Główna różnica pomiędzy wodą toaletową, a wodą perfumowaną polega przede wszystkim na różnicy w stężeniu olejków zapachowych. Większe stężenie mają perfumy. Dlatego, kiedy zastanawiamy się, czy wybrać wodę toaletową, czy perfumy, to powinniśmy się głównie skupić na naszych preferencjach co do siły oraz trwałości określonych zapachów.

Najważniejsze różnice

Niezależnie od tego, czy wody toaletowe lub perfumy ma zamiar kupić kobieta,
czy mężczyzna to wybór ten pozostaje kwestią indywidualną. Perfumy są kompozycją zapachową, powstałą na skutek połączenia różnego rodzaju olejków roślinnych. Dobór olejków oraz ich ilość decydują o tym, jaki zapach będą miały perfumy. Warto wiedzieć, że olejki roślinne rozcieńczane są w alkoholu do 1%. Od ich stężenia zależy, jak długo perfumy utrzymają się na ciele. Zapach perfum uwalniany jest w temperaturze ciała. Kiedy chcemy kupić dany kosmetyk w sklepie to musimy też wiedzieć, że oznaczenie EDP oznacza wodę perfumowaną, a oznaczenie EDT wodę toaletową. W prawdziwych perfumach stężenie olejków zapachowych może wynosić od 25% do aż 43%. Woda toaletowa ma z kolei stężenie od 5% do 10%.

Podsumowując, będą osoby, które wolą mocniejsze zapachy, a będą i takie, które wolą słabsze wody toaletowe.
Wynika to nie tylko z preferencji zapachowych, ale również i z osobowości.
Na wybór konsumentów, który z proponowanych produktów będzie dla nich lepszy często ma wpływ także cena, gdyż perfumy są zawsze droższe od wody perfumowanej.

Indywidualny wybór

To, na co ktoś się zdecyduje jest kwestią wysoce indywidualną. Koszt perfum jest zazwyczaj bardzo wysoki, natomiast woda toaletowa jest tańsza. Dlatego nie jest dziwne, że ten drugi typ jest powszechnie wybierany. Z kolei, warto też mieć świadomość, że wody toaletowe są powszechnie dostępne. I kiedy na przykład kupuje się je od tak znanej marki jak Oriflame to można być pewnym, że zawsze znajdzie się najodpowiedniejsze nuty zapachowe. Są to wody perfumowane o lekkim,
subtelnym zapachu, które również dłużej utrzymują się na skórze. Jeżeli więc kogoś nie stać na oryginalne perfumy to nie musi obawiać się, że nie znajdzie właściwej nuty zapachowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here