zdrowe odżywianie
fot. pexels.com

Obecnie, zdrowy tryb życia przyjmuje formę pewnej mody, trendu. Warto jednak zadbać o to, aby był on stylem życia, na zawsze, a nie tylko na czas, gdy tak dużo o tym się mówi. Dowiedz się, jak rozpocząć zdrowe odżywianie, którego nie będziesz chciał eliminować ze swojego życia, ale będzie to twój jedyny sposób na życie!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-sie-zdrowo-odzywiac/

Wszystko zaczyna się od dobrych nawyków

Zdrowe odżywianie to tak naprawdę suma drobnych, pojedynczych nawyków. Nawyku picia wody, sięgania po produkty nieprzetworzone, wysypianie się (które ma wpływ na zdrowe żywienie), czytanie etykiet, eliminowanie cukru, szkodliwych składników, dodatków, konserwantów z produktów, jakie spożywamy. Jeśli nie opanujesz tych drobnych nawyków i nie wcielisz ich w swoje życie stopniowo, wtedy zdrowe odżywianie może cię przytłoczyć. Zamiast widzieć efekty zdrowego żywienia, będziesz jedynie dostrzegać nieprzyjemną walkę z samym sobą, aby zrealizować każdy z nawyków. Nie o to w tym chodzi. Ważne jest, aby cieszyć się tym, że do swojego organizmu dostarczasz zdrowe produkty, a w ten sposób o siebie dbasz.

Zdrowe odżywianie krok po kroku

Istotne jest zatem to, aby zdrowe odżywianie rozpocząć małymi krokami. W tym celu należy wyodrębnić pewne etapy, kroki. Przykładowo – postanów sobie, że w danym tygodniu zrezygnujesz z cukru. To jest zdecydowanie ważny krok i niezbędny, aby wdrożyć zdrowe żywienie. Jest równocześnie bardzo trudny, zwłaszcza dla osób, które regularnie spożywają cukier. Pamiętaj, że cukier nie jest tylko w słodyczach, ale w wielu innych produktach, nawet w tych, o których byśmy nie pomyśleli, że mają cukier. Eliminując cukier w danym tygodniu musisz zatem wdrożyć czytanie etykiet, co również będzie pomocne w kolejnych tygodniach rozpoczynania zdrowego żywienia, które pozostanie w twoim życiu jako nawyk, na dłużej, na całe życie.

Po tygodniu (lub nawet dłuższym upływie czasu) wdróż kolejny krok, np. eliminacja fast food’ów. Zwróć uwagę, że ten krok po części zrealizujesz rezygnując z cukru, ponieważ ten znajduje się w wielu produktach typu fast. Kolejnym nawykiem niech będzie nawodnienie. Wiele osób ma problem w przestawieniu się na wodę. Możesz ją zatem wzbogacić o plaster cytryny, imbir czy miętę, aby miała lepszy smak. 

Z każdym tygodniem lub nawet co kilka tygodni, wprowadzaj nowy nawyk. Zadbaj o to, aby wraz z nowym nawykiem, realizować ten wprowadzony uprzednio. Dzięki temu z każdym tygodniem będziesz zbliżać się do skutecznego przejścia na zdrowe żywienie.

Przeczytaj też: http://www.konsolowisko.pl/najlepszy-monitor-dla-gracza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here