Soczewka miesięczna, czy warto?

Z soczewek kontaktowych korzystają najczęściej osoby, które nie lubią lub nie mogą przyzwyczaić się do tradycyjnych okularów. Czują się zdecydowanie lepiej i bardziej komfortowo w soczewkach, co ułatwia im życie. Który rodzaj soczewek najlepiej wybrać?

Soczewki miesięczne

Soczewki różnią się od siebie sposobem stosowania i pielęgnacji. Przed wyborem warto przyjrzeć się swoim nawykom i cechom charakterologicznym.

Główną zaletą soczewek miesięcznych jest to, że można z nich korzystać przez Można je nosić przez 30 dni. Są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż soczewki jednodniowe.

Soczewki miesięczne produkowane są z materiałów silikonowo-hydrożelowych lub hydrożelowych. Dzięki temu ‚kontakty’ zapewniają odpowiednie dotlenienie i nawilżenie oczu, przez czas użytkowania. Zapewniają niesamowitą wygodę i komfort podczas noszenia.

Dzięki swojemu kształtowi są niewyczuwalne dla użytkownika. Nawet jeżeli są noszone, przez długi czas. Ich miękkość, elastyczność i komfort podczas noszenia utrzymuje się przez gwarantowane 30 dni.

Soczewki miesięczne - najlepsze rozwiązanie?

Pielęgnacja takich soczewek jest prosta. Należy je przechowywać w specjalnym sterylnym pojemniczku, w którym znajduje się pielęgnacyjny płyn do soczewek. Płyn powinien mieć zgodny skład z soczewką. Dzięki regularnej i prawidłowej pielęgnacji utrzymamy soczewki w bardzo dobrym stanie, będą czyste, wszelkie zanieczyszczenia i osady białkowe zostaną usunięte.

Tylko odpowiednio pielęgnowane soczewki są bezpieczne dla naszych oczu. Podstawą jest ich czyszczenie, zawsze przed założeniem i po ich zdjęciu. Płyn, który znajduje się w pojemniczku należy zmieniać każdego dnia, a pojemnik także czyścić.

W przypadku gdy mamy ograniczony budżet, najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie właśnie takich soczewek miesięcznych. Wychodzą taniej, w przeciwieństwie do soczewek jednodniowych lub dwutygodniowych. Ważne, żeby każdą zmianę skonsultować ze specjalistą, czyli okulistą. On najlepiej wie, co będzie najlepsze dla naszych oczu.

Przeczytaj też: SOCZEWKI JEDNODNIOWE – CZY SĄ DOBRYM ROZWIĄZANIEM?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here