Odpowiednie kosmetyki

Różnokolorowe tubki, butelki, pudełeczka skrywają w sobie kosmetyki na piękny wygląd skóry i różne jej dolegliwości. Kuszą zapachami, barwą, egzotycznymi dodatkami, atrakcyjnymi cenami. Jest ich dużo, całe mnóstwo. Tylko że nie każdy kosmetyk nadaje się do danej skóry, nie każdy będzie miał na nią korzystny wpływ. Dobór kosmetyków musi być odpowiedni dla danego rodzaju skóry.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Pierwszym najważniejszym krokiem jest ustalenie jej typu. Skóra sucha, tłusta, normalna czy mieszana wymaga innej pielęgnacji i innego rodzaju kremu czy balsamu. Posiadacz lub posiadaczka cery suchej powinna skupić się na tym, by odpowiednie kosmetyki zapewniły skórze nawilżenie, by przywróciły jej warstwę ochronną, dzięki temu nie będzie się ona czerwienić i wysychać przy niekorzystnych warunkach np. w ogrzewanych pomieszczeniach.

Kosmetyki do cery suchej powinny być swoistym kompresem, przynosić jej ulgę. Kosmetyki do cery tłustej powinny hamować łojotok, matować cerę, nadawać jej naturalnego wyglądu. Najtrudniej mają właściciele cery mieszanej – obszary suche należy pielęgnować innym kremem niż obszary tłuste. Jeden uniwersalny kosmetyk absolutnie nie zda egzaminu. Jak dobrać właściwy kosmetyk? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Zanim zdecydujemy się na zakup nieznanego nam jeszcze balsamu, mydła czy szamponu, możemy kupić małe opakowanie czy zdecydować się na tester.

Jeśli kosmetyk okaże się nieskuteczny, poniesiony koszt nie będzie wielki. Jeśli zaś sprawdzi się, możemy zdecydować się na zakup większego opakowania. Jeśli sami mamy problem zarówno z ustaleniem typu skóry jak i z dobraniem odpowiednich kosmetyków, możemy skorzystać z porad specjalistów. Kosmetyczka zwróci uwagę na kolor, kondycję skóry, przebarwienia lub inne jej problemy, nad którymi można i warto popracować. Źle dobrany kosmetyk nie tylko skórze nie pomoże, ale wręcz może pogłębić jej zły stan, np. szampon, który wysusza i tak słabo już nawilżoną skórę może doprowadzić do łupieżu.

Źródło: http://froufrouliner.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here