Odmładzający make-up

Odmładzający make-up

Młode i piękne kobiety bardzo często poprzez nieumiejętnie stosowany make-up skutecznie się postarzają. Warto uniknąć przynależności do tego grona – wystarczy przestrzegać kilku prostych wskazówek i unikać często powtarzanych błędów.

Jak zacząć? Przed rozpoczęciem nakładania kolejnych warstw jakie ma make-up, malowanie powinno poprzedzać dokładne nawilżanie cery.

Nawet najdroższe kosmetyki nie poprawią wyglądu, gdy skóra jest zmęczona i wysuszona. Dobrze, aby każdy make-up poprzedzony był przez zastosowanie ciepłej wody oraz lekkiego kremu nawilżającego. Na pewno od razu poczuje różnice.

Po zakończeniu nawilżania może rozpocząć malowanie twarzy!

Jaśniej, lżej i przede wszystkim – mniej warstw!

W przypadku takich rozwiązań dla urody jak make-up korzystnie sprawdza się maksyma odnośnie tego, iż mniej często znaczy lepiej! Nadmiar różu, puder oraz fluid to podstawowy zestaw, który nie sprawdza się w odmładzaniu.

Aby make-up podkreślał świeżość cery dobrze zastosować odpowiedni podkład o żółtawym odcieniu – takie przygotowanie na pewno fajnie ociepla karnację. Nie można stosować absolutnie podkładów przyciemniających cerę – taki make-up wygląda jak sztuczna maska. Przy zbyt jasnym makijażu skóra wygląda z kolei bardzo niezdrowo.

Jeśli Twój make-up nie istnieje bez pudru, to należy delikatnie nałożyć go na policzki, czoło oraz nos – lepiej unikać nanoszenia znacznej warstwy pudru na linie zmarszczek, gdyż poprowadzi to jedynie do ich podkreślenia.

Odmładzający make-up

Z umiarem stosować należy także róż. Klasyczny make-up z wykorzystaniem różu powinien ładnie modelować owal twarzy – przy nadmiernej jego ilości może dojść do zniekształcenia zarysów twarzy. Jeśli codzienny make-up nie składa się z różu i nie potrafi się z niego korzystać, to zwyczajnie najlepiej z niego zrezygnować!

Postarzający make-up w punktach:

1. Ciemne pomadki, szczególnie te zawierające ciemny, brązowy pigmenty. Należy szczególnie ich unikać, gdy wokół ust znajdują się drobne zmarszczki, które znacząco się mogą uwidocznić przez taki oto make-up. Należy też pamiętać, iż ciemne usta najlepiej wyglądają przy wieczorowym oświetleniu. W ciągu dnia lepiej stosować bezbarwne pomadki, delikatne błyszczyki oraz różne odcienie zbliżone do naturalnego koloru warg.

2. Ciemne kolory wokół oczu zmniejszają optycznie gałki oczne, generują wrażenie ciężkości, uwydatniają zmarszczki, worki i sińce. Na pewno nie jest to dobry make-up. O wiele lepiej jest zastosować ciemne kredki oraz cienie dla podkreślenia zewnętrznych kącików oczu oraz górnych powiek. Zastosowanie zalotki oraz tuszu do rzęs skutecznie powiększa optycznie oczy!

3. Perłowe odcienie naniesione w nadmiarze na usta oraz powieki nie tylko postarzają. Nadmierny perłowy make-up wzmacnia często niewidoczne pierwotnie mankamenty cery. Taki świetlisty makijaż jest zresztą już niepopularny!

Żeby make-up autentycznie odmładzał, trzeba koniecznie pamiętać o stosowaniu białej kredki do oczu, rozświetla za, błyszczyków oraz kosmetyków o beżowych, jasnoróżowych odcieniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here