Zaburzenia lękowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

0
Zaburzenia lękowe

Lęk i strach, a także poczucie niepokoju, są częstymi towarzyszami naszego życia. Wiele osób cierpi z powodu tych negatywnych emocji i odbiera je jako coś, czego najchętniej by się pozbyli. Warto jednak je przede wszystkim zrozumieć, bowiem dopiero to pozwala skutecznie z nimi walczyć. Jak można tego dokonać? Jak poznać i okiełznać swoje trudne emocje? Skąd one się biorą? Odpowiadamy na wszystkie pytania.

Strach a zaburzenie lękowe

Strach jest naturalnym elementem naszego życia. To pierwotnie wykształcona reakcja, która miała służyć ludziom jako system wczesnego ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Bardzo łatwo wyobrazić to sobie w prostej sytuacji: na przykład kiedy podchodzimy do krawędzi na wysokości, wiemy, że możemy spaść i nawet stracić życie. Strach ostrzega nas przed tym, abyśmy nie ryzykowali. Jest on naturalny i gdy niebezpieczeństwo się oddali, po chwili mija. Zaburzenia lękowe nie należą jednak do tej kategorii. Nie są reakcją organizmu na realne, znajdujące się w pobliżu niebezpieczeństwo. Lęk to obawa przed wystąpieniem problemu, który na dany moment nie występuje. Kiedy lęk występuje w dużym nasileniu i bardzo często, kiedy zaczyna dotykać praktycznie każdej sfery życia, możemy już mówić o tym, że przerodził się w zaburzenia lękowe. Często są one tak nasilone, że osoby nimi dotknięte nie mogą normalnie funkcjonować: nie są nawet w stanie wyjść z domu na kilka chwil. Wówczas konieczne jest jak najszybsze leczenie.

Skąd się biorą zaburzenia lękowe?

Zaburzenia lękowe to szeroka grupa zaburzeń, która może mieć bardzo zróżnicowaną etiologię. Wiele z nich wynika między innymi ze współtowarzyszących chorób, zarówno somatycznych, jak i psychicznych. Zaburzenia lękowe mogą też towarzyszyć innym zaburzeniom psychicznym i osobowości, w tym zaburzeniom obsesyjno-kompulsyjnym. Pojawiają się także z przyczyn biologicznych (dziedzicznych) oraz z powodu nadużywania niektórych substancji psychoaktywnych.

W niektórych sytuacjach lęk może być wynikiem przeżytej traumy. Wówczas wiąże się z PTSD (zespół stresu pourazowego). 

Objawy zaburzeń lękowych

Istnieje wiele charakterystycznych objawów zaburzeń lękowych. Wśród najczęściej wymienianych możemy spotkać uporczywy lęk, niepokój, wzmożone napięcie i niemożność zrelaksowania się lub skoncentrowania na czymś innym, niż obiekt lęku oraz własne samopoczucie. W zaburzeniach lękowych mogą pojawiać się objawy o utratę kontroli, o to, że zapadliśmy na chorobę psychiczną lub o to, że zbliża się śmierć.

Często takim zaburzeniom towarzyszą problemy ze snem (bezsenność), drażliwość, problemy z koncentracją i pamięcią. Pojawiają się natrętne, negatywne myśli. Towarzyszą im objawy somatyczne, takie jak kołatanie serca, drżenie mięśni, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej i bóle głowy.

Jak leczyć zaburzenia lękowe?

Zaburzenia lękowe muszą przede wszystkim zostać właściwie zdiagnozowane. Ważne jest rozpoznanie, czy nie towarzyszą innej chorobie, a w takim przypadku – leczenie również choroby podstawowej. Po zdiagnozowaniu zaburzeń lękowych zazwyczaj wprowadza się leczenie dwukierunkowe: jednocześnie farmakologiczne i psychoterapię.

Karma sucha czy mokra dla psa?

0
Karma sucha czy mokra dla psa

Jako właściciel jesteś w pełni odpowiedzialny za swojego psa – również za jego żywienie. Od Ciebie zależy, co wyląduje w psiej misce. Odpowiednio zbilansowana dieta zapewni psu pełnię zdrowia i bezproblemowy rozwój, a także dostarczy mu mnóstwo energii do codziennej zabawy i zagwarantuje doskonałe samopoczucie. Na rynku znajdziesz karmy suche i mokre. Czym się różnią? I która z nich jest lepsza dla dorosłego psa?

Czy karma mokra jest zdrowa?

W karmie mokrej znajduje się około 75% wody. Karmienie psa takim pożywieniem może mieć korzystny wpływ na funkcjonowanie jego układu moczowego. 

Karma mokra ma stosunkowo niską wartość energetyczną, co oznacza, że psu należy podawać spore porcje, aby pokryć jego dobowe zapotrzebowanie kaloryczne.

Co więcej, mokre pożywienie charakteryzuje się wysoką smakowitością i mocnym aromatem, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla psów niejadków. 

Kilka słów o karmie suchej

Karma sucha zawiera tylko 8-9% wody i ma stosunkowo wysoką wartość energetyczną. Oznacza to, że psu należy podawać mniejsze porcje pożywienia oraz zapewnić mu stały dostęp do świeżej, czystej wody. 

Karmienie suchą karmą może korzystnie wpływać na higienę jamy ustnej psa. Pożywienie nie sprzyja rozwojowi bakterii w takim stopniu jak karma mokra, co ma szczególnie duże znaczenie u psów małych ras, mających skłonności do rozwoju schorzeń przyzębia. Co więcej, podawanie psu karmy suchej o odpowiedniej wielkości granulatu może opóźnić powstawanie kamienia. Podczas gryzienia chrupek z powierzchni zębów ściera się osad.

Karma sucha czy mokra – którą wybrać?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę zdrowie psa, a w szczególności sprawność systemu autoregulacji i ewentualne problemy z układem moczowym. Żywienie zdrowych osobników może opierać się na karmie suchej. U psów starszych i chorych, u których mechanizm autoregulacji może działać niepoprawnie, warto zastosować żywienie mieszanie, karmą suchą i mokrą, w celu zwiększenia podaży wody.

Duże znaczenie ma również stan uzębienia zwierzęcia. Psy z chorobami przyzębia, brakami zębowymi czy nawracającymi stanami zapalnymi powinny żywić się karmą mokrą. 

Karma mokra będzie również dobrym rozwiązaniem dla psów o nadmiernym apetycie i skłonnościach do tycia. Również poleca się ją w procesie odchudzania osobników otyłych lub z nadwagą. Niewielka wartość energetyczna karmy sprzyja utrzymaniu właściwego ciężaru ciała i ułatwia odchudzanie. 

Karmę suchą można podawać psu o wysokiej aktywności fizycznej. Takie pożywienie dostarczy zwierzęciu niezbędnej energii do biegania, zabawy i długich spacerów. U psów z nadwagą lub otyłością zaleca się stosowanie suchych karm o obniżonej zawartości kalorii.

Podsumowując, zarówno karmy suche, jak i mokre, są dobrym rozwiązaniem dla naszych czworonożnych przyjaciół. Bez względu na to, jakie pożywienie zdecydujesz podawać swojemu psu, wybierz produkt o wysokiej jakości, pochodzący od znanej i cenionej marki. 

Szeroki wybór takich karm znajdziesz w internetowym sklepie zoologicznym AquaelZoo. Jego propozycją są mokre i suche karmy dla psów wyprodukowane przez takie firmy jak Brit, Primordial, czy też Animonda. W asortymencie dostępne są różne smaki karm, w tym jagnięcina i ryż, wołowina i rdzawiec, wołowina i kurczak, czy też makrela i jagnięcina. Z pewnością znajdziesz w ofercie pożywienie, które zaspokoi kubki smakowe Twojego czworonożnego przyjaciela.

Kiedy należy zdecydować się na wizytę u okulisty?

0
Kiedy należy zdecydować się na wizytę u okulisty

Wzrok jest dla ludzi jednym z najważniejszych zmysłów. Pozwala im swobodnie poruszać się tam, gdzie chcą, wykonywać różnorodne zadania zawodowe lub podejmować się aktywności, które sprawiają przyjemność. Niestety, podobnie jak wszystkie inne narządy, także wzrok może ulec pogorszeniu lub mogą wystąpić choroby oczu. Kiedy zatem powinniśmy udać się do okulisty?

Ostre urazy oka

Pierwsza myśl, która nasuwa się nam na wspomnienie ostrych urazów oka, to oczywiście poważne rany cięte lub kłute. Zdarzają się one między innymi z powodu nieodpowiedniego i niebezpiecznego używania różnorodnych narzędzi, albo w wyniku niektórych aktywności sportowych o ekstremalnym charakterze. To oczywiste, że jeśli w obrębie oka pojawi się rana, decydujemy się na pilną konsultację z okulistą.

Jednak nie tylko w takim przypadku możemy mówić o ostrym urazie. Są nim także wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia drobnymi ciałami obcymi, jak na przykład opiłkami, których nie sposób pozbyć się samodzielnie.

Narażenie na kontakt z substancjami żrącymi (kwasami, zasadami) albo z silnym promieniowaniem, takim jak światło lasera o dużej mocy, także powinno skłonić do konsultacji z lekarzem.

Nietypowe zaburzenia widzenia

Wiele osób bagatelizuje drobne zaburzenia widzenia, licząc na to, że same przejdą. Mogą to być pojawiające się przed oczami “błyski” niewiadomego pochodzenia, albo przeciwnie, ciemne “farfocle”, które nie są wynikiem znajdującego się na powierzchni oka ciała obcego. Często tym objawom towarzyszą małe zmiany w polu widzenia, jak jego zawężenie albo pojawienie się zaciemnionych czy rozmazanych obszarów.

Każde z tych zaburzeń widzenia, jak również towarzyszący im czasami ból oka, zwłaszcza podczas poruszania nim, powinno skłonić do konsultacji z okulistą. Tylko on może bowiem jasno określić, czy problem jest niegroźny, czy raczej wymaga natychmiastowego leczenia. Będzie on w stanie określić także jego prawidłową metodę, od zastosowania leków, aż po operację.

Rozmyty obraz

Jeśli doświadczasz problemów z widzeniem z bliska lub z daleka, najpewniej poważnie utrudniają ci codzienne funkcjonowanie. W każdym z tych przypadków niezależnie od tego, czy obraz rozmazuje ci się w oddali, czy może nie masz szansy na swobodne czytanie książki z powodu rozmytych liter znajdujących się w pobliżu, powinieneś zdecydować się na konsultacje z lekarzem.

Okulista w Warszawie pomoże ci w zdiagnozowaniu wady wzroku i dobraniu odpowiedniej pary soczewek okularowych lub kontaktowych, dzięki czemu będziesz mógł na nowo cieszyć się pełną ostrością widzenia.

Suche, podrażnione oko

Jednym z najczęściej pojawiających się we współczesnym świecie problemów jest zespół suchego oka, czyli nieustanne pieczenie, szczypanie i uczucie “piasku” pod powiekami. Jeśli doświadczasz tego problemu i żadne krople do oczu dostępne w aptece nie pomagają, również powinieneś zdecydować się na konsultacje z lekarzem.

Łazienka dla seniora – co powinno się w niej znaleźć?

0
Łazienka dla seniora

Seniorzy to grupa społeczna wymagająca szczególnej pomocy. Często urządzenia, sprzęty i akcesoria dedykowane do wyposażenia domu, są produkowane także w wersji dla seniorów. Dzięki temu ich codzienne funkcjonowanie w swoim miejscu zamieszkania jest łatwiejsze i przebiega sprawniej. Poniżej skupiamy się temacie łazienek dla seniorów. Podpowiadamy jakie sprzęty i dodatki warto wybrać, by maksymalnie wspomóc seniorów w załatwianiu swoich potrzeb.

Aranżacja łazienki zgodnie z potrzebami seniorów 

Seniorzy są grupą społeczną, której liczebność zwiększa się z roku na rok. Niestety, ale nasze społeczeństwo starzeje się, co wyraźnie widać już po pierwszym rzucie oka na piramidę wieku w naszym kraju. Nie powinno więc dziwić, że produkty dedykowane dla seniorów są coraz częściej i łatwiej dostępne w sklepach. Wiele z nich to przyrządy domowego użytku, stworzone z myślą o potrzebach i problemach osób starszych. Wśród nich, szczególnie ważne są akcesoria łazienkowe, które powinny znaleźć się w domu i mieszkaniu każdego seniora.

Do najważniejszych należą produkty przeznaczone do aranżacji strefy kąpielowej. Kąpiel potrafi być szczególnie wymagająca w przypadku osób starszych. Dlatego warto uzupełnić wannę lub kabinę prysznicową o dodatkowe elementy pomocne w czasie korzystania z urządzeń sanitarnych. Do takich należą uchwyty łazienkowe, które można zamocować w pobliżu prysznica, wanny, umywalki, a także kompaktu WC. Uchwyty pozwalają na przytrzymanie się i stabilizację. Są niezastąpione w przypadku osób z obniżoną sprawnością ruchową. 

Niektórzy też sięgają po specjalne siedziska dedykowane do prysznica. Siedziska takie mogą mieć formę rozkładanych krzeseł, na których można swobodnie brać prysznic. Są wykonane z wytrzymałych, odpornych na korozję materiałów. Po rozłożeniu można swobodnie usiąść na nich okrakiem, bez obaw o ześlizgnięcie. Z pewnością, kąpiel brana w pozycji siedzącej zamiast stojącej będzie o wiele przyjemniejsza dla niejednego seniora.

Pomoc w korzystaniu z umywalki toalety 

Oprócz samych uchwytów do stabilizowania pozycji, możesz także sięgnąć po inne udogodnienia dedykowane dla seniorów. Aranżując ubikację, warto wybrać muszlę sedesową, nieco wyższą niż konwencjonalne kompakty. Dzięki temu, osiągnięcie na niej będzie mniej obciążające dla nóg. Warto też upewnić się, czy wszystkie istotne akcesoria – szczotka WC, podajnik na papier – są w zasięgu ręki osoby siedzącej. 

W przypadku umywalek warto wybrać baterie wyposażone w termostat, które będą samodzielnie regulować temperaturę wody. Będzie to zabezpieczenie na wypadek porażenia się nadmiernie gorącą wodą. Wygodne w codziennym użytku są także automatyczne dozowniki na mydło, działające zbliżeniowo. 

Niektórzy decydują się także na montaż poręczy. Te podłużne, metalowe drążki, są pomocne w samodzielnym pokonywaniu różnych odcinków. Dla wielu seniorów stanowią istotne ułatwienie w codziennym przemieszczaniu się i załatwianiu własnych potrzeb fizjologicznych. Poręcze takie oferuje między innymi sklep dla seniorów Almach, specjalizujący się w dostarczaniu rozwiązań aranżacyjnych pomocnych w codziennym życiu osób starszych.

5 suplementów diety dla urody

0
5 suplementów diety dla urody

Prawidłowa dieta może niekiedy nie wystarczyć do tego, żeby cera, włosy i paznokcie były w dobrej kondycji czy też żeby nieco opóźnić procesy starzenia. Problemem może być też zaburzone przyswajanie niektórych substancji czy też ich zmniejszona produkcja związana z wiekiem. I właśnie dlatego powstały suplementy diety dla urody. Sprawdź, jakie składniki mogą wspomóc cię w walce o młody, zdrowy wygląd.

Koenzym Q10

Ten organiczny związek chemiczny jest znany przede wszystkim z kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Koenzym Q10, określany też jako ubichinon, jest wytwarzany samodzielnie przez organizm, jednak jego produkcja zaczyna maleć około 35 roku życia. Składnik, który jest jednym z najlepszych przeciwutleniaczy, jest obecny w wielu suplementach diety ze strony https://andromeda-sklep.pl/koenzym-q10-naturalny. Regularne stosowanie takich specyfików może przyspieszyć regenerację skóry, przywrócić jej jędrność i poprawić kondycję cery. Koenzym Q10 może też mieć dobry wpływ m.in. na serce, wydolność organizmu czy też odporność.

Kwasy omega

O kwasach omega najczęściej słyszy się w kontekście zdrowia fizycznego. Składniki z tej grupy są jednak bardzo ważne również dla urody. Przede wszystkim mogą złagodzić objawy trądziku i stanów zapalnych skóry. Mają też istotny wpływ na opóźnienie starzenia się organizmu, co ma związek z rolą w regeneracji komórek, ochroną przed promieniowaniem UV i blokowaniem substancji zmniejszającej naturalne zasoby kolagenu. Ponadto suplementy diety z kwasami omega wykazują działanie nawilżające i wygładzające, a także zapewnić zdrowy wygląd włosów i paznokci.

Biotyna

Popularna biotyna jest znana także jako witamina H bądź witamina B7. Ma spory wpływ na poprawne funkcjonowanie organizmu, a także jest istotna dla cery, włosów i paznokci. Jej niedobory mogą oznaczać problemy ze zmianami skórnymi i nadmiernym wypadaniem włosów. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych witamin jest wytwarzana przez ludzki organizm. Po biotynę w formie suplementów diety z internetowego sklepu Andromeda  warto jednak sięgnąć m.in. po kuracji antybiotykami, które utrudniają produkcję tej substancji.

Cynk

Cynk jest uznawany za niezbędny mikroelement, ponieważ bierze udział w niemal wszystkich procesach życiowych. Niestety nie jest samodzielnie wytwarzany przez organizm, który na dodatek go nie magazynuje. Co więcej, tabletki antykoncepcyjne i alkohol mogą obniżać poziom cynku w organizmie. Dla urody ten pierwiastek jest ważny ze względu na to, że pełni ważną funkcję podczas powstawania keratyny, czyli białka budującego skórę, włosy i paznokcie. Cynk ma też dobry wpływ na produkcję kolagenu i wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

Witamina E

Witaminę E często określa się mianem witaminy młodości. Ma to związek z tym, że ten ważny składnik odżywczy jest silnym antyoksydantem. Usuwa zatem z organizmu wolne rodniki, które uszkadzają komórki, powodują podrażnienia i przyspieszają starzenie się skóry. Suplementy z naturalną witaminą E pozytywnie wpływają też m.in. na układ odpornościowy, płodność czy też wzrok.

Hipnoterapeuta – specjalista, który może zmienić Twoje życie

0
Hipnoterapeuta

Mówi się, że pierwszym krokiem do poprawy swojego życia, jest zdanie sobie sprawy ze swoich ograniczeń. Jednak potem należy podjąć kroki, które pomogą się z nimi uporać. Dobrym pomysłem wydaje się psychoterapia. Mimo to nie każdy się na nią zdecyduje z powodu stosunkowo długiego czasu, jaki trzeba poświęcić, by zauważyć efekty. Z tego względu ostatnio coraz większą popularnością cieszy się hipnoterapia. Dlaczego jest to dobra forma leczenia?

Hipnoterapeuta – w czym może pomóc?

Korzystanie z usług hipnoterapeuty to dla wielu osób sposób na poprawę swojego stanu psychicznego. Warto postawić na swoje zdrowie i skorzystać z usług specjalisty. W czym może pomóc wykwalifikowany hipnoterapeuta? Dużo zależy od samego pacjenta. Na pierwszym spotkaniu zazwyczaj ustala się konkretny cel, jaki ma pomóc osiągnąć hipnoza. Może to być na przykład poprawa jakości snu, zwiększenie pewności siebie czy redukcja wagi. Na hipnoterapię udają się też osoby z poważniejszymi zaburzeniami psychicznymi, jak stany lękowe czy depresja. Hipnoterapeuta pomoże w przypadku zaburzeń seksualnych, obsesji lub konfliktów wewnątrzrodzinnych.

Hipnoterapeuta – jak znaleźć dobrego?

Skuteczność hipnoterapii zależy nie tylko od silnej woli pacjenta, ale też od kwalifikacji hipnoterapeuty. Powinien on dobrze znać się na swoim fachu i mieć wieloletnie doświadczenie. W końcu ludzka psychika jest na tyle delikatna, że trzeba umieć się z nią odpowiednio obchodzić. Na szczęście potrafią to hipnoterapeuci tacy jak https://maksymkomar.com/. Dopasowują oni swoje metody indywidualnie do pacjenta, dlatego ich terapia jest skuteczniejsza. Do tego interesują się nie tylko psychologią, ale też neurologią, więc dobrze znają się na funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. Mają odpowiednie kompetencje, które pozwalają im wprowadzać pacjentów w trans i rozwiązywać z nimi różnego rodzaju problemy. Pomagają im uporać się ze swoimi traumami i przejść przez nieprzyjemne sytuacje, które wywarły na nich negatywny wpływ. Wystarczy tylko znaleźć właściwego hipnoterapeutę.

Kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy – sposób na niedoskonałości

0
Kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy

Niedoskonałości mogą skutecznie odbierać pewność siebie. Media próbują nas przekonać, że zmarszczki, wypryski i inne mankamenty magicznie znikają dzięki zastosowaniu jednego ze sponsorowanych produktów. W rzeczywistości jednak efekty może zapewnić tylko świadoma pielęgnacja. Jak więc dbać o skórę, by poprawić jej kondycję?

Jak poprawić kondycję skóry?

Bardzo często zdarza się, że gorsza kondycja skóry jest spowodowana problemami ze zdrowiem. Zaburzenia hormonalne czy niedobór witamin mogą być głównym winowajcą pojawiania się coraz to nowszych niedoskonałości. Właśnie dlatego warto wykonać badania przed zmianą pielęgnacji. Niezbędna może też okazać się wizyta u dermatologa. Jeśli wszystko jest w normie, być może rozwiązanie stanowi zmiana diety. Wykluczenie z jadłospisu ostrych przypraw, fast foodów, słodyczy i alkoholu to sprawdzony sposób na poprawę kondycji skóry. Równie ważne jest dbanie o cerę od zewnątrz. Odpowiednia pielęgnacja może zdziałać cuda. Codzienne oczyszczanie i nawilżanie to tylko niektóre z kroków, które pomogą w odzyskaniu pięknej cery, a co za tym idzie – pewności siebie. Warto postawić na kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy. To właśnie one mają szansę na dobre zmienić stan skóry, nie podrażniając jej przy tym.

Jakie kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy warto stosować?

Kondycja skóry w dużej mierze zależy od stosowanych kosmetyków. Jeśli są to produkty pełne chemii, raczej nie wpłyną pozytywnie na cerę. Znacznie lepiej wybierać kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy, które mają przejrzysty skład. Świetnym przykładem jest marka https://casheenaturals.pl/twarz, która korzysta z właściwości naturalnych surowców. Tego typu produkty delikatnie pielęgnują cerę, nie narażając jej przy tym na żadne podrażnienia. Powinny być odpowiednie dla osób z wyjątkowo wrażliwą lub atopową skórą. Regularne korzystanie z takich naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy może przynieść zadziwiające efekty, wliczając w to pozbycie się niedoskonałości. Czasem wystarczy niewiele, by poprawić kondycję skóry na dobre.

Kosmetyki profesjonalne – poznaj ich właściwości

0
Kosmetyki profesjonalne

Skóra twarzy do dla wielu kobiet swoista wizytówka. Nie bez powodu kupujemy wiele produktów, które mają poprawić jej stan. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Wiele z nas wciąż nie zwraca dostatecznej uwagi na składy kosmetyków, przez co jeszcze bardziej niszczymy swoją cerę. Jak temu zapobiec? Z jakich kosmetyków korzystać? O tym w poniższym artykule.

Dlaczego lepiej jest używać kosmetyków profesjonalnych?

Jeśli chcemy zapewnić swojej skórze najlepszą opiekę, zdecydowanie powinniśmy korzystać z kosmetyków profesjonalnych. Ich skład, nie ma sobie nic do zarzucenia, dzięki czemu ma świetny wpływ na naszą cerę. Substancje aktywne zawarte w tego typu produktach, pozwalają dostrzec efekty już po pierwszym użyciu. Już samo to, powinno dawać nam wystarczający dowód, że o wiele lepiej jest  korzystać z kosmetyków profesjonalnych niż drogeryjnych. Ponad to, zawierają w sobie pokłady witamin oraz substancji odżywczych, dzięki czemu zapewniają naszej skórze ochronę o każdej porze roku. Kosmetyki kupowane w drogeriach, niestety często powodują zupełnie odwrotny efekt. W ich składzie możemy znaleźć duże ilości alkoholu, który powoduje zbyt szybkie przesuszanie się cery. W wyniku tego, kupujemy ich jeszcze więcej, z nadzieją, że w końcu zadziałają. Niestety w większość przypadków, taki zabieg zupełnie się nie sprawdza.

Kosmetyki profesjonalne – złóż zamówienie przez internet!

Kosmetyki profesjonalne to produkty, które najlepiej jest zamawiać przez internet. Dlaczego? Ponieważ istnieją nikłe szanse na to, że znajdziemy je w zwykłym sklepie stacjonarnym. Poza tym, zakupy internetowe są po prostu wygodne i nie wymagają od nas wychodzenia z domu. Zdecydowanie warty uwagi sklep internetowy z kosmetykami profesjonalnymi znajdziemy tutaj https://phyris.mensabeauty.pl/. Zachęcamy jednak do dokładnego czytania składów oraz opisów kosmetyków, a najlepiej konsultacji ich stosowania z profesjonalną kosmetyczką. Dzięki temu unikniemy wszelkich możliwych szkód, wyrządzonych nieprawidłowym stosowaniem produktów.

Pomoc dla nóg z żylakami – chirurgia naczyniowa

0
chirurgia naczyniowa warszawa

Choć „domowe” metody na walkę z żylakami stają się coraz popularniejsze, to warto mieć świadomość, że rajstopy uciskowe nie pomogą w pełni wyeliminować problemów z żyłami. Żylaki spowodowane są niewydolnością żył, a ta z kolei może mieć uwarunkowania genetyczne lub być wynikiem niezdrowego trybu życia, braku regularnego ruchu, czy też nieodpowiedniej diety. Dział medycyny, który jest w stanie pomóc osobom borykającym się z żylakami, to chirurgia naczyniowa. W naszym centrum medycznym lekarze specjaliści przeprowadzają szczegółowe badania i podejmują leczenie tego typu schorzenia.

Chirurgia naczyniowa oferuje pomoc w chorobie żylakowej

Już pierwsze objawy choroby żylakowej powinny zapalać czerwoną lampkę, że dzieje się coś niepokojącego. Czy już wtedy powinniśmy udać się do punktu, jakim jest chirurgia naczyniowa. Warszawa to miasto, w którym doświadczeni lekarze oferują pomoc bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Zatem gdy tylko zauważymy u siebie nawet takie objawy, jak długotrwałe uczucie ciężkich nóg lub zaczną puchnąć nam kostki, to znak, że czas na konsultację ze specjalistą. Medycyna, a w szczególności chirurgia naczyniowa, zapewnia operacje żylaków kończyn dolnych, dzięki którym pacjentki (pacjenci także, choć problem z żylakami częściej dotyka kobiety) mają szansę na powrót do normalnego funkcjonowania. CMGamma oferuje również skleroterapię (czyli zamykanie środkiem chemicznym) pajączków żylnych.

Chirurgia naczyniowa. Warszawa – tu czekają specjaliści

Chirurgia naczyniowa to obszerna dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem chorób powstałych w wyniku pewnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i naczyń limfatycznych. Lekarze specjaliści w CMGamma pomagają nie tylko w leczeniu zmian żylnych (żylaki, pajączki), zakres ich działań jest znacznie szerszy. Począwszy od profesjonalnej konsultacji, przez zlecenie i wykonanie specjalistycznych badań, po wdrożenie leczenia i przeprowadzenie zabiegów. Chirurgia naczyniowa zajmuje się leczeniem przewlekłych ran, a także owrzodzeń żylnych, zespołu stopy cukrzycowej, miażdżycy, j i wielu innych schorzeń, których podłożem są kłopoty z drożnością żył. Obejmuje diagnostykę i leczenie (również wiążące się z koniecznością przeprowadzenia operacji). To dziedzina, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą medycynę. W końcu drożność żył to podstawa, by krew mogła docierać do wszystkich narządów, a te w pełni spełniać swoje zadania, dzięki którym żyjemy.

Preparat na odleżyny ze srebrem – czyli mniej znane zastosowanie srebra

0
Preparat na odleżyny ze srebrem

Odleżyny to rana powstała na skutek długotrwałego lub powtarzającego się ucisku, który spowodował martwicę tkanek. Wiąże się to z silnym bólem, dlatego należy zadbać o profilaktykę i zapobiec rozwojowi odleżyn. Mogą być w tym pomocne preparaty na bazie srebra. Dlaczego srebro wykazuje skuteczne działanie w walce z odleżynami? Czas się przekonać!

Odkryj właściwości srebra, o których nie miałeś pojęcia

Srebro to nie tylko metal szlachetny wykorzystywany do produkcji biżuterii. To także kruszec uznawany za jeden z najskuteczniejszych antybiotyków w historii. Niestety mało się o tym mówi. A przecież związek ten był doceniany przez samego Hipokratesa! Srebro posiada właściwości antybakteryjne, które zawdzięcza naładowanym dodatnio jonom. Przyczepiają się one do ujemnie naładowanych bakterii, niszcząc strukturę ich komórek. To właśnie dzięki tej właściwości srebro tak chętnie wykorzystywane jest w kosmetyce. Jego aktywne działanie idzie w parze z delikatnością, dzięki czemu sprawdza się do pielęgnacji skóry wrażliwej. Do tego doskonale nawilża i chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Preparat na odleżyny ze srebrem jest więc świetnym wyborem. Trzeba tylko wiedzieć, który z produktów dostępnych na rynku jest wart uwagi.

Preparat na odleżyny ze srebrem – wybierz mądrze

Szczególnie narażone na powstawanie odleżyn są miejsca zanieczyszczone i wilgotne. Warto zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Przyda się do tego sprawdzony preparat na odleżyny ze srebrem. Wybór produktu powinien być podyktowany przede wszystkim jego jakością. Najlepiej sprawdzą się preparaty przebadane pod kątem skuteczności, takie jak te dostępne na stronie https://www.naturamedica.pl/produkty. Bardzo ważne jest również to, aby wybrany produkt był wolny od substancji wysuszających, takich jak alkohol. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem podczas podejmowania decyzji dotyczącej doboru preparatu na odleżyny. Tylko wtedy uda się nabyć skuteczny, a przy tym delikatny i hipoalergiczny produkt.

ZOBACZ TEŻ