Jak przygotować się na dziecko w domu?

Akcesoriów i gadżetów dla nowonarodzonych dzieci jest naprawdę bardzo wiele i często jest ciężko dobrać cokolwiek dla swojej pociechy. Wiele produktów otrzymuje w telewizji ikonę niezbędne, co oczywiście nie jest prawdą.

Jaka powinna być pierwsza, w sumie to najważniejsza wyprawka noworodka, która służyć będzie przez pierwsze dni/tygodnie życia nowego członka rodziny?

Na początek – ubranka dla dzidziusia

Tuż po przyjściu na świat dziecka najbardziej przydadzą się niekrępujące ruchów, miękkie i wykonane z naturalnych, hipoalergicznych materiałów ubranka. Świetnie tutaj sprawdza się klasyczna bawełna.

Kupowanie znacznej ilości ubranek w rozmiarach 56 i 62 nie ma większego sensu, gdyż dzieci szybko wyrastają z kupowanych w tym rozmiarze ubrań.

Bezpieczeństwo dziecka i komfort jego przebierania na pewno zaoferuje zestaw:

  • 4-5 body albo kaftaników dla niemowlaka
  • 4-5 pajacyków lub śpioszków na pierwsze miesiące
  • 2 ciepłe bluzy albo milutkie sweterki.
  • Ciepłe ubranie na zewnętrz (kurteczka albo kombinezon na zimę) oraz czapeczka
  • Kilka par bawełnianych skarpetek
  • Rękawiczki-niedrapki- zabezpieczają skórę dziecka przed samo zranieniem ostrymi paznokciami.
  • Cieniutkie, wykonane z bawełny czapeczki dla dziecka na chłodniejsze dni.

W ramach wyprawki obecny powinien być także rożek niemowlęcy, znajdujący potem zastosowanie jako kołderka. Przed użyciem wszystkie ubrania należy wyprać w odpowiednim preparacie dla niemowląt i dwa razy wypłukać w dedykowanym płynie do płukania, najlepiej hipoalergicznym dzięki temu noszenie ich będzie dla dziecka wygodniejsze.

Akcesoria do kąpieli i pielęgnacji dziecka

Do podstawowych zabiegów higienicznych niezbędna będzie leciutka, plastikowa wanienka. Dobrze, aby do wanienki dołączony był leżaczek podtrzymujący niemowlaka w trakcie kąpieli, a także zintegrowany termometr. Ma on o tyle istotne znaczenie, iż niemowlęta należy kąpać w temperaturze około 37 stopni Celsjusza.

Wielu rodziców dla oceny temperatury wody chętnie korzysta z łokcia. W codziennej kąpieli niemowlęcia bardzo przydają się różnorodne, mięciutkie ręczniki i specjalne środki pielęgnacyjne. Chodzi tutaj o specjalny żel do mycia skóry dziecka, oliwka nawilżająca oraz kremy przeciwko odparzeniem powstającym wskutek noszenia pieluszki, czy też biegunek. Warto szukać produktów rekomendowanych przez dermatologów, które w swoim działaniu łagodzą podrażnienia, ograniczają szorstkość skóry oraz nie zawierają związków zapachowych.

 Jak przygotować się na dziecko w domu?

Przy pielęgnacji skóry dziecka warto także dysponować 70% spirytusem do pielęgnacji kikuta pępowiny. Obecnie jednak zalecany jest dichlorowodorek oktenidyny, który jest powszechnie dostępny i często stosowany jest dla opatrunków. Procesy fizjologiczne dziecka wskażą dokładnie o koniczności kupowania pamperów, pieluch oraz podkładów do przewijania maluszka.

Podsumowanie

Jest to tylko fragment ogólnej listy odnośnie wyprawki świeżo narodzonego dziecka. Lista jest o wiele szersza i zawiera takie pozycje jak fotelik samochodowy, łóżeczko, przewijak i wiele innych podobnych rzeczy. Bez wątpienia uprzedni zakup wyprawki pozwoli sobie poradzić z wieloma problemami po drodze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here