pojemniki na jedzenie
fot. pexels.com

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto pomyślałby, że w przyszłości wiele ludzi większość swoich posiłków będzie jadła na mieście i nie będą to posiłki kupione, a zabrane z domu. Obecnie tak właśnie się dzieje. Coraz więcej ludzi chętniej nosi ze sobą pojemniki na jedzenie, a tych na rynku jest ogromna ilość do wyboru. Dziś porozmawiamy o pojemnikach, które warto wybrać i powiemy o kwestiach, które pojemniki na żywność nie powinny zawierać!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/pojemniki-do-transportu/

Pojemniki szklane VS plastikowe

Jeszcze do niedawna na rynku były raczej pojemniki plastikowe – o różnych kształtach i wielkościach, ale były to w głównej mierze plastikowe. Z czasem, gdy dobro środowiska zaczęło odgrywać coraz większą rolę, producenci zaczęli wypuszczać pojemniki na żywność wykonane ze specjalnego szkła. Obecnie nadal tych plastikowych pudełek jest więcej, ale nie ma problemu z wyborem szklanych jeśli ktoś szuka właśnie takich. Pojawia się tutaj pytanie, które z nich jest lepsze i nie ma nie jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli np. podróżujesz komunikacją i na cały dzień zabierasz kilka pojemników na jedzenie – to zdecydowanie sprawdzą ci się plastikowe, ponieważ są lżejsze. Z kolei, gdy zabierasz ze sobą tylko jeden pojemnik, albo np. podróżujesz samochodem i nie musisz wszystkiego przy sobie nosić, to jak najbardziej warto zainwestować w pojemnik szklane. Pudełka ze szkła są droższe – to prawda, natomiast są one bezpieczniejsze dla środowiska i twojego zdrowia (nie każdy plastik jest organiczny i mający dobry wpływ na zdrowie człowieka i planety). Dodatkowo te szklane możesz wykorzystać do pieczenia dań w piekarniku, więc tak naprawdę masz zastosowanie 2w1.

Zwróć na to uwagę

  • Kupująć pojemniki plastikowe koniecznie sprawdź, z jakiego rodzaju plastiku są wykonane. Na rynku można spotkać coraz więcej tego tworzywa, które jest przyjaźniejsze dla organizmu i planety, niż plastik tradycyjny.
  • Sprawdź, czy pojemnik można myć w zmywarce i np. podgrzewać w nim jedzenie w kuchence mikrofalowej. Jeśli potrzebujesz takich funkcjonalności, zwróć na nie uwagę.
  • Szczelność zamykania pojemników jest równie ważna. Dobrze, aby pudełka miały silikonowe uszczelki, dzięki temu będą szczelne, co zmniejsza ryzyko wydzielania się zapachów posiłki i wyciekania samego posiłku.

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/zanim-zdecydujesz-sie-na-przeszczep-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here