Odpowiedni dobór wkładki pozwala na skuteczną rehabilitację koślawości stóp i kolan z każdym krokiem. W zależności od stopnia schorzenia możemy zdecydować się na produkt uniwersalny lub indywidualnie dobrany. Poznaj zalety korzystania z wkładek ortopedycznych supinujących w terapii dzieci i dorosłych.

Wkładki ortopedyczne supinujące w leczeniu schorzeń

Wkładki do butów mogą mieć różne zastosowanie. Standardowo dzielimy je na klasyczne, specjalistyczne oraz sportowe. W zależności od potrzeb wybieramy odpowiedni model tak, aby zapewnić prawidłowe podparcie całemu ciału podczas wykonywania codziennych czynności. Wkładki ortopedyczne supinujące używane są w celu zmniejszenia licznych dolegliwości bólowych wynikających z wad stopy bądź kolana. Do najczęstszych schorzeń, w których wskazane jest stosowanie specjalistycznych wkładek, należy: stopa płasko-koślawa, cukrzycowa, zaburzenie trakcji rzepki, skolioza, ból w śródstopiu, płaskostopie podłużne bądź poprzeczne, dolegliwości związane ze ścięgna Achillesa, kolano koślawe, a nawet asymetria długości kończyn.

Buty nie zawsze skuteczne

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego buty nie są w stanie zredukować nieprawidłowości związanymi z wadami postawy. W tym wypadku odpowiedź jest bardzo prosta. Każda stopa jest inna, natomiast buty są uniwersalne w związku z czym, nie ma możliwości ich idealnego dopasowania do użytkownika. Właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalistyczne wkładki ortopedyczne supinujące. Tworzone są one na indywidualne zamówienie są doskonale dopasowane do stopy właściciela oraz mają właściwości korygujące, które mogą pełnić funkcję lecznicze.

Innowacyjne właściwości wkładek i ich wykonywanie

Nowoczesne wkładki ortopedyczne wyróżniają się innowacyjnymi technologiami, które zdecydowanie zwiększają komfort ich użytkowania. Przede wszystkim są one termoplastyczne. Wykonany z naprawdę wysokiej jakości materiałów pozwalają na idealne dopasowanie do stopy. Współczesne zakładki dbają również o estetykę. Różnorodne materiały użyte do ich wykończenia pozwalają na ich dopasowanie do gustu właściciela. W ten sposób pełnią one funkcję nie tylko leczniczą, ale również wizualną. Największą zaletą współczesnych wkładek jest funkcja korygująca. Dotychczasowe modele miały jedynie za zadanie podparcia stopy, natomiast współcześnie wspomagają i stymulują określone funkcje do korygowania wad postawy od stopy aż po kręgosłup. Klienci cenią sobie również szybki czas i ich wykonania, który aktualnie zajmuje około 1 godziny. Wystarczy więc jedna wizyta w placówce, aby wyjść z wkładkami idealnie dopasowanymi do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here