dieta
fot. Pixabay

Piękne i białe zęby jak gwiazda filmowa. Marzenie wielu z nas. Chociaż w tym przypadku istotne są też naturalne predyspozycje, nie oznacza to, że nie możemy zadziałać w tej kwestii.

 

Zacznij od spotkania…

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/dentysta-dieta-i-slodycze-czyli-jak-dbac-o-zeby/

… ze stomatologiem oczywiście. Wylecz wszelkie ubytki, usuń kamień i wykonaj piaskowanie. Efekt zauważysz natychmiast. Nie zapominaj przy tym o codziennej higienie oraz odpowiednio dobranej szczoteczce do zębów. Jeśli jest taka potrzeba, rozważ założenie aparatu ortodontycznego lub licówek. Poproś o poradę swojego dentystę.

 

Nie zapominaj o diecie

Dieta jest niezwykle istotna dla zębów. Nawet jeśli nie masz żadnych zastrzeżeń co do swojej figury czy sposobu odżywiania, zwróć uwagę czy nie szkodzi to Twoim zębom. Przede wszystkim uważaj na kawę i herbatę która osadza się na zębach sprawiając, że ich kolor ciemnieje. Twój uśmiech straci też blask przez alkohol, szczególnie czerwone wino dlatego unikaj zbyt częstego spożywania lub ogranicz ilość. Warto rozważyć też rzucenie palenia, chociaż oczywiście poprawa koloru uzębienia nie będzie jedyną korzyścią w tym przypadku. Unikaj nadmiernej ilości słodyczy a po każdym posiłku myj zęby by usunąć cukier i osad pozostały po spożyciu. W zamian wprowadź do diety więcej warzyw, owoców oraz produktów mlecznych ( o ile tolerujesz laktozę) by wzmocnić zęby od środka dostarczając witamin i minerałów.

 

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/noworodek-pierwsza-kapiel/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here