Odżywki pomagajace schudnąć

Jeżeli Twoja sylwetka Cię nie zadowala ze względu na zbyt dużą tkankę tłuszczową, najwyższy czas na odchudzanie. W tym celu musisz jeść mniej kalorii, niż każdego dnia wydatkuje Twój organizm, w czym pomocna jest aktywność fizyczna. Przydatne mogą się okazać także odżywki i suplementy. Które z nich mają potwierdzone działanie odchudzające i są warte wydanych na nie pieniędzy? O tym poniżej.

Odchudzanie to nie tylko indywidualne wyzwanie dla osób, które chcą zredukować poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, ale również wielki problem społeczny, z którym współcześnie borykają się praktycznie wszystkie państwa Europy od Portugalii, po Rosję. Nic więc dziwnego, że rynek suplementów i odżywek wspomagających odchudzanie urósł do ogromnych rozmiarów. Z tysięcy dostępnych produktów warto stosować jednak tylko kilka, co do których skuteczności nie ma wątpliwości.

Jednocześnie należy pamiętać, że suplementy same w sobie nie odchudzają, lecz wspomagają proces zrzucania zbędnych kilogramów. Objadając się słodyczami i stroniąc od aktywności fizycznej, a przy tym biorąc suplementy, nie ma co liczyć na jakiekolwiek efekty odchudzania. Dopiero połączenie diety z ujemnym bilansem kalorycznym, aktywności fizycznej i suplementacji daje optymalne rezultaty. W takim razie które suplementy są warte uwagi?

Spalacze tłuszczu

Każdy spalacz tłuszczu zawiera wiele różnych składników, które decydują o jego działaniu. Czy jest ono skuteczne? W dużej mierze zależy to od produktu, ale jeśli sięgnie się po preparat znanej i cieszącej się zaufaniem marki, można oczekiwać nie tylko efektywnego wsparcia w odchudzaniu, ale również pełnego bezpieczeństwa i braku skutków ubocznych. Spalacz tłuszczu pozwala na zwiększenie dziennych wydatków kalorycznych nawet o 200‑300 kcal, dzięki czemu odchudzanie przebiega szybciej.

Zielona herbata

Istnieją badania naukowe, które ponad wszelką wątpliwość dowodzą, że spożycie ekstraktu z zielonej herbaty nasila proces przemiany kwasów tłuszczowych w energię. W rezultacie w mniejszym stopniu odkładają się one w organizmie w formie niechcianej tkanki tłuszczowej, co skutecznie wspomaga odchudzanie. W tym kontekście kluczowym składnikiem znajdującym się w ekstrakcie z zielonej herbaty jest EGCG – utleniacz o intensywnych właściwościach antyoksydacyjnych.

L-karnityna

Mimo że l-karnityna naturalnie występuje w organizmie, to jej stężenie jest za małe, żeby osiągnąć właściwości odchudzające. Aby je podwyższyć, można sięgnąć po suplementy z jej zawartością, dzięki czemu utlenianie kwasów tłuszczowych staje się szybsze, co korzystnie wpływa na odchudzanie.

Odżywka białkowa

Co tu robi odżywka białkowa? Przecież kupuje się ją w celu zwiększenia masy, a nie odchudzania. Otóż niekoniecznie, ponieważ jej wysoki indeks sytości sprawia, że można się nią skutecznie nasycić na stosunkowo długi czas. Warto mieć ją pod ręką również ze względu na smak, dzięki któremu można ją stosować w zastępstwie dla słodyczy, gdy ma się na nie ochotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here