Karboksyterapia – na czym polega i jakie są jej efekty?

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym można zostać nieco przytłoczonym ilościom oferowanych zabiegów. Ich nazwy zazwyczaj niewiele potrafią powiedzieć potencjalnemu użytkownikowi. Właśnie dlatego dziś opiszemy zagadnienie popularnej karboksyterapii.

Karboksyterapia – specyfika zabiegu

Karboksyterapia jest zabiegiem podczas którego pod skórę podawany jest gaz CO2. Jego zadanie polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, a także pobudzeniu krążenia. Dzięki temu poddane jej fragmenty ciała są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia składników odżywczych aplikowanych w trakcie kolejnych zabiegów. Dzięki swojej wszechstronności karboksyterapia może być wykonywana na różnych fragmentach ciała.

Karboksyterapia w walce z rozstępami

Osoby posiadające niezbyt estetyczne zmiany w postaci rozstępów bardzo często długo poszukują metody, która spowodowałaby ich redukcję lub zupełną likwidację. Na tego rodzaju pęknięcia wiązań kolagenowo-elastynowych oddziałuje opisywana karboksyterapia. Potrafi ona usprawnić cyrkulację tlenu, a także krwi. Sprawia również, że tworzą się nowe naczynia krwionośne, a poprawie ulega pigmentacja skóry. To wszystko powoduje, że rozstępy są znacznie mniej widoczne. Efektem jest ich kolorystyczne upodobnienie do pozostałych fragmentów ciała, a także stymulacja kolagenu. Ten drugi aspekt jest bardzo ważny, ponieważ powoduje wyrównanie się struktury rozstępów. Poddana zabiegowi skóra staje się gęstsza i zdecydowanie bardziej jędrna.

Karboksyterapia jako zabieg pod oczy

Okolice oczu to bardzo delikatne fragmenty skóry, które są szczególnie podatne na ujawnianie kondycji i wieku organizmu. Karboksyterapia stosowana między innymi przez jest w tym przypadku do redukcji cieni, obrzęków, a także oznak starzenia. Tutaj tak samo jak w przypadku problemu opisywanego powyżej występuje efekt wyrównania kolorytu, a także wygładzenia okolic oczu. Zabieg ten pobudza produkcję kolagenu, a także wspomaga procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Co za tym idzie poddana jego działaniu skóra staje się jaśniejsza, a obrzęki ulegają pomniejszeniu. Bardzo ważny jest fakt, że taki zabieg trwa około 10 minut, a po jego wykonaniu można spokojnie wrócić do zaplanowanych zajęć.

Tego typu zabieg należy wykonać w profesjonalnym salonie takim jak https://wspanialecialo.pl/. Osoby z odpowiednią wiedza i doświadczeniem opowiedzą o nim, a także podpowiedzą ile serii będzie potrzebnych do uzyskania upragnionych efektów estetycznych. Warto pamięć, że tego rodzaju zabieg nie jest bolesny i zazwyczaj trwa naprawdę krótko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here