szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów jest to podstawowe narzędzie, które umożliwia dbałości o higienę jamy ustnej. Myjąc zęby szczoteczką manualna wykorzystujemy około kilkuset ruchów, a sięgając po szczoteczkę elektryczną liczba ruchów główki zwiększa się do około kilkadziesiąt tysięcy  ruchów. Szczoteczka soniczna pracuje z reguły jeszcze bardziej efektywnie. Jaką szczoteczkę wybrać? Elektryczna czy tradycyjna? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/szczoteczki-do-zebow-tradycyjne-czy-elektryczne/ 

Jakie są zalety korzystania ze szczoteczek elektrycznych? 

Ostatnio popularne stały się szczoteczki elektryczne, które przedstawiane są jako skuteczniejsze, niż zwykłe szczoteczki manualne. Szczotkowanie ręczne to zdecydowanie najbardziej ekonomiczne formuła, jednak jest ona najmniej precyzyjna. Mycie zębów tradycyjną szczoteczką nie jest na tyle dokładne, Żeby pozbyć się wszystkich zalegających resztek pokarmu i osadu nazębnego. Co więcej nieumiejętna technika szczotkowania oraz zbyt duża siła nacisku może sprzyjać rozwojowi nadwrażliwości zębów i obniżyć linię dziąseł. 

Bez wątpienia bardziej precyzyjną oraz przyjazną zębom formuła jest używanie szczoteczki elektrycznej. Wykonuje ona trzy rodzaje ruchów, które umożliwiają bardzo dokładne oczyszczenie przestrzeni między zębami nowych. Chodzi tu o ruchy oscylacyjne, rotacyjny i pulsacyjne. Dzięki nim, szczoteczka elektryczna ma możliwość wykonywania nawet kilku tysięcy ruchów na minutę, co umożliwia usunięcie płytki nazębnej z nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc. 

Szczoteczka do zębów – jak o nią dbać? 

Sporo osób przykłada dużą uwagę do odpowiedniej techniki szczotkowania. Nie każdy jednak zastanawia się nad tym, w jaki sposób dbać o higienę szczoteczki do zębów. Podstawą odpowiedniego używania szczoteczki jest dbanie o jej czystość, a także częsta wymiana. Nie jest to jednak jedna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. 

Według badań statystyczny Polak wymienia swoją szczoteczkę do zębów dwa razy w roku. Jest to stanowczo za mało. Okazuje się, że optymalna częstotliwość wymiany szczoteczki do zębów to raz na 2 – 3 miesiące. Spowodowane jest to tym, że właśnie szczoteczki możesz skutecznie oczyszczać zęby jedynie przez 12 tygodni. Po upływie tego czasu właśnie nadmiernie się wygina, a ponadto stanowi siedlisko namnażających się w nadmiarze bakterii. Szczoteczkę należy wymieniać częściej, jeżeli często przechodzimy przez infekcje górnych dróg oddechowych, ponieważ wtedy na szczoteczce mogą osoby ci się chorobotwórcze bakterie. 

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/nic-dentystyczna-jak-z-niej-korzystac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here