Ból zębów

Nie brakuje osób, które przyznają, że nie ma nic gorszego niż ból zęba promieniujący na całą twarz. Jest to bolesne doświadczenie, które może stanowić zagrożenie szczególnie dla tych osób, które nie dbają o prawidłową higienę jamy ustnej. Chociaż liczy się nie tylko regularne mycie i płukanie, ale również wizyty w gabinecie stomatologicznym, które powinny odbywać się przynajmniej dwa razy do roku. W ten sposób, w razie potrzeby, szybko będzie można wdrożyć leczenie przynoszące ulgę każdemu pacjentowi.

Wizyta kontrolna u stomatologa

Dentysta w Lublinie to człowiek, który jest w stanie zaoferować pacjentom różne formy leczenia, jakie zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto wskazać, że nie trzeba obawiać się żadnych niedogodności związanych z leczeniem, ponieważ można poprosić o znieczulenie. W ten sposób nie trzeba obawiać się bólu, który wywołuje nie tylko chory ząb, ale także akcesoria wykorzystywane w trakcie leczenia. Znieczulenie jest w stanie zaoferować praktycznie każdy gabinet dentystyczny, m.in. https://citydent.lublin.pl/. Wchodząc do gabinetu, można już na samym wstępie powiedzieć o tym, że takie znieczulenie będzie potrzebne. Przydaje się ono szczególnie w trakcie leczenie kanałowego. Wszyscy obawiają się endodoncji, ale czas obalić ten mit, który od wielu lat krąży wśród pacjentów.

Profilaktyka stomatologiczna

Często wśród usług wymienianych dla gabinetów stomatologicznych, znaleźć można profilaktykę. Co ona dokładnie oznacza? Są to wszystkie działania, które są podejmowane po to, aby zapobiec ewentualnemu psuciu się zębów. Najczęściej skupiają się one dookoła usuwania kamienia nazębnego, który może doprowadzić do pojawienia się wielu dolegliwości – w tym dziur w zębach. Im większa ilość kamienia nazębnego, tym gorzej dla pacjenta. Szczególnie jeżeli ma on świadomość tego, że jego zęby są słabe i podatne na działanie szkodliwych substancji np. kawy, herbaty, alkoholu. Profilaktyka stomatologiczna może obejmować następujące zagadnienia:

  • skaling – są to działania, które mają prowadzić do usunięcia kamienia nazębnego;
  • piaskowanie – dzięki temu również można usunąć nie tylko kamień, ale także przebarwienia, jakie są efektem działania kaw, herbat, a nawet niektórych napojów alkoholowych;
  • fluoryzacja – w trakcie fluoryzacji na zęby nakłada się specjalną substancję z podwyższoną ilością chloru, który ma pozytywnie wpłynąć na wzmocnienie zębów od środka i na zewnątrz;
  • polerowanie – cała powierzchnia zostaje wygładzona. W efekcie znikają dziury, które mogły doprowadzić do tego, że gromadziły się w nich resztki pokarmów, doprowadzając do powstania stanów zapalnych.

U najmłodszych dzieci wykonuje się także lakowanie zębów (rzadko kiedy u osób dorosłych). Do zagłębień znajdujących się w zębach wprowadzany jest lak. Jest to substancja, która sprawia, że próchnica na zębach nie będzie się rozwijać.

Jak wybrać dentystę?

Chcąc mieć pewność, że uda się dostać do dobrego stomatologa, należy zwrócić uwagę na opinię innych pacjentów. Dzisiaj społeczeństwo chętnie dzieli się opiniami. Szczególnie jeżeli chodzi o tak wrażliwe usługi, jak leczenie zębów. Istotne jest, aby mieć pewność, że są lekarze, którym można zaufać i na odwrót. Opinie można usłyszeć od znajomych, ale także w internecie. Warto je sprawdzić, poświęcając na to chwilę czasu. W ten sposób będzie można upewnić się, że wizyta u dentysty nie będzie traumą na całe życie. Należy także sprawdzić usługi oferowane przez gabinet stomatologiczny, ponieważ mogą one różnić się między sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here