Pomysł na ciepłe i kolorowe śniadanie jesienią i zimą

Jesień i zima to czas, kiedy organizm dziecka potrzebuje wyjątkowego wsparcia i ochrony przed wyziębieniem i grasującymi wokół chorobami. Oprócz ciepłych ubrań, zestawu niezbędnych witamin i minerałów, należy mieć przygotowany także pomysł na śniadanie, które będzie najlepszą dawką energii na cały dzień. Niestety, w tym czasie wiele świeżych produktów, idealnych do przygotowania zdrowego śniadania, zastępują mrożonki, ale to i tak lepsza alternatywa niż korzystanie z gotowych i wysoko przetworzonych produktów, dostarczających głównie cukru i niebezpiecznych dla zdrowia malucha konserwantów.

Pomysł na śniadanie przed szkołą

Równie złym pomysłem, co podawanie dzieciom od rana słodkich napojów, bułeczek czy „owocowych” jogurtów, jest także zgoda na ich wychodzenie z domu zupełnie bez śniadania. Wtedy organizm nie ma siły na prawidłowe funkcjonowanie – dziecko może być ospałe, rozkojarzone, ale przede wszystkim w organizmie może szybciej dojść do wychłodzenia, przez co staje się on podatny na infekcje. Dlatego tak ważny jest ciepły posiłek jeszcze przed wyjściem z domu. Wtedy najlepiej sprawdzi się pomysł na śniadanie, które rozgrzeje, dostarczy cennych składników i będzie szybkie w przygotowaniu. Zalicza się do nich choćby:

  • owsianka z owocami, miodem, orzechami,

  • delikatnie podgrzane owocowe koktajle,

  • kasza jaglana z owocami i orzechami,

  • jajecznica,

  • zdrowe tosty z ciemnego pieczywa z dodatkiem ulubionych warzyw.

 

Sprawdzony pomysł na drugie śniadanie na wynos

Coraz częściej rodzice świadomie zdają o dietę swojej pociechy i przed wyjściem do szkoły czy przedszkola, wręczają maluchom lubiane przez nie przekąski. Jest to pomysł na śniadanie (https://blog-juniorangin.pl/poznojesienne-cieple-sniadania-dobry-start-dnia-dla-twojego-dziecka-i-ciebie/) na wynos, gdyby dziecko zgłodniało szybciej niż zaplanowano jedzenie lub przed powrotem do domu. Wtedy doskonale sprawdzi się to, co łatwo przechować i ewentualnie podgrzać, czyli np. wytrawne muffinki, domowe ciasteczka owsiane, kawałki owoców i warzyw, kasze – pęczak, manna, kuskus, kukurydziana ze słodkimi lub słonymi dodatkami. Wszystko to pomoże na długo usunąć uczucie głodu, a jednocześnie dostarczy dzieciom cennych składników – mikro- i makroelementów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania i stawiania czoła kolejnym rozwijającym wyzwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here