Thera band – zwykła taśma o wielkim działaniu

Sale gimnastyczne w ostatnim czasie zostały zapełnione przez taśmy thera band, które to pozwalają na wykonywanie przeróżnych ćwiczeń i rozwijanie swojej sprawności.

Za pomocą taśm thera band można ćwiczyć również w domu co jest jedną z ich głównych zalet, która przemawia za wykorzystywaniem ich wszystkich możliwości.

Wiele zalet Thera Band

Taśmy thera band wykonane są z naturalnego lateksu. Taśmy niegdyś były stosowane do rehabilitacji, a obecnie są używane przez sportowców do budowania konkretnych partii mięśniowych. Same taśmy dostępne są w 8 kolorach, które różnią się pomiędzy sobą oporem.

Najlżejsza taśma daje opór około 1 kg przy 100% naciągnięciu i około 1,5 kg przy 200% naciągnięciu. Opór różni się w zależności od wybranego koloru i kończy się na kolorze złotym, który dostarcza odpowiednio 6,5 i 9,5 kg opór.

Taśma w kolorze złotym pozwala już zatem na wykonanie naprawdę rozbudowanego treningu, który pozwoli na faktycznie zwiększenie siły mięśni i przyczyni się do ich sporego rozwoju co jest bardzo korzystne dla wielu osób i może dać znakomite rezultaty takiego działania.

Łatwe dostosowanie taśmy do potrzeb

Thera Band dzięki dostępności w różnych kolorach pozwala na łatwe dostosowanie jej do potrzeb. Sam trening najlepiej rozpoczynać od niższych oporów, aby rozgrzać konkretne partie mięśniowe. Same taśmy nie są drogie, a ich zaleta to łatwość w transporcie. Dlatego też doskonale sprawdzają się one na przykład podczas wyjazdu w podróż, gdzie często nie można zabrać ciężkiego sprzętu.

Thera Band to taśmy, które wystarczają na około 2 miesiące użytkowania. Po tym czasie należy wymienić je na nowe, aby ponownie móc się cieszyć treningiem wykonanym za ich pomocą. Można w ten sposób naprawdę wiele zyskać i być zadowolonym z postawienia na konkretne produkty.

Przykładowe ćwiczenia

Thera Band pozwalają na wykonanie wielu ćwiczeń, ale do podstawowych można zaliczyć przysiady. Wystarczy jedynie stanąć w połowie długości na taśmie, a następnie nałożyć ją na barki. Wykonując przysiady w ten sposób można będzie odczuć dużo większy opór. Ważne jest przy tym zachowanie odpowiedniej techniki dla osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów ćwiczeń.

Thera band – zwykła taśma o wielkim działaniu

Można jednak samodzielnie odnaleźć zastosowanie dla taśmy i wybrać najlepszy sposób na wykorzystanie jej naprawdę korzystnie. Dzięki temu można będzie na przykład dać sobie szansę na osiągnięcie bardzo dobrych wyników na siłowni podczas ćwiczeń. Dlatego też jak najbardziej warto postawić na takie produkty.

Thera Band dla każdego

Thera Band nie są jednak pozbawione pewnych wad. Jedną z nich jest fakt, iż nie są one niemożliwe do uszkodzenia. Naciągnięcie ich do 300% długości może spowodować ich pęknięcie i tym samym zaliczenie bardzo bolesnego uderzenia. Najlepiej zatem tego nie robić. Poza tym nie mają one większych wad.

Taśmy Thera Band są dostępne dla osób w każdym wieku i o różnej sile fizycznej. Można bowiem dopasować je do swoich potrzeb i uczynić korzystanie z nich bardzo korzystnym i przyjemnym dla wszystkich osób. Wybieranie ich ma zatem sens.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here