Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Lublinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Osoby, które od lat depilują pewne partie ciała, a czasem nawet całe, na pewno odetchnęli z ulgą, kiedy dowiedzieli się o tym, że istnieje metoda na niemal trwałe usunięcie zbędnych i przeszkadzających im włosków. Tą metodą jest depilacja laserowa, której efekty objawiają się gładką i delikatną skórą, utrzymującą się przez bardzo długi czas. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, który usuwałby włoski już na zawsze, ale w porównaniu z depilacją przy użyciu metod klasycznych, uzyskuje się za jej pomocą bardzo dobre wyniki. Mimo że zazwyczaj depilacja laserowa nie jest jednorazowym zabiegiem, a serią złożoną z co najmniej kilku, to po jej zakończeniu można cieszyć się efektami bardzo długo.

Jak przetrwać zabieg?

Nie ma się czego obawiać podczas przeprowadzania zabiegu, gdyż nazwa jego brzmi o wiele groźniej, niż jest w rzeczywistości. Laser po prostu służy do uszkadzania mieszków włosowych, aby nie mógł się wytworzyć nowy włos.

Operacja usunięcia włoska jest prosta i bezbolesna, chociaż czasochłonna i z pewnością trwa dłużej, aniżeli wizyta u stylisty. Polega ona na potraktowaniu podstawy włosa laserem, który w mieszku włosowym wytworzy temperaturę zdolną go uszkodzić.

Jak widać, nie trzeba się bać zabiegu, jednakże postępować według zaleceń ludzi, którzy go przeprowadzają. Właściwe postępowanie tyczy się także okresu po zabiegu, gdyż jest to okres, w którym skóra może być nieco podrażniona i należy z nią odpowiednio postępować.

Co robić po zabiegu?

Zabieg skutkuje powstaniem niegroźnych objawów w postaci podrażnień skóry, takich jak zaczerwienienia oraz niewielkie obrzęki. Warto tutaj nadmienić, że nie każda osoba może tak zareagować. Wszystko zależy przede wszystkim od umiejętnego obchodzenia się z laserem przez osoby do tego upoważnione. Często objawy te ustępują po kilku godzinach, jednakże mogą potrwać dłużej.

Po zakończeniu zabiegu dobrze jest powstrzymać się od:

  • chodzenia do sauny lub korzystania z basenu,
  • traktowania skóry przy użyciu preparatów, które w swoim składzie zawierają alkohol lub inne substancje agresywne,
  • zbyt gorących kąpieli, które wzmacniałyby efekty już podrażnionej skóry,
  • opalania się na słońcu przez najbliższe 3 tygodnie od zabiegu, ponadto nie wolno używać kosmetyków do samoczynnego opalania skóry,
  • złuszczania naskórka, bo mogłoby to pogłębić objawy podrażnienia lub też spowodować powstanie nowych dolegliwości.

Gdzie szukać gabinetu, który może dokonać tego zabiegu?

Najlepiej szukać gabinetu w internecie, bo tak znajduje się dzisiaj mnóstwo informacji na ten temat. Jeśli odwiedzisz stronę https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/lublin, znajdziesz nie tylko najbliższe gabinety oferujące zabiegi depilacji laserowej, ale dodatkowo zapoznasz się z ich cennikiem i opiniami.

Wybierając się na zabieg depilacji laserowej, warto postawić na najwyższą jakość usług. Tutaj nie ma mowy o oszczędności. Taki zabieg kosztuje, ale efekty są widoczne latami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here