Szczotki do włosów

Szczotka do włosów jako produkt służący do ich rozczesywania, zajmuje ważne miejsce w niemal każdej kosmetyczce. Czy jednak możemy mówić o tym, że jest wybierana we właściwy sposób? Jeśli potrzebujemy jej tylko po to, aby raz na jakiś czas poprawić wygląd fryzury, z pewnością trudno mówić o rozwiązaniu, które nam się nie spodoba. Jeśli jednak chcemy odkryć jej właściwości pielęgnacyjne, powinniśmy mieć świadomość tego, że nie każdy wybór będzie jednakowo udany.

Czego oczekiwać od szczotki do włosów?

Analizując ofertę rynkową szczotek do włosów, można dostać zawrotów głowy. Kolejne propozycje różnią się między sobą kolorami, kształtami oraz samym włosiem. Jeszcze zanim zaczniemy poszukiwać szczotki idealnej, powinniśmy więc spróbować odpowiedzieć na pytanie o to, co wiemy o własnych włosach. Inną szczotkę zaleca się właścicielom włosów prostych, a inną – osobom, które mogą pochwalić się pięknymi lokami. Nie bez znaczenia jest również to, czy wolimy szczotkować włosy na sucho, czy na mokro. Co do zasady, włosom kręconym służą szczotki z szeroko rozstawionymi zębami, podczas gdy osoby o krótkich fryzurach szybciej doprowadzą je do ładu sięgając po szczotki okrągłe. Idealna szczotka to zatem termin, który dla każdego może oznaczać coś nieco innego.

Na jakie szczotki do włosów warto zwracać uwagę?

Jeśli szczotka do włosów nie jest dobrze dopasowana, może wyrządzić nam spore szkody. Częstym zjawiskiem jest nie tylko wyrywanie i łamanie włosów, ale i osłabianie ich struktury. Nie brakuje osób odkrywających po pewnym czasie, że niewłaściwy dobór szczotki doprowadził do poważnego podrażnienia skóry głowy.

Największą popularnością nadal cieszą się klasyczne szczotki z nylonowymi igiełkami. Nie są drogie, a ich obsługa sprawia wrażenie intuicyjnej. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to model, który pomoże nam jedynie rozczesać włosy, nie pielęgnując ich w żaden sposób. Nie jest to jednak wada, bo mówimy o szczotce uniwersalnej, która sprawdzi się znakomicie bez względu na rodzaj włosów i technikę ich czesania.

Jeśli jednak chcemy sięgnąć po rozwiązanie o bardziej spektakularnych właściwościach, z pewnością zainteresuje nas szczotka z włosiem dzika. To prawdziwe wybawienie zwłaszcza dla tych kobiet, które nieustannie zmagają się z problemem wypadających włosów. Jest delikatna i łagodna nie tylko dla włosów, ale i dla skóry głowy, nic więc dziwnego, że włosomaniaczki nie wyobrażają sobie sięgania po inne rozwiązania. Także okrągła szczotka do włosów ma jednak spore grono zwolenników. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z prostymi, długimi włosami sprawiającymi wrażenie pozbawionych objętości. Im dłuższe włosy, tym większa powinna być też szczotka. Dzięki temu będziemy je w stanie rozczesać już za jednym pociągnięciem. Więcej informacji jak dobrać odpowiednią szczotkę do włosów znajdziesz na stronie: https://triny.pl/blog/najlepsze-szczotki-do-wlosow/.

Olivia Garden – królowa rankingów

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, które rozwiązania są polecane najczęściej, błyskawicznie natrafimy na szereg informacji o uznaniu, jakim cieszą się szczotki Olivia Garden. Na czym polega ich specyfika?

Szczotki tej belgijskiej marki pojawiły się na rynku pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku i do dziś są niedoścignionym wzorem dla ich kolejnych producentów. Zachwycają uniwersalnym połączeniem nylonowych igieł oraz naturalnego włosia dzika. Na uwagę zasługują przy tym ich zaokrąglone końcówki, które nie tylko nie szarpią włosów, ale pozwalają na wykonanie delikatnego masażu głowy. Szczotki są też znane ze swojej antystatycznej powłoki, można więc na nie liczyć zmagając się z problemem elektryzujących się włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here