masaż tajski
fot. pixabay.com

Masaż tajski to jedno z tych dobrodziejstw, które przywędrowało do nas z egzotycznych krajów. Ci, którym dane było osobiście odwiedzić urokliwa Tajlandię zapewne mogli się przekonać na własnej skórze, jak cudownie masaż techniką Tajów odpręża nie tylko ciało, ale i umysł. Na szczęście, nie trzeba jechać aż do Tajlandii, żeby tego doświadczyć. Coraz więcej ośrodków w Polsce oferuje swoim klientom ten rodzaj masażu. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/czy-znasz-masaz-tajski-sprawdz-na-co-dziala-i-gdzie-mozesz-go-wykonac/

Joga dla leniwych

Masaż tajski bywa nazywany przez niektórych joga dla leniwych. Może to dziwić, ponieważ masaż kojarzy nam się z leżeniem i delikatnym masowaniem, głaskanie czasami z użyciem różnych olejów. Masaż tajski znacznie różni się pod tym względem. Jest bardziej dynamiczny. Masażysta rozluźniając twoje ciało będzie zmieniał jego pozycję, przewracał cię, układał w innej pozie. Z boku może to przypominać bierne ćwiczenia jogi, niw wymaga podejmowania żadnego wysiłku z naszej strony. Wszystko leży w gestii masażysty. Wykonuje on serie ucisków, przesuwając się wzdłuż kanałów sen. Musisz być przygotowany na to, że jest to mocny, zdecydowany ucisk. Tylko wtedy przyniesie oczekiwane rezultaty, rozluźni odpowiednio twoje ciało. Sekret tkwi w rytmicznych ruchach rąk masażysty i odpowiednim kierunku masowania. 

Masaż obejmuje całe ciało, nawet koniuszki uszu. Kończyny są w jego trakcie rozciągane, aby rozciągnąć mięśnie. Dla osoby przyzwyczajonej do tradycyjnego masażu będzie to zapewne dziwne, niecodzienne odczucie, jednak rezultaty są naprawdę zdumiewające. Po takim zabiegu nasze ciało jest lekkie, czujemy, że wszystkie spięcie, stresy skumulowane w nas zniknęły. Co więcej poza fizycznym odprężeniem czujemy tez, że mamy zrelaksowana głowę – odczuwamy spokój, odsuwamy od siebie natłok myśli. Czujemy się wolni. 

Gdzie skorzystać z masażu tajskiego

Masaż tajski oferuje większość ośrodków ze spa, a także coraz częściej studia masażu, zarówno te dedykowane, wykonujące tylko masaże tajskie, jak i te oferujące również inne techniki. Koszt zabiegu to około 200 zł. 

Przeczytaj tez: http://www.autopasje.pl/sruby-kolnierzowe-zastosowanie-i-rodzaje/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here