kiwi
fot. pexels.com

Lubisz jeść owoce? To bardzo zdrowe i dobre nie tylko dla twojej diety, ale również dla organizmu, który z pewnością ci się odwdzięczy za regularne spożywanie owoców! Jednym z owoców, które powinnaś wdrożyć do swojej codziennej diety jest kiwi. Sprawdź dlaczego!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jaki-jest-dobry-sposob-na-jedzenie-kiwi/

Zdrowy owoc

Kiwi to owoc, który posiada mnóstwo właściwości odchudzających, a także odżywczych, a nawet przeczyszczających! Jednakże dużo osób posiada na nie alergię, co niestety wyklucza ten owoc z ich codziennej diety.

Kiwi to owoc aktinidii, który początkowo nazywano chińskim agrestem. To amerykański importer Norman Sondag zauważył, że owoc ten przypomina mu ptaka kiwi, bo jest tak samo zaokrąglony i brązowy oraz owłosiony i nadał mu taką nazwę. Do tej pory Amerykanie są największymi importerami tego owocu.

Jest on nie tylko smaczny, ale także bardzo wartościowy pod względem odżywczym. Kiwi posiada dużo witaminy C, a także minerałów, takich jak magnez, fosfor, cynk, żelazo oraz potas. Ma również dużo luteiny, która pozytywnie wpływa na wzrok oraz sporo błonnika.

Na co dobre kiwi?

Kiwi wspomaga obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, a także hamuje sklejanie się płytek krwi, co pomaga zapobieganiu zakrzepom oraz obniża trójglicerydy. Kiwi dodatkowo mogą spożywać cukrzycy, w ograniczonych ilościach. Ma dość niski indeks glikemiczny.

Kiwi ma również bardzo dobry wpływ na ochronę DNA przez uszkodzeniami, które prowadzą do rozwoju nowotworów. W owocach kiwi również skrywa się substancja, która niszczy komórki nowotworowe raka jamy ustnej.

Kiwi najlepiej spożywać regularnie, w surowej formie, po obraniu skórki. Można je jeść samo lub połączyć z innymi owcami w sałatce owocowej. Kiwi również doskonale sprawdzi się w koktajlu, np.: z bananem oraz szpinakiem i wodą. Pamiętaj, że w kiwi znajduje się również dużo witamy C, co znacznie podniesie twoją odporność oraz pomoże w walce z przeziębieniem!

Przeczytaj też: http://www.suplementyzdrowia.pl/biegunka-jak-sobie-z-nia-radzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here