Wszawica

Nowoczesne preparaty na wszawicę sprawiają, że ta dość powszechna choroba pasożytnicza nie stanowi już tak dużego wyzwania jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mimo to nadal wiele osób zastanawia się, jak usunąć gnidy, by szybko i skutecznie pozbyć się problemu. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, czym właściwie jest wszawica i jak można się nią zarazić.

Czym są wszy?

Wszy to sześcionożne owady wielkości ziarna sezamu, które przywierają do skóry głowy i żywią się ludzką krwią. Te znajdujące się na głowie nazywane są pediculus humanus capititis (wszy głowowe) i można się nimi zarazić tylko poprzez kontakt z drugim człowiekiem – nie bytują na zwierzętach i nie są w stanie przetrwać np. na meblach lub ubraniach.

Choroba wywołana przez wszy to wszawica. Najczęściej spotykana jest ona u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, dlatego preparaty na wszawicę muszą być bezpieczne dla maluchów. Zarażenie wszami nie jest oznaką złej higieny osobistej – każdy może stać się żywicielem dla tych pasożytów. Dobra wiadomość jest taka, że wszy nie przenoszą żadnych groźnych chorób. Są jednak bardzo irytujące, dlatego warto wiedzieć, jak można usunąć gnidy i zahamować rozwój wszawicy.

Jakie są objawy wszawicy?

Swędzenie skóry głowy, szyi i uszu jest najczęstszym objawem wszawicy. Swędzenie to po prostu reakcja alergiczna na wydzieliny pozostawiane przez wszy. Pasożyty przez długi czas mogą nie zostać zauważone, ponieważ są niezwykle małe, poruszają się szybko i unikają światła, więc są trudne do wykrycia. Wszy mają około 2 mm długości i przyczepiają swoje jaja mocnym spoiwem do podstawy trzonu włosa. Gnidy są mikroskopijnych rozmiarów i tak umiejętnie zakamuflowane, aby pasowały do ​​koloru włosów. Zatem jak usunąć gnidy, jeśli tak trudno je zauważyć? Często jedynym rozwiązaniem jest sięgnięcie po skuteczny środek, taki jak Parasidose. Preparat ten zabija wszy i gnidy już w 15 minut od aplikacji dzięki temu, że zawiera substancję czynną BIOCOCIDINE®, która blokuje układ oddechowy wszy, co prowadzi do ich uduszenia. Środek jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących, astmatyków oraz dzieci od 3. miesiąca życia. Nie zawiera pestycydów i ma przyjemny zapach.

Jak leczyć wszawicę?

Przed rozpoczęciem leczenia warto upewnić się, że objawy na pewno świadczą o wszawicy. Małe i jasne zabrudzenia na głowie nie muszą od razu zwiastować inwazji pasożytów, a być np. pozostałościami szamponu, a za irytujące swędzenie odpowiedzialny może być z kolei łupież. Przed zastosowaniem specjalnego preparatu na wszawicę warto zaobserwować chociaż jedną żywą dorosłą wesz. Najłatwiej znaleźć je za uszami lub w okolicy karku.

Skuteczne preparaty na wszawicę dostępne są bez recepty i można je kupić nawet online. Ważne jest to, aby miały szerokie zastosowanie, ponieważ dzięki temu unikniemy długiego nakładania produktu lub też cyklicznego powtarzania kuracji. Przy zastosowaniu odpowiednich środków sam zabieg jest wyjątkowo szybki i może być z powodzeniem wykonany w domowych warunkach. Dla przykładu Parasidose jest w stanie już w kilkanaście minut usunąć zarówno wszy, jak i nimfy oraz jaja. Efektywność takiego leczenia jest niezwykle wysoka i sprawia, że wszawica przestaje być problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here