Dobry ginekolog

Każda kobieta wie, z jakim stresem może się wiązać wizyta u ginekologa – zwłaszcza wtedy, kiedy lekarz jest jeszcze pacjentce zupełnie nieznany, a problem zdrowotny wydaje się jej wyjątkowo niepokojący. W takich sytuacjach nieodzowna staje się nie tylko fachowa wiedza danego specjalisty, lecz także jego odpowiednie podejście: umiejętność rozluźnienia atmosfery, podniesienia kobiety na duchu i przystępnego przedstawienia możliwości powrotu do stanu pełnego zdrowia.

Wizyty w gabinecie ginekologicznym powinny odbywać się przynajmniej raz w roku – wiedzą o tym już dzisiaj praktycznie wszystkie kobiety. A jednak, jak uczy doświadczenie, zaledwie część z nich stosuje się do tego zalecenia. Mnóstwo obowiązków zawodowych i rodzinnych, coraz szybsze tempo życia, wszechobecny stres – wszystko to sprawia, że niejedna pani odkłada wizytę ginekologiczną na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Tymczasem dokładne badanie może ustrzec przed wieloma poważnymi chorobami, przede wszystkim nowotworowymi. W tym celu przynajmniej raz w roku powinno się wykonywać cytologię, badanie ultrasonograficzne piersi, a także inne badania, zlecone przez specjalistę.

Szczególną okolicznością wizyt u ginekologa jest ciąża – tutaj jakość kontaktu między lekarzem a pacjentką staje się jeszcze bardziej istotna. W tym niezwykłym dla siebie okresie kobieta potrzebuje nie tylko wyczerpujących informacji, ale także wsparcia i zrozumienia. Z kolei lekarz prowadzący ciążę powinien być w miarę możliwości uchwytny dla pacjentki w trudnych sytuacjach, aby ciężarna miała poczucie, że może na niego liczyć.

Gabinet ginekologiczny BLUMEDICA mieści się w Suchym Lesie, przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska, 3 p.). Zapewnia swoim pacjentkom kompleksową opiekę w zakresie ginekologii i położnictwa, a także specjalistyczne usługi w dziedzinie ginekologii estetyczno-terapeutycznej. Ginekolog Suchy Las NFZ posiada także kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na wybrane świadczenia ginekologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here