Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Hialuronian sodu, czyli kwas hialuronowy to substancja ulegająca silnemu uwodnieniu, a więc jest idealna do nawilżania. Ten oto kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w wielu kosmetykach oraz preparatach nawilżających.

Hialuroniany występują w obrębie gałki ocznej (cieczy wodnistej, łzach, ciele szklistym) w skórze oraz mazi stawowej. Kwas hialuronowy to także istotny składnik tkanki łącznej oraz płynów tkanki łącznej. Niektóre osoby dostrzegły już korzyści płynące z zastosowania hialuronianu sodu u chętnie z nich korzystają w swoich produktach. W chwili obecnej kwas hialuronowy jest często stosowany w terapii zespołu suchych spojówek, w przypadku uszkodzeń gałki ocznej oraz jaskry.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy znajduje się praktycznie we wszystkich żywych organizmach. W terapii dermatologicznej, kosmetyce oraz leczeniu okulistycznej hialuronian sodu jest chętnie stosowany w swojej stabilnej postaci, czyli hialuronianu sodu. To właśnie ta substancja naturalnie występuje w ustroju człowieka.

Z zastosowaniem tego kosmetyki i preparaty zawierające kwas hialuronowy są bardzo bezpieczne i nie jest potrzebne uprzednie przeprowadzanie testów alergicznych.

W jaki sposób działa kwas hialuronowy?

Sam w sobie kwas hialuronowy jest naturalnym elementem składu filmu łzowego oraz odpowiada za skuteczne nawilżanie w trakcie mrugania. Przy otwarciu powieki hialuronian sodu podnosi lepkość filmu łzowego, co pozwala utrzymać go przy powierzchni gałki ocznej. Przy zamknięciu gałki ocznej zmniejsza się gęstość kwasu hialuronowego, aby oko mogło być znowu nawilżone.

Istotną funkcją, jaką pełni kwas hialuronowy jest mocne wiązanie wody, dzięki czemu ani soczewka kontaktowa ani oko nie ulegną wyschnięciu. Przyczynia się to do tego, że noszenie soczewek kontaktowych jest dostępne dla osób przebywających w suchych oraz klimatyzowanych przestrzeniach, bez generowania niepotrzebnych dolegliwości.

Dlaczego warto go stosować

Sam kwas hialuronowy, a konkretniej hialuronian sodu wykorzystywany w kroplach do oczu ma wiele bardzo pozytywnych właściwości. Składnik ten przede wszystkim utrzymuje film łzowy, redukuje tarcie pomiędzy powierzchnią spojówki a soczewką kontaktową oraz skutecznie wiąże niekorzystne dla naszych oczu substancje, które cały czas kontaktują się z okiem.

Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Działanie nawilżające i ochronne jakie ma kwas hialuronowy zmniejsza uczucie wysuszenia, podrażnienia, pieczenia oraz obecności ciała obcego pod powieką, które wynikają z faktu stosowania soczewek kontaktowych.

Kiedy dobrze stosować krople zwierające kwas hialuronowy:

  • Przy długo trwającej pracy przy komputerze oraz w trakcie przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach
  • W przypadku szkodliwego działania zewnętrznego środowiska: słońca, wiatru, słonej wody, zanieczyszczonego powietrza oraz zadymienia
  • Przy zapaleniu spojówek
  • Po przebytej operacji okulistycznej

Warto stosować związki i krople zawierające hialuroniany. Jest to naturalne i bezpieczne nawilżenie oczu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here