Czy woda filtrowana z kranu jest zdrowa

Woda to podstawa życia ludzi, zwierząt czy roślin. Aby zachować dobre samopoczucie i zapewnić organizmowi prawidłowe działanie, należy wypijać codziennie około 2 litry wody. Wiele osób zastanawia się, czy woda filtrowana z kranu jest zdrowa? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Czy filtrowana woda z kranu jest zdrowa?

Kwestie związane z jakością wody pitnej pochodzącej z wodociągów od wielu lat budzą spore emocje. Warto pamiętać, że woda dostarczana do polskich domów musi spełniać restrykcyjne normy. Lokalny dostawca odpowiada za dystrybucję czystej, nieskażonej bakteriologicznie wody. Czy woda z kranu jest zdrowa? Trzeba pamiętać, że zawiera ona cenne dla organizmu minerały, takie jak: magnes, wapń, sód, chlor, siarczany, fluorki i wodorowęglany. Aby jednak jej picie uznać za zdrowe, należy ją przefiltrować. Pomimo tego, że jakość wody kranowej w Polsce uległa znacznej poprawie, to jednak zdarza się, że dochodzi do jej zanieczyszczenia. Mogą w niej występować metale ciężkie, chlor, pestycydy czy bakterie. Na bezpieczeństwo wody wodociągowej wpływają takie czynniki jak:

  • stan sieci wodociągowej w danym obszarze kraju,
  • stopień zanieczyszczenia wody w rurach,
  • ilość oraz rodzaj substancji uzdatniających,
  • rodzaj filtrów używanych do oczyszczania.

Woda filtrowana smakuje lepiej, jest przejrzysta, czysta, a co za tym idzie- zdrowsza. Co najważniejsze, można ją pić od razu, bez konieczności wcześniejszego gotowania. Dystrybutor filtrujący wodę poprawia parametry kranówki. Oczyszcza wodę, eliminuje nieprzyjemny smak i zapach chloru. Poddając wodę z kranu procesowi filtracji, usuwamy zanieczyszczenia i szkodliwe związki chemiczne, które okazują się sporym zagrożeniem dla naszego organizmu. Przefiltrowana woda nadaje się także dla dzieci.

Czy filtrowanie wody z kranu jest konieczne?

Jakość wody można znacznie różnić się w zależności od rejonu kraju. Zastanawiając się nad czym, czy filtracja jest faktycznie potrzebna, warto pamiętać o pewnej kwestii. Pomimo tego, że stacje uzdatniania wody zapewniają wodę pozbawioną groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń, to jednak na końcowych odcinkach systemów wodociągowych może dojść do jej skażenia. Filtracja jest więc jak najbardziej wskazana, aby móc cieszyć się smaczną i zdrową wodą dla całej rodziny. Bez względu na to, czy woda pochodzi z sieci wodociągowej, czy ze studni, z pewnością warto zainwestować w jedno z dostępnych na rynku rozwiązań filtrujących. Można je znaleźć np. w ofercie firmy Aquamo.

Chcąc skutecznie oczyścić wodę, należy korzystać z wysokiej jakości filtrów. Filtrowanie wody z kranu przy pomocy certyfikowanych urządzeń i technologii jest całkowicie bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here