierwszych tygodniach ciąży, to świadczy to o tym, iż ciąża dobrze przebiega. Czemu tak jest? Wynika to z tego, iż macica rozwija się i jest na starcie ciąży. Jednak nie jest wykluczone, iż jeśli boli podbrzusze, to może świadczyć to na każde dolegliwości położnicze, niepołożnicze ginekologiczne czy na dolegliwości układu pokarmowego lub moczowego. Czemu odczuwamy ucisk podbrzusza a starcie ciąży, które potrafią dolegliwości składać się z takimi sygnałami? Przede wszystkim warto powiedzieć, iż na starcie ciąży, każda kobieta może być taki właśnie ucisk, przecież płód się powiększa, a co za tym idzie rozwija się macica, co prowadzi do tego, iż ciśnienie w jamie brzusznej

Ucisk w podbrzuszu we wczesnej ciąży – zaburzenia położnicze

1. Poronienie samoistne (zagrażające, ciąża obumarła, niekompletne, kompletne, zatrzymane czy chybione), jest toż niezwykle popularna etiologia położnicza bólu podbrzusza we wczesnej ciąży. Jeśli poronimy, to są skurcze, brzuch boli, często potrafią także nastąpić krwawienia z krocza. Jeśli jesteśmy do czynienia z poronieniem samoistnym, to ujście zewnętrzne szyjki macicy że być proste bądź zamknięte (w współzależności od typu poronienia).
2. Ciąża pozamaciczna (ektopowa) to niewątpliwie niezwykle groźna etiologia, czemu boli nas brzuch, jak także miednica(zwykle nagłego, zlokalizowanego oraz stałego, tj. nieskurczowego) z krwawieniem z dróg rodnych (czy bez niego). Ujście zewnętrzne szyjki macicy jest zamknięte oraz serce naszego płotu nie bije. Jeśli jesteśmy do czynienia z ciążą ektopową, to wówczas możliwa jest niestabilność hemodynamiczna (obniżone ciśnienie tętnicze krwi, tachykardia, sygnały zastoju nad polami płucnymi), prowadząca do utraty świadomości czy omdlenia.
3. Poronienie septyczne także potrafią skutkować, iż boli nas brzuch na starcie ciąży. Poronienie septyczne jest z sygnałami stanu zapalnego narządu rodnego, tj. temperaturą, dreszczami, stałym uciskiem brzucha czy miednicy z ropnymi upławami z pochwy. Poronienie septyczne powszechnie zdarza się u pacjentek, które przeszły zabieg w obszarze macicy czy poronienie indukowane (spowodowane celowo).

jakie mogą być powody bólu podbrzusza w ciąży

Ucisk w dole brzucha na starcie ciąży – zaburzenia ginekologiczne niepołożnicze

1. Zwyrodnienie mięśniaka macicy może pojawiać się uciskiem, który pojawia się szybko, męczą nas mdłości, ciągłe wymioty, a również temperatura, często może nastąpić krwawienie z krocza.
2. Skręt przydatków (jajników) niezwykle powszechnie może nastąpić podczas ciąży, ponieważ w tym czasie ciałko żółte powoduje powiększenie jajnika oraz wzmocnienie ryzyka skrętu jajnika wokół szypuły. Dla tego zaburzenia istotny jest ból w miednicy o nagłym starcie, jest toż ucisk kolkowy czy ucisk delikatny (gdy skręt ustępuje instynktownie). Powszechnie pojawiają się również wymioty oraz mdłości.
3. Pęknięta torbiel ciałka żółtego przejawia się zlokalizowanym uciskiem brzucha czy miednicy, czasem przypominającym skręt przydatków, i krwawieniem z dróg rodnych. Niejednokrotnie kłopot tenże pojawia się szybko. Długotrwałe zapalenie miednicy mniejszej rzadko pojawia się w czasie ciąży, wówczas jego sygnałami są upławy z szyjki macicy i duża tkliwość przydatków.

Fit Ball – piłka szwajcarska o wielu możliwościach

0
fitball

Niezależnie od tempa, w którym realizujemy swoje treningi, nasz każdy krok to lądowanie na jednej nodze, przeniesienie ciężaru ciała, wybicie się z niej i wylądowanie na drugiej nodze. Taki cykl, powtórzony setki razy, składa się na cały nasz bieg i – choć najczęściej nie zauważamy tego w trakcie ruchu – wymaga on od nas nie lada równowagi. Im gorzej wypadamy na tym polu, tym mniej efektywny jest każdy nasz krok, co z kolei przekłada się nie tylko na uzyskiwane wyniki, ale i na zdrowie naszych kończyn.  Praca nad stabilizacją i silnym korpusem pozwala nam utrzymać dobrą sylwetkę podczas biegu i na co dzień, dzięki czemu unikniemy wielu kontuzji i będziemy w stanie wciąż poprawiać nasze osiągnięcia. Na szczęście tego typu trening możemy zrealizować nie ruszając się z domu, a pomoże nam w tym piłka szwajcarska.

Dlaczego piłka szwajcarska?

Pierwszą odpowiedź już otrzymaliśmy – fit ball jest to doskonałe narzędzie do ćwiczenia w domu. Nie musimy kupować karnetu na siłownię, nie potrzebujemy partnera treningowego, ani dodatkowych godzin wolnego czasu, by zrealizować trening na piłce fit ball. W dodatku jest to produkt tani, a więc dostępny dla każdego – znajdziemy go w każdym sklepie sportowym. Po spuszczeniu powietrza zajmuje bardzo mało miejsca i możemy z nim bez problemu podróżować i wykonywać treningi w każdym miejscu na Ziemi. To także dość intuicyjny wybór, gdy zaczynamy trenować stabilizację, ponieważ z natury ciężko utrzymać na takiej piłce równowagę. Ponadto – i możemy to potraktować jako główny argument – dzięki piłce szwajcarskiej wykonamy szereg przeróżnych ćwiczeń, pracując nie tylko nad stabilizacją, ale i siłą, rozciągnięciem i kondycją.

piłka szwajcarska jest chętnie wybierana

Dobór piłki szwajcarskie

Podstawą przy wyborze odpowiedniej piłki jest jej rozmiar. Ma to szczególne znaczenie, gdy dobieramy sobie piłkę do siedzenia na co dzień (np. podczas pracy przy komputerze), mniejsze, gdy skupiamy się na ćwiczeniach, które zaprezentuję niżej. Na rynku znajdziemy piłki w rozmiarach od 35 do 85 centymetrów. W przypadku osób mierzących 150-165 cm wzrostu radzi się dobrać piłkę o średnicy 55 cm, dla 166-175 cm wzrostu piłkę szwajcarską o średnicy 65 cm, od 176-190 cm wzrostu 75 cm średnicy, a powyżej 190 cm wybieramy piłki fit ball największe – o średnicy 85 cm. To jednak tylko schemat, który często nie pokrywa się z informacjami podawanymi przez producentów. Wielu z nich stosuje np. oznaczenia S, M, L i XL, stąd polecam upewnić się, czy będziemy mogli piłkę wymienić/oddać, gdy okaże się, że jej rozmiar nam nie odpowiada. Dobór odpowiedniego rozmiaru będzie miał kolosalne znaczenie dla komfortu naszego treningu. Ciekawym rozwiązaniem jest zapewnienie sobie piłek w kilku rozmiarach. Często całe ich zestawy znajdziemy wśród wyposażenia miejskich siłowni. W kontekście niektórych ćwiczeń wielkość piłki będzie nie tyle szkodliwa (jak w przypadku źle dobranej piłki do siedzenia), ale może stanowić dodatkowe wyzwanie.

Przede wszystkim bezpieczeństwo przy wykonywaniu ćwiczeń z piłką szwajcarską

Wykonanie większości z tych ćwiczeń wydaje się dziecinnie proste, ale to jedynie pozory. Na początku, szczególnie przy ćwiczeniach, w których balansujemy ciałem na piłce, mogą się wam zdarzyć upadki, dlatego radzę je wykonywać z dala od szafek, ścian i urządzeń, które mogą zwykły upadek zamienić w dramat. Ponadto polecam do ćwiczeń podchodzić z rozsądkiem, wykonywać je w pełnym skupieniu i w odpowiednim stroju. Ten trening ma nam przynieść korzyści, a nie kontuzje.

Ćwiczenia na kręgosłup

0
ćwiczenia na kręgosłup

Po ćwiczenia na kręgosłup sięgamy najczęściej dopiero wtedy, kiedy doskwiera nam ból. Potrzeba wówczas działania, które pozwoli pozbyć się dolegliwości. Jednak przy aktualnym siedzącym charakterze pracy większości społeczeństwa, szalenie ważna stała się profilaktyka bólów kręgosłupa. W niej ćwiczenia na kręgosłup odgrywają bardzo istotną rolę. Pomagają nie tylko pozbyć się bólu. Ich regularne wykonywanie opóźnia lub całkowicie zapobiega występowaniu dolegliwości bólowych oraz pozwala dłużej cieszyć się sprawnością fizyczną. Dodatkowo poprawiają one sylwetkę, poprzez wypracowanie prawidłowej postawy ciała. Oprócz tego, ćwiczenia korekcyjne poprawiają pracę układu oddechowego oraz układu krążenia, a co za tym idzie – ogólną sprawność i wydolność organizmu.

Ćwiczenia na kręgosłup – gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna kręgosłupa wskazana jest również w przypadku dzieci, u których układ ruchu ciągle sie rozwija i kształtuje. Bardzo ważne jest to u dzieci posiadających wady postawy bądź cierpiących na skoliozę. Ćwiczenia na kręgosłup warto wykonywać zapobiegawczo również z dziećmi, u których kręgosłup rozwija się prawidłowo.

ćwiczenia korekcyjne na kręgosłup pomogą

Ćwiczenia na kręgosłup – rodzaje

Ćwiczenia na kręgosłup – wykonywane na plecach

Ćwiczenia na kręgosłup należy wykonywać w pozycji leżącej z nogami ugiętymi w kolanach. Podstawowym ćwiczeniem na kręgosłup, jest dociąganie kolan do czoła (ręce są w tym czasie ułożone wzdłuż tułowia), a także łokci do kolan w sposób krzyżowy (lewym łokciem dotykamy prawego kolana, a prawym łokciem lewego kolana). Są to niezwykle ważne ćwiczenia na rozciągnięcie kręgosłupa. Kontynuacją ćwiczeń z aktywnością kolan jest przyciągnięcie ich do klatki piersiowej, a następnie skręty złączonych kolan na jedną i drugą stronę ciała (naprzemiennie). Następnie warto wykonać ćwiczenie na kręgosłup zwane jazdą na rowerze. W tym celu należy spleść dłonie za głową, pamiętając, by łokcie przylegały do podłoża. Naprzemiennie wykonujemy nogami koliste ruchy ku przodowi, bez dotykania stopami podłoża. To dość wyczerpujące ćwiczenie na kręgosłup dobrze jest więc odpocząć od niego i wykonywać je w seriach lub po 2-3 innych ćwiczeniach. Ugięcie nogi w stawach biodrowym i kolanowym sprzyja także innemu ćwiczeniu na kręgosłup, w które zaangażowane są obie nogi. Najpierw unosimy prawą nogę, obciągamy dobrze palce u stóp i kreślimy w powietrzu wybrane wzorki lub litery. Po kilku powtórzeniach zmieniamy nogę.

Ćwiczenia na kręgosłup – wykonywane na brzuchu

Poprawna pozycja na brzuchu to wyprostowane ciało, przylegające do podłoża, z rękami zgiętymi i trzymanymi pod czołem. Pierwsze ćwiczenie na kręgosłup  polega na odrywaniu górnej części ciała (głowy, przedramion i tułowia) od podłoża. Po kilku sekundach opuszczamy ciało i rozluźniamy mięśnie. Powtarzamy kilka razy. Następnie wyciągamy ręce do przodu i naśladujemy pływanie żabką. Ruchy muszą być płynne i dokładne, niezbyt szybkie. Powtarzamy ćwiczenie wzmacniające kręgosłup kilkakrotnie. Po chwili odpoczynku znów wyciągamy ręce do przodu i próbujemy wyciągnąć je jak najdalej ku przodowi, jakbyśmy chcieli coś złapać. Nie odrywamy przy tym tułowia od podłoża. Gimnastykę przenosimy na dolną partię ciała. Z rękami splecionymi pod brodą unosimy na przemian wyprostowaną prawą i lewą nogę. Po kilku powtórzeniach ćwiczenia na kręgosłup dołączamy ręce – podnosimy lewą rękę i prawą nogę, a następnie prawą rękę i lewą nogę. Na brzuchu wykonujemy także podnoszenie tułowia z rękami splecionymi na karku. Ćwiczenia na kręgosłup powinny być wykonywane regularnie i w podobnych odstępach czasu. Kładziemy się na prawym boku. Ręka – w zależności od upodobań – służy do podparcia głowy lub spoczywa wyprostowana pod głową. Unosimy jedną nogę do góry kilka razy z rzędu. Odpoczywamy i odwracamy kierunek – tym razem przyciągamy zgiętą w kolanie nogę do klatki piersiowej. Zmieniamy pozycję i kładziemy się na lewym boku. Powtarzamy ćwiczenie na kręgosłup.

Herbata na odchudzanie – czy jest skuteczna?

0
herbaty na odchudzanie

Herbata jest najpopularniejszym napojem na świecie. Mimo że nie zawiera składników odżywczych, jednakże ze względu na obecność witamin, składników mineralnych, jak również polifenoli korzystnie wpływa na zdrowie. W licznych badaniach dowiedziono, iż zielona, jak i czerwona herbata wspomaga proces odchudzania.

Zalety herbaty na odchudzanie

Właściwości herbaty zawiera mieszankę składników i olejków eterycznych, działających odprężająco i uspokajająco na nerwy, dzięki czemu skutecznie zmniejszają niepokój i stres po posiłku. Zrelaksowanie ciała po kolacji ułatwia również trawienie i w rezultacie – przyspiesza przemianę materii. Napój można zaparzyć zaraz przed położeniem się spać, jednak najwyższą skuteczność odnotowuje się, spożywając herbatę na odchudzanie po posiłku. Jeżeli stosujesz wysokobiałkową dietę, napój ten pomoże zapobiec zaparciom i niestrawności, które są typowym efektem spożywania większej ilości protein.

Wady herbaty na odchudzanie

Dzięki swoim właściwościom, herbata na odchudzanie zwiększa szanse na skuteczne pozbycie się nadwagi. Do trzech głównych kierunków działania tego preparatu zaliczamy właściwości:

 • przeczyszczające,
 • moczopędne,
 • hamujące apetyt.

Działanie takie skutecznie wpływa na spadek wagi (przynajmniej na początku), jednak nie jest najzdrowszą receptą na utratę zbędnych kilogramów. Wiele rodzajów herbat zawiera składniki przeczyszczające, które zwiększają ruch jelit i w rezultacie prowadzą do utraty wody z organizmu. Składniki te nie powodują jednak utraty tkanki tłuszczowej. Ponadto, spadek wagi jest jedynie tymczasowy i zatrzymuje się po wyregulowaniu pracy jelit. Regularne spożywanie herbat zawierających wspomniane składniki buduje zależność od preparatów odchudzających i stopniowo prowadzi do osłabienia systemu jelita grubego.Utrata wody spowodowana działaniem przeczyszczającym i moczopędnym herbat na odchudzanie może prowadzić do odwodnienia organizmu i w rezultacie powodować uczucie przemęczenia, drażliwość i zmniejszenie wydajności organizmu. Długotrwałe odwodnienie jest jedną z przyczyn problemów sercowo-naczyniowych i innych poważnych chorób. Najlepszym sposobem na wydalenie z organizmu nadmiaru wody jest nie picie herbat odchudzających, a spożywanie dużej ilości wody. Przyjmowanie nowych płynów sygnalizuje ciału konieczność wypłukania zgromadzonych w organizmie zapasów wody. Warto również wspomnieć o działaniu herbat powodującym zmniejszenie uczucia głodu. Pohamowanie apetytu może prowadzić do utraty nadwagi, jednak z drugiej strony, często wywołuje senność, zdenerwowanie i kołatania serca.

herbata odchudzająca czy skuteczna

Zielona herbata a odchudzanie

Herbata Thea sinensis jest produktem otrzymywanym z wiecznie zielonego krzewu Camellia. Herbata uprawiana jest w zaledwie 5 krajach na świecie – Indie, Chiny, Sri Lanka, Kenia oraz Indonezja. Najczęściej spożywanym gatunkiem herbaty jest czarna, jednakże tylko zielona i czerwona herbata wspomaga proces odchudzania. Prozdrowotne działanie zielonej herbaty wynika ze związków polifenolowych w niej zawartych. Liczne badania wykazały, że regularne spożywanie zielonej herbaty zapobiega rozwojowi nowotworów, chorób neurodegeneracyjnych (stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona), chorób układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca). Zielona herbata wspomaga odchudzanie i zapobiega otyłości. Dowiedziono, że jej picie sprzyja stabilizacji masy ciała oraz zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Zawarte w naparze zielonej herbaty katechiny redukują tkankę nawet o 50%. Co więcej, katechiny hamują zarówno wzrost komórek tkanki tłuszczowej (adipocytów), jak również ich namnażanie. Polifenole zielonej herbaty hamują aktywność enzymów rozkładających węglowodany i tłuszcze, czyli amylazy oraz lipazy. Obniżenie aktywności tych enzymów zmniejsza przyswajanie zarówno tłuszczów, jak i węglowodanów w jelitach. Ponadto ogranicza wchłanianie cholesterolu, tym samym zapobiega hipercholesterolemii i miażdżycy.

Płaski brzuch – od czego zacząć?

0
płaski brzuch

Osoby, które dbają o linię i marzą o idealnej sylwetce, bardzo często skupiają się przede wszystkim na posiadaniu pięknego, wyrzeźbionego brzucha, zwanego popularnie „kaloryferem”. Niestety nie jest to wcale takie łatwe, a każdy trener powie nam, że płaski brzuch „robi się” przede wszystkim w kuchni i to odpowiednia dieta jest najważniejsza. Jednak osoby, które odpowiednio się odżywiają i nie mają na brzuchu „fałdek” chcą zaprezentować światu pięknie zarysowane mięśnie i szukają odpowiednich ćwiczeń. Opcji jest oczywiście dużo, ale też musimy pamiętać o kilku zasadach.

Nie ma cudownych sposobów.

Przede wszystkim brzuch może być umięśniony, ale nic nam po tym, jeżeli mięśnie znikną pod warstwą tłuszczyku. Dlatego należy wykonywać tzw. ćwiczenia aerobowe o średniej intensywności, które skutecznie spalą tłuszcz – na przykład szybki marsz, trucht, jazda na rolkach czy rowerze. Pamiętajmy o tym, że nie ma cudownej metody na pozbycie się tkanki tłuszczowej tylko z jednej, konkretnej partii ciała i wszelkie „rzeźbienie” powinniśmy zacząć od zgubienia nadprogramowych kilogramów. Natomiast samych ćwiczeń na brzuch jest całkiem sporo i wcale nie chodzi tutaj o popularne „brzuszki”, bo jest naprawdę wiele innych, często bardziej skutecznych, możliwości na uzyskanie wymarzonego efektu.

ćwiczenia na płaski brzuch - jakie

Kilka propozycji ćwiczeń.

Brzuszki oczywiście są dobry ćwiczeniem na płaski brzuch na początek, o ile są wykonywane prawidłowo. Pozycją wyjściową jest położenie się na plecach i ugięcie nóg w kolanach pod kątem 45 stopni, stopy trzymamy stabilnie na ziemi. Następnie zaczynamy unosić tułów, ale tak, aby odcinek lędźwiowy kręgosłupa przylegał do podłoża – nie ma sensu unosić całego tułowia aż do kolan, obciąża to niepotrzebnie kręgosłup, a nie wpływa na efektywność ćwiczeń. Najważniejsze jest, aby pamiętać o mocnym spinaniu mięśni brzucha, gdy unosimy górną część pleców. Dobrze zrobić około czterech serii tego ćwiczenia, po 15-20 powtórzeń każda.

Kolejne doskonałe ćwiczenie to nożyce pionowe. Aby rozpocząć ćwiczenie, kładziemy się płasko na podłodze, a ręce kładziemy wzdłuż tułowia. Następnie delikatnie odrywamy barki od ziemi i wykonujemy nogami szybkie ruchy nożyc w pionie. Najwyższy punkt,w którym powinna znajdować się unoszona noga to taki, w którym tworzy ona z podłożem kąt 45 stopni. Nie opuszczamy nóg całkowicie do ziemi, powinny one znajdować się około 3 centymetrów nad podłożem. Dobrze wykonać takie ćwiczenie w czterech seriach, również po około 15-20 powtórzeń.

Ostatnim, bardzo ważnym ćwiczeniem, jest tak zwana deska. Dzięki niej doskonale wzmocnimy mięśnie głębokie brzucha a także całych pleców. W przypadku tego ćwiczenia pozycja wyjściowa podobna jest do męskiej pompki – trzymamy ręce na ziemi na szerokość ramion, stopy na szerokość barków, plecy prosto, brzuch wciągnięty – trzymamy się jednak na przedramionach ugiętych rąk. Trzymamy taką pozycję przez minutę, następnie odpoczywamy przez 15 sekund i całość powtarzamy 3 razy.

Systematyczność to gwarancja sukcesu.

Ćwiczenia na płaski brzuch są łatwe i można je wykonywać nawet codziennie – nie tylko brzuch, ale i nasze plecy będą nam wdzięczne. Musimy jednak pamiętać, że idealny i wyrzeźbiony płaski brzuch to konsekwencja nie tylko ćwiczeń na tę konkretną partię ciała, ale także odpowiedniej diety i ćwiczeń aerobowych, które pozytywnie wpływają na utratę tkanki tłuszczowej. Trzymając się tych zasad i systematycznie wykonując ćwiczenia, z pewnością będziemy mogli pochwalić się latem naszym idealnym, wypracowanym brzuchem.

Choroby tarczycy a wypadanie włosów

Wypadanie włosów to nieprzyjemny objaw, który może być spowodowany przez różne choroby bądź niedobory w naszym organizmie. Jedną z przyczyn mogą być zaburzenia funkcjonowania tarczycy. Istnieje bowiem duży związek między tym, jak funkcjonują hormony, a jak włosy wyglądają. Jak zorientować się, że to właśnie one są odpowiedzialne za coraz mniej włosów na naszej głowie? Czy wpływ hormonów na włosy jest aż tak duży?

Ile można schudnąć jadąc na wczasy odchudzające w Fox Boot Camp?

0

Dla wszystkich osób, które się odchudzają najważniejszy jest efekt końcowy w postaci zgubionych kilogramów. Najważniejsze pytanie, jakie przed nami stoi brzmi: „w jaki sposób najszybciej stracić na wadze?”. Jedną z metod są wczasy odchudzające Fox Boot Camp.

Odchudzanie – dieta

Dieta kopenhaska, dieta 1000 kcal, dieta ujemnych kalorii, dieta norweska – rodzajów diet jest niezliczona ilość. Zasady każdej z nich bez trudu znajdziemy w internecie. Znajdziemy tam też opinie ludzi, którzy je testowali. Niektóre z nich są bardziej skuteczne, inne mniej, jednak wszystkie służą jednemu celowi – zrzuceniu zbędnych kilogramów. Czy warto się do nich stosować? Zdania są podzielone. Dieta 1000 kalorii może i pozwoli na szybkie schudnięcie, jednak raczej nie jest zbyt zdrowa dla naszego organizmu. Jak więc znaleźć złoty środek? W bardzo prosty sposób – iść do dietetyka. W przypadku odchudzania się nie ma co oszczędzać, ponieważ chodzi tu o nasze zdrowie. Źle dobrana dieta może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc, a idąc do dietetyka redukujemy to zagrożenie do minimum. Indywidualny plan żywieniowy pozwoli nam nie tylko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale również sprawi, że nie będziemy musieli rezygnować z ulubionych potraw.

Trening = wczasy odchudzające

Jednak sama dieta to dopiero połowa drogi do sukcesu. Druga jej część to trening. A nie ma lepszego miejsca na trening niż wczasy odchudzające w Fox Boot Camp. Czym one są? – To obóz sportowy, na którym wszystkie ćwiczenia wykonywane są na świeżym powietrzu – tłumaczy Robert, trener osobisty oraz właściciel Fox Boot Camp. – Sporo ćwiczeń odbywa się w grupach lub parach, co sprawia, że obozowicze nie tylko skutecznie i szybko chudną, ale również nabierają dodatkowych umiejętności – zachwala. Ćwiczenia na obozie są różne, od najpowszechniejszych, jak jazda na rowerze czy bieganie po areobox, swiss bal czy spływy kajakowe. Zobacz, jak wygląda przykładowy dzień (https://www.foxbootcamp.pl/przyklad-dzien). Jest on wypełniony rozmaitymi aktywnościami od rana do wieczora.

Ile mniej na wadze?

Jednak najważniejsze pytanie brzmi, „ile schudnę?”. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. – Najbardziej wytrwali zrzucili od 10 o nawet 14 kilogramów w 4 tygodnie. Jedna pani w tydzień schudła aż o 8 kilogramów – wylicza Robert. – Wszystko zależy od podejścia i zaangażowania uczestnika obozu oraz jego organizmu – zaznacza. Sprawdź pod tym linkiem, jakimi jeszcze atrakcjami kusi Fox Boot Camp. Wczasy odchudzające na Mazurach doceniło wiele osób, dołącz do nich.

Badania a prawo jazdy

0

Ludzie muszą podróżować. Fakt ten jest na nas na swój sposób wymuszany przez to, że musimy jakoś dotrzeć do pracy, szkoły, czy na uczelnie. Jesteśmy w ciągłym ruchu i w tak wszechobecnym zabieganiu może się okazać, że komunikacja miejska staje się dla nas czymś uciążliwym, co nie pozwala nam być w pełni mobilnymi. Co w takiej sytuacji? Samoistnie nasuwa się nam na myśl pomysł, abyśmy ukończyli kurs na prawo jazdy kategorii B i mogli sami wsiąść za kółko naszego samochodu.

Co jest wymagane do tego abyśmy mogli przystąpić do kursu na prawo jazdy?

Będą to z pewnością badania na prawo jazdy, które potwierdzą, iż jesteśmy zdrowi i możemy bez najmniejszych przeszkód rozpocząć kurs na kierowanie pojazdami kategorii B. Oprócz tego oczywistym jest, że musimy posiadać odpowiedni wiek, który uprawnia nas do tego żebyśmy mogli rozpocząć kurs na prawo jazdy. W Polsce taki wiek to 18-ście lat. Kandydat może jednak rozpocząć kurs na prawo jazdy na trzy miesiące przed osiągnięciem pełnoletności.

Gdzie możemy wykonać badania na prawo jazdy?

Jeśli jesteśmy mieszkańcami Warszawy, to idealnym miejscem, gdzie będziemy mogli wykonać badania na prawo jazdy, które sprawią, że będziemy mogli przystąpić do kursu, będzie placówka, którą znajdziemy pod adresem internetowym: www.badania-kierowcow.warszawa.pl.

Pamiętaj o ważnym profilu kandydata na kierowcę!

Zapisując się na kurs prawa jazdy, trzeba złożyć dokumenty w wydziale komunikacji w starostwie powiatowym, tam zostanie założony profil kursanta PKK. W starostwie dokładnie sprawdzane są dokumenty, mogą one być cofnięte z różnych powodów, np. stary druk, który obowiązywał do września 2014 r. lub brak uprawnień lekarza do wystawienia orzeczenia itp. Sprawdzane jest także w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) czy nie ubiegający się o prawo jazdy nie ma zakazu prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd. Zakaz taki, co oczywiste, uniemożliwia zrobienie prawa jazdy w okresie obowiązywania.

Co, jeśli nie mamy stałego zamieszkania w Polsce?

Jeżeli nie mamy miejsca zamieszkania w naszym kraju musimy udokumentować, przebywanie na ternie Polski przez co najmniej 185 dni w roku w każdym roku kalendarzowym np. ze względu na więzi osobiste lub zawodowe.

ZOBACZ TEŻ