Mycie zębów dwa razy dziennie to absolutne minimum, by zachować zdrowie jamy ustnej. Ważne, by dotrzeć do każdego zakamarka, w którym mogą znajdować się bakterie. Bez wątpienia pomoże w tym dobra szczoteczka. Dziś na rynku dostępny jest naprawdę bogaty wybór, a szczególną popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne. Jaką wybrać?

Szczoteczki elektryczne wykorzystują w swojej pracy technologię rotacyjną, rotacyjno – pulsacyjną lub soniczną. Dzięki temu podczas ich używania wykonujemy więcej ruchów niż w przypadku szczoteczek tradycyjnych. Na podstawie badań udowodniono, że szczoteczki elektryczne pozwalają na lepsze czyszczenie zębów i dziąseł.

Elektryczne szczoteczki z mechanizmem rotacyjnym lub rotacyjno/pulsacyjnym pojawiły się jako pierwsze i wprowadziły prawdziwą burzę na rynku. Szczoteczki te powstają w wariantach dla dzieci i dorosłych. Mają specjalne końcówki, które wykonują praktycznie obroty wokół własnej osi oraz dociskają włosie do zębów i dziąseł. Mogą wykonywać ruchy rotacyjne i rotacyjno/pulsacyjne, w zależności od wybranego modelu. Szczoteczki te niewątpliwie ułatwiają usuwanie resztek jedzenia oraz bakterii z powierzchni zębów i dziąseł. Jeśli jednak trzeba wskazać jakiś ich minus, może być nim to, że nie zawsze dobrze docierają do przestrzeni międzyzębowych.

Szczoteczki soniczne różnią się od szczoteczek rotacyjnych i rotacyjno/pulsacyjnych przede wszystkim większą efektywnością w czyszczeniu jamy ustnej. Posiadają bowiem specjalnie wyprofilowane włosie, a ruch jaki wykonują przypomina wymiatanie. Łatwość w utrzymaniu czystości jamy ustnej jest zależna również od dużego zasięgu tego typu szczoteczek. W przeciwieństwie do tradycyjnych szczoteczek elektrycznych, nowoczesne szczoteczki soniczne bez problemu docierają również do przestrzeni międzyzębowych. Można nimi także bez problemu wyczyścić okolice warg i języka. Na tle szczoteczek manualnych wypadają naprawdę wyśmienicie. Według deklaracji producentów usuwają aż do 6 razy więcej płytki gromadzącej się na zębach. Ponadto świetnie oczyszczają z osadu, z którym zmagają się wielbiciele kaw i herbat. Usuwają go aż w 80%. Szczoteczki soniczne wyposażone są w akumulatory litowo – jonowe, które bez ładowania mogą pracować nawet kilka tygodni. Wybór szczoteczek sonicznych jest naprawdę bogaty. Jeśli więc zależy nam na znalezieniu dobrego modelu najlepiej kierować się opiniami użytkowników oraz rankingami. Bardzo dobrymi ocenami cieszy się szczoteczka SEYSSO, która jest prawdopodobnie najszybszą szczoteczką soniczną. Dzięki trzem trybom pracy może używać jej niemal każdy, dostosowując ją do swoich potrzeb. Nie bez znaczenia jest również niebanalny stylowy design. Do szczoteczki tej dołączone jest eleganckie etui, które ułatwia korzystanie z niej podczas podróży. Więcej na stronie www

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here