ból podbrzusza w czasie ciąży

Jeśli boli podbrzusze w pierwszych tygodniach ciąży, to świadczy to o tym, iż ciąża dobrze przebiega. Czemu tak jest? Wynika to z tego, iż macica rozwija się i jest na starcie ciąży. Jednak nie jest wykluczone, iż jeśli boli podbrzusze, to może świadczyć to na każde dolegliwości położnicze, niepołożnicze ginekologiczne czy na dolegliwości układu pokarmowego lub moczowego. Czemu odczuwamy ucisk podbrzusza a starcie ciąży, które potrafią dolegliwości składać się z takimi sygnałami? Przede wszystkim warto powiedzieć, iż na starcie ciąży, każda kobieta może być taki właśnie ucisk, przecież płód się powiększa, a co za tym idzie rozwija się macica, co prowadzi do tego, iż ciśnienie w jamie brzusznej

Ucisk w podbrzuszu we wczesnej ciąży – zaburzenia położnicze

1. Poronienie samoistne (zagrażające, ciąża obumarła, niekompletne, kompletne, zatrzymane czy chybione), jest toż niezwykle popularna etiologia położnicza bólu podbrzusza we wczesnej ciąży. Jeśli poronimy, to są skurcze, brzuch boli, często potrafią także nastąpić krwawienia z krocza. Jeśli jesteśmy do czynienia z poronieniem samoistnym, to ujście zewnętrzne szyjki macicy że być proste bądź zamknięte (w współzależności od typu poronienia).
2. Ciąża pozamaciczna (ektopowa) to niewątpliwie niezwykle groźna etiologia, czemu boli nas brzuch, jak także miednica(zwykle nagłego, zlokalizowanego oraz stałego, tj. nieskurczowego) z krwawieniem z dróg rodnych (czy bez niego). Ujście zewnętrzne szyjki macicy jest zamknięte oraz serce naszego płotu nie bije. Jeśli jesteśmy do czynienia z ciążą ektopową, to wówczas możliwa jest niestabilność hemodynamiczna (obniżone ciśnienie tętnicze krwi, tachykardia, sygnały zastoju nad polami płucnymi), prowadząca do utraty świadomości czy omdlenia.
3. Poronienie septyczne także potrafią skutkować, iż boli nas brzuch na starcie ciąży. Poronienie septyczne jest z sygnałami stanu zapalnego narządu rodnego, tj. temperaturą, dreszczami, stałym uciskiem brzucha czy miednicy z ropnymi upławami z pochwy. Poronienie septyczne powszechnie zdarza się u pacjentek, które przeszły zabieg w obszarze macicy czy poronienie indukowane (spowodowane celowo).

jakie mogą być powody bólu podbrzusza w ciąży

Ucisk w dole brzucha na starcie ciąży – zaburzenia ginekologiczne niepołożnicze

1. Zwyrodnienie mięśniaka macicy może pojawiać się uciskiem, który pojawia się szybko, męczą nas mdłości, ciągłe wymioty, a również temperatura, często może nastąpić krwawienie z krocza.
2. Skręt przydatków (jajników) niezwykle powszechnie może nastąpić podczas ciąży, ponieważ w tym czasie ciałko żółte powoduje powiększenie jajnika oraz wzmocnienie ryzyka skrętu jajnika wokół szypuły. Dla tego zaburzenia istotny jest ból w miednicy o nagłym starcie, jest toż ucisk kolkowy czy ucisk delikatny (gdy skręt ustępuje instynktownie). Powszechnie pojawiają się również wymioty oraz mdłości.
3. Pęknięta torbiel ciałka żółtego przejawia się zlokalizowanym uciskiem brzucha czy miednicy, czasem przypominającym skręt przydatków, i krwawieniem z dróg rodnych. Niejednokrotnie kłopot tenże pojawia się szybko. Długotrwałe zapalenie miednicy mniejszej rzadko pojawia się w czasie ciąży, wówczas jego sygnałami są upławy z szyjki macicy i duża tkliwość przydatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here