Zalecenia po laserze frakcyjnym

Laser frakcyjny to nowoczesny zabieg, którego efekty można porównać do efektów odmładzających zabiegów chirurgicznych. Jego popularność stale rośnie ze względu na to, że w przeciwieństwie do interwencji chirurgicznej, nie jest tak inwazyjny, rekonwalescencja trwa dużo krócej, a uroda poprawiona.

W skrócie opisując zasadę działania, można porównać pracę tego lasera do powodowania kontrolowanych mikrouszkodzeń w głębi tkanki, co stymuluje ją do odnowy i produkcji kolagenu. Efektem serii zabiegów jest napięta skóra, rozjaśniona i zdrowiej wyglądająca cera, a zmarszczki i niedoskonałości są wygładzone, co sprawia że laser frakcyjny jest bardzo często wybierany przez kobiety.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym, skóra będzie goiła się dość długo. Czas do pełnego wygojenia może trwać około 3 miesięcy. W związku z tym, że w tkance powstały drobne uszkodzenia, przez kilka dni po zabiegu należy spodziewać się łuszczenia skóry i niewielkiej opuchlizny. Dopiero po ich ustąpieniu można oceniać skutek i uzyskane efekty.

Najczęściej rekomendowane przez specjalistów z bloga skorna.pl jest pozostanie w domu przez kilka dni po wykonanym zabiegu. W tym czasie należy szczególnie dbać o uszkodzoną skórę, która ma skłonności do wysuszania i jest bardzo podatna na infekcje. Zaleca się stosowanie specjalnych maści, które mają na celu odkażenie skóry oraz jej nawilżenie.

W krótkim okresie po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV – nie należy wychodzić na słońce i oczywiście korzystać z solarium. Niewskazane jest również korzystanie z gorących kąpieli. Skóra po zabiegu laserem frakcyjnym jest jakby po poparzeniu słonecznym, stąd zalecenia są również podobne.

W zależności od tego, jaki rodzaj zabiegu został wykonany oraz jak dużą mocą lasera pracował dermatolog, czas gojenia się może być różny. Dodatkowo, duże znaczenie ma także zdolność organizmu do gojenia ran. Bezpośrednio po zabiegu najczęściej wygląda się dużo lepiej, niż kilka godzin po. Nie należy jednak panikować – to normalne. Do lekarza należy zgłosić się tylko wtedy, gdy ból nie ustępuje, lub gdy zaobserwujemy, że wdało się zakażenie. W przeciwnym wypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty.

Chcesz się umówić na zabieg laserem frakcyjnym? Zapisz się na laser CO2 w Katowicach –>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here