Wyprawka do szpitala, czyli czego będziesz potrzebowała nie tylko w trakcie porodu

Przyszłe mamy bardzo często jeszcze przed przyjściem dziecka na świat czytają różnego rodzaju poradniki na temat wychowania i opieki nad dzieckiem. Naturalną potrzebą jest bowiem zapewnienie mu wszystkiego co najlepsze do prawidłowego rozwoju.

Nie należy przy tym zapominać o tym, że konieczne jest również przygotowanie się do samego porodu i pobytu w szpitalu. Dowiedz się czego będziesz potrzebowała.

U wielu kobiet występuje tak zwany syndrom wicia gniazda, który objawia się tym, że kobieta czuje potrzebę prasowania ubranek dla dzieci oraz ścielenia ich łóżeczka. Taka sytuacja oznacza, że poród jest już naprawdę blisko.

Nie należy jednak czekać z przygotowaniem się do pobytu w szpitalu aż do pojawienia się pierwszych silniejszych skurczy. W takiej sytuacji jest już zdecydowanie za późno. Najlepiej o przygotowanie się do pobytu w szpitalu zadbać już dużo wcześniej.

Najlepiej w okolicach 35 tygodnia ciąży rozpocząć już pakowanie się do szpitala i zbieranie wszystkich niezbędnych rzeczy.

Przygotować się powinien również tata dziecka

Dla wielu kobiet obecność ojca dziecka podczas porodu jest olbrzymim wsparciem. Sami ojcowie często również bardzo pozytywnie wspominają poród i moment, w którym mogli na przykład przeciąć pępowinę. Przygotowując się do porodu warto zatem pamiętać również o ojcu dziecka.

Wyprawka do szpitala, czyli czego będziesz potrzebowała nie tylko w trakcie porodu

Spakować się najlepiej do niewielkich rozmiarów torby, aby możliwe było wniesienie jej do sali porodowej. Nie można również zapomnieć o potrzebnych dokumentach.

Dokumenty jakie należy posiadać to dowód osobisty, karta ciąży, wszystkie wyniki badań wykonywanych podczas ciąży (oznaczenie grupy krwi, HBS, WR, USG, morfologia oraz badanie moczu), ostatnie wyniki badań.

Z ciuchów warto zabrać:

  • Koszula, która przyda się na czas porodu (w niektórych szpitalach takowa jest oferowana)
  • Maszynka do golenia i jednorazowa lewatywa (tylko w sytuacji, gdy szpital nie oferuje własnych)
  • Woda mineralna
  • Pomadka do ust
  • Na czas porodu pomocny może być również odtwarzacz mp3 z ulubioną muzyką
  • Olejek do masażu, piłeczka antystresowa bądź piłeczka z wypustkami, który posłuży do wykonania masażu pleców

Dla partnera wystarczą natomiast:

  • Zegarek do określenia częstotliwości skurczów
  • Jedzenie oraz woda
  • Aparat fotograficzny, którym możliwe będzie uwiecznienie porodu

Rzeczy potrzebne w samym szpitalu

Na czas pobytu w szpitalu warto ze sobą zabrać natomiast takie rzeczy jak: majtki poporodowe i wkłady poporodowe, przynajmniej 3 koszule nocne do karmienia, szlafrok, biustonosze do karmienia, skarpetki, bluzę, domową kosmetyczkę do dbania o higienę, klapki pod prysznic, akcesoria pozwalające na umilenie pobytu w szpitalu.

Dla dziecka warto natomiast zabrać przynajmniej 3 komplety bawełnianych ubranek, pieluszki jednorazowe, wilgotne chusteczki, skarpetki oraz bawełniane rękawiczki, kosmetyki przeznaczone dla noworodków, kocyk, bawełniane czapeczki.

Odpowiednie przygotowanie się do porodu i pobytu w szpitalu jest zatem niezbędne i może dać znakomite rezultaty. Warto zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne przedmioty, które znacząco umilą pobyt w samym szpitalu. Najlepiej spakować w niewielką torbę rzeczy na poród, w większą rzeczy na czas pobytu w szpitalu oraz posiadać trzecią torbę już na sam powrót do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here