Co zrobić aby przyspieszyć odchudzanie

Obecny tryb życia wielu ludzi sprawia, że duże grono osób mierzy się z nadwagą. Siedzący tryb życia, niezdrowe, przetworzone jedzenie oraz brak ruchu – to wszystko składa się na problemy z wagą. Łatwiej jest przybrać niż zrzucić – dlatego tak wiele osób decyduje się na specjalistyczne zabiegi, wyczerpujące treningi czy rygorystyczne diety. Jak jednak bezpiecznie, efektywnie ale przede wszystkim zdrowo uzyskać upragnioną sylwetkę?

Jak skutecznie schudnąć?

Przede wszystkim, najważniejsza jest regularność we wszystkich wykonywanych w tym celu czynnościach. Najważniejsze będzie tu przestrzeganie zdrowej diety, zdrowe odżywianie, oraz ruch najlepiej na świeżym powietrzu. Nie trzeba od razu wykonywać skomplikowanych, wycieńczających treningów, każdy spacer, wizyta na pływalni czy przejażdżka rowerowa również jest dobrą formą wysiłku fizycznego. Na zrzucenie z wagi należy dać sobie 2-3 miesiące, nie powinniśmy się spodziewać spektakularnych efektów po kilku tygodniach czy dniach. Nie powinno się także stosować głodówek – jest to bardzo niezdrowe i osłabiające organizm, a nie przyniesie nam większych efektów. Warto potraktować rozpoczęcie procesu chudnięcia, jako zmiany całego stylu życia, na zdrowszy i bardziej aktywny. Wtedy nie tylko zrzucimy z wagi, ale też wzmocnimy organizm oraz poprawimy swoje samopoczucie, wedle zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Zdrowa dieta odchudzająca

Aby schudnąć, przede wszystkim należy zmienić niezdrowe nawyki żywieniowe. Ważne, aby stopniowo zmniejszać też ilość spożywanych kalorii, najpierw odstawiając tłuszcze trans i cukry proste. Ważnym aspektem jest również regularne jedzenie małych posiłków. Aby zrzucić wagę, zaleca się spożywanie 4-5 posiłków co 3-4 godziny. Dzięki temu nasz metabolizm zostanie podkręcony, a nasz organizm nigdy nie będzie odczuwać głodu. Starajmy się również jeść wolno i dokładnie przeżuwać wszelkie produkty.

Należy ograniczyć słodkie napoje i kupne słodycze, zawierające cukry proste, które nie sycą lecz zapewniają duże, mocne dawki energii, które muszą szybko zostać uzupełnione. Lepiej zmienić również sposób przygotowywania dań – zamiast smażyć, korzystniej będzie gotować lub przygotowywać posiłki na parze. Takie metody obróbki termicznej nie wymagają używania nadmiernych ilości tłuszczu.

Wieczorami starajmy się jeść lekkie posiłki, najważniejsze za to jest śniadanie, które ma zapewnić nam energii na dobry początek dnia. Pomiędzy posiłkami nie wolno podjadać, chyba że przekąską ma być owoc czy warzywo. Bardzo ważnym aspektem jest również nawadnianie się. Nasz organizm dziennie potrzebuje około 2,5 litra wody, dlatego wciąż należy dbać o zaspokojenie tych potrzeb. Dlaczego jest to taki ważny aspekt podczas odchudzania? Ponieważ tłuszcz w naszym układzie trawiennym rozkładany jest przy udziale wody. Woda wypłukuje także szkodliwe i zbędne toksyny z organizmu, które nie powinny w nim zalegać.

Jeśli nie umiemy sami się zmotywować, lub nie chce nam się myśleć, jakie danie powinniśmy wybrać, warto udać się do dietetyka, który ułoży nam spersonalizowaną dietę, w zależności od naszych potrzeb.

Preparaty odchudzające

Suplementy diety na odchudzanie mogą pomóc naszemu organizmowi w spalaniu tłuszczu, zmniejszeniu łaknienia i przyspieszeniu metabolizmu, lecz nie należy zbytnio im ufać. Nie sprawią one, że nagle magicznie schudniemy, są niebezpieczne dla osób starszych czy z problemami układu krwionośnego. Niektóre z nich wspierają rozkład tłuszczu w układzie pokarmowym, pobudzają i stymulują wydzielanie soku żołądkowego oraz substancji pomocnych w trawieniu.

Wysiłek fizyczny

Wraz z połączeniem ze zdrowym odżywianiem, ruch jest kluczowym elementem skutecznego odchudzania. Wysiłek fizyczny najlepiej przyspiesza przemianę materii. Nie trzeba od razu praktykować długich, wycieńczających treningów, które w szybkim czasie znudzą się nam i zniechęcą do dalszego odchudzania. Wystarczy zacząć od małych rzeczy, takich jak wieczorne lub poranne spacery, pójście do pracy na nogach, a nie tramwajem czy autem czy wycieczka rowerowa. Starajmy się także unikać ciągłego siedzenia, szczególnie gdy nasza praca wymaga od nas przebywania wciąż w tej właśnie pozycji. Podczas jazdy tramwajem czy autobusem nie siadajmy, lecz przestójmy trasę, dzięki temu wyjdzie nam to na zdrowsze.

Jeśli pragniemy szybszych efektów odchudzania, warto rozpocząć treningi domowe lub na siłowni. Dobrą opcją będzie trener personalny, który zadba o poprawność wykonywanych ćwiczeń oraz dostosuje ich poziom do możliwości klienta. Również w domu można w dobry sposób zadbać o formę, korzystając z wielu poradników, znajdujących się w sieci, czy też filmików specjalistów, pokazujących nam jak wyglądać powinien dobry trening.

Inne sposoby przyspieszające schudnięcie

Dobrym pomysłem w celu przyspieszenia schudnięcia, będzie udanie się na specjalny masaż. Można też wykonywać masaże w domowym zaciszu, używając do tego celu specjalnej szczotki z naturalnego włosia. Brzuch powinno masować się kolistymi ruchami, natomiast nogi – w kierunku serca, czyli zgodnie z przepływem limfy. Masowanie ciała ujędrnia skórę, wpływa na redukcję cellulitu oraz pomaga pozbyć się obrzęków oraz toksyn z organizmu. Ciekawym trikiem jest również zmiana dużych talerzy na małe, przez co zminimalizujemy ilość przyjmowanych kalorii a nie będziemy mieć poczucia zmniejszenia porcji. Ważne aby jeść do syta, lecz nie z łakomstwa, także gdy poczujemy, że jesteśmy już najedzeni, powinniśmy zrezygnować z dalszego ucztowania.

Regularność

Najważniejszym aspektem jest tu jednak regularność. Jeżeli będziemy stosować wszystkie podane wcześniej sposoby regularnie, efekty odchudzania będą widoczne oraz z pewnością zadowalające. Nie trzeba rygorystycznie przestrzegać zawsze wszystkich reguł – gdy raz na jakiś czas zdarzy nam się zjeść coś mniej zdrowego lub nie wykonać żadnego treningu, nie będzie miało to większego wpływu na ogólne efekty, pod warunkiem że będzie to zdarzenie epizodyczne. Samokontrola w połączeniu z dobrą dietą i wysiłkiem fizycznym zdziałać mogą cuda i skutecznie wpłynąć na nasze odchudzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here