Co powinien zawierać skuteczny syrop na kaszel

Kaszel towarzyszy wielu schorzeniom, a niekiedy jest wywołany przez czynniki środowiskowe. Alergie, przeziębienia czy przebywanie w pomieszczeniach, w których jest zbyt suche powietrze wystarczą, aby cierpieć z powodu uporczywego kaszlu i to niezależnie od ogólnej kondycji zdrowotnej. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzony środek, który przyniesie ulgę i umożliwi normalne funkcjonowanie. Co powinien zawierać taki preparat?

Miód, propolis i eukaliptus

Produkty, które od pokoleń były wykorzystywane przez ludzi na całym świecie. Zarówno miód, jak i propolis wykazują silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Dodatkowo stanowią one ważne wsparcie dla układu odpornościowego i mogą ustabilizować jego pracę nawet wtedy, gdy zostanie ona zaburzona przez chorobę czy infekcję. Syrop dla dzieci na kaszel, który zawiera te składniki, jak np. Apicold® syrop, może być niezwykle pomocny jako wsparcie podczas leczenia różnych dolegliwości. Składniki aktywne zawarte w tym syropie są pochodzenia naturalnego, dodatkowo w składzie nie znajdziemy dodatkowego cukru ani syropu glukozowo-fruktozowego. Produkt został stworzony przy zastosowaniu API-technologii, czyli zaawansowanej technologicznie metody przetwarzania produktów pszczelich i łączenia ich ze składnikami ziołowymi, tak aby zachować wszystkie cechy naturalnych składników oraz zapewnić wydajność, tolerancję i skuteczność działania.

Innym niezwykle drogocennym, naturalnym produktem, który sprawdza się jako wsparcie w wielorakich terapiach, jest eukaliptus. Olejek z jego liści łagodzi podrażnioną śluzówkę, która znajduje się górnych drogach oddechowych. Ma on również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne dzięki zawartości eukaliptolu, ceneolu i seskwiterpenów. Składnik ten znajduje się w produktach, które bazują na naturalnych wyciągach, takich jak Apicold® na gardło.

Korzeń prawoślazu lekarskiego

To wyjątkowe zioło ma długą i cenioną historię tradycyjnego zastosowania jako silny lek na kaszel i jako wsparcie w leczeniu wielu innych dolegliwości. W medycynie zastosowanie lecznicze korzenia prawoślazu pochodzi z czasów starożytnego Egiptu i Grecji. Warto dodać, że produkt ten został wspomniany i doceniony już w „Iliadzie” Homera!

Okrzyknięty jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków na kaszel korzeń prawoślazu jest ziołem bogatym w śluz o właściwościach wykrztuśnych i łagodzących. Apicold® syrop, dzięki zawartości śluzu z korzenia, pokrywa gardło, zmniejszając w ten sposób podrażnienie i ból. Preparaty z tym składnikiem są szczególnie skuteczne w przypadku suchego kaszlu. W większości przypadków przynoszą ulgę już w ciągu 10 minut. Jeśli więc chcemy szybko i skutecznie zwalczyć nieprzyjemne odczucia w gardle, to Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu może okazać się niezwykle pomocny.

Produkty, takie jak Apicold® na gardło, mają szereg korzyści. Mogą też np. skutecznie łagodzić kaszel wywołany przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli i innymi zaburzeniami oddechowymi.

Dlaczego warto stawiać na naturalne składniki?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają za zadanie pomóc w walce z kaszlem. Jednak niekiedy ich skład może budzić pewne wątpliwości, szczególnie jeśli chcemy takie specyfiki podawać dzieciom. Dobrym nawykiem jest więc sprawdzanie użytych substancji i wybieranie takich środków, które rzeczywiście bazują na naturalnych, bezpiecznych i sprawdzonych składnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here