Jak działają kosmetyki z probiotykami? Kiedy ich używać?

0
37

Probiotyki nie są już kojarzone wyłącznie ze zdrowiem jelit oraz odbudową flory bakteryjnej w ludzkim organizmie. Od kilku la kompleksy probiotyczne, postbiotyczne i prebiotyczne pojawiają się również w kosmetykach pielęgnacyjnych. Co to znaczy? I co najważniejsze, do jakiego typu skóry ich używać?

Probiotyki i ich właściwości

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiedniej ilości, wywierają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Zarówno stosowane doustnie, jak i w postaci preparatów stosowanych na skórę.

Najczęściej spotykanymi probiotykami w kosmetykach są bakterie kwasu mlekowego. Na opakowaniu produktu w sekcji INCI są oznaczone jako „Lactococcus…”. Drugie, dość powszechnie stosowane, to bakterie z rodzaju Bifidobacterium.

Probiotyk, postbiotyk a prebiotyk…czym się różnią?

Probiotyki to żywe mikroorganizmy. Prebiotyki to substancje odżywcze (najczęściej cukry) dla bakterii probiotycznych, które pobudzają je do wzrostu. Z kolei postbiotyki zawierają bioaktywne fragmenty komórek bakterii probiotycznych, m.in. metabolity, DNA oraz związki i materiały ścian komórkowych. Postbiotyki pozyskiwane są z bakterii probiotycznych na skutek procesu fermentacji przeprowadzanej w laboratoriach pod ścisłą kontrolą, dzięki czemu zyskujemy pewność, że kosmetyki postbiotyczne są bezpieczne i skuteczne. Cały proces pozyskiwania tego surowca i opracowania kosmetyków z jego udziałem jest nastawiony na konkretne działanie na ludzką skórę i spełnia określone na samym początku założenia.

Kosmetyki postbiotyczne – dlaczego warto je stosować?

Określając zalety jakie posiadają kosmetyki postbiotyczne należy wyjść od wyjaśnienia tego, czym jest mikrobiom skóry. A zatem jest to unikalny dla każdego człowieka ekosystem zawierający drobnoustroje, takie jak: bakterie, wirusy, grzyby i roztocza, które tworzą warstwę ochronną i zabezpieczają skórę przed innymi patogenami. Stabilny i zrównoważony mikrobiom,  jest niezbędny dla jakości, zdrowia i funkcji skóry. Codzienne narażenie na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych może negatywnie wpływać na mikrobiom i zaburzać barierę ochronną skóry. Stosowanie kosmetyków probiotycznych i postbiotycznych w codziennej pielęgnacji pomaga w odbudowie naturalnego mikrobiomu i jego stabilizacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule pod adresem https://myresolu.com/co-to-jest-mikrobiom-skory-i-jak-go-odbudowac/

Jak działają kosmetyki z probiotykami?

Regularne stosowanie kosmetyków z probiotykami i postbiotykami wykazuje szereg dobroczynnych właściwości na ludzką skórę. Między innymi:

– przywraca równowagę flory bakteryjnej

– działa kojąco na skórę

– zmniejsza uczucie dyskomfortu, jak ściągnięcie, suchość czy pieczenie

– hamuje rozwój patogenów i chroni skórę przed ich szkodliwym działaniem

– utrzymuje pH skóry na odpowiednim poziomie

– przyspiesza odnowę naskórka

– „uszczelnia” barierę hydrolipidową skóry

Namnażanie się dobrych drobnoustrojów, korzystnych dla zdrowia naszej skóry, chroni przed szkodliwymi patogenami, zwiększa zdolność naprawczą komórkową oraz silnie wspiera mechanizmy ochronne skóry. Zastosowane w serum Pro-bio marki Résolu lizaty probiotyczne mają właśnie takie działanie, plus poprawiają zdolności adaptacyjne skóry i jej skuteczną samoodnowę. Regenerujące serum do pielęgnacji twarzy o właściwościach nawilżających i rewitalizujących skórę to naturalny wegański produkt o szerokim działaniu potwierdzonym niezależnymi badaniami. Jego formuła jest oparta na lizatach bakterii probiotycznych oraz olejach z opuncji i arbuza o właściwościach nawilżających i przyspieszających odnowę naskórka. Serum zmniejsza utratę wody przez skórę o 20% i wzmacnia jej naturalną barierę hydrolipidową. Wspiera odnowę i pomaga odbudować naturalny mikrobiom skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zawiera postbiotyczne kompleksy biotechnologiczne, pozyskiwane z probiotycznych bakterii.

Kosmetyki z probiotykami – kto szczególnie powinien po nie sięgnąć?

Każdy, kto myśli holistycznie o dbaniu o ciało powinien wziąć pod uwagę zakup takiego kosmetyku zawierającego bakterie probiotyczne. Szczególnie polecane są dla osób posiadających:

– cerę trądzikowa, w tym z trądzikiem różowatym

– mieszaną, z niedoskonałościami skóry

– wysuszoną

– przetłuszczającą się

– po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej

– w trakcie i po terapii onkologicznej

– po przebywaniu na słońcu

Jak zatem widać kosmetyki, w szczególności kremy oraz serum do twarzy, zawierające bakterie probiotyczne są świetnym rozwiązaniem dla każdego typu skóry. Ich wszechstronne i dobroczynne działanie pomaga w odnowie naskórka i odbudowie ochronnej warstwy hydrolipidowej. Więcej naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała znajdziesz na stronie sklepu internetowego marki Résolu: https://myresolu.com/shop/

Zrównoważony mikrobiom to ochrona przed drobnoustrojami chorobotwórczymi oraz negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Mniejsza podatność na alergie skórne oraz wsparcie dla układu immunologicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here