Powszechnie wiadomo, że szczoteczki elektryczne czyszczą zęby dokładniej niż manualne, są łatwe w użyciu i nie wymagają dużego nacisku podczas szczotkowania. Jednak która jest lepsza i może poszczycić się lepszymi parametrami?

Miłośnicy szczoteczek elektrycznych i sonicznych prześcigają się w wymienianiu ich zalet. Czym się jednak one charakteryzują? Kilka faktów. 

  • Szczoteczka elektryczna charakteryzuje się okrągłą końcówką, która wykonuje ruchy rotacyjno-pulsacyjne. Z kolei szczoteczki soniczne wykorzystują ruch wymiatający, przez co czyszczą nawet te miejsca, które nie są dostępne dla klasycznych szczoteczek. Szczoteczka soniczna posiada również podłużny kształt włosia, podobny do tego jaki możemy zauważyć u szczoteczek manualnych.
  • Akumulator w klasycznej szczoteczce elektrycznej wytrzymuje ok. 5-15 dni regularnego stosowania. Z kolei szczoteczkę soniczną możemy ładować nawet co ok. 6 tygodni (do 84 szczotkowań w przypadku szczoteczek sonicznych marki SEYSSO), dzięki nowoczesnemu akumulatorowi litowo-jonowemu. Szczoteczka soniczna wytrzymuje więc często ponad 3 razy dłużej na jednym ładowaniu niż zwykła szczoteczka elektryczna.
  • Włosie szczoteczki elektrycznej nie dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych, dlatego dodatkowo należy korzystać z innego sposobu czyszczenia przestzreni międzyzębowych jak irygator, nici dentystyczne czy szczoteczki międzyzębowe. Natomiast szczoteczka soniczna, dzięki wykorzystaniu ruchu wymiatającego, dociera do trudno dostępnych miejsc, skutecznie pozbywając się bakterii i płytkę nazębną. Dla przykładu szczoteczki soniczne usuwają do 6 razy więcej płytki nazębnej w porównaniu ze szczoteczką manualną.
  • Ruchy rotacyjno-pulsacyjne vs. ruchy wymiatające – Szczoteczka elektryczna wykonuje 5600-8000 ruchów rotacyjnych i  zwykle około 41000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Z kolei szczoteczka soniczna wykonuje 31000-96000 ruchów wymiatających. Te ruchy są też bezpieczniejsze dla dziąseł.
  • Niektóre szczoteczki elektryczne wyposaża się w dodatkowe funkcje, takie jak połączenie Bluetooth ze smartfonem i korzystanie ze szczoteczki przy użyciu aplikacji, która m.in. mierzy czas mycia zębów, pozwala zbierać punkty oraz osiągać cele, takie jak np. wybielanie zębów. Tym, którzy o gadżety dbają mniej niż o odpowiednią higienę jamy ustnej, spodoba się z pewnością szczoteczka soniczna Seysso Professional, która nie tylko jest skuteczna, ale także niezwykle elegancka.

Więcej informacji o szczoteczkach sonicznych i elektrycznych uzyskasz pod adresem internetowystomatolog.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here