Ludzie muszą podróżować. Fakt ten jest na nas na swój sposób wymuszany przez to, że musimy jakoś dotrzeć do pracy, szkoły, czy na uczelnie. Jesteśmy w ciągłym ruchu i w tak wszechobecnym zabieganiu może się okazać, że komunikacja miejska staje się dla nas czymś uciążliwym, co nie pozwala nam być w pełni mobilnymi. Co w takiej sytuacji? Samoistnie nasuwa się nam na myśl pomysł, abyśmy ukończyli kurs na prawo jazdy kategorii B i mogli sami wsiąść za kółko naszego samochodu.

Co jest wymagane do tego abyśmy mogli przystąpić do kursu na prawo jazdy?

Będą to z pewnością badania na prawo jazdy, które potwierdzą, iż jesteśmy zdrowi i możemy bez najmniejszych przeszkód rozpocząć kurs na kierowanie pojazdami kategorii B. Oprócz tego oczywistym jest, że musimy posiadać odpowiedni wiek, który uprawnia nas do tego żebyśmy mogli rozpocząć kurs na prawo jazdy. W Polsce taki wiek to 18-ście lat. Kandydat może jednak rozpocząć kurs na prawo jazdy na trzy miesiące przed osiągnięciem pełnoletności.

Gdzie możemy wykonać badania na prawo jazdy?

Jeśli jesteśmy mieszkańcami Warszawy, to idealnym miejscem, gdzie będziemy mogli wykonać badania na prawo jazdy, które sprawią, że będziemy mogli przystąpić do kursu, będzie placówka, którą znajdziemy pod adresem internetowym: www.badania-kierowcow.warszawa.pl.

Pamiętaj o ważnym profilu kandydata na kierowcę!

Zapisując się na kurs prawa jazdy, trzeba złożyć dokumenty w wydziale komunikacji w starostwie powiatowym, tam zostanie założony profil kursanta PKK. W starostwie dokładnie sprawdzane są dokumenty, mogą one być cofnięte z różnych powodów, np. stary druk, który obowiązywał do września 2014 r. lub brak uprawnień lekarza do wystawienia orzeczenia itp. Sprawdzane jest także w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) czy nie ubiegający się o prawo jazdy nie ma zakazu prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd. Zakaz taki, co oczywiste, uniemożliwia zrobienie prawa jazdy w okresie obowiązywania.

Co, jeśli nie mamy stałego zamieszkania w Polsce?

Jeżeli nie mamy miejsca zamieszkania w naszym kraju musimy udokumentować, przebywanie na ternie Polski przez co najmniej 185 dni w roku w każdym roku kalendarzowym np. ze względu na więzi osobiste lub zawodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here