Nie wyobrażasz sobie tygodnia bez treningu biegowego? Być może rozważasz zakup specjalnych gadżetów, które pozwolą Ci kontrolować postępy lub po prostu umilą bieganie. Sprawdź, jakie akcesoria są najbardziej pożądane przez biegaczy.

Przedział cenowy od 100 do 500 zł

W kwocie do 500 zł dostępnych jest wiele ciekawych i przydatnych biegaczom gadżetów. Możesz zakupić:

1. Słuchawki

Jeżeli w ciągu tygodnia przebiegasz dziesiątki kilometrów, to przydadzą Ci się słuchawki. W przedziale cenowym do 500 zł zakupisz naprawdę dobre słuchawki zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach aktywnych. Od zwykłych różnią się one budową i kształtem. Producenci proponują m.in. modele z zausznikiem, który utrzymuje słuchawki na swoim miejscu podczas wysiłku fizycznego.

2. Latarkę czołową

Dysponując kwotą 500 zł, nabędziesz latarkę czołową. Przyda Ci się ona, jeżeli biegasz wieczorami. Dzięki niej będziesz bardziej widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, a przy okazji oświetlisz sobie drogę. To szczególnie ważne, jeżeli masz w zwyczaju bieganie po nieoświetlonych, leśnych trasach. O kontuzję nie jest trudno, gdy nie widzisz drogi.

3. Książki o tematyce biegania

„Bieganie metodą Danielsa” Jacka Danielsa, „Biegiem przez życie” Jerzego Skarżyńskiego czy „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu” autorstwa Harukiego Murakamiego to tylko kilka kultowych pozycji, które warto znać. Jeżeli chcesz rozwijać swoją technikę lub sprawdzić, jak biegają inni, wcale nie musisz brać pożyczki, żeby szkolić się pod okiem mistrza.

Przedział cenowy od 600 do 1000 zł

Budżet w wysokości do 1000 zł pozwoli Ci zakupić praktycznie wszystkie niezbędne urządzenia, dzięki którym będziesz monitorował swoje postępy i tym samym ulepszać program treningowy. Możesz wybierać wśród:

1. Opasek monitorujących aktywność

W tym przedziale cenowym zakupisz opaskę monitorującą Twoją codzienną aktywność. Gadżet policzy za Ciebie m.in.: ilość kroków, liczbę spalonych kalorii i pokonany dystans. Jeżeli chcesz zainwestować w bogato wyposażone urządzenie z górnej półki cenowej, rozwiązaniem może być szybka pożyczka na konto.

2. Butów do biegania

Buty są najważniejsze – to od nich zależy Twój komfort. Dysponując kwotą od 600 do 1000 zł będziesz mógł wybierać wśród butów do biegania wszystkich wiodących producentów obuwia sportowego. W tej cenie otrzymasz buty, które będą się wyróżniać – możesz zakupić np. obuwie z ruchomym podbiciem lub minimalistyczne (czyli bez amortyzacji).

3. Bieżni

Być może należysz do grona biegaczy, którzy na zewnątrz biegają jedynie w sezonie letnim. Aby podtrzymać formę przez pozostałą część roku, możesz skorzystać z bieżni. Budżet w wysokości do 1000 zł pozwoli Ci nabyć porządną bieżnię, która będzie wyposażona w komputerek mierzący podstawowe parametry Twojego treningu.

Przedział cenowy od 1100 do 1500 zł

Najdroższe są gadżety elektroniczne. Niektóre z poniższych produktów przy odrobinie szczęścia można kupić w promocyjnych cenach. Jeżeli jednak nie posiadasz oszczędności, rozwiązaniem może być na przykład chwilówka.

1. Zegarek sportowy

Na rynku nie brakuje specjalnych zegarków dla biegaczy. Czym się one wyróżniają? Pozwalają: zmierzyć czas biegu, pokazują liczbę pokonanych kilometrów i mierzą tętno trenującego. Niektóre modele pozwalają również odtwarzać muzykę, a ich pamięć wewnętrzna jest w stanie pomieścić nawet kilkaset utworów.

2. Pulsometr

Pulsometr to bardzo przydatne urządzenie – zmierzy ono Twoje tętno podczas biegu. Dlaczego warto je zakupić? Specjaliści uważają, że analizowanie zapisów pulsometru pozwala biegaczom świadomie pracować nad techniką biegu i formą. W tym przedziale cenowym z powodzeniem zakupisz pulsometr umożliwiający zaprogramowanie stref wysiłkowych.

3. GPS

Specjalny odbiornik GPS najczęściej jest pożądany przez tych biegaczy, którzy chcą nieustannie poprawiać swoje wyniki. W tym przedziale cenowym są dostępne GPS-y, które nie tylko zapiszą pokonaną trasę, lecz także z powodzeniem zastąpią zegarek sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here