Trening dla Ciebie? Może step fitness?

0
1346

Trening dla Ciebie? Może step fitness?

Moda na bycie fit oraz na smukłą sylwetkę spowodowała, że na siłowni i w klubach fitness pojawia się regularnie kilkakrotnie więcej osób niż kiedyś. Obecnie to miejsca nie tylko dla mężczyzn, ale też dla kobiet. Mogą one skorzystać z szerokiej oferty zajęć grupowych lub też spróbować swoich sił na sali z wolnymi ciężarami i maszynami. Szukając aktywności dla siebie, na pewno zastanawiasz się, co kryje się pod niektórymi nazwami. Czym jest step fitness i czy są to zajęcia dla Ciebie?

Chudnij przy muzyce

Step fitness jest treningiem, który po raz pierwszy pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Jego popularność w Ameryce przyczyniła się do rozpowszechnienia tej formy aktywności również na kontynencie europejskim. Dzisiaj step fitness jest obecny w klubach fitness, ale też w szkołach jako uatrakcyjnienie zajęć sportowych.

Aby przeprowadzić trening step fitness, potrzebujemy 3 rzeczy – step, muzyki i dobrego humoru, to w zupełności wystarczy. Zajęcia są nie tylko formą ruchu i aktywności fizycznej, ale też zabawą. Ćwiczenia układają się w choreografię, są wykonywane na stepie, czyli stopniu, którego wysokość można najczęściej regulować. Co ciekawe, step fitness jest treningiem nie w towarzystwie muzyki, ale przy muzyce, ćwiczymy w rytm muzyki, która jest energiczna i tym samym bardzo rytmiczna.

To niezwykle dynamiczna aktywność, wymaga od uczestników dużych pokładów energii. Podczas treningu spalamy mnóstwo kalorii, pozbywamy się tkanki tłuszczowej i tym samym chudniemy, a to wszystko przy skocznej muzyce i w przyjemnej atmosferze. Step fitness obecnie jest jedną z popularniejszych form treningu cardio.

Poznaj kroki!

Istnieje kilka podstawowych kroków w choreografii step fitness, który każdy uczestnik zajęć powinien znać. Najprostszy to krok w prawo i lewo, który nazywamy step touch. Jeżeli wykonamy dwa kroki w lewo i w prawo, to oznacza, że opanowaliśmy ruch double step touch. Fanom tańca na pewno spodoba się cha cha mambo, czyli kroki cha chy na stepperze.

Step fitness można uzupełnić o ćwiczenia siłowe i modelujące sylwetkę. Na stepperze bardzo dobrze wykonuje się pompki, przysiady, a także wiele innych ćwiczeń. Można dać upust swojej kreatywności. Trenerzy lubią zaskakiwać uczestników zajęć, o czym możesz się przekonać, biorąc udział w zajęciach step fitness w poznańskim klubie Niku.pl .

Jak wysoki jest stepper? Wszystko zależy od stopnia zaawansowania uczestników. Dla początkujących polecamy basic step fitness na platformie o wysokości 10 cm. Jeżeli lubisz szybkie tempo, z pewnością spodoba Ci się power step fitness na stepie o wysokości 25 cm. Jesteś zaawansowana? Wybierz double step fitness, czyli trening na dwóch stepperach.

Czy tylko trening odchudzający?

Step fitness nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy i spalić ok. 700 kcal w godzinę, ale też posiada wiele innych zalet. Intensywny trening pozwala wzmocnić mięśnie i zamienić tkankę tłuszczową w mięśnie, co przekłada się na większą siłę ciała. Największą pracę podczas ćwiczeń wykonują mięśnie ud i łydek, dlatego to one przechodzą największą metamorfozę. Znacznie ma również wysokość steppera. W przypadku, kiedy zależy Ci na rozbudowie mięśni, wybierz wyższą wysokość, a jeżeli chcesz spalić kalorie, to stepper powinien być niższy. Step fitness ponadto poprawia koordynację ciała. Ma on pozytywny wpływ na naszą postawę. Bardzo istotna jest też koncentracja, ponieważ ćwiczenia wymagają skoordynowania ruchów górnych i dolnych partii ciała.

Step fitness to trening, który może okazać się również świetną zabawą. Ćwiczenia przy muzyce w grupie stanowią doskonały sposób, aby spędzić aktywnie czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here