Medycyna estetyczna oferuje dziś wiele zabiegów odmładzających
fot. Pixabay.com

Oferta zabiegów odmładzających jest dziś bardzo duża. Choć nie raz bardzo drogie, cieszą się coraz większą popularnością. Co wybrać dla siebie? Na co się zdecydować? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/zabiegi-odmladzajace-jaki-jest-wybor/

Najpopularniejsze zabiegi odmładzające

Najczęściej panie, choć coraz częściej także panowie, korzystają z zabiegów na twarz. Skóra twarzy jest najbardziej narażona na wiele niesprzyjających warunków, nic więc dziwnego, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się właśnie na twarzy. Choć większość zabiegów wspierają dziś nowoczesne technologie, warto przed decyzją pamiętać o tym, że zabieg taki musi być dla nas bezpieczny. Zanim więc się zdecydujemy, omówmy to ze specjalistą.

Medycyna estetyczna oferuje dziś zabiegi odmładzające m.in.:

  • kwasem hialuronowym,
  • laserem frakcyjnym,
  • toksyną botulinową,
  • lifting nićmi,
  • termolifting.

Zabiegi odmładzające – jaki wybrać dla siebie?

Zabieg odmładzający kwasem hialuronowym, bardzo często proponowany w gabinetach kosmetycznych, jest zupełnie bezpieczny i skuteczny. Jego efekty widzimy właściwie od razu. Wypełni on zmarszczki, poprawi wygląd ust, a przede wszystkim wzmocni i uelastyczni tkanki.

Laser frakcyjny to zabieg mechaniczny, który ma na celu, obrazowo mówiąc, rozgrzanie naszych uszkodzonych tkanek do czerwoności. Takie postępowanie przyspieszy ich regenerację i pobudzi produkcję kolagenu. W ten sposób przywrócimy skórze młody wygląd.

Wokół toksyny botulinowej (popularnego botoksu) krążą niezbyt przychylne opinie. Choć to od niej zaczęła się medycyna estetyczna, narosło wokół niej wiele wątpliwości. Taki zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę niewielkiej ilości jadu kiełbasianego, który powoduje szybkie obkurczanie się komórek. Celem jest zlikwidowanie zmarszczek mimicznych i cofnięcie starzenia się skóry.

Lifting nićmi to zabieg odmładzający, który w niewielkim stopniu ingeruje w naszą skórę. W skrócie ma on polegać na tym, aby dla naszych tkanek rusztowanie, które pomoże im utrzymywać się na właściwym poziomie. Dzięki temu uzyskujemy efekt pięknie wyglądającej elastycznej skóry.

Termolifting wykorzystywany jest przede wszystkim do regeneracji uszkodzonych tkanek i usuwania blizn, np. takich po trądziku. Nakłuwanie skóry igiełkami i jednoczesne podgrzewanie tkanek ma przyspieszyć ich regenerację. Ponadto termolifting wykorzystuje się również do usuwania zmarszczek, rozstępów i przebarwień.

Zobacz też: http://www.morzeurody.pl/twoje-oczy-sa-zmeczone-poznaj-na-to-skuteczne-domowe-sposoby/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here