makijaż
fot. pexels.com

Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że makijaż to gra światłem. Zwłaszcza jeśli skupimy się np. na konturowaniu twarzy bronzerem i rozjaśnianiu jej rozświetlaczem. Bronzer sprawia, że pomalowane nim partie twarzy stają się jakby zacienione, schowane, a te części rozświetlone rozświetlaczem zostają uwypuklone. Dowiedz się dlaczego światło ma tak duże znaczenie w kontekście makijażu i przy jakim świetle najlepiej się malować!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/oswietlenie-dzieki-ktoremu-masz-funkcjonalna-kuchnie-i-nie-chcesz-z-niej-wychodzic/ 

Światło działa jak kosmetyk

Mimo, że makijaż wykonujemy kosmetykami, to światło również można nazwać takim kosmetycznym produktem. Wcale nie chodzi tutaj o to, że gdy jest jasno to widzimy twarz i możemy ją umalować, a gdy je ciemno – nie. Chodzi o rodzaj światła, jego typ i intensywność. Im lepsze światło tym makijaż zostanie lepiej wykonany nawet przy gorszej jakości kosmetyków. Z kolei nawet najlepszej jakości kosmetyki nie sprawią, że makijaż będzie dobry, jeśli światło będzie niewłaściwe.

Najlepsze i najgorsze światło do makijażu

Najlepsze światło, przy którym możemy się malować to światło dzienne, czyli naturalne. Ważne jest również, aby malować się pod światło, czyli twarzą do okna. Wówczas światło idealnie oświetla twarz, a my jesteśmy w stanie dobrze zaaplikować podkład nie robiąc smug i efektu maski – co jest możliwe przy zbyt ciemnym oświetleniu. Jeśli akurat nie masz możliwości umalować się przy świetle dziennym, pamiętaj aby to sztuczne było białe i intensywne, aby jak najlepiej było zbliżone do tego dziennego.

Jeśli malujesz się przy sztucznym świetle ważne jest, aby malować się w jasnym pokoju, a światło nie było skierowane tylko na twarz, ale również świeciło od tyłu. Dzięki temu można najwierniej odwzorować światło dzienne. To dlatego też na wzór pomieszczenia ze sztucznym światłem do makijażu podaje się białą lub jasną toaletę, która ma w ramie lustra lub tuż obok niego zamontowane dodatkowe światło.

Innym produktem, który jest bardzo pomocny w makijażu jest małe lusterko. Nawet jak lubisz malować się przy dużym, to pamiętaj, że to małe pozwala z większą precyzją nałożyć produkty kosmetyczne, co przekłada się na jakość makijażu.

Przeczytaj też: http://www.fitnesstube.pl/bledy-ktore-popelnia-prawie-kazda-kobieta-myjac-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here