nasiona konopi

Olej Konopny może mieć bardzo pozytywny wpływ na organizm. Różnego rodzaju oleje obecnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wyznawców zdrowego stylu życia i medycyny naturalnej. Olej konopny występuje w trzech rodzajach.

Rodzaje olejów konopnych

W skład konopi wchodzi aż 480 różnych naturalnych substancji. Oczywiście skład substancji różni się w zależności od rodzaju konopi. Z każdego z nich można uzyskać olejki, które stosuje się do różnych celów, m.in. prozdrowotnych.

Olej z nasion konopi

Z nasion konopi można uzyskać olej tłoczony na zimno, czyli w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. W smaku przypomina słonecznik lub orzechy. Nadaje się on do spożycia wyłącznie w tej postaci. Olej pozyskany w ten sposób posiada okres gwarancji około jednego roku od daty wytłoczenia.  Ten rodzaj oleju stosowany jest w kosmetyce oraz dietetyce. Reguluje poziom cholesterolu w naszym organizmie, redukuje stany zapalne, chroni przed nowotworami oraz poprawia działanie naszej wątroby. Natomiast w kosmetyce wspomaga gojenie ran, leczenie chorób skóry oraz regeneruje włosy i paznokcie.

Olej z konopi siewnej

Wytwarzany z odmiany konopi siewnych cannabis sativa. Produkcja tego oleju odbywa się przy zastosowaniu wysokiej technologii, a zapach różni się w zależności od użytych olejków eterycznych. Ten olejek jest oczywiście legalny w naszym kraju, ponieważ nie zawiera substancji narkotycznych. Wykorzystywany jest głównie w leczeniu nowotworów oraz licznych chorób nerwowych.

Olej konopny z marihuany

Ten rodzaj oleju pochodzi z tego samego gatunku konopi, jednak z zupełnie innej odmiany rośliny. Produkowany jest z kwiatów cannabis indica. Ten rodzaj oleju jest nielegalny w naszym kraju, ponieważ posiada silne właściwości narkotyzujące. Konsystencja oraz kolor tego oleju przypomina smołę. Wykorzystywany jest do leczenia wielu chorób. Od roku 2017 konopie indyjskie, które zawierają w swoim składzie THC są dostępne w aptekach, jednak podawane są pod kontrolą lekarzy.

Oleje konopne nie nadają się do smażenia, ze względu na ich konsystencję. Najczęściej spożywane są w płynnej formie. Te oleje pomagają w leczeniu wielu schorzeń oraz chorób.

Interesuje Cię to i chcesz dowiedzieć się więcej na temat nasion marihuany? Sprawdź stronę pechy.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here