Jak wybrać pochłaniacz pyłu do manicure?

0
10199

Pochłaniacze pyłu powstałego po piłowaniu paznokci to obecnie jedne z podstawowych urządzeń na wyposażeniu każdego salonu manicure, ale bywa przydatny również tym paniom, które decydują się na opracowywanie paznokci samodzielnie w domu. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór pochłaniaczy, warto zatem zastanowić się, który model będzie odpowiedni dla naszych potrzeb.

Dlaczego potrzebujesz pochłaniacza pyłu

W trakcie piłowania paznokci zarówno naturalnych, jak i żelowych, pojawia się pył, który wdychany przez dłuższy okres czasu może spowodować wiele szkód dla organizmu. Niewidoczne drobinki mogą spowodować alergie skórne lub astmę oskrzelową, dlatego niezwykle ważne jest, aby chronić się od jego wdychania. Doświadczone stylistki wiedzą, że najprostszym sposobem na unikniecie kontaktu z pyłem są maseczki, ale przy jego większej ilości nie stanowią one zbyt pewnego zabezpieczenia.

Pochłaniacze pyłu ustawiane na stoliku

Najczęściej spotykanym modelem urządzenia jest wiatraczkowy pochłaniacz, który stawia się na stolik. Jego ogromną zaletą jest fakt, że jest on stosunkowo tani do zakupienia, ale i w eksploatacji. Najtańsze można nabyć już za niecałe 80 złotych. Dodatkowo takie urządzenie będzie spełniać funkcję poduszki pod ręce klientki, co sprawi, że zabieg będzie komfortowy zarówno dla niej, jak i dla stylistki. Taki model najlepiej sprawdza się przy małej ilości pyłu, dlatego będzie idealny dla tych pań, które wykonują swój manicure samodzielnie w domu.

Te pochłaniacze pyłu do manicure mają także wady. Tą największą jest konieczność umieszczania worka, do którego zbiera się pył i, mimo jego obecności, pochłaniacz pochłania jedynie około 50% tego, co znajduje się w powietrzu. Pojemnik często i stosunkowo szybko zapycha się, a czyszczenie śmigieł wentylatora jest czasochłonne. Wspomnieć należy również o tym, że wyraźnie słychać odgłos podmuchu powietrza, co w warunkach salonowych może utrudniać komunikowanie się z klientem.

Pochłaniacz wbudowany w blat stolika

Innym wariantem jest urządzenie wbudowane w blat. Silnik i jednostka centralna takiego pochłaniacza mogą być umieszczone w innym pomieszczeniu, a moc można dopasować tak, żeby pochłaniacz obsługiwał nawet kilka stanowisk na raz do jednej jednostki centralnej. Ten model charakteryzuje się wysoką wydajnością ssania – może pochłonąć nawet 90% znajdującego się w powietrzu pyłu.

Zanieczyszczenia ściągane są w dół z wysokości do 30 cm znad stolika. Szum wydobywający się z wiatraka jest niewielki, co pozwala na swobodne prowadzenie rozmowy. Taki pochłaniacz jest również wyposażony w worek, jednak w porównaniu do wcześniej opisanego urządzenia, tutaj wymienia się je rzadko, chociażby dlatego, że te dedykowane dla pochłaniaczy do zabudowy są większe.

Pochłaniacz wbudowany w blat jest znacznie droższy (jego koszt to minimum kilkaset złotych) niż model ustawiany na stoliku. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest również niemalże bezawaryjny, stanowi doskonałą opcję do gabinetów manicure, pedicure oraz dla podologów.

Dlaczego warto stawiać na jakość?

Profesjonalne pochłaniacze pyłu gwarantują wysoką jakość wykonania oraz działania. Tylko urządzenia, które charakteryzują się odpowiednią mocą (przynajmniej 30-45W) zapewnią stylistom i ich klientom odpowiedni poziom bezpieczeństwa przed wchłanianiem pyłu. Szczególnie, jeśli w salonie pracuje się z frezarką. Dobrym pomysłem tutaj jest także zakupienie pochłaniacza o dwóch lub trzech wiatrakach, których duża moc ssania pozwala na usunięcie bardzo dużej ilości pyłu z powietrza.

Źródło: http://abcmedyczne.pl/category/zdrowie-uroda/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here