Powiększanie piersi należy do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Obecne techniki powiększania piersi przy zachowaniu wysokich standardów opieki nad pacjentem pozwalają na wykonanie bezpiecznego zabiegu o efektach, które zadowolą osobę poddanej operacji. Na czym polega powiększenie piersi? Czy korzysta się wyłącznie z implantów czy można powiększyć piersi przy użyciu innych materiałów?

W jaki sposób powiększa się piersi?

Najpopularniejszą metodą na powiększenie piersi jest wykorzystanie implantów wypełnionych gęstym silikonem lub solą fizjologiczną. Implanty takie mogą być okrągłe lub mieć anatomiczny kształt. Dodatkowo mogą mieć gładką lub porowatą powierzchnię od tego, z czego są zrobione implanty i sposobu ich wszczepienia będzie zależała cena zabiegu. Warto podkreślić, że obecnie do powiększania piersi używa się jedynie wypełnienia, które jest bezpieczne dla życia kobiety. Dawniej bywało z tym różnie. Pierwsze zabiegi powiększania piersi były wykonywane z użyciem ciekłej parafiny, drewna, a nawet szkła…co nie mogło się skończyć dobrze.

Innym sposobem na powiększenie piersi jest wykorzystanie tkanki tłuszczowej pobranej do pacjenta np. z okolicy brzucha czy ud i wszczepienie jej do piersi. Taki zabieg jest mniej inwazyjny, bardziej bezpieczny, ale jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że jego efekty nie będą utrzymywały się tak długo, jak efekty wypełnienia piersi przy pomocy implantów.

Kiedy najczęściej wykonuje się zabiegi powiększenia piersi?

Zabiegi powiększenia piersi kojarzone są głównie z zabiegami mającymi na celu poprawę wyglądu kobiety. Powiększanie piersi – czy to tylko zabieg estetyczny?Jednak często związane są również z defektami natury medycznej, np. niesymetrycznymi piersiami czy rekonstrukcją piersi po wypadkach lub chorobach. Na zabieg powiększania piersi decydują się także często kobiety po ciąży i okresie karmienia piersią. Więcej na temat tego, w jaki sposób wykonuje się zabiegi związane z powiększaniem piersi przeczytasz na stronie www.tourmedica.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here