Laserowe usuwanie tatuaży

0
971

Tatuaż postrzegany jest głównie jako wyrażenie osobowości, dopełnienie stylizacji lub stałą ozdobą pod postacią biżuterii. Mimo tego niektóre osoby z biegiem czasu je chcą usunąć, a powodów może być wiele. Niejednokrotnie jest to pamiątka po zakończonym związku lub nastoletnim impulsie. Natomiast dzięki nowoczesnym technologiom można trwale pozbyć się niechcianego znaku.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie tatuaży. Jej zadanie to wejście w głębsze warstwy skóry, gdzie znajduje się tatuaż. W czasie promieni lasera usuwanie tatuażu rozbija atrament, który jest przyswajany do organizmu. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jego usunięcie wymusza co najmniej parę sesji, jego ilość zależy od wielkości tatuażu. W sytuacji, gdy tatuaż ma czarny barwnik to zazwyczaj wystarczy kilka sesji, a w przypadku kolorowego kilkanaście.Taki zabieg wykorzystuje laser o konkretnej długości fal, które wgłębiają się z skórę. Laser Q- switched ma długość dwóch fal, dzięki temu można zlikwidować bez pozostawienia żadnego śladu po zabiegu. Tyczy się to wszystkich tatuaży profesjonalnych, tatuaży nieprofesjonalnych, tatuaży pourazowych oraz przebarwień.

Jakiego koloru tatuaże można najprościej zlikwidować?

Pierwszy z kolei to ciemny brąz, często używany w makijażu permanentnym, który uzyskiwany jest z tlenków metali. Takiej formy cząsteczki nie ustępują wchłonięciu ze względu w skutek braku rozpuszczalności w wodzie. Drugi różowy oraz czerwony, to połączenie dwóch barw o małych cząsteczkach, które ulegają łatwej zniszczeniu i dzięki laserowi szybko można je usunąć. Następne to żółty wraz z zielonym, są to barwy dosyć trudne do usunięcia, gdyż składają się z naturalnych składników. Natomiast kolor czarny należy do dużych cząsteczek, przez co wymaga większej ilości zabiegów. Warto zajrzeć na stronę wrosinski.pl i pogłębić większą ilość wiedzy na ten temat. Czy to boli? Zabieg laserowego usuwania tatuaży nie należy do bardzo bolesnych. Przeważnie obszar, który jest poddawany zabiegowi jest schładzany zimnym okładem.

Jednorazowy zabieg, który zależy przeważnie od rozmiaru tatuażu trwa do 20 minut. Na obszarze, gdzie robi się zabieg, może pojawić się zaczerwieniona skóra, ale także strupki, które po jakimś czasie same odpadają. Jak się przygotować? Jest to inwazyjny zabieg, który nie zostawia blizn i dzięki niemu zyskuje się pożądane efekty, jednak trzeba się do niego dobrze przygotować. Przede wszystkim konieczne jest pójście do lekarza, aby sprawdził, czy nie ma na naszym ciele zmian chorobowych czy alergicznych. Nie powinno się też opalać na słońcu i chodzić do solarium.

Jeżeli planujemy zabieg, to konieczne jest zrezygnowanie z tych czynności miesiąc przed jego dokonaniem. Jaki jest koszt takiego zabiegu? Jest to zależne od wielu aspektów. Z pewnością ceny mogą zaczynać się od kilkuset złotych przy małych rozmiarach i jasnej karnacji. Trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanego barwnika, który wniknął w skórę, no i również rozmiar. Jednakże zlikwidowanie większych tatuaży cena może sięgnąć do kilku tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here