Jak dbać o włosy zniszczone farbowaniem

Nawet ekologiczna i w pełni naturalna farba do koloryzacji włosów może je zniszczyć. Intensywnej regeneracji wymagają włosy, które dodatkowo poddawane są każdego dnia nadmiernym zabiegom stylizacyjnym. Włosy farbowane najczęściej są przesuszone, łamliwe, rosną wolno, a przede wszystkim, mogą mieć tendencję do wypadania. Jak o nie dbać, aby zachować ich optymalną kondycję, zdrowie i blask każdego dnia? Sprawdź, jakie są najlepsze kuracje dla włosów zniszczonych farbą. 

Zasady codziennej pielęgnacji włosów farbowanych

Przede wszystkim doskonale sprawdza się zasada, zgodnie z którą włosy farbowane powinny być myte jak najrzadziej. To dlatego, że każdy szampon, nawet z tym najlepszym składem niestety nadmiernie je wysusza. 

Co więcej, do mycia farbowanych włosów należy stosować szampony z naturalnym składem, które nie zawierają sztucznych substancji, toksyn ani alkoholu. 

Nie zaleca się również suszenia włosów farbowanych suszarką oraz ich stylizacji prostownicą bądź lokówką. Takie zabiegi również niszczą włosy. 

Latem należy zabezpieczać włosy nakryciem włosy, można stosować również specjalne odżywki i mgiełki, które dają im ochronną powłokę. 

Kosmetyki do włosów farbowanych 

Na szczęście producenci preparatów kosmetycznych mają w swojej ofercie szeroki wybór środków, które są dedykowane włosom farbowanym. Ogromny asortyment kompleksowych kuracji możesz z łatwością znaleźć na https://sklep.jld.pl/37-kuracje-do-wlosow. Wybieraj zestawy, które idealnie odpowiadają Twoim indywidualnym potrzebom. Szampony, odżywki, serum, maski, tzw. wcierki czy środki do olejowania włosów mogą działać odżywczo, nawilżająco, przeciwko wypadaniu włosów albo zapobiegać ich łamliwości. 

Zawsze warto stosować cały komplet środków kosmetycznych, tzw. kurację. W jej skład wchodzi szampon do codziennego stosowania oraz odżywka. Zestawy uzupełniane są również maskami o intensywnym działaniu czy preparatami do stylizacji i utrwalania fryzur. 

Jak farbować włosy, aby ich nie niszczyć?

Przede wszystkim korzystać z farby najlepszej jakości, a jeśli nie masz doświadczenia w realizacji takich zabiegów, udaj się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Fryzjerzy doskonale wiedzą, jaką farbę zastosować, ocenią stan Twoich włosów, podpowiedzą również, jak dbać o włosy, aby zapewnić ich regenerację. 

Czy da się uratować włosy spalone farbą? Jest to niezwykle trudne, ale możliwe, jednak należy uzbroić się w cierpliwość, a proces ten trwa długo. Przede wszystkim nie należy ponownie koloryzować włosów, za to konieczne jest zastosowanie intensywnej kuracji odżywczej. W czasie regeneracji włosów nie powinno się ich stylizować z zastosowaniem silnych środków kosmetycznych ani urządzeń o wysokiej temperaturze. Do włosów najbardziej zniszczonych zaleca się stosowanie kosmetyków z naturalnymi wyciągami roślinnymi. Zawsze dobrze jest też wykorzystywać domowe sposoby, na przykład olejowanie włosów, aby je nawilżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here