Jak skutecznie zwalczyć ból?

Odczuwanie jakiegokolwiek bólu bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie i nastrój. Każda osoba w takiej sytuacji pragnie zrobić wszystko, aby dać sobie ukojenie i pożegnać uporczywe bóle. Zwalczenie go w odpowiedni sposób jest tym samym bardzo istotne i może dać znakomite rezultaty.

Walka z bólem nie powinna jednak opierać się jedynie na sięgnięciu po pierwszą lepszą tabletkę przeciwbólową. Działanie tego typu nie jest rozsądne i może nie przynieść wymiernych korzyści. Warto wcześniej poznać konkretny rodzaj bólu i dowiedzieć się w jaki sposób należy z nim walczyć, aby faktycznie dać sobie ulgę i ukojenie.

Jakiego rodzaju bóle można zwalczyć w warunkach domowych?

Najczęściej mamy do czynienia z bólami przejściowymi, które mogą wystąpić po wizycie u stomatologa bądź po intensywnym treningu, który prowadzi do przeciążenia mięśni i ich uszkodzenia.

U kobiet występują dodatkowo bóle miesiączkowe, które wracają cyklicznie. Niekiedy pojawiają się również bóle głowy oraz zatok, które mogą być naprawdę uporczywe. Potrafią bowiem na cały dzień wyeliminować daną osobę z jakichkolwiek aktywności czy jakiegokolwiek wysiłku. Tego typu bóle można jednak bez większych problemów zwalczać za pomocą niegroźnych leków, które dostępne są bez recepty. Sytuacja ma się zupełnie inaczej, gdy chodzi o bóle przewlekłe.

Niektóre bóle są połączone również z innymi dolegliwościami jak na przykład chudnięcie czy przewlekłe osłabienie. W takich przypadkach niezbędne jest udanie się do lekarza, który jest w stanie postawić odpowiednią diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Skład leków przeciwbólowych

Leki przeciwbólowe dostępne na rynku mogą się pomiędzy sobą znacząco różnić. Główna różnica to kwestia siły działania danego leku. Niektóre z nich są słabsze, a inne o wiele bardziej silne.

Ważne jest zatem odpowiednie dobranie preparatu do swoich potrzeb. Bardzo często może zdarzać się również tak, że bóle są wywołane za sprawą pojawienia się w danym miejscu stanu zapalnego. Zapalenie jest reakcją obronną organizmu, ale w większości przypadków jest zjawiskiem niepożądanym, z którym należy stanowczo walczyć.

Jak skutecznie zwalczyć ból?

W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się leki przeciwbólowe, które dodatkowo posiadają właściwości przeciwzapalne co nie jest w wielu przypadkach standardem.Warto więc odpowiednio wybierać leki dla siebie.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne

W Polsce wśród leków przeciwbólowych przodują te oparte na paracetamolu, które działają jedynie przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Niesteroidowe leki przeciwzapalne to na przykład ibuprofen, ketoprofen, diklofenak czy naproksen. Ich główna cecha to hamowanie powstawania substancji odpowiedzialnych za mechanizmy zapalne i bóle.

Jakie leki na konkretne bóle

Najpopularniejszy z leków przeciwzapalnych czyli ibuprofen jest dostępny bez recepty, a w dodatku może być stosowany w przypadku różnego rodzaju bólów. Można go stosować w przypadku bólu głowy, zęba, zatok, bólach menstruacyjnych, ale i przy przeziębieniu i grypie. Lek ma przede wszystkim szybkie działanie i doskonale radzi sobie z mniej intensywnym bólem. Jeżeli ibuprofen nie pomoże to można zastąpić go preparatem o nazwie naproksen, którego działanie jest odrobinę silniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here