Wiele osób zastanawia się jak zagęścić włosy bez drogich zabiegów fryzjerskich czy kosmetyków z wyższej półki, po prostu samemu w domowym zaciszu. Okazuje się, że wystarczy delikatnie zmienić niektóre czynności, które już i tak wykonujemy (na przykład mycie włosów), by cieszyć się pełniejszą objętością na co dzień.

Mycie włosów

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór szamponu – unikamy sylikonów (które wygładzają, czyli „przyklepują” włosy). Dobrą metodą jest także dokładniejsze oczyszczanie skóry głowy, na przykład poprzez peeling (który możemy sami sporządzić, na przykład na bazie cukru), dzięki temu włosy będą lepiej „odbijać”od skóry głowy przy nasadzie.

Odżywki

Najlepiej będzie, gdy zajmiemy się tym procesem przed myciem by dodatkowo włosów nie dociążać. Należy też pamiętać o tym by wszystkie odżywki, maski i inne kosmetyki pielęgnacyjne nakładać od ucha w dół, unikniemy w ten sposób dodatkowego obciążania włosów (więc odejmowania im objętości) oraz nadmiernego przetłuszczania skóry głowy. Jeżeli decydujemy się na odżywkę po myciu szamponem, zdecydujmy się na delikatny kosmetyk.

Suszenie 

Niestety suszenie naturalne (bez suszarki) sprzyja „przyklapniętej” fryzurze. Jest jednak na to sposób – możemy mokre włosy podpiąć do góry lub związać na czubku głowy koczek albo kitkę i w ten sposób pozostawić je do wyschnięcia. Jeżeli decydujemy się na suszarkę, to możemy suszyć włosy głową w dół (by „odbić” je u nasady) i wyciągnąć podczas suszenia na okrągłą szczotkę. 

Stylizacja

W dostępnych na rynku kosmetycznym produktach nadających objętość możemy przebierać bez końca. Dobrze wypróbować kilka specyfików, wybrać jeden lub kilka i już przy nich pozostać. Takimi produktami są na przykład pianki i suche szampony. Można użyć także produktu w posypce, np. Dr Hair, który dzięki technologii mikrowłókien pokrywa skórę głowy, tworząc przy tym wrażenie dużo gęstszej i pełniejszej fryzury.

Fryzury 

Najlepszym cięciem w przypadku włosów oklapniętych będzie cieniowanie albo stopniowanie. Jeżeli włosy dzielą się na warstwy (od najkrótszej na dole) tworzy nam się optyczna iluzja dodatkowej objętości. To, że fale i koki sprawiają wrażenie gęstszych włosów wiadomo nie od dziś, ale należy też pamiętać, że umiejętnie zrobiony splot loka odbija włosy u samej nasady maksymalizując efekt pełnej objętości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here