Rodzaje manicure – paznokcie żelowe co musisz o nich wiedzieć?

0
1899

Oferty salonów kosmetycznych stale się powiększają. Wiele nowości dotyczy pielęgnacji dłoni, a dokładniej manicure. Ich rodzajów jest naprawdę wiele np.: klasyczny, hybrydowy, tytanowy, japoński, a także żelowy. Wyjaśnimy dziś na czym polega ten ostatni.

Paznokcie żelowe – jak to się robi?

Ten typ manicure wykonuje się za pomocą specjalnego żelu, jedno lub trójfazowego. Ten pierwszy łączy w sobie wszystkie trzy funkcje trójfazowych. Będą to: nadanie przyczepności, budowa paznokcia, połysk. Jeśli kosmetyczka wykorzystuje w swojej pracy żel jednofazowy to wszystkie warstwy, a powinny być trzy wykona tym samym żelem. Każda kolejna powłoka musi zostać utwardzona za pomocą lampy UV. Następnie w razie potrzeby wykonuje się piłowanie paznokcia. Co ważne ten rodzaj manicure wykonywany jest nie tyko na naturalnej płytce paznokcia, ale także np. na tipsie, czy szablonie. Dzięki temu można uzyskać bardziej efektowny rezultat.

Jak należy dbać o paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe mają to do siebie, że można je uzupełniać. A dokładniej mówiąc uzupełnia się przestrzeń powstająca podczas wzrostu naturalnej płytki paznokcia. Zabieg ten wykonuje kosmetyczka przy użyciu tych samych produktów, które już są na paznokciu. Manicure żelowy jest wrażliwy na długotrwałą wilgoć. Dlatego też większość prac domowych (związanych z wodą) warto wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Zadbać powinno się także o pielęgnacje samych dłoni. W tym celu nakłada się przynajmniej raz dziennie krem ochronny. Szczególnie wcierając go w skórki otaczające paznokieć. Wszystko dlatego, że właśnie w tym miejscu żel najczęściej zaczyna odchodzić jeśli się nie dba odpowiednio o dłonie.

Jak długo utrzymują się paznokcie żelowe?

Trwałość tego rodzaju manicure zależy od wielu czynników. Po pierwsze od jakości zastosowanego żelu. Po drugie od stanu naturalnej płytki paznokcia. Po trzecie od zastosowanej pielęgnacji. Pewne jest jednak to, że co 3-4 tygodnie należy zgłaszać się do kosmetyczki na kontrolę. Podczas niej zostanie wykonane uzupełnienie. Można również przypiłować paznokcie w celu ich skrócenia. Specjalistka może również podkleić ewentualne pęknięcia za pomocą kleju do sztucznych paznokci.

Chcąc wykonać manicure żelowy należy najpierw umówić się na wizytę u kosmetyczki. Jeśli nie ma się jeszcze swojej ulubionej to można poszukać różnych gabinetów w internecie. Wpisując w wyszukiwarkę dla przykładu „paznokcie żelowe kalisz” wyskoczy nam kilka salonów. Zobacz tu ofertę jednego z nich. Zapoznaj się z profesjonalnymi poradami na temat manicure, a także z cennikiem. Wybierz miejsce odpowiednie dla siebie i umów się na wizytę. Pamiętaj, że umówić należy się nie tylko na sam zabieg, ale również na kolejne wypełnienie, a także zdjęcie paznokci żelowych. Nie podejmuj się tego w domu, ponieważ możesz uszkodzić płytkę paznokcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here