Jakie są metody przedłużania paznokci

Większość kobiet marzy o ładnych, zadbanych i długich paznokciach. Osiągnięcie takiego efektu jest szczególnie trudne w sytuacji, kiedy płytka paznokcia jest słaba i krucha. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zmienić wygląd swoich paznokci o 180 stopni, to przygotowaliśmy dla ciebie ciekawy artykuł. Omówimy w nim najbardziej popularne metody przedłużania paznokci.

Przedłużanie paznokci metodą hybrydową

Lakiery hybrydowe cieszą się aktualnie największą popularnością. Metoda hybrydowa pozwala uzyskać trwałość koloru oraz przedłużyć naturalne paznokcie nawet o kilka milimetrów. W czasie wykonywania zabiegu wykorzystywana jest tzw. hard baza, która cechuje się gęstą konsystencją.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W pierwszym etapie usuwane są skórki, a następnie aplikowany jest specjalny olejek zmiękczający skórki. Za pomocą bloku polerskiego trzeba zmatowić płytkę i nadać jej odpowiedni kształt. Na przygotowane paznokcie trzeba nałożyć preparat odtłuszczający. Następnie podkładany jest szablon, który docina się do kształtu paznokci. W kolejnym etapie aplikowana jest specjalna baza. Po nałożeniu trzeba utwardzić ją pod lampą. Po odklejeniu szablonu paznokieć jest nadbudowywany, co wzmacnia i wyrównuje szkielet. Po ponownym utwardzeniu pozostaje już tylko opiłowanie i nadanie paznokciom pożądanego kształtu.

Przedłużanie paznokci metodą żelową

Metoda żelowa jest idealna dla osób, które chcą wydatnie przedłużyć paznokieć. Dla kobiet mających słabą płytkę polecane są specjalne żele budujące, które dodatkowo ją wzmacniają. Masa budująca pozwala uzyskać długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Stosując metodę żelową najlepiej przedłużać paznokcie na formie. Najpierw jednak trzeba opracować skórki oraz skrócić paznokcie. Po zaaplikowaniu bazy należy utwardzić ją pod lampą. Następnie przyklejany jest specjalny szablon. Po nałożeniu żelu utwardza się go pod lampą. Masę budującą nakłada się specjalnym pędzelkiem. Po utwardzeniu wystarczy już tylko opiłować paznokcie i nadać im odpowiedni kształt.

Przedłużanie paznokci metodą akrylową

Jest to najstarsza metoda stylizacji paznokci. Akryl wykazuje największą twardość, ale jednocześnie jest najmniej elastyczny spośród dostępnych preparatów. Paznokcie wykonane metodą akrylową wyglądają mniej naturalnie. Zaletą akrylu jest jego trwałość i fakt, że nie musi być utwardzany pod lampą. Akryl dostępny jest w formie proszku, który trzeba połączyć ze specjalnym liquidem. Po przygotowaniu płytki i opracowaniu skórek trzeba nałożyć tzw. primer. Następnie nakładana jest masa akrylowa. Na końcu paznokcie trzeba opracować pilnikiem.

Przedłużanie paznokci akrylożelem

Akrylożel jest jedną z nowości, jakie pojawiły się niedawno na rynku manicure. Jak łatwo się domyślić technika ta łączy w sobie cechy metody żelowej i akrylowej. Na uwagę zasługuje stosunkowo krótki czas wykonania zabiegu. Masa żelowa zapewnia trwałość oraz doskonałą przyczepność do płytki paznokcia. Stosowany do przedłużenia żel występuje w formie gotowego preparatu. Dzięki gęstej konsystencji aplikacja żelu jest stosunkowo prosta. Żel nie spływa na skórki. Po nałożeniu jest utwardzany pod lampą UV lub LED. Akrylożel jest bezzapachowy i nie zasycha tak jak akryl. To pozwala wydłużyć czas zabiegu aż do chwili uzyskania idealnego kształtu płytki. Wykorzystując akrylożel, możesz przedłużać paznokcie za pomocą zwykłej formy lub też z wykorzystaniem tzw. dual form.

Jeżeli szukasz akcesoriów do stylizacji paznokci, to szeroką ofertę wysokiej klasy produktów znajdziesz na stronie powabna.pl. W sklepie internetowym powabna.pl możesz kupić nie tylko akcesoria do paznokci, ale także lakiery hybrydowe, całe zestawy do hybryd oraz urządzenia do paznokci. Doradcy pracujący w powabna.pl pomogą wybrać produkty dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here