Depilacja laserowa – czym jest i jak się do niej przygotować? Podpowiadamy!

Depilacja laserowa to zabieg oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych. Okazuje się, ze chętnie korzystają z niego tak kobiety jak i mężczyźni. Nic dziwnego, bowiem jest to jedyna metoda trwałego pozbycia się owłosienia z wybranych fragmentów ciała.

Depilacja laserowa – zalecenia przed i po zabiegu

Jeśli ktoś myślał, że na depilację można wy brać się z tzw marszu to niestety był w błędzie. Bowiem do takiego zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Co to oznacza? Przede wszystkim wstrzymanie się od opalania. Do tego zalecenia powinno się dostosować już na trzy tygodnie przed pierwszą wizytą. Właśnie dlatego kosmetyczki zalecają okres jesienno-zimowy do przeprowadzania zabiegów. Wówczas narażenie na promieniowanie UV znacznie spada. Następnie warto zapoznać się z listą suplementów i leków, których nie powinno się stosować przed depilacją. Jest to związane z faktem, iż posiadają one substancje, które mogą spowodować wystąpienie uczulenia lub zaburzenia procesu depilacji. Warto zauważyć, że nawet herbatki odchudzające, czy też napary ziołowe nie są zalecane. Co więcej okres co najmniej dwutygodniowej karencji obowiązuje również od ostatniej przyjętej dawki antybiotyku. Następnie nie wolno zapominać o obowiązującym zakazie dotyczącym stosowania depilatorów, kremów, wosku, a także pęset. Dozwolona jest wyłącznie tradycyjna maszynka. Zrezygnować należy również z zabiegów głęboko oczyszczających, czyli np. peelingów chemicznych. Bardzo ważne jest to, że wszystkie wymienione zasady utrzymać należy również po procesie wykonania depilacji. Do nich dojdzie jeszcze zakaz gorących kąpieli, korzystania z sauny, a także stosowanie kremów na bazie spirytusu.

Depilacja laserowa – czy dla wszystkich?

Depilacja laserowa niewątpliwie jest jednym z popularniejszych w ostatnim czasie zabiegów. Niestety jak się okazuje nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Do salonu nie mogą się wybrać: kobiety w ciąży, a także kobiety karmiące piersią. Co więcej zakaz ten dotyczy również osób posiadających infekcje skórne, czy choroby. Do nich zaliczają się chociażby opryyszczka, łuszczyca, jak i bielactwo. Pełną listę przeciwwskazań powinien udostępnić konkretny gabinet kosmetyczny jak np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/.  Z całą pewnością z zabiegu będą musiały zrezygnować osoby, które spożywają np. w herbatkach substancje światłouczulające. Do nich zaliczyć można np. szałwię, bratka, skrzyp polny, nagietka, czy dziurawca. Co najmniej pół roku muszą odczekać przed zabiegiem osoby poddające się terapii retinoidami. Dwa tygodnie opisywanymi powyżej antybiotykami. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Mianowicie miesiączce. Nie jest to typowe przeciwwskazanie, jednak element niepożądany, ponieważ może powodować dyskomfort tak u klientki jak i osoby przeprowadzającej zabieg. Wspomnieć należy również o tym, że nie każdy rodzaj włosa nadaje się do depilacji laserowej. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie są podatne na wiązkę lasera. O tym, poinformuje już na pierwszej wizycie profesjonalna kosmetyczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here