Jak przekonać seniora do noszenia pieluchomajtek?

0
758

Pieluchomajtki to artykuł higieniczny specjalnego przeznaczenia, który stosowany jest m.in. u osób obłożnie chorych. Ochrona w formie jednorazowej bielizny przydatna jest w kontekście stosowania jej u pacjentów posiadających inkontynencję. Pieluchomajtki pozwalają zadbać o prawidłową higienę osoby dotkniętej problemem nietrzymania moczu lub kału. Niestety, część pacjentów – w tym również seniorów – niechętnie podchodzi do kwestii zakładania pieluchomajtek. Dlaczego tak jest i jak przekonać drugą osobę, że jest to konieczne?

Kto nosi pieluchomajtki i dlaczego nie trzeba się tego wstydzić?

Pieluchomajtki dla dorosłych stanowią nieodzowny element higieniczny, w szczególności gdy chory ma problem z kontrolowanym oddawaniem moczu lub stolca. Sprawiają, że życie staje się bardziej komfortowe, a pacjent nie musi się martwić o różne kwestie związane z problematycznym załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Jak pokazują badania statystyczne, nawet kilkadziesiąt procent kobiet po 50. roku życia zmaga się z kłopotem braku kontroli nad zaspokojeniem swoich potrzeb fizjologicznych. Mimowolne popuszczanie moczu nie jest groźne dla życia, ale może znacząco wpłynąć na komfort funkcjonowania i zdolność do nawiązywania i podtrzymywania relacji społecznych. Problem dotyczy nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn w coraz młodszym wieku.

Wygoda dla pacjenta, czyli dlaczego pieluchomajtki są komfortowe?

Z uwagi na przeznaczenie tego produktu higienicznego, część osób niechętnie podchodzi do kwestii ich użytkowania. Jest to związane m.in. z błędnymi stereotypami – majtki w formie pieluch nie są jednak przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób ciężko chorych, ale mogą być stosowane bezproblemowo przez osoby dorosłe. Są polecane w kontekście rekonwalescencji, kiedy to pacjent jest zmuszony przebywać w pozycji leżącej przez długi czas. Z tego też względu pieluchomajtki nie powinny być powodem do wstydu, ponieważ są elementem poprawiającym komfort życia. Pieluchomajtki dla seniora nie różnią się znacząco od produktów przeznaczonych dla osób młodszych. Są łatwe w zakładaniu, nie generują odoru dzięki dobrej chłonności i nie rzucają się w oczy schowane pod ubraniem. Ponadto:

  • skutecznie zabezpieczają przed przeciekaniem,
  • łatwo się je zapina dzięki systemom rzepowym,
  • posiadają bezpieczne absorbenty niwelujące przykry zapach,
  • są intuicyjne w zakładaniu i zdejmowaniu.

Nowoczesne pieluchomajtki dla osób starszych są wykonane tak, aby nie zmniejszały komfortu życia osoby je noszącej. Warto uświadamiać seniora, że specjalistyczna bielizna jest bardzo wygodna, miękka i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Ze względu na szeroką dostępność różnych rozmiarów pieluchomajtek, pacjent nie będzie miał problemów z tworzeniem się zaczerwienień czy odparzeń. Tego rodzaju produkty można zakupić na stronie www.chlonne24.pl.

Ekonomiczny wybór, który poprawi jakość życia pacjenta

Co więcej, jest to produkt stosunkowo tani, dlatego senior nie powinien martwić się o koszty użytkowania. Jedna sztuka kosztuje, w zależności od rodzaju, około dwa złote. Istnieją także pieluchomajtki na NFZ, czyli produkty refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pieluchomajtki dla seniora nie różnią się znacząco od produktów przeznaczonych dla osób młodszych. Są łatwe w zakładaniu, nie generują odoru dzięki dobrej chłonności i nie rzucają się w oczy. Nowoczesne pieluchomajtki dla osób starszych są wykonane tak, aby nie zmniejszały komfortu życia osoby je noszącej. Warto uświadamiać seniora, że specjalistyczna bielizna jest bardzo wygodna, miękka i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Ze względu na szeroką dostępność różnych rozmiarów pieluchomajtek, pacjent nie będzie miał problemów z tworzeniem się zaczerwienień czy odparzeń. Co więcej, jest to produkt stosunkowo tani, dlatego senior nie powinien martwić się o koszty użytkowania. Jedna sztuka kosztuje, w zależności od rodzaju, około dwa złote. Istnieją także pieluchomajtki na NFZ, czyli produkty refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here